Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Αναγνώριση Βλάβης σε Modenas Kriss 125 sports (Φωτογραφίες)

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2003
    Μηνύματα
    9

    Αναγνώριση Βλάβης σε Modenas Kriss 125 sports (Φωτογραφίες)

    Μηχανάκι: Modenas Kriss 125 sports με 5.660 Km


    Πρόβλημα: Μπέρδεμα σε χαμηλές & υψηλές στροφές.


    Περιγραφή: Το μηχανάκι ήταν ακίνητο για 4 μήνες. Όταν το ξανατσούλισα πριν δύο μήνες παρατήρησα πως άρχιζε να κόβει και να μπερδεύει, σα να χάνει σπινθήρα και λίγες καύσεις, εντελώς τυχαία και για μισό δευτερόλεπτο. Αυτό σε όλες τις ταχύτητες (1,2,3,4) και με όποια ταχύτητα κίνησης (0-100Km). Το κάνει ζεστό ή κρύο. Και σε χαμηλές και σε υψηλές στροφές. Το έκανε ας πούμε μια φορά κάθε 800 μέτρα. Έκανα δυο ντεπόζιτα έτσι. Ξαφνικά χειροτέρεψε και το κάνει τώρα κάθε 300 μέτρα και όταν το παθαίνει κρατάει για 2 με 3 δευτερόλεπτα. Όταν το κάνει τα φώτα μένουν σταθερά. Τραβώντας το choke δε βελτιώνει το πρόβλημα. Αν αλλάξω γρήγορα ταχύτητα σε χαμηλότερη ή υψηλότερη, συνεχίζει και το κάνει. Έτσι πήγε τα τελευταία 300 Km. Να πω πως το μηχανάκι ξεκινάει με τη πρώτη. Μίζα ή μανιβέλα, κρύο ή ζεστό. Δε σβήνει ποτέ!


    Το πρόβλημα είναι όμως επικίνδυνο γιατί μου το κάνει από εκκίνηση σε φανάρι (23-30Km) και έρχονται αυτοκίνητα κολλητά, μου το κάνει στα 80-90 Km και πάλι φοβάμαι μη με χτυπήσουν αφού δε φαίνεται πως επιβραδύνω και το παθαίνει και την ώρα που κόβω το αντίθετο ρεύμα και κολλάω στα μπερδέματα αντί να αδειάσω το δρόμο.

    Σήμερα δεν άντεξα και το άνοιξα να δω τι τρέχει και να το πάω μάστορα από Δευτέρα.

    Πίπα/Μπουζί: Το δεύτερο εξωτερικό μονωτικό του μπουζοκαλωδίου είναι λίγο ξεραμένο και σε ένα σημείο έχει μια εγκοπή. Επειδή φοβήθηκα το επαγωγικό ρεύμα του πρόσθεσα λίγο λάστιχο ποτίσματος στο σημείο εκείνο και όλα οκ. Η ίδια η πίπα είχε λίγη οξείδωση εσωτερικά την οποία αφαίρεσα. Το μπουζί μου φάνηκε σε καλή κατάσταση αλλά λιγάκι μαυρισμένο. Το καθάρισα και βεβαιώθηκα πάρα πολλές φορές ότι έστω και στο πρώτο πιάσιμο της μανιβέλας βγάζει σπινθήρα. Πάνω του είχε το NGK C7HSA. Νομίζω όμως πως αυτό το παπί φοράει το NGK C6HSA. Η διαφορά είναι στο βαθμό απαγωγής θερμότητας προς τη ψήκτρα του κινητήρα. Αν ξέρει κανείς σίγουρα ας μου πει.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	spark plug.jpg 
Προβολές:	302 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	359931 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	spark.jpg 
Προβολές:	302 
Μέγεθος:	53,8 KB 
ID:	359932
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων airfilter.jpg‎  

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2003
    Μηνύματα
    9
    Φίλτρο αέρα / Καρμπυρατέρ: Πεντακάθαρο φίλτρο και πεντακάθαρη βελόνα. Κανένα ίχνος νερού στο χώρο του φλοτέρ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	carbjpg.jpg 
Προβολές:	305 
Μέγεθος:	75,2 KB 
ID:	359935 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	carb2.jpg 
Προβολές:	304 
Μέγεθος:	73,4 KB 
ID:	359936 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	airfilter.jpg 
Προβολές:	304 
Μέγεθος:	76,2 KB 
ID:	359937

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2003
    Μηνύματα
    9
    Πηνίο / Ανορθωτής - Σταθεροποιητής: Εδώ σε θέλω… Μέσα από το καπάκι του πηνίου έχουμε 4 καλώδια. Άσπρο/Κίτρινο και Πράσινο/Μπλε. Είναι ζεύγη με διαφορετικού τύπου βύσματα. To Πράσινο/Μπλε πάει στην ηλεκτρονική (CDI) και δίνει σήμα από τον επαγωγικό αισθητήρα στροφών. Το Άσπρο/Κίτρινο είναι το πηνίο και πάει στον ανορθωτή/σταθεροποιητή. Η αντίσταση που μου έδωσε ήταν 0,8 Ohm. Η τάση ήταν περίπου ~4VAC και καθόλου σταθερή (με αποσυνδεμένα τα πάντα). Έπαιζε πάρα πολύ. Είτε ρελαντί είτε γκαζωμένο το πηνίο έβγαζε την ίδια ασταθή τάση των 4VAC. Η έξοδος του ανορθωτή/σταθεροποιητή με αποσυνδεμένη μπαταρία ήταν πάλι 3,8 VDC με 4,2 VDC.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	coil.jpg 
Προβολές:	304 
Μέγεθος:	63,6 KB 
ID:	359939 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	CoilCables.JPG 
Προβολές:	301 
Μέγεθος:	75,5 KB 
ID:	359940 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	reg.jpg 
Προβολές:	303 
Μέγεθος:	70,8 KB 
ID:	359938

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2003
    Μηνύματα
    9
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	CDI.jpg 
Προβολές:	297 
Μέγεθος:	49,6 KB 
ID:	359943


    Μπαταρία: Ο κάφρος που το πήγα πριν 6 μήνες για service μου άλλαξε μπαταρία και αντί της YB5L-B (12V@5Ah) L:120, W:60, H:130mm μου έβαλε μια ελεεινή DTX4L-BS (12V@3Ah) L:114 W:70, H:85mm και μου τη χρέωσε και 30 ευρώ. Φυσικά είναι πολύ πιο κοντή και παχιά με αποτέλεσμα να μη κάθετε καλά το πλαστικό καπάκι. Όπως και να΄χει η τάση της είναι 12,8V.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bat.jpg 
Προβολές:	301 
Μέγεθος:	65,1 KB 
ID:	359944


    Και λέω τώρα εγώ… H εναλλασσόμενη τάση έπαιζε πάρα πολύ και στο περίπου μου έδειχνε 3-4 Volt ή πήγαινε στο άπειρο σα να χάνει τη μέτρηση. Φοβάμαι μήπως είχε κάτι το πολύμετρο.
    Έστω όμως ότι άρπαξε το σπείρωμα και δεν έχω 10VAC και 50VAC σε ρελαντί και γκάζι. Ο ανορθωτής γιατί έβγαζε με αποσυνδεμένη μπαταρία και φώτα, 3,8 VDC με 4,2 VDC; Η συνεχής κλίμακα του πολυμέτρου είναι σίγουρα καλή.


    Ακόμα και ένα από τα δύο (πηνίο ή ανορθωτής) να είναι ελλαττωματικό, πως έχω καταφέρει και έχω κάνει ~500Km από τότε που πρωτοεμφανίστηκε το πρόβλημα με πάνω από 100 μιζιές και η μπαταρία παραμένει φορτισμένη; Γιατί άδειασε; Τα φώτα παίρνουν από το πηνίο. Γιατί ανάβουν κανονικά και δε τρεμοπαίζουν τη στιγμή που μπερδεύει το μηχανάκι; Μήπως φταίει ο πολλαπλασιαστής;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	multi.jpg 
Προβολές:	295 
Μέγεθος:	50,1 KB 
ID:	359945

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Τα ζιγκλέρ τα κοίταξες;
    Κατά τα άλλα, η τάση στην έξοδο του ανορθωτή είναι πράγματι περίεργη και οι απορίες σου λογικές.

    Γενικα, φαίνεται ότι το κατέχεις το θέμα. Θα βρεις την άκρη.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    αυτα αν δεν ειχαν σωστο ρευμα στην μπαταρια δεν δουλευαν σωστα και εκαιγαν και κανα πηνιο.
    επισης το καρμπυρατερ δεν ειναι γνησιο.
    βγαλτο και κανε ΚΑΛΟ καθαρισμα σε ζιγκλερ κλπ.
    εμενα που το ειχα 2-3 μηνες στην ακρη βουλωσε το ζιγκλερ του ρελαντι και μονο με τερμα γκαζι επαιρνε μπρος αλλα εσβηνε.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    αλλαξε μπουζοκαλωδιο
    βεβαιωσου οτι εχεις κανονικη ροη βενζινης απο τεποζιτο σε καρμπ
    Τελευταία τροποποίηση από toyar; 01/06/2016 στις 05:26.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2003
    Μηνύματα
    9
    @lykourgi: Μπα... Δε κοίταξα το ζιγκλέρ γιατί η βελόνα ήταν πολύ καθαρή και αν πιστέψω τον μάστορα που με είχε κατακλέψει πριν κάνα εξάμηνο, το είχε καθαρίσει "σχολαστικά" λέει.
    @andreaspetr: Γιατί δεν είναι γνήσιο; Στο site της Modenas λέει KRISS 120H Sports Carburetor: SPACO AV 20 και αυτό έχει πάνω.
    @toyar: Και το ντεπόζιτο είχε καθαριστεί από τον ίδιο άχρηστο μάστορα ο οποίος μου είχε πει τότε πως ήταν χάλια και του έβαλε και 50 ευρώ "φάρμακο" πανάθεμα τον. Εγώ απλά έβγαλα το σωληνάκι από το καρμπιρατέρ και είδα ότι τρέχει αβίαστα. Δε το έψαξα παραπάνω. Το μποζοκαλώδιο δεν είναι από τα βιδωτά αλλά είναι ένα σώμα με τον πολλαπλασιαστή και τη πίπα. Είναι κυρίως στον αέρα και στο μοναδικό σημείο που κάνει καμπύλη και αναγκαστικά εφάπτεται με το σασί έβαλα δύο στρώσεις από λάστιχο ποτίσματος. Έτσι τώρα έχει ακόμα μεγαλύτερο κενό από πριν. Κρατώντας πάντως το καλώδιο σε κλειστή γροθιά και δίνοντας μιζιές, ένιωθες το γαργαλητό της τάσης. Με το μπουζί έξω από τη μηχανή φυσικά. Νομίζω πως με διαρροή από το πολλαπλασιαστή θα έπρεπε να είχα μεγαλύτερα προβλήματα.

    Νιώθω πως υπάρχει ηλεκτρικό πρόβλημα αλλά δε μπορώ να το αποδείξω. Έχω ακόμα καλή μπαταρία και φώτα οπότε οι περίεργες μετρήσεις δε βγάζουν νόημα. Το μηχανάκι ξεκινά ακαριαία, ζεστό η κρύο. Δε θα είχα και στην εκκίνηση πρόβλημα μια στο τόσο αν ήταν κάτι με καύσιμο & αέρα; Και γιατί όταν το πιάνουν τα τρελά του δεν αλλάζει η κατάσταση τραβώντας το chock ή με απότομη αλλαγή ταχύτητας (πάνω ή κάτω); Το όλο πράγμα κρατάει 2-3 δευτερόλεπτα μόνο αλλά εμφανίζετε συχνά πυκνά. Τι είναι πια;

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    οπως το περγραφεις δινει την εντυπωση οτι το κανει με φορτιο και στροφες και οχι στο ρελαντι ή στην εκκινηση
    γι αυτο πιθανολογω οτι στεγνωνει απο βενζινη σαν να πεφτει η σταθμη στο λεκανακι και δεν προλαβαινει να αναπληρωσει
    το σκισμενο μπουζοκαλωδιο ειναι ενα προβλημα που δεν λυνεται με μπαλωμα και καλο θα ηταν να δοκιμαζες με αλλον πολλαπλασιαστη
    το κυκλωμα φορτισης σου δειχνει οκ απο τη στιγμη που η μπαταρια δεν αδειαζει και τα φωτα ειναι σταθερα

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2003
    Μηνύματα
    9
    Ναι έχεις δίκιο. Στο ρελαντί δουλεύει κανονικά. Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο εν κινήση και με ταχύτητα μέσα. Αν ανοίξω τελείως το καρμπιρατέρ για να το καθαρίζω φοβάμαι πρώτον πως θα είναι μια χαρά και θα το έχω κάνει άδικα και δεύτερον ότι ποτέ δε θα το ρυθμίσω σωστά. Έχω ξανακαθαρίσει καρμπιρατέρ αλλά τα ρύθμιζε άλλος μετά. Μπορώ να βρω κανένα οδηγό βέβαια, αλλά...

    Το σκίσιμο στο μπουζοκαλώδιο είναι στη δεύτερη προστατευτική του μόνωση ή οποία έτσι κι αλλιώς δε τρέχει σε όλη τη διαδρομή του αγωγού. Αρχίζει στους δυο πόντους μετά τον πολλαπλασιαστή και τελειώνει ένα πόντο πριν τη πίπα. Κάποιος πρότεινε να κάνω βόλτα βράδυ, χωρίς πλαστικά καπάκια για να δω αν υπάρχει ηλεκτρικό τόξο. Είναι μια καλή ιδέα. Ίσως την επιχειρήσω.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    το καρμπυρατερ πιθανοτατα δεν θελει καθαρισμα γιατι τοτε δεν θα κραταγε ρελαντι
    πρεπει ομως να τσεκαρεις τη σωστη σταθμη στο λεκανακι και τη διατηρηση της
    και να δεις και τον μηχανισμο του τσοκ

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    μαλλον μπερδευτηκα γιατι ενα που ειχα λυσει ειχε το ιδιο keihin με τα καζε-ρ

  13. #13
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Καλά ξεμπερδέματα φίλε . Εχω το ίδιο παπί με 45000 και μέχρι στιγμής - φτου φτου- δεν είχα κάτι αντίστοιχο. Οι μετρήσεις σε πηνίο και ανορθώτη πρέπει να είναι λάθος γιατί με τέτοιες τιμές όπως νομίζω είπανε και απο πάνω δεν θα φόρτιζε η μπαταρία και αργά η γρήγορα θα έμενες στο σκοτάδι . Το μπούζι το άλλαξες ? Είδα που το έλεγξες αλλά δοκίμασες κάποιο καινούριο ? Το ποιό μπουζί φοράει , αν και δεν νομίζω να παίζει σημαντικό ρόλο , παραμένει μύστηριο. Αν δεις το μανιουαλ του 125 δίνει το 7 για το Kriss 100 και το 6 για το 115 . Για το 125 σε αφήνει να μαντέψεις !!! αν και πιο πολύ ποντάρω στο 7 λόγω κυβικών . Νομίζω πως κάτι θέμα παίζει στο καρμπιρατέρ . Γενικά ένα το είχανε όλα τα kriss 125/xcite 130 με το καρμπιρατέρ αλλά κυρίως με την πρωινή εκκίνηση . Εχω σκαναρισμένο το μάνιουαλ αν σε ενδιαφέρει αλλά το φόρουμ δεν με αφήνει να το επισυνάψω . Αν θες έλα πριβε με ένα email να στο στείλω . Δεν λέει κάτι βέβαια που ήδη δεν ξέρεις εκτός και σε σε ενδιαφέρει να ξέρεις πότε θεωρεί η Modenas ότι πρέπει να γρασάρεις τις ντίζες σου .

    Λύσε μου και μία απορία . Τι είναι αυτό το "φάρμακο " μάστορα ? Τι ακριβώς κάνει στο ντεπόζιτο ?
    Modenas Kriss 125

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2003
    Μηνύματα
    9
    @Anritsu: Γεια! Ναι τα post σου διάβαζα όταν άρχισα να το ψάχνω πριν λίγες μέρες. Για το μπουζί δε μπορώ να βρω πουθενά πληροφορίες. Αν είναι το NGK C7HSA ή το NGK C6HSA. Θα σου στείλω το mail μου. Νά'σαι καλά. Το "φάρμακο" του μάστορα είναι απ' αυτό που βγάζει λεφτά από τη τσέπη σου και τα βάζει στου μάστορα. Και καλά μου είπε πως αφαιρεί τη σκουριά και κάνει μια στρώση προστασίας. Μου το χρέωσε ένα πενηντάρικο. Άσε μεγάλος αλήτης και πρώτη φορά μπλέκω έτσι άσχημα με άνθρωπο. Μιλάμε για αστυνομίες δικηγόρους και τα ρέστα. 4 μήνες έκανα να πάρω το μηχανάκι από τα χέρια του. Anyway, η ζωή συνεχίζεται.

    Λοιπόν πήγα στο μαγαζί από το οποίο αγοράστηκε το μηχανάκι το 2011 μιας και δεν έχω μηχανικό. Αλλάξαν κατάστημα και ιδιοκτήτη. Μου είπαν να το αφήσω να το δούνε, δε θέλουμε λεφτά λέει για το λύσιμο, θα τα βρούμε κτλ. Δε μου γέμισαν το μάτι όμως και έφυγα τρέχοντας. Όσο τουλάχιστον με άφηνε το μηχανάκι!

    Γύρισα σπίτι και πριν πέσει το σκοτάδι έβγαλα το καρμπιρατέρ γιατί με πρήξατε! Άντε πάλι λύσιμο!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Modenas KRISS 120H Sports Carburetor - SPACO AV20.jpg 
Προβολές:	182 
Μέγεθος:	80,9 KB 
ID:	360047


    Τελικά είχε ανοιχτεί από το προηγούμενο συνεργείο και είχε σημάδια καθαρισμού. Μέσα στο θάλαμο υπήρχαν άλατα ή πέτρα. Μάλλον από τις μεγάλες περιόδους ακινησίας. Φαίνονται σα λευκές συγκεντρώσεις μέσα στους κόκκινους κύκλους. Είχαν επικαθήσει και πάνω στο φλοτέρ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Carb Salt.jpg 
Προβολές:	183 
Μέγεθος:	87,7 KB 
ID:	360048


    [FONT=Helvetica Neue]Το κύριο ζιγκλέρ ([/FONT][FONT=Helvetica Neue]main[/FONT][FONT=Helvetica Neue] [/FONT][FONT=Helvetica Neue]jet[/FONT][FONT=Helvetica Neue]) ήταν ok αλλά το καθάρισα. To [/FONT][FONT=Helvetica Neue]ζιγκλέρ του ρελαντι ([/FONT][FONT=Helvetica Neue]idle[/FONT][FONT=Helvetica Neue] [/FONT][FONT=Helvetica Neue]jet[/FONT][FONT=Helvetica Neue, Helvetica, Arial, sans-serif]) αν και είχε καθαρές τις οριζόντιες τρύπες, η πολύ μικρή κάθετη οπή του ήταν νομίζω λίγο κλειστή. Το πυραυλάκι του φλοτέρ ήταν επίσης ok. Τα καθάρισα όλα, τα έδεσα και ψευτορύθμισα το ρελαντί. Δε μπορώ να πω ότι βρήκα πρόβλημα. Θα δείξει.

    [/FONT]
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	carb needles.jpg 
Προβολές:	180 
Μέγεθος:	45,0 KB 
ID:	360050


    Πιο αργά θα βγω βόλτα να δω τι έκανα. Μέτρησα πολύ πεταχτά και το ρεύμα στη μπαταρία. 14VDC ρελαντί και 14,4VDC με γκάζι. Οπότε φορτίζει. Το πηνίο συνδεμένο πάνω στην ανόρθωση μου έδινε τώρα 14VAC. Όπα λέω, τι έγινε; Πήγα να βγάλω τη φύσα από τον ανορθωτή με αναμμένο το μηχανάκι και με το που τη βγάζω τα φώτα πήγαν στο θεό! Φοβήθηκα μη τα κάψω όλα και πολύ γρήγορα το έσβησα και το άφησα. Τα έχω πάρει τώρα. Θα περιμένω λίγη ώρα και θα βγω με γυμνό το μηχανάκι και πολύμετρο. Θα προσπαθήσω να πάρω όσες περισσότερες μετρήσεις μπορώ.

  15. #15
    Μιά ερώτηση γιατί την απορία την έχω. Αν δεν απατώμαι, στα περισσότερα manual γράφει ότι η αντίσταση στα πηνία πρέπει να είναι "άπειρη"... εσένα 0.8Ω?

    Και επίσης, αν έχεις διαρροή ρεύματος στο καλώδιο της μπουζόπιπας και δεν έχεις επαρκή σπινθήρα, μήπως αυτό φταίει στις υψηλές στροφές, δεν αναφλέγει σωστά το καύσιμο; Μπορεί να λέω και χαζομάρα, αλλά είναι μιά πιθανότητα. Μπουζόπιπα και καλώδιο πάνω από 10-12 ευρώ δεν νομίζω να στοιχίζουν.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Modenas Kriss 125 review
    από Anritsu στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2017, 00:55
  2. Κουτα λεμε..............Modenas kriss 125
    από zephyr1 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2009, 00:10
  3. Modenas Kriss 125 η Kymco Straight 150
    από Lazio στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2007, 13:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF