Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 164 από 164

Θέμα: προστιμο για κοκκινο σε ποδηλατη...

  1. #151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapphire Προβολή μηνύματος
    Δεν υπερασπίστηκα κανέναν ..σίγουρα υπάρχουν μαλάκες ποδηλάτες κτλπ και το ανέφερα αν δείτε τα σχόλια μου αλλά αυτό που τόνισα είναι ότι σχόλια "εγώ θα γκάζωνα απλα θα μου γρατζουνισει το φτερο κλτπ " δεν πρέπει να ακούγονται από λογικούς ανθρώπους και ειδικά από ανθρώπους που καβαλάνε μηχανή και θα έπρεπε να γνωρίζουν κάτι παραπάνω . Δεν είναι τυχαίο πως μόλις ανέφερα την διήθηση τα παλικάρια κρύφτηκαν πίσω από το δάχτυλό τους, υποκρισία ...
    Καλά τα σχόλια οι ποδηλάτες δεν έχουν κανένα δικαίωμα στον δρόμο προφανώς προέρχονται από αμόρφωτους ανθρώπους οπότε δεν θα μπω στον κόπο να σχολιάσω περαιτέρω.


    αγοραρε πισω απο κανενα δαχτυλο δεν κρυφτηκαμε...
    δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει γιατι αυτο που εγραψες οσον αφορα την διηθηση και την κινηση του αμαξιου για να μας ριξει ειναι ακυρο...τουτεστιν, ναι μεν ειναι παρανομο να κανει το μηχανακι διηθηση αλλα ειναι επισης παρανομο ν'αλλαζει λωριδα καποιος με το ετσι θελω και να πεφτει πανω σε αλλον...

    και γι'αυτο ακομα και σε διηθησεις και "κλεισιματα" εχουν δικαιωθει μηχανακια...

    επισης εχε και το αλλο στο νου σου...μονο αν ειναι 2 παραλληλα κινουμενα οχηματα σε διπλανες λωριδες και υπαρχει μοτοσυκλετα αναμεσα ειναι διηθηση...
    αν οχι, το μηχανακι ειναι στην διπλανη λωριδα του οχηματος...


    τελος αν δεν καταλαβες το σκηνικο παμε αλλη μια:
    ο ενας εχει ΠΡΑΣΙΝΟ φαναρι και ο αλλος ΚΟΚΚΙΝΟ φαναρι...και αυτος που εχει κοκκινο γραφει στα παπακια του τον αλλον και περναει...
    δλδ γιατι να κατσω να πατησω φρενο αν εχει death wish o αλλος? και γιατι ειμαι υποχρεωμενος να τον δω εφ'οσον διασχιζω την διασταυρωση ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΑ με ΠΡΑΣΙΝΟ?

    λεμε και ξαναλεμε εδω μεσα, οτι οι μοτοσυκλετιστες ειμαστε ευαλωτοι και ακομα και να μην φταιμε την πληρωνουμε ακριβα με την σωματικη μας ακεραιοτητα..γι'αυτο ακομα και πρασινο φαναρι να περνας τσεκαριζε τον καθετο δρομο..εχε ματια και στην πλατη...:a16::a16:

    και ερχεται ο ποδηλατης που ειναι ακομα πιο ευαλωτος και γραφει στα @@ του τον μισο ΚΟΚ και θεωρει οτι πρεπει οι αλλοι να τον προσεξουν επειδη ειναι ευαλωτος...

    δλδ αυτο πως το βλεπεις? σωστο?


    ασε λοιπον τις υποκρισιες και τις διηθησεις..γιατι διηθησεις κανουν ΚΑΙ τα ποδηλατα...

  2. #152
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/03/2016
    Μηνύματα
    273
    Προφανώς και ξέρω τι είναι διήθηση δεν βλέπω τον λόγο που θεωρείς το αντίθετο .
    Όχι δεν το βλέπω σωστό ..αλλά και τον τρόπο σκέψης σου αδύνατό να τον κατανοήσω . Να κάτσεις να πατήσεις φρένο για να μην σκοτώσεις έναν άνθρωπο ... δεν ακούγεται λογικό ε ; ξέρω ξέρω ..μα έχει άδικο ... λογική νεάντερταλ

    Τέσπα βαρέθηκα να λέω πράγματα τα οποία θα έπρεπε να ήταν αυτονόητα ...αυτά από μένα .

  3. #153
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapphire Προβολή μηνύματος
    Προφανώς και ξέρω τι είναι διήθηση δεν βλέπω τον λόγο που θεωρείς το αντίθετο .
    Όχι δεν το βλέπω σωστό ..αλλά και τον τρόπο σκέψης σου αδύνατό να τον κατανοήσω . Να κάτσεις να πατήσεις φρένο για να μην σκοτώσεις έναν άνθρωπο ... δεν ακούγεται λογικό ε ; ξέρω ξέρω ..μα έχει άδικο ... λογική νεάντερταλ

    Τέσπα βαρέθηκα να λέω πράγματα τα οποία θα έπρεπε να ήταν αυτονόητα ...αυτά από μένα .
    Κι αν εγω φρεναρω για να μην χτυπησω τον ποδηλατη που τρωει το κοκκινο και μπω κατω απο τις ροδες
    του αυτοκινητου πισω μου;;
    Ποιο ειναι το αυτονοητο τωρα;;
    Ποιος ειναι ο homo sapiens;;
    Για πε..

  4. #154
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    πως φαινεται οτι εισαι mod στα "εργαλεια"...

    blitzer τουλαχιστον κιτρινη παει αυτο γιατι ειναι και εξουσια...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    λες να μιλάει για την κλίση ... του ποδηλάτου στις στροφές;
    Είστε και οι δυο αλήτες!

    Ο blitzer δεν ασχολήθηκε γιατί μου έκοψε και την καλημέρα.
    Sent from me using a computer.

  5. #155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapphire Προβολή μηνύματος
    Προφανώς και ξέρω τι είναι διήθηση δεν βλέπω τον λόγο που θεωρείς το αντίθετο .
    Όχι δεν το βλέπω σωστό ..αλλά και τον τρόπο σκέψης σου αδύνατό να τον κατανοήσω . Να κάτσεις να πατήσεις φρένο για να μην σκοτώσεις έναν άνθρωπο ... δεν ακούγεται λογικό ε ; ξέρω ξέρω ..μα έχει άδικο ... λογική νεάντερταλ


    αν απο το φρενο που πατησω στα καλα καθουμενα παει ενας μοτοσυκλετιστης και καρφωθει απο πισω μου και σκοτωθει αυτος ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ, τοτε τι θα του πουμε?
    ηταν ενας μ@λακας που δεν ηθελε την ζωη του και για να μην του την στερησω, την στερω απο εσενα?


    ξερεις, ο δρομος εχει κανονες...που αν δεν ακολουθουνται θα γινεται μπαχαλο...

    τελος, αν γινονται συνεχως οι παραβιασεις (που γινονται), δεν υπαρχει δικαιολογια...


    το μεσημερι παλι ειδα εναν τριμ@λακα με ποδηλατο να αλλαζει 3 λωριδες κυκλοφοριας στην λεωφορο Μεγ. Αλεξανδρου στην Θεσσαλονικη για να μπει στην Μαρια Καλλας...
    απο τερμα αριστερα σε τερμα δεξια...
    το σημειο ειναι αυτο...



    ειπαμε εξελικτικη θεωρια...
    αν δεν μπορει να διασωθει το ειδος τους.........

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Επειδη υπαρχουν παπαρες οδηγοι δικυκλων...αυτοκινητων παντος ειδους...ποδηλατων και παει λεγοντας...ειναι σωστο να ζηταμε την ατιμωρησια?
    Οχι φιλε ποδηλατη.
    Χωρις καμμια διαθεση ειρωνειας προς ποδηλατες...εσφαλες...παρτα.
    Πριν ερθω Αθηνα ειχα κανει χιλιαδες χλμ στην Θεσσαλια σε μορφη βολτας...πορειας και ποδηλατικων αγωνων.
    Στα Τρικαλα στον περιφερειακο για Καλαμπακα ΔΕΝ ΕΣΦΑΞΑ ΚΟΚΚΙΝΟ κι ας υπηρχε η ανεση να το κανω.Γενικα υπακουος στα σηματα αν και πιτσιρικας.
    Καλως την αρπαξε την κληση και εις γνωσην και συμμορφοσην πλεον.

  7. #157
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Tι συζηταμε ακριβως; Εκανε μαλακια ο ποδηλατης και καλως την εφαγε.... ολοι οι αλλοι που χρησιμοποιουν ποδηλατα τι φταινε; Τι αποψεις ειναι αυτες που εχετε μερικοι ρε; Σαν να διαβαζω αυτοκινηταδικο forum σε συζητηση για "τους μηχανακιδες που να πανε να γ@μηθουνε να τους πατησουμε ολους να ησυχασουμε"....

  8. #158
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Τσακώνεστε για μλκίες, συγγνώμη κιόλας.

    Ναι, κανένας λογικός άνθρωπος δε θα έφευγε "επίτηδες" φουνταριστός πάνω σε έναν ποδηλάτη γιατί ο ποδηλάτης είχε άδικο κι αυτός δίκιο.

    Δεν κουβεντιάζει κανείς το να τους βάλεις σημάδι και να αρχίσεις να τους κυνηγάς, ούτε να μη φρενάρεις και να τον φας ενώ τον έχεις δει και μπορείς να τον αποφύγεις.

    Ειδικά με μηχανάκι πρέπει να είσαι ηλίθιος για να πας επίτηδες να εμβολίσεις/πέσεις επάνω στο οτιδήποτε. Από γάτα μέχρι ποδήλατο, κι από χλωρό κουκουνάρι μέχρι νταλίκα.

    Αν όμως δεν έχεις επιλογή, αυτός που θα την πληρώσει θα είναι και ο φταίχτης και ο πιο αδύναμος κρίκος.
    Στην προκειμένη ο ποδηλάτης.
    Και την έχει φουτσίσει άσχημα.

  9. #159
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Σαν να διαβαζω αυτοκινηταδικο forum σε συζητηση για "τους μηχανακιδες που να πανε να γ@μηθουνε να τους πατησουμε ολους να ησυχασουμε"....
    Και τί είμαστε εμείς ρε, υπεράνω?

    Εμείς να μη βρίσουμε κανέναν να ξεθυμάνουμε?

    ΥΓ. Οι ποδηλάτες άραγε ποιούς βρίζουν?
    Όλους γενικά ή έχουν αδυναμία σε κάποια συγκεκριμένη κατηγορία?

  10. #160
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Και τί είμαστε εμείς ρε, υπεράνω?

    Εμείς να μη βρίσουμε κανέναν να ξεθυμάνουμε?

    ΥΓ. Οι ποδηλάτες άραγε ποιούς βρίζουν?
    Όλους γενικά ή έχουν αδυναμία σε κάποια συγκεκριμένη κατηγορία?
    Τους μαλακες τους πεζους που πεταγονται σαν τα γιδια,χωρις να σεβονται τιποτε.

  11. #161
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/03/2016
    Μηνύματα
    273
    Αν έχεις κάποιον κολλημένο από πίσω σου θα αναγκαστείς να μην φρενάρεις και να την χώσεις στον ποδηλάτη , και εγώ το ίδιο θα έκανα . Προφανώς δεν θα ρίσκαρα την ζωή μου επειδή ο άλλος είναι μαλάκας . Οι ποδηλάτες που αναφέρεστε στις περισσότερες περιπτώσεις δεν έχουν καν δίπλωμα αυτοκινήτου και δεν ξέρουν πως να κινούνται για αυτό και κάνουν ότι μαλακία φανταστείς ... έχω παρέες από ποδηλάτες οι οποίοι είναι ακόμα και επαγγελματίες οδηγοί λεωφορείων και νταλικών και είναι άδικο να τους βάζετε όλους στο ίδιο σακί , το ίδιο κάνουν και με εμάς οι κουτάκιδες ..

  12. #162
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Χαλαρώστε, αν θέλετε να συνεχιστεί η συζήτηση.
    Life begins at 45°.

  13. #163
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    ^ Πολύ χαλάρωσαν ρε συ !


    Μόλις διάβασα το θέμα και αν είναι να κρατήσει κανείς κάτι από όλη την κουβέντα είναι αυτό:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimV Προβολή μηνύματος
    Το χειροτερο απο ολα ειναι που οταν παμε με το γιο μ που ειναι 4 για να κανει ποδηλατο και του φοραω κρανος αλλοι γονεις τον κοιτανε σαν εξωγηινο. Απο εκει ξεκινανε ολα.
    Που δυστυχώς σημαίνει ας μην περιμένουμε και πολλά γενικότερα...



    (υγ: αρχικά εντυπωσιάστηκα από το μπατσικό link με τις οδηγίες μέχρι που είδα ότι τα έχουν γράψει άλλοι, ιδιώτες )
    Give me fuel, Give me fire

  14. #164
    Ο δικός μου χθες εκνευρίστηκε γιατί κάτι παιδάκια τον είπαν Ντάρθ βέιντερ, καθώς μόνιμα φοράει κράνος ντάουνχιλ, ακόμα και στο κάμπινγκ.

    Τους έγραψε και έφυγε. Κράνος δεν έβγαλε όμως.

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2015, 19:31
  2. Ιδεες για "βαψιματα" σε Κρανη ...
    από crs-k στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2006, 22:30
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2005, 09:55
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2004, 09:32
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 16:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF