Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 175

Θέμα: Καλοκαιρινό μπουφαν

  1. #136
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.801
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tziminhio Προβολή μηνύματος
    Eυχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Για agv δύσκολο μιας και έχω ενα agv pro χειμερινό κ δεν έχω μείνει ευχαριστημένος. Δεν ξέρω βέβαια για το καλοκαιρινό. Το συγκεκριμένο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=149776 αξίζει από θέμα προστασίας και δροσιάς? Έχω δει και αυτό http://www.skroutz.gr/s/6935488/Ixon-Cooler-Sand.html αλλά δεν έχω ιδέα για το τι παίζει.. Έχετε γνώμη?
    http://www.skroutz.gr/s/6656205/Nord...los-Black.html
    Αυτο εχω...καλο ειναι για τα λεφτα του...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  2. #137
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/09/2016
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pektis Προβολή μηνύματος
    http://www.skroutz.gr/s/6656205/Nord...los-Black.html
    Αυτο εχω...καλο ειναι για τα λεφτα του...
    Tελικά πήγα και το πήρα. Μια χαρά είναι για τα λεφτά του. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δυστυχώς η θερμοκρασιά κυμαινόταν γύρω στους 20 βαθμούς οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη πως θα είνι απο θέμα ζέστης. είδωμεν..

  3. #138
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.020
    Λέω να πάρω καλοκαιρινό μπουφάν.

    Καθημερινή χρήση για δουλειά 20Km επαρχιακό δρόμο και πολύ χιλιόμετρο,μετακινήσεις και βόλτες.
    Καθημερινή χρήση εννοώ βέβαια και για καφέ και στη παραλία και όλα. Σπάνια στην Αθήνα και σε πολλή κίνηση.
    Άρα το ζητούμενο είναι πολύ καλή προστασία με άνεση και δροσιά(όχι όμως να κρυώνω).
    Να προσθέσω ότι θέλω μπουφάν που θα μείνει,μην το πάθω όπως στο χειμερινό που ξηλώθηκαν τα velcro σε 4 μήνες.
    Το οικονομικό δεν είναι πρόβλημα.

    Σκέφτομαι το Dainese Hyper Flux D-Dry
    https://www.skroutz.gr/s/11943959/Da...Dry-Black.html
    Πολλές και καλές προστασίες. Δείχνει αρκετά δροσερό. +αδιάβροχη μεμβράνη για τις ψύχρες και τις βροχές. Παραείναι καλό για καθημερινή χρήση
    μου φαίνεται.

    Ένας φίλος με παροτρύνει στο Dainese Air Flux
    https://www.skroutz.gr/s/6471927/Dai...Tex-Black.html
    Πιο οικονομικό. Πάρα πολύ δροσερό, ίσως παραείναι. Σίγουρα έχει και αυτό καλές προστασίες και δεν θα με νοιάζει τόσο η σκληρή καθημερινή χρήση λόγο τιμής.

    Τι λέτε και εσείς?
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  4. #139
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Πάρε ανοιχτόχρωμο και όσο πιο δρόσερό ( διάτρητο) βρεις.

  5. #140
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.460
    Το air flux το έχω εγώ. Γενικά, αμά πιάσουν οι ζέστες, δεν σου φτάνουν οι τρύπες.... Καλύτερα φουλ αεριζόμενο και άμα κρυώνεις να βάλεις και μια μπλουζίτσα επιπλέον.
    Στο χρώμα, επειδή έχω ανοικτόχρωμο, ίσως να προτιμήσεις κάποιο ενδιάμεσο χρώμα γιατί το μεν μαύρο ζεσταίνει, το ανοικτό λερώνει. ΠΟΛΥ. Γενικά πάρε το φθηνότερο για να κάνεις την δουλειά σου μιας και με τα πολλά πλυσίματα και το λεπτό ύφασμα το μπουφάν τα παίζει...
    Εγώ που ξανακοιτάω, ίσως δω και άλλες μάρκες (πχ Revit) καθώς στο dainese ναι μεν έχει πολύ καλή εφαρμογή στα μανίκια αλλά δεν μου αρέσει η κοντή κοψιά που έχει για καθημερινή αστική χρήση που κάνω.
    Αυτα, καλή επιτυχία!

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stavrakos
    Εγγραφή
    15/05/2016
    Μηνύματα
    104
    Έχω το dainese hydra flux d-dry.Απο Μάρτιο μέχρι Νοέμβριο την βγάζω με αυτό και έχω πιάσει τον εαυτό μου με τις ζεστές το μπουφάν να με δροσίζει θες το ότι είναι φουλ διάτρητο θες η επένδυση για την βροχή που είναι δροσερή δεν ξέρω τον λόγο ακόμα το ψάχνω πάντως για την δουλειά που το θες μια χαρά θα σου κάτσει

  7. #142
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Κι εγώ το Air Flux έχω, 2-3 χρόνια τώρα, σε μαύρο, και κάνει μια χαρά τη δουλειά που πρέπει να κάνει, χωρίς την παραμικρή φθορά. Το διάτρητο μπουφάν το θες για τις πολύ υψηλές θερμοκρασίες κι εκεί είναι που θα καταλάβεις διαφορά. Δεν υπάρχει "παραείναι" για το ελληνικό καλοκαίρι. Όταν κρυώνεις, φοράς κάτι έξτρα.

    Ποια "πολλά πλυσίματα";
    Life begins at 45°.

  8. #143
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Φέτος πήρα το Dainese Air frame που είναι σχεδόν το ίδιο με το Air Flux το οποια είχα μέχρι πρόσφατα. Η μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι έχει την αντιανεμικη επένδυση που βοηθάει λίγο όταν εχει ψυχρα. Έβαλα και τη level 2 προστασία πλάτης.
    Αλλά αν κυκλοφορείς Αθήνα με καύσωνα ότι και να φοράς βράζεις...

  9. #144
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Air Frame κ εδω...3 χρονια.
    Για την ωρα εχω την ψιλοεπενδυσουλα απο μεσα κ οσο αυξανει η θερμοκρασια θα βγει κ αυτη.
    Απο Μαη μεχρι αρχες Οκτωβρη καθημερινη χρηση.
    Οσο ζεστη κ να εχει δεν μπορω χωρις το μπουφαν πλεον.

    Οσο για το πλυσιμο...καλα που μου το θυμησατε.
    Ride(s) the wind of change...

  10. #145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Στον αθηναϊκό καύσωνα δεν υπάρχει καμία διαφορά στην αίσθηση μεταξύ μαύρου κ ανοιχτόχρωμου μπουφάν, θα νιώσεις ότι ψήνεσαι όποιο κι αν φοράς... είχα μαύρο και τώρα έχω ανοιχτόχρωμο αλλά δεν πρόκειται να ξαναπάρω ανοιχτόχρωμο διότι λερώνει χωρίς να το καταλάβεις και γίνεται κ@λ@ς.
    Εσύ που δεν έχεις οικονομικό ταβάνι και ψάχνεις κάτι και για τουριστική χρήση, πήγαινε να τα δοκιμάσεις από κοντά και πάρε το ποιοτικότερο όσον αφορά τις προστασίες και τη συνολική του αίσθηση.

  11. #146
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    https://www.dainese.com/row/en/-supe...%2FRED#start=2

    πηρα αυτο φετος για τις βολτες και για μετακινησεις. εγω προσωπικα στις πολλες ζεστες εχω και το φερμουαρ ανοιχτο περιπου μεχρι τη μεση στα μπουφαν μου για ακομα μεγαλυτερο αερισμο..στην αθηνα δεν υπαρχει σωτηρια..σκας με οτιδηποτε.

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.460
    Να συμπληρώσω ότι το ανοικτόχρωμο όχι μόνο λερώνει, αλλά από ένα σημείο και μετά, όσο και να πλένεις δεν καθαρίζει η μαυρίλα από καυσαέρια και ιδρώτα.

  13. #148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.020
    Πολλοί μιλάτε για κίνηση και φανάρια.
    Να ξανααναφέρω ότι δε ζω στη αθηνα ούτε σε πολη με κινηση. Εδω που ζω δεν υπαρχουν κσν φανάρια. Και η δουλειά όπως και οι βόλτες είναι εκτός πόλης.
    Δε μου αρεσουν τα μεγάλα σύματα στα μπουφαν, γιαυτο κοιταω για ολομαυρο.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  14. #149
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Πολλοί μιλάτε για κίνηση και φανάρια.
    Να ξανααναφέρω ότι δε ζω στη αθηνα ούτε σε πολη με κινηση. Εδω που ζω δεν υπαρχουν κσν φανάρια. Και η δουλειά όπως και οι βόλτες είναι εκτός πόλης.
    Δε μου αρεσουν τα μεγάλα σύματα στα μπουφαν, γιαυτο κοιταω για ολομαυρο.
    https://www.skroutz.gr/s/11712387/Da...-D1-Black.html μεγεια
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #150
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138
    ...κατέληξα και εγώ στο Dainese Air Frame D1... αφού έχω φάει τον κόσμο να βρω το φθηνότερο κατάστημα και αφού έχω ψάξει στο eBay στο Amazon και σε άλλα μοτοσυκλετιστικά site του εξωτερικού την καλύτερη τιμή την βρίσκω εδώ Ελλάδα !
    Και συγκεκριμένα σε κατάστημα που βρίσκεται στην Πειραιώς ... είναι δυνατόν ? η υπάρχουν κάποια αλλά site που μου διαφεύγουν.. μπορεί κάποιος από εμπειρία να με ενημερώσει?

Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καλοκαιρινό Μπουφάν - Επιγονατίδες
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2008, 09:52
  2. Καλοκαιρινό Μπουφάν
    από skous στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2007, 02:22
  3. Καλοκαιρινό μπουφάν
    από live_2_ride στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 17:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF