Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 58

Θέμα: Open Riding Days @ ΜΕΓΑΡΑ

  1. #16
    δλδ σα να λέμε θα μπούμε ίδιο σέσσιον

    εγώ
    ο φλάουερ πάουερ αμπαρης
    ο λούρπακ με το δίχαλο
    ο μπλέιντ
    ο σναιπερ
    ο σαπίλας
    ο βύρωνας
    και ο πιπάκιας.....

    πολύ γέλιο λέμε.....

    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #17
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.488
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    15 ευρώ το σέσσιον ή 50 τη μέρα; και εγώ που ήλπιζα ότι θα ήταν πιο φθηνά γτ δεν θα υπήρχε μεσάζοντας...

    κρίμα για τη χαρά που πήραμε τις προηγούμενες μέρες
    αυτο ακριβώς

    Σε οργανωμένα TDs εχουν την ίδια τιμή

  3. #18
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    αυτο ακριβώς

    Σε οργανωμένα TDs εχουν την ίδια τιμή

    Όχι όλα Χάρη....ο μεν Χάλαρης 60 το ολοήμερο ο δέ Ζαφειρόπουλος το ίδιο με την εξαίρεση οτι οταν ειναι καθημερινή "απογευματινό το κάνει 45€ (κάμμια σχέση δλδ με αυτά που ξεκινάνε απο το πρωί στις 9) .Μόνο το CSS ακολουθάει την ακριβώς ίδια τακτική 15 το σέσσιον ή 50 για φουλ πακέτο.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    ...Μόνο το CSS ακολουθάει την ακριβώς ίδια τακτική 15 το σέσσιον ή 50 για φουλ πακέτο.
    ... τη μισή ημέρα.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  5. #20
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.488
    Δηλαδή θεωρείτε πως η τιμή ειναι καλή;

  6. #21
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    ... τη μισή ημέρα.
    Εμένα τουλάχιστον,έχει τύχει να πάω 8 κ να φύγω 5 στα 2 που έχω πάει του CSS (όχι καλοκαίρι βέβαια)

    Υπερβολική δεν την λές,ας δούμε πρώτα και μετά οκ...

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    συγνωμη γιατι δεν καταλαβαινω...

    εχει την ιδια τιμη με τα οργανωμενα και ειναι ακριβο?? τι εχουν τα οργανωμενα πλεον? σας κανουν μασαζ στο διαλλειμα? εμενα τοσα χρονια ουτε ενα εμφιαλωμενο νερο δεν μου εδωσαν. ο ενας ανοιγει την πιστα ολη μερα για 50 ευρω και ο αλλος που ξερει οτι θα εχει πολύ παραπανω κοσμο ζηταει παλι 50 ευρω. ποιος ειναι ο ακριβος της υποθεσης?!

  8. #23
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    συγνωμη γιατι δεν καταλαβαινω...

    εχει την ιδια τιμη με τα οργανωμενα και ειναι ακριβο?? τι εχουν τα οργανωμενα πλεον? σας κανουν μασαζ στο διαλλειμα? εμενα τοσα χρονια ουτε ενα εμφιαλωμενο νερο δεν μου εδωσαν. ο ενας ανοιγει την πιστα ολη μερα για 50 ευρω και ο αλλος που ξερει οτι θα εχει πολύ παραπανω κοσμο ζηταει παλι 50 ευρω. ποιος ειναι ο ακριβος της υποθεσης?!
    1) Ασθενοφόρο που δουλεύει, είναι νόμιμο, και με πλήρες πλήρωμα
    2) Περισσότερους κριτές
    3) Πλοηγούς στα γκρουπ αρχαρίων και ενδιάμεσων
    4) Βασικά μαθήματα στους αρχάριους
    5) Τεχνικό έλεγχο και βασική τεχνική υποστήριξη
    6) Μεταφορά στουκαρισμένης μοτό
    7) Μερικοί έχουνε νερά, άλλοι σουβλάκια, άλλοι τίποτα
    8) Μασάζ στο διάλειμμα (καλή ιδέα, το έχω προτείνει σε φίλη μου που κάνει μασάζ επαγγελματικά, να έρχεται σε TD να βγάζει μεροκάματο)

    Σε πόσο υψηλό/καλό επίπεδο είναι μερικά από τα παραπάνω είναι συζητήσιμο. Κάνουνε τίποτα οι κριτές χρήσιμο; Βγάζουν καμιά μαύρη ή μόνο κίτρινες; Εντοπίζουν κανέναν αργό αναβάτη να του αλλάξουνε γκρούπ να ανέβει το επίπεδο ασφαλείας για όλους; Κλπ κλπ.
    Τέλος κάποιος που κάνει οργανωμένο TD δίνει ένα σταθερό ποσό για την πίστα στον ιδιοκτήτη, έχει επίσης όλα τα παραπάνω ως σταθερά έξοδα, πλέον τον δικό του χρόνο & κόπο, και αναλαμβάνει το ρίσκο και την 'ανταμοιβή' του πόσο επιτυχημένη θα είναι η διοργάνωσή του και τι κέρδος θα έχει. Δεν βγάζουν όλα τα TD χρήματα, άλλα βγάζουν, άλλα μπαίνουν μέσα. Π.χ. βγάζει λίγα συννεφάκια, ριχνει και 2 σταγόνες το πρωί, και δεν πατάει κανένας στη πίστα ή έρχονται καμια 10ρια άτομα αλλά δεν βρέχει οπότε το TD γίνεται και δεν ακυρώνεται... Δεν "ξέρει" που γράφεις οτι "θα έχει παραπάνω κόσμο".

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    και μονο το οτι ειναι ανοιχτη η πιστα ολο τον μηνα και μπορεις να πηγαινεις να ξεκ@υλωνεις οποτε γουσταρεις μονο καλο ειναι...
    τωρα για την τιμη..τα εχουμε ξαναπει...μονοπωλιο rules, take it or leave it..

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    και μονο το οτι ειναι ανοιχτη η πιστα ολο τον μηνα και μπορεις να πηγαινεις να ξεκ@υλωνεις οποτε γουσταρεις μονο καλο ειναι...
    τωρα για την τιμη..τα εχουμε ξαναπει...μονοπωλιο rules, take it or leave it..
    θες να μπουμε μαζί?

    αν σου χαλάω τις γραμμές μην γκρινιάξεις όμως.....

    για μένα εκεί είναι το πρόβλημα.... γάμα την τιμή, πες οτι είναι οκ..... αλλά να μπει σε μια (ο θεος να την κάνει) μπίστα ένας αχταρμάς μοτοσυκλετών και οδηγών για μένα είναι κάπως.... μπορεί βέβαια και να υπερβάλλω....
    πουτσ@@@@@@@@@

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    θες να μπουμε μαζί?

    αν σου χαλάω τις γραμμές μην γκρινιάξεις όμως.....

    για μένα εκεί είναι το πρόβλημα.... γάμα την τιμή, πες οτι είναι οκ..... αλλά να μπει σε μια (ο θεος να την κάνει) μπίστα ένας αχταρμάς μοτοσυκλετών και οδηγών για μένα είναι κάπως.... μπορεί βέβαια και να υπερβάλλω....

    υπερβαλλεις...
    και στις Σερρες οπως ειπωθηκε ετσι ειναι...μπαινουν ανα 20λεπτο εναλλαξ μηχανακια και αμαξια...

    η πραγματικοτητα ειναι οτι ακριβως επειδη ειναι καθημερινη δεν θα εχει πολυ κοσμο...

    επισης αν υπαρχει πολυ αργος μεσα στην πιστα δεν ειναι θεμα για τον γρηγορο..τον περναει ευκολα και με σχετικη ασφαλεια...θα του χαλασει μια-δυο στροφες..και? τι εγινε? δεν θα πας τις καθημερινες σε open day χωρις διοργανωτη για να σπασεις το ρεκορ πιστας...

    το θεμα ειναι να ειναι ο ενας σχετικα γρηγορος ενδιαμεσος και ο αλλος σχετικα αργος αγωνιζομενος..καταλαβες τι θελω να πω σχετικα με το επιπεδο...
    εκει και παλι δεν ειναι τοσο θεμα γιατι αν ο ενας απο τους 2 βγει για 10-15'' στον παραδρομο της Κ9, μετα δεν θα συναντηθει με τον αλλον σε ολο το 20λεπτο...


    το μονο προβλημα που θα δημιουγηθει ειναι να σκασουν 25-30 μηχανακια την ιδια μερα...αλλα αυτο μαλλον ειναι λιγο απιθανο...

    νομιζω δε, οτι και στις πιστες του εξωτερικου ετσι ειναι τις ανοιχτες μερες..δεν εχει groups...
    και μπορει να κανει και δοκιμες καμια ομαδα του παγκοσμιου και να δεις τον bradl να σε προσπερναει με +60 απο εσωτερικη...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Η αλήθεια είναι ότι όπως και να γίνει καλύτερο είναι να είναι ανοικτά η πίστα παρά να ανεβαίνεις Επιδαύρους και Ρώσους. Η "πίστα" των Μεγάρων δεν είναι Σέρρες δυστυχώς, αλλά είναι σαφώς πιο ασφαλής χώρος για να πας γρήγορα. Αν τώρα ευοδώσει η διαδικασία και δουν ότι κάτι κινείται ίσως, λέμε τώρα πιθανότητα πχ 1% κάτι να κάνουν και με την άσφαλτο:ZZZ:
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  13. #28
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    δλδ σα να λέμε θα μπούμε ίδιο σέσσιον

    εγώ
    ο φλάουερ πάουερ αμπαρης
    ο λούρπακ με το δίχαλο
    ο μπλέιντ
    ο σναιπερ
    ο σαπίλας
    ο βύρωνας
    και ο πιπάκιας.....

    πολύ γέλιο λέμε.....

    Και μετα σου λεει "ματια που δε βλέπονται, γρήγορα λησμονιούνται".....
    Ιον αμυγδαλου, παντοτινή αγάπη!

    Δεν ξέρω κιόλας, αλλα δε νομίζω να υπάρχει προβλημα πολυκοσμίας τις καθημερινές.
    Λεφτά γενικώς δεν περισσευουνε, ποσο μάλλον για να καις και μεροκάματα.

    Αντε και σου τη βιδωνει εσένα μια Τετάρτη και λες στον εργοδοτα οτι εισαι άρρωστος, οτι εσφαξες την πεθερά σου και κρύβεσαι απο τα εκατά ή οτιδηποτε τελος πάντων. Πόσοι να κάνουν το ίδιο πράγμα, την ιδια μερα?

    Αν στην πιστα ειναι όλα κι όλα 6-7 μηχανακια, ε ας ειναι κι απο λεβελ "πώς είπαμε συμπλεκταρω γιατι μου σβήνει?" μέχρι Ροσσι.

    Τα περί τιμής, γνωστά ηταν και ειναι. Δεν αλλάζουν. Τόσο ειναι.
    Τα περί ασφαλείας, κι αυτα το ίδιο.

    Το γεγονός οτι ειναι ανοιχτή η πιστα να παει οποιος μπορει οποτε μπορει και του κανει όρεξη, να φέρει 5-10 γύρους να ξεκ@υλωσει, ή να κανει προπόνηση, ή να μάθει να στρίβει κλπ εγω θετικό το βλέπω.

    Το μόνο που βλέπω αρνητικό ειναι οτι κατι μου λεει οτι πρόκειται για αρπαχτή για ενα μηνακι και μετα του χρόνου τον Ιούνιο πάλι.

  14. #29
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Και μετα σου λεει "ματια που δε βλέπονται, γρήγορα λησμονιούνται".....
    Ιον αμυγδαλου, παντοτινή αγάπη!

    Δεν ξέρω κιόλας, αλλα δε νομίζω να υπάρχει προβλημα πολυκοσμίας τις καθημερινές.
    Λεφτά γενικώς δεν περισσευουνε, ποσο μάλλον για να καις και μεροκάματα.

    Αντε και σου τη βιδωνει εσένα μια Τετάρτη και λες στον εργοδοτα οτι εισαι άρρωστος, οτι εσφαξες την πεθερά σου και κρύβεσαι απο τα εκατά ή οτιδηποτε τελος πάντων. Πόσοι να κάνουν το ίδιο πράγμα, την ιδια μερα?

    Αν στην πιστα ειναι όλα κι όλα 6-7 μηχανακια, ε ας ειναι κι απο λεβελ "πώς είπαμε συμπλεκταρω γιατι μου σβήνει?" μέχρι Ροσσι.

    Τα περί τιμής, γνωστά ηταν και ειναι. Δεν αλλάζουν. Τόσο ειναι.
    Τα περί ασφαλείας, κι αυτα το ίδιο.

    Το γεγονός οτι ειναι ανοιχτή η πιστα να παει οποιος μπορει οποτε μπορει και του κανει όρεξη, να φέρει 5-10 γύρους να ξεκ@υλωσει, ή να κανει προπόνηση, ή να μάθει να στρίβει κλπ εγω θετικό το βλέπω.

    Το μόνο που βλέπω αρνητικό ειναι οτι κατι μου λεει οτι πρόκειται για αρπαχτή για ενα μηνακι και μετα του χρόνου τον Ιούνιο πάλι.

    Πάμε τα δυο μας να βάλουμε καμιά άδεια ;


    Καλό μου ακούγεται, αλλά φοβάμαι να πάω μόνος ρε γαμώτο (1η φορά γαρ)

    Την άλλη Τρίτη ψήνεται κανείς που θα τη κάνω κοπάνα από τη δουλειά ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #30
    Δεν είναι τόσο τραγικό να μην υπάρχουν group... Καθημερινές με ελάχιστο κόσμο.

    Και στις Σέρρες, και στη Monza ακόμα που είχα μπει κάποτε έτσι είναι.

    Αν υπάρχει ανάγκη μια χαρά αυτορυθμίζεται το θέμα. Στις πρώτες μου επισκέψεις σε πίστα, έμπαινα όταν οι γρήγοροι ξεκουραζόντουσαν.

    Έπειτα, για οδήγηση σε πίστα μιλάμε. Ενέχει λίγο ρίσκο. Καλό είναι να το γνωρίζουμε αυτό και να μη νομίζουμε ότι πάμε βόλτα στο πάρκο για να ταϊσουμε τα περιστέρια.
    Think faster than you ride

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Track Day, Μεγαρα 6/7-03-2006
    από Daemon στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2006, 01:38
  2. track day Μέγαρα 4/11/2005
    από Tigas στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2005, 09:08
  3. track day Μεγαρα 21/22-05-05
    από Valentino_Ptossi στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 15:00
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 13:26
  5. Prive Track Day @ Μεγαρα - Κυριακη 24/4
    από SF στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 23:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF