Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 92

Θέμα: Κόστος και ποιότητα service

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Ανώτερο οδηγικά θα το δεχτώ, πιο γρήγορο γιατί; Αν κοιτάς τα άλογα να σου θυμίσω πως βγαίνουν από λιγότερα κυβικά με ό,τι σημαίνει αυτό για τη ροπή.

    Γενικά το ποια μηχανή θα είναι καλύτερη για σένα εξαρτάται απ το τι οδήγηση κάνεις. Γνώμη μου πως το 09 είναι μηχανή που το 80% των αναβατών θα τη χαρεί περισσότερο. Το άλλο 20% (μπορεί να λέω και πολύ) έχει τις ικανότητες να πάρει οδηγικά το παραπάνω που έχει να δώσει ο άγγλος.

    Δε βάζω καν τη παράμετρο του αγνώστου μεταχειρισμένου και της προβληματικής κατάστασης στο θέμα συντήρησης. Σκέψου το καλά.

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2018
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Κάτσε στα αυγά σου.... Για να το δίνει ανταλλαγή και με μπόλικα "καλούδια" κάτι παίζει.....
    Βασικα ειδα αγγελια και επειδη ελεγε για ανταλλαγη με κατι πιο ορθιο, του εστειλα και ειπε πως ψηνεται.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ανώτερο οδηγικά θα το δεχτώ, πιο γρήγορο γιατί; Αν κοιτάς τα άλογα να σου θυμίσω πως βγαίνουν από λιγότερα κυβικά με ό,τι σημαίνει αυτό για τη ροπή.

    Γενικά το ποια μηχανή θα είναι καλύτερη για σένα εξαρτάται απ το τι οδήγηση κάνεις. Γνώμη μου πως το 09 είναι μηχανή που το 80% των αναβατών θα τη χαρεί περισσότερο. Το άλλο 20% (μπορεί να λέω και πολύ) έχει τις ικανότητες να πάρει οδηγικά το παραπάνω που έχει να δώσει ο άγγλος.

    Δε βάζω καν τη παράμετρο του αγνώστου μεταχειρισμένου και της προβληματικής κατάστασης στο θέμα συντήρησης. Σκέψου το καλά.
    Ισχυει αυτο για τις ικανοτητες κ τους αναβατες κλπ, και γω εχω τους ενδοιασμους μου γιαυτο και σημερα θα ρωτησω στο καταστημα της triumph που εχουμε εδω και σε ενα ακομα συνεργειο. Οσο για το πιο γρηγορο, ειναι κατα 7 αλογα γρηγοροτερο και 30 κιλα ελαφρυτερο. Ξαναλεω ομως, ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το ΜΤ 09 και δεν ειχα σκοπο να το δωσω, απλα τωρα αυτο μου φαινεται λιγο σαν "ευκαιρια". Επισης, το ειχα και λιγο "απωθημενο" - περιεργεια να παρω ενα τετοιο. Απλα με φρεναρει πολυ το θεμα της συντηρησης/ανταλλακτικων και των προβληματων του.
    Τελευταία τροποποίηση από Confused; 11/05/2022 στις 11:46.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Confused Προβολή μηνύματος
    Ισχυει αυτο για τις ικανοτητες κ τους αναβατες κλπ, και γω εχω τους ενδοιασμους μου γιαυτο και σημερα θα ρωτησω στο καταστημα της triumph που εχουμε εδω και σε ενα ακομα συνεργειο. Οσο για το πιο γρηγορο, ειναι κατα 7 αλογα γρηγοροτερο και 30 κιλα ελαφρυτερο. Ξαναλεω ομως, ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το ΜΤ 09 και δεν ειχα σκοπο να το δωσω, απλα τωρα αυτο μου φαινεται λιγο σαν "ευκαιρια".
    https://www.google.com/search?q=stre...client=gws-wiz

    Ξεκινα διαβασμα. Με μια πρωτη αναγνωση δεν μοιαζει οσο ευκαιρια νομιζεις.

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2018
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    https://www.google.com/search?q=stre...client=gws-wiz

    Ξεκινα διαβασμα. Με μια πρωτη αναγνωση δεν μοιαζει οσο ευκαιρια νομιζεις.
    Τα εχω διαβασει ολα αυτα, αλλα πιστευω πως το καθε μηχανακι και η καθε εταιρεια μπορει να βγαλει τετοια θεματα. Οπως πχ το ΜΤ 09 αν γραψω problems βγαζει μια λιστα αμεσως σχετικα με τη κινητηρα κλπ.
    Θεσσαλονικη στην triumph ειναι αξιοπιστοι/τιμιοι?

  5. #50
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Confused Προβολή μηνύματος
    Βασικα ειδα αγγελια και επειδη ελεγε για ανταλλαγη με κατι πιο ορθιο, του εστειλα και ειπε πως ψηνεται.
    Ισχυει αυτο για τις ικανοτητες κ τους αναβατες κλπ, και γω εχω τους ενδοιασμους μου γιαυτο και σημερα θα ρωτησω στο καταστημα της triumph που εχουμε εδω και σε ενα ακομα συνεργειο. Οσο για το πιο γρηγορο, ειναι κατα 7 αλογα γρηγοροτερο και 30 κιλα ελαφρυτερο. Ξαναλεω ομως, ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το ΜΤ 09 και δεν ειχα σκοπο να το δωσω, απλα τωρα αυτο μου φαινεται λιγο σαν "ευκαιρια". Επισης, το ειχα και λιγο "απωθημενο" - περιεργεια να παρω ενα τετοιο. Απλα με φρεναρει πολυ το θεμα της συντηρησης/ανταλλακτικων και των προβληματων του.
    Δεν είναι 30 κιλά ελαφρύτερο,άντε 5 το πολύ.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Confused Προβολή μηνύματος
    Τα εχω διαβασει ολα αυτα, αλλα πιστευω πως το καθε μηχανακι και η καθε εταιρεια μπορει να βγαλει τετοια θεματα. Οπως πχ το ΜΤ 09 αν γραψω problems βγαζει μια λιστα αμεσως σχετικα με τη κινητηρα κλπ.
    Θεσσαλονικη στην triumph ειναι αξιοπιστοι/τιμιοι?
    Βασικα μολις διαβασα αυτο, https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=161119
    απο καποιον που αγορασε Τ και δεν μπορω να πω οτι τον αντιμετωπισαν/ζουν σωστα.

    Ακομα δεν ειναι το θεμα αν ενα μηχανακι μπορει να βγαλει η οχι προβληματα αλλα πως τα αντιμετωπιζει η εισαγωγικη αφου βγουν. Σε καθε περιπτωση η Yamaha εχει καλο ονομα στο after sales, εχει τεραστιο δικτυο σε καθε πολη και υπαρχουν μηχανικοι αρκετοι με γνωσεις. Στην Αθηνα νομιζω καλο συνεργειο Τ ειναι ενα στο Πολυγωνο και απο μικρο ψαξιμο ειδα συνολικα 3; Λιγα κατα την γνωμη μου και μπελας η αγορα της αν δεν σε βολευουν.

    Οπως καταλαβαινεις αν ημουν στην θεση σου θα εμενα με το ΜΤ09.

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2018
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι 30 κιλά ελαφρύτερο,άντε 5 το πολύ.
    Εισαι σιγουρος? Σε αρκετα site γραφει 165 wet weight.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Βασικα μολις διαβασα αυτο, https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=161119
    απο καποιον που αγορασε Τ και δεν μπορω να πω οτι τον αντιμετωπισαν/ζουν σωστα.

    Ακομα δεν ειναι το θεμα αν ενα μηχανακι μπορει να βγαλει η οχι προβληματα αλλα πως τα αντιμετωπιζει η εισαγωγικη αφου βγουν. Σε καθε περιπτωση η Yamaha εχει καλο ονομα στο after sales, εχει τεραστιο δικτυο σε καθε πολη και υπαρχουν μηχανικοι αρκετοι με γνωσεις. Στην Αθηνα νομιζω καλο συνεργειο Τ ειναι ενα στο Πολυγωνο και απο μικρο ψαξιμο ειδα συνολικα 3; Λιγα κατα την γνωμη μου και μπελας η αγορα της αν δεν σε βολευουν.

    Οπως καταλαβαινεις αν ημουν στην θεση σου θα εμενα με το ΜΤ09.
    Συνεργειο θα το πηγαινω σε αυτο που παω και το MT μου, yamaha ειναι και μου ειπαν πως πιανουν και triumph γενικα. Στο κατω-κατω ειναι παρομοια μηχανακια στις αναγκες τους (λαδια φιλτρα μπουζι)
    Ανταλλακτικα δε ξερω τωρα, εχουμε 1 μονο εδω στα βορεια και τις τιμες τις βαρανε στο κεφαλι απ οτι ειδα. Γενικα ζημιες δεν εχει βγαλει το 18αρι, μονο κατι recalls διαβασα σε ινδια-αμερικη. Εχει γινει πουρες το κεφαλι μου γιατι δε ξερω τι να αποφασισω.
    Μαρεσουν και τα 2 σχεδον το ιδιο, απλα το 1 ειναι κατα πολυ ανωτερο σε ποιοτητα, περιφερειακα αλλα στο κεφαλι μου παιζει το σεναριο της αναξιοπιστιας. Δε θα εμπαινα ποτε στη διαδικασια να πουλησω το δικο μου για να το αγορασω παρολα αυτα, απλα τωρα προεκυψε η ανταλλαγη.
    Τελευταία τροποποίηση από Confused; 11/05/2022 στις 21:34.

  8. #53
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Confused Προβολή μηνύματος
    Εισαι σιγουρος? Σε αρκετα site γραφει 165 wet weight.
    .
    Όλοι γράφουν dry weight και είναι λογικό.Είναι πολύ λίγα τα κιλά για να είναι αληθινά,εδώ μια motogp και ζυγίζει 150-160.

  9. #54
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Κάτσε με το Υamaha να ευχαριστηθείς βόλτες κ ταξίδια.
    Μην ξυνεσαι στην γκλίτσα...
    Ride(s) the wind of change...

  10. #55
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Confused Προβολή μηνύματος
    Εισαι σιγουρος? Σε αρκετα site γραφει 165 wet weight.



    Συνεργειο θα το πηγαινω σε αυτο που παω και το MT μου, yamaha ειναι και μου ειπαν πως πιανουν και triumph γενικα. Στο κατω-κατω ειναι παρομοια μηχανακια στις αναγκες τους (λαδια φιλτρα μπουζι)
    Ανταλλακτικα δε ξερω τωρα, εχουμε 1 μονο εδω στα βορεια και τις τιμες τις βαρανε στο κεφαλι απ οτι ειδα. Γενικα ζημιες δεν εχει βγαλει το 18αρι, μονο κατι recalls διαβασα σε ινδια-αμερικη.
    Δηλαδή το θέμα είναι που θα κάνεις λάδια Ξυδιά?
    Αυτό το κάνουν και στο συνεργείο της γειτονιάς ή μόνος σου.
    Αν παρουσιαστεί πρόβλημα είναι το θέμα. Ποιος θα σε καλύψει σε τεχνογνωσία και ανταλλακτικα

  11. #56
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Confused Προβολή μηνύματος
    Εισαι σιγουρος? Σε αρκετα site γραφει 165 wet weight.
    .
    Η triumph στο επίσημο site της λέει Dry Weight 366 Lbs (166 kg).

    https://www.triumphmotorcycles.com/m...#specification
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ίδια κιλά/δύναμη έχουν.

    Αν θες να ξεχωρίσεις ή/και θες πιο επιθετική θέση οδήγησης πάρε το ST

    Αν θες το κεφάλι σου ήσυχο από προβλήματα/υποστήριξη συν τη πιο άνετη θέση οδήγησης μείνε με το ΜΤ

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.020
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Η triumph στο επίσημο site της λέει Dry Weight 366 Lbs (166 kg).

    https://www.triumphmotorcycles.com/m...#specification
    μαλλον ειδε net weight
    ωραια θα ηταν να καταφέρνανε μηχανη δρομου στα 166 φουλ υγρα.

  14. #59
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Κάτοχος 675R, μόνο καλά λόγια έχω να πω. Τα χλμ που του έχω κάνει είναι σχετικά λίγα ~ 8000 σε 3 χρόνια μιξ ταξίδια, βολτες και λίγο Σέρρες. Έχοντας οδηγήσει και mt09, αυτό που έχει μεγάλη διαφορά είναι η θέση οδήγησης. Στο μτ ένιωθα τσολιάς οπότε θα σου φανέι σκυφτό το street, χωρίς να το λέω για κακό. Προσωπικά νιώθω οτι δύσκολα θα γυρίσω σε όρθια θέση οδήγησης για τη χρήση που κάνω.
    Το 765 φαντάζομαι είναι ακόμη καλύτερο και αρκετά διαδεδομένο σε άλλες χώρες.
    Στη Θεσσαλονίκη η αντιπροσωπεία που κάνω τα σέρβς, ποιoτικά, είναι μια χαρα και απο κόστος θα έλεγα στο μέσο όρο.
    Τελευταία τροποποίηση από Cpt_Slow; 12/05/2022 στις 19:08.

  15. #60
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2018
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Κάτοχος 675R, μόνο καλά λόγια έχω να πω. Τα χλμ που του έχω κάνει είναι σχετικά λίγα ~ 8000 σε 3 χρόνια μιξ ταξίδια, βολτες και λίγο Σέρρες. Έχοντας οδηγήσει και mt09, αυτό που έχει μεγάλη διαφορά είναι η θέση οδήγησης. Στο μτ ένιωθα τσολιάς οπότε θα σου φανέι σκυφτό το street, χωρίς να το λέω για κακό. Προσωπικά νιώθω οτι δύσκολα θα γυρίσω σε όρθια θέση οδήγησης για τη χρήση που κάνω.
    Το 765 φαντάζομαι είναι ακόμη καλύτερο και αρκετά διαδεδομένο σε άλλες χώρες.
    Στη Θεσσαλονίκη η αντιπροσωπεία που κάνω τα σέρβς, ποιoτικά, είναι μια χαρα και απο κόστος θα έλεγα στο μέσο όρο.
    Για λαδια/φιλτρο μου ειπε εξωφρενικη τιμη παντως.

    Παιδια εκανα την ανταλλαγη. Δεν πιστευα οτι θα ελεγα τα ιδια με τους αλλους, αλλα το μηχανακι ειναι αλλου...επαθα πλακα! Απο αναρτησεις/φρενα/γκαζι κ δε ξερω γω τι αλλο.Πραγματικα ξεχασα τι οδηγουσα πριν, για να μην πω τι εχω οδηγησει μεχρι τωρα.

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΤΜ owner Manuals και WP Service Manuals
    από darkCount στο forum KTM
    Απαντήσεις: 137
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2019, 17:26
  2. Βάρος και ποιότητα κύλισης.
    από astrahan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2013, 08:00
  3. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2012, 21:29
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2008, 18:23
  5. YouTube και ποιότητα video
    από Nik0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2007, 10:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF