Σελίδα 9 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 175

Θέμα: Καλοκαιρινό μπουφαν

  1. #121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά, φοράω καλοκαιρινό μπουφάν, με κάποιου είδους επένδυση όταν χρειάζεται, τουλάχιστον 8 στους 12 μήνες. Αν διάλεγα μόνο ένα, θα ήταν καλοκαιρινό κι όχι χειμερινό.
    Kαι εγώ το ίδιο, ένα Bering το οποίο είχα αγοράσει μεταχειρισμένο από ένα συνφορουμίτη. Εκτός καλοκαιριού με ένα ισοθερμικό ή λεπτό αντιανεμικό ή και τα δύο είμαι οκ.
    Έχει προστασίες σε αγκώνες, ώμους, του έβαλα και ένα D30 στην πλάτη. Όταν έπεσα με 60 χλμ από λάδια, δεν έπαθα εγώ κάτι σε χέρια, με προστάτεψε καλά. Όμως πάντα θα έχω την αίσθηση ότι δεν προστατεύομαι όσο θα ήθελα...
    Κλεκλές

  2. #122
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από morgangr Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα
    Έχω διάτρητο. Δύσκολη ως επικίνδυνη η χρήση του στα καλοκαιρινά φανάρια, με κίνδυνο να πάθεις μέχρι και πνευμονία, γιατί ιδρώνεις και στεγνώνει απανωτά πάνω σου. Βολεύει για μάκρυνες καλοκαιρινές αποστάσεις και ταξίδια.

    εμμμ τι;

  3. #123
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    εμμμ τι;
    Τελικά όταν ψάχνουμε δικαιολογίες μπορούμε να γίνουμε άνετα μέχρι και φρικιά της φύσεως

  4. #124
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από morgangr Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα
    Έχω διάτρητο. Δύσκολη ως επικίνδυνη η χρήση του στα καλοκαιρινά φανάρια, με κίνδυνο να πάθεις μέχρι και πνευμονία, γιατί ιδρώνεις και στεγνώνει απανωτά πάνω σου. Βολεύει για μάκρυνες καλοκαιρινές αποστάσεις και ταξίδια.
    Φαντάζομαι μιλάμε για Αθήνα, όπου οι αποστάσεις που διανύει κανείς από φανάρι σε φανάρι, άρα και οι ταχύτητες είναι μεγαλύτερες.
    Νομίζω, με μία κατάλληλη μπλουζίτσα τύπου λάτεξ/πολυέστερ ή κάποια αντίστοιχη αθλητική που αποβάλλει τον ιδρώτα, θα λύνει τέτοια προβλήματα.

  5. #125
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Είχα κάνει παλιότερα ποστ και ρωτούσα κι εγώ για μπουφάν.Τελικά βοηθούμενος κι από αυτό το ποστ λέω να πάρω καλοκαιρινό.Μπορεί κάποιος να μου συστήσει κανένα μαγαζί να κοιτάξω σε λογική απόσταση από Γκύζη;;Όσα έχω δει στο ίντερνετ είναι όλα πολύ μακριά και βαριέμαι να τρέχω.

  6. #126
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηλίας92 Προβολή μηνύματος
    Είχα κάνει παλιότερα ποστ και ρωτούσα κι εγώ για μπουφάν.Τελικά βοηθούμενος κι από αυτό το ποστ λέω να πάρω καλοκαιρινό.Μπορεί κάποιος να μου συστήσει κανένα μαγαζί να κοιτάξω σε λογική απόσταση από Γκύζη;;Όσα έχω δει στο ίντερνετ είναι όλα πολύ μακριά και βαριέμαι να τρέχω.
    Με τα ποδια θα πας?

  7. #127
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Μοτορπαρτς στην ιερά οδό,κοντά με Πειραιώς
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #128
    Γελαω, μέλος ενός μήνα, "είχα κάνει ποστ παλιότερα"...

    Τα παιδιά στο μοτορπαρτς είναι μία χαρά. Επίσης δες στην καλλιροης στο μοτομάρκετ, στον τζωρτζοπουλο απέναντι από το μοτομάρκετ και στον... χμ... γιατίλης; Λίγο μετά το brake shop, στο άλλο ρεύμα της καλλιρόης.

  9. #129
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/09/2016
    Μηνύματα
    12
    Παιδιά καλησπέρα. Νέος στο forum. Μετά την πρώτη μου καλή πτώση πριν 1 εβδομάδα στην εθνική οδό και φορώντας μόνο κράνος (καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό) αποφάσισα ν' αγοράσω καλοκαιρινό μπουφανάκι και γάντια. Δυστυχώς το μπάτζετ μου είναι στα 80 το πολύ 100 αν αξίζει. Μου πρότεινε φίλος το dainese που αναφέρετε και στα προηγούμενα ποστς αλλά μ είχε πεί ότι επαιζε κάπου στα 100 €. Δυστυχώς όμως το βρίσκω στα 150. Είδα και nord cap π λέτε. Αξίζει?

  10. #130
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    ψάξε στο car.gr για κανά μεταχείρω αγρατζούνιστο dainese/revit

  11. #131
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tziminhio Προβολή μηνύματος
    Παιδιά καλησπέρα. Νέος στο forum. Μετά την πρώτη μου καλή πτώση πριν 1 εβδομάδα στην εθνική οδό και φορώντας μόνο κράνος (καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό) αποφάσισα ν' αγοράσω καλοκαιρινό μπουφανάκι και γάντια. Δυστυχώς το μπάτζετ μου είναι στα 80 το πολύ 100 αν αξίζει. Μου πρότεινε φίλος το dainese που αναφέρετε και στα προηγούμενα ποστς αλλά μ είχε πεί ότι επαιζε κάπου στα 100 €. Δυστυχώς όμως το βρίσκω στα 150. Είδα και nord cap π λέτε. Αξίζει?
    Κοιτα τα ΠΜ σου
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  12. #132
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tziminhio Προβολή μηνύματος
    Παιδιά καλησπέρα. Νέος στο forum. Μετά την πρώτη μου καλή πτώση πριν 1 εβδομάδα στην εθνική οδό και φορώντας μόνο κράνος (καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό) αποφάσισα ν' αγοράσω καλοκαιρινό μπουφανάκι και γάντια. Δυστυχώς το μπάτζετ μου είναι στα 80 το πολύ 100 αν αξίζει. Μου πρότεινε φίλος το dainese που αναφέρετε και στα προηγούμενα ποστς αλλά μ είχε πεί ότι επαιζε κάπου στα 100 €. Δυστυχώς όμως το βρίσκω στα 150. Είδα και nord cap π λέτε. Αξίζει?
    Αξίζει.

  13. #133
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tziminhio Προβολή μηνύματος
    Παιδιά καλησπέρα. Νέος στο forum. Μετά την πρώτη μου καλή πτώση πριν 1 εβδομάδα στην εθνική οδό και φορώντας μόνο κράνος (καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό) αποφάσισα ν' αγοράσω καλοκαιρινό μπουφανάκι και γάντια. Δυστυχώς το μπάτζετ μου είναι στα 80 το πολύ 100 αν αξίζει. Μου πρότεινε φίλος το dainese που αναφέρετε και στα προηγούμενα ποστς αλλά μ είχε πεί ότι επαιζε κάπου στα 100 €. Δυστυχώς όμως το βρίσκω στα 150. Είδα και nord cap π λέτε. Αξίζει?
    Δες κατι nordcap και AGV που παιζουν στο budget σου και χτυπα οποιο σ αρεσει
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #134
    Κοιτα κ αυτο αμα σου κανει
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=149776

  15. #135
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/09/2016
    Μηνύματα
    12
    Eυχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Για agv δύσκολο μιας και έχω ενα agv pro χειμερινό κ δεν έχω μείνει ευχαριστημένος. Δεν ξέρω βέβαια για το καλοκαιρινό. Το συγκεκριμένο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=149776 αξίζει από θέμα προστασίας και δροσιάς? Έχω δει και αυτό http://www.skroutz.gr/s/6935488/Ixon-Cooler-Sand.html αλλά δεν έχω ιδέα για το τι παίζει.. Έχετε γνώμη?

Σελίδα 9 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καλοκαιρινό Μπουφάν - Επιγονατίδες
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2008, 08:52
  2. Καλοκαιρινό Μπουφάν
    από skous στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2007, 01:22
  3. Καλοκαιρινό μπουφάν
    από live_2_ride στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 16:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF