Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 92

Θέμα: Κόστος και ποιότητα service

  1. #1
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091

    Κόστος και ποιότητα service

    Δε βλέπω κίνηση από ιδιοκτήτες Triumph.

    Για πείτε, επειδή πολλά ακούγονται για το θέμα... Τι μηχανάκι έχετε; Πόσο στοιχίζουν τα service σας (μικρά και μεγάλα); Ποιον εξουσιοδοτημένο/εξειδικευμένο προτιμάτε; Είστε ευχαριστημένοι με το συνεργείο; Με την αντιπροσωπεία; Θα αγοράζατε ξανά Triumph;
    Life begins at 45°.

  2. #2
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Θα αγοράζατε ξανά Triumph;
    Όχι

    είμαι στο 2ο και αν κάτσει η φάση πάω για το 3ο

  3. #3
    Σκεφτεσαι για σωβρακοφανελα ζωρζ;
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Μια από τα ίδια
    είμαι στο δεύτερο και μόλις γυρίσω Ελλάδα λέω να πάω για το τρίτο (tiger 800)
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Όχι όχι, εγκυκλοπαιδικές γνώσεις απλά!

    Μη σπαμάρετε ρε. Θα βάλω τον αμυρού να σας μπανάρει.

    Δείτε όλες τις ερωτήσεις. Ευχαριστώ!
    Life begins at 45°.

  6. #6
    Ναι ρε παιδες, να τα κατοστησετε αλλα με τα αλλα ερωτηματα δεν απαντατε....
    πουτσ@@@@@@@@@

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Εγώ δεν πάω σε συνεργείο. Τα κάνω μονος μου τα σερβις.
    Μια φορά που χρειάστηκα κάτι πιο σοβαρό, το πήγα στο συνεργείο ενός φίλου.

    Καλά λόγια λένε για τον κοντη και για άλλον ένα στο Περιστέρι ο οποίος ήταν εξουσιοδοτημένο παλιά και πλέον είναι εξειδικευμένο.
    Είχα μιλήσει και μαζί μου μια φορά και μου φάνηκε οκ. (Δεν θυμαμαι ονομα, μπορώ να τα βρώ ομως αν θελεις καποιος)

    Ακριβά αναλώσιμα δεν έχουν, ανταλλακτικά όμως μπορεί να δυσκολευτεί καποιος να βρει μεταχειρισμένα.
    Πρόβλημα δεν μου έχει τύχει ποτέ, με εξαίρεση έναν ανορθωτή για το 675 που το πήγα στο συνεργείο του φίλου.
    Αυτά.
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  8. #8
    Ιδιοκτήτης Tiger 800 Abs 2011 (η street έκδοση), με 38.000 χλμ. μέχρι σήμερα, αγορασμένο καινούριο. Απόλυτα ευχαριστημένος με τη μηχανή (η μόνη που ο έρωτας μαζί της έχει κρατήσει 5 χρόνια και συνεχίζει), ειδικά αν βελτιώσεις κάποια μικρά πραγματάκια (ανεμοπροστασία όπου έβαλα τη μεγάλη ρυθμιζόμενη της Triumph, αποστάτες 20mm στο τιμόνι για πιο ξεκούραστη - τουριστική οδήγηση και ρουλεμάν τιμονιού που στο επόμενο μεγάλο service θα αλλαχθούν με κωνικά, μια που στις 20.000χλμ. σφίχτηκαν, αλλά πλέον έχουν αρχίσει να χτυπάνε -κακής ποιότητας ρουλεμάν- ). Service στη Triumph Θεσ/νικης (απόλυτα ευχαριστημένος από τον Παναγιώτη Μαυρίκο) όσο ήταν στην εγγύηση, πλέον τα μεγάλα μόνο εκεί... Και ΑΝ την έδινα... πάλι Triumph θα έπαιρνα...χαχαχα.
    ΒΑΣΙΛΗΣ Exes: Crypton R '08 (08-11), DL 650A K9 (09-11), Versys '07(11-12), Address 125 '08 (12-12), KLX 250S '10 (12-13), XT660R '07 (13-15), Tiger 800 '11 (2011-19 ΕΟL) Current: , Sym ST200i (2015-?), Suzuki V-Strom 1000 L8 (2020-?)

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Τα παλιά (2008) χρόνια που είχα triumph το κόστος σέρβις/αναλώσιμων ήταν 10-15% ακριβότερο από τα τζάπαν.

    @@ τίποτα δηλαδή. καμία σχέση με τα τσουχτερά σέρβις των ντουκάτ/κτμ

    ότι βρεις πήγαινε το στο Κοντή για έλεγχο. πες του ότι σε στέλνει ο Μπάμπης. Δεν με ξέρει αλλά θα τον ψαρώσεις.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Γιωργαρε μετα το 400σαρι ένας 1050αρης τιγρης θα σου ταιριαζε τελεια...ασε που μπορεις πλεον να βρεις αστερια 1050αρια μεταχειρισμένα σε καλη τιμη...πολύ καλο βημα γα επομενη μηχανή θα την καταευχαριστηθεις...

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δε βλέπω κίνηση από ιδιοκτήτες Triumph.

    Για πείτε, επειδή πολλά ακούγονται για το θέμα... Τι μηχανάκι έχετε; Πόσο στοιχίζουν τα service σας (μικρά και μεγάλα); Ποιον εξουσιοδοτημένο/εξειδικευμένο προτιμάτε; Είστε ευχαριστημένοι με το συνεργείο; Με την αντιπροσωπεία; Θα αγοράζατε ξανά Triumph;
    - Sprint RS 955 του 2000
    - Στην Ελλαδα στοιχιζαν λογικα (2 εκανα ολα κι ολα), στη Γαλλια υπάρχει μονο το εξουσιοδοτημένο και εχει φιξντ τιμοκαταλογο αναλογα με τα χλμ ( )
    - Δεν πηγα ποτέ σε εξουσιοδοτημένο πλην μιας φοράς στον Πιερρακο. Αλλα δεν ειχα παραπονο, αντιθετα για αυτον στον Πειραια δεν ακουω καλα λόγια.
    - Σχεδόν ΟΛΑ τα σερβις απο τοτε που πηρα "Τ" (2007) στον Κόντη. Ευχαριστημένος
    - Με την αντιπροσωπεια δεν ειχα πολλα παρε-δωσε
    - ΝΑΙ

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Γιωργαρε μετα το 400σαρι ένας 1050αρης τιγρης θα σου ταιριαζε τελεια...ασε που μπορεις πλεον να βρεις αστερια 1050αρια μεταχειρισμένα σε καλη τιμη...πολύ καλο βημα γα επομενη μηχανή θα την καταευχαριστηθεις...
    Δε θέλω 1000άρι ούτως ή άλλως, αλλά σίγουρα δε θα έπαιρνα το κλαρινογαμπρίστικο Tiger 1050. Επίσης, δε μου αρέσουν καθόλου τα μηχανάκια του είδους και τα βρίσκω τρομακτικά βαρετά. Ίσως μετά τα 65 (έτη).

    Αν πάρω Triumph, θα φοράει το 675 μοτέρ και δε θα είναι (ούτε θα θυμίζει) on/off και λοιπά τουριστικά.

    Εξαιρετικό (και αξιοπρόσεκτο), πάντως, το ότι υπάρχουν 4 ιδιοκτήτες Triumph στο forum
    Life begins at 45°.

  13. #13
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δε θέλω 1000άρι ούτως ή άλλως, αλλά σίγουρα δε θα έπαιρνα το κλαρινογαμπρίστικο Tiger 1050. Επίσης, δε μου αρέσουν καθόλου τα μηχανάκια του είδους και τα βρίσκω τρομακτικά βαρετά. Ίσως μετά τα 65 (έτη).

    Αν πάρω Triumph, θα φοράει το 675 μοτέρ και δε θα είναι (ούτε θα θυμίζει) on/off και λοιπά τουριστικά.

    Εξαιρετικό (και αξιοπρόσεκτο), πάντως, το ότι υπάρχουν 4 ιδιοκτήτες Triumph στο forum
    +1 εδω και 3 βδομαδες τσιμπησα ενα Tiger 885 το πρωτο.
    Ο Σακης και ο Φιλιππος πολυ καλα παιδια και οικονομικα.Με ειχε στειλει ο καπτεν πριν μερικα χρονια που ψαχνομουν παλι αλλα δεν εκατσε.
    Παντα πριν αγορασω καποια μοτο ρωταω κατοχους για μηχανικους.

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δε βλέπω κίνηση από ιδιοκτήτες Triumph.

    Για πείτε, επειδή πολλά ακούγονται για το θέμα... Τι μηχανάκι έχετε; Πόσο στοιχίζουν τα service σας (μικρά και μεγάλα); Ποιον εξουσιοδοτημένο/εξειδικευμένο προτιμάτε; Είστε ευχαριστημένοι με το συνεργείο; Με την αντιπροσωπεία; Θα αγοράζατε ξανά Triumph;
    Street Triple 2008 με 54.000 χιλιόμετρα, κάθε μέρα που περνάει, ολο και πιο πολύ το ποθώ ταμάλα! :P

    Τα service μέχρι στιγμής τίποτα τραγικό, αν εξαιρέσεις οτι συγκεκριμένα ανταλλακτικά μπορεί να τσιμπάνε αρκετά. Γι'αυτο λοιπόν υπάρχει το πολυαγαπημένο μου eBay και με έχει σώσει.

    Μέχρι τα 50Κ, το πήγαινα σε πολύ γνωστό συνεργείο φίλου ΜΗ εξουσιοδοτημένο, τώρα πλέον παω στην επίσημη Triumph Θεσσαλονίκης καθώς έκρινα οτι ήταν ώρα να μπεί σε εξειδικευμένο διαγνωστικό.

    Μέχρι στιγμής απόλυτα ευχαριστημένος απο την αντιπροσωπεία στην Θεσσ/νίκη.

    Ναι, για την ακρίβεια σύντομα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να φύγω απο το 2008 STriple και να παω σε 2013+ μοντέλο, πάλι STriple.

    Περισσότερα για το "πρόβλημα" μου με την μαμά Triumph εδώ --> Η μαμά Triumph μας κακομαθαίνει.. :P
    MinusFormality on the road!

    Street Triple Motovlogs @ Το κανάλι μου στο Youtube!

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Εγώ δεν πάω σε συνεργείο. Τα κάνω μονος μου τα σερβις.
    Μια φορά που χρειάστηκα κάτι πιο σοβαρό, το πήγα στο συνεργείο ενός φίλου.

    Καλά λόγια λένε για τον κοντη και για άλλον ένα στο Περιστέρι ο οποίος ήταν εξουσιοδοτημένο παλιά και πλέον είναι εξειδικευμένο.
    Είχα μιλήσει και μαζί μου μια φορά και μου φάνηκε οκ. (Δεν θυμαμαι ονομα, μπορώ να τα βρώ ομως αν θελεις καποιος)

    Ακριβά αναλώσιμα δεν έχουν, ανταλλακτικά όμως μπορεί να δυσκολευτεί καποιος να βρει μεταχειρισμένα.
    Πρόβλημα δεν μου έχει τύχει ποτέ, με εξαίρεση έναν ανορθωτή για το 675 που το πήγα στο συνεργείο του φίλου.
    Αυτά.
    Περιστέρι υπάρχει αυτός ακόμα?!

    γενικά κανένα μάστορα στα δυτικά έχουμε?

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΤΜ owner Manuals και WP Service Manuals
    από darkCount στο forum KTM
    Απαντήσεις: 137
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2019, 17:26
  2. Βάρος και ποιότητα κύλισης.
    από astrahan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2013, 08:00
  3. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2012, 21:29
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2008, 18:23
  5. YouTube και ποιότητα video
    από Nik0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2007, 10:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF