Σελίδα 63 από 135 ΠρώτοΠρώτο ... 1353585960616263646566676873113 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 931 έως 945 από 2020

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. X

  1. #931
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    με ειδα να πουλαω αυτοκινητο ρημαγμενο απο τρακαρισμα για ανταλλακτικα και να μου την πεφτουν φαναρτζηδες που θα το παρουν για επισκευη και πουλημα
    πολυ προσοχη θελει η αγορα μεταχειρισμενου και μην ξανακουσω για μαντραδες.........

  2. #932
    Σε είδα...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170124_193430.jpg 
Προβολές:	1001 
Μέγεθος:	68,6 KB 
ID:	377915

  3. #933
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bebeto
    Εγγραφή
    19/04/2016
    Μηνύματα
    132
    σε ειδα ΜΕΓΑΛΕ ΚΑΙ ΙΝΔΑΛΜΑ ΜΑΝΘΕ ΦΟΥΣΤΑΝΕ (Βασιλη κουκουρα) να φευγεις απο την λαικη της κατω ηλιουπολης και να κοιτας το κοr1τσι μου που γυριζαμε με την βροχη απο την δουλεια....ξερω οτι εισαι μηχανοβιος και ας πηγαινες την γκαρσονα β βολτα με την porsche!!!

  4. #934
    Σε χαζεύαμε κυρία ξανθιά να "παίζεις" με κάποιον (καλά ή με κάποιαν) από βιντεοκλήση. Είχες παρκάρει έξω από το σουβλατζίδικο (το γνωστό) και επίτηδες κάτσαμε με τις καρέκλες και οι τρεις φάτσα στο αυτοκίνητο. Ουδεμία σημασία. Σε είδαμε να κατεβάζεις την μπλούζα και να στρίβεις το τηλέφωνο προς το στήθος, εκεί ήταν φως φανάρι το τι κάνεις, χαμόγελα, ντάκ φέις, η κλασσική κίνηση του χεριού που "στρώνει" το μαλλί, καταμεσής του δρόμου φωτισμένη από το ελαφρώς μπλε φως της οθόνης του κινητού και με κοινό (σε απόσταση που δεν βλέπαμε βέβαια, αλλά κάναμε τρελό καλαμπούρι). Κάποια στιγμή τελειώνει το σόου, βγάζεις μερικές σέλφι, βγαίνεις από το αυτοκίνητο. Μέτριο ανάστημα, το παλτό δεν άφηνε τίποτα άλλο να φανεί. Ξεκίνησε να ρίχνει μερικές νιφάδες χιόνι (τα βουπου μου μέσα) και μπήκαμε μέσα στο μαγαζί, εσύ έφυγες στον πεζόδρομο... Και πέντε λεπτά μετά μπαίνεις στο σουβλατζίδικο και αρχίζεις τις ματιές όλο νόημα, μάλλον τελικά είχες αντίληψη του "κοινού" νωρίτερα. Το ζήτημα βέβαια, ήταν ότι από απόσταση είχαμε φανταστεί κάποιαν είκοσι ή τριάντα χρόνια νεότερη... Έπρεπε να φάμε, να μην μας πιάσει νευρικό γέλιο, να προσπαθούμε να συζητήσουμε κάτι για το ξεκάρφωμα και για να μην παραδοθούμε στην παρόρμηση του να τρολάρουμε και να γελάμε ως το πρωί, να προσπαθήσουμε να μην κοιτάμε που έχεις καρφωθεί και είναι το μαγαζί ένας διάδρομος σκάρτο μέτρο όλο και όλο, να μην γελάσουμε με την παραγγελία "ένα σουβλάκι μπιφτέκι, δηλαδή όχι σουβλάκι αλλά μπιφτέκι ψητό σε πίτα, χωρίς πατάτες αλλά με τζατζίκι ντομάτα και από εκείνο το πιπέρι το καυτό, ξέεεεερετε εσείς" στους ψήστες/τυλιχτές. Καταπίνουμε και φεύγουμε όπως όπως και λέει ο ένας "ρε, αυτή μας κοίταγε γιατί μοιάζουμε με ασφαλίτες απόψε", ο ένας με μαύρο μπουφάν μηχανής και υφασμάτινο παντελόνι, οι άλλοι δύο με στρατιωτικά μπουφάν και έχουμε και τον όγκο μας και οι τρεις. Αλλά δεν νομίζω Κώστα. Αυτή σε κοίταγε σαν ξερολούκουμο φίλε, την είχε ανάψει και ο βιντεοκλήση... Την οποία συνέχισε, στο ίδιο σημείο, αμέσως μετά (πέρασα με το αυτοκίνητο φεύγοντας). Δεν ήταν η πιο εύκολη ημέρα, αλλά το κλείσιμο όλα τα λεφτά. Gallina vecchia, χαρά στα κουράγια σου.

  5. #935
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Σας βλεπω σχεδον καθε μερα να περνατε με κοκκινο, να ειστε πανω στη διαβαση και να μην μπορει να περασει ο πεζος...
    Οτι να'ναι...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  6. #936
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Σε είδα να λες στην κοπελίτσα με το scooter, ότι δουλεύεις περιστασιακά, μένεις με τους γονείς σου, δεν έχεις μεταφορικό και δεν είσαι για να κερνάς καφέδες και βόλτες, όμως ψάχνεις για σοβαρή σχέση .....

    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  7. #937
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Σας βλέπω σωρηδόν κάθε πρωί να σφάζετε τον ερυθρό σηματοδότη ανερυθρίαστα...

  8. #938
    σε ειδα Δελιβερα εψες το βραδυ αργα να παγαινεις χωρις φωτα απο Σπατα-Λουτσα... με βαρκα την ελπιδα....
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  9. #939
    Ευτυχώς που σε είδα στο Παγκράτι με το παπί. Έχω βγάλει alarm για να παρκάρω, κουμπώνω όπισθεν, ακούω τους αισθητήρες να χτυπάνε. Είχες χωθεί από το πουθενά. Ευτυχώς δεν είχα πατήσει γκάζι. Κατέβασα το παράθυρο και πιάσαμε μια κόσμια συζήτηση. Η δικαιολογία σου ότι έβγαλα τελευταία ώρα τα alarm εντελώς άκυρη. Τα άναψα μόλις είδα την κενή θέση και κινήθηκα παράπλευρα στο μπροστινό αυτοκίνητο, το οποίο προϋποθέτει 5 με 10 δευτερόλεπτα ως να κουμπώσω όπισθεν (υπ' όψιν ότι μες στο αμάξι είχα το 2 ετών κοριτσάκι μου κι ήμούν 2 φορές προσεκτικότερος στην οδήγηση απ΄ ότι συνήθως).

    Όσο για σένα ''κυρία'' στο ακριβώς πίσω μου κουτί που κόρναρες συνεχώς κι όταν σου εξήγησα πως συζητούσα με τον παπάκια γιατί έκανε μλKi@ (χαρακτηριστική παλινδρομική κίνηση του χεριού) άρχισες να με βρίζεις χυδαία τι να πώ; Τελικά ίσως η βία καμιά φορά να είναι αναγκαία. Ίσως πρέπει να γίνουμε όλοι λίγο πιο ''ούγκαλοι'', για να δούμε που θα καταλήξουμε ως κοινωνία...Ίσως ο ''ποιητής'' να είχε δίκιο όταν έγραφε ''...κι όσοι δε σέβεστε να με φοβάστε...''!
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  10. #940
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Σε είδα μαντάμ σε ταχυφαγείο, να ζητάς διάφορα υλικά για το Σαντουιτς σου και στο τέλος να ζητάς την Σαλάτα απο την Βουδαπέστη...(ουγγαρέζα)
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  11. #941
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Σε είδα και σε άκουσα φίλε μου, από το Πηγάδι και είπα να το μεταφέρω και εδώ στους συμφορουμίτες ....

    Έχει ήδη πέσει το πρώτο στρώμα με άσφαλτο στην παραλιακή διαδρομή Πηγάδι-Κυπαρίσσι και αναμένεται τις επόμενες ημέρες -εφόσον δεν βρέξει- πέσει και το δεύτερο. Προσεχώς δηλαδή Λεωνίδιο-Κυπαρίσσι-Ιέρακας-Μονεμβάσια από καινούργιο, παραλιακό δρόμο
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  12. #942
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Σε ειδα να μου ζητας να παω πιο μπροστα εχοντας κοκκινο.
    Οταν πηρες την απαντηση οτι δεν παταω στη διαβαση στραβωσες και αρχισες να φωναζεις...Οταν αρχισα τα ''κοσμητικα'' εφυγες με παρανομη αναστροφη και με κοκκινο...
    Δεν υπαρχει σωτηρια με τπτ...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  13. #943
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    σε ειδα τυπισα να κανεις οπισθεν σε διασταβρωση (ημουν πισω με παπι), απλα χωρις κανενα λογο. εκανα γρηγορα πισω (σπροχνωντας το παπι με τα ποδια) και καταλαβες μετα την 3η-4η κορνα μου. wtf ρε πστ μου. αν ημουν με αλλο μοτο μαλλον θα ειχες στουκαρει πανω μου.

    σε ειδα ντελιβερα να εχεις τυλιγμενο κασκολ-μαντανα στο κεφαλι και να φορας μονο φουτερ και φουσκωτο γιλεκο. αν αντεχεις τοσο το κρυο πηγαινε σε τιποτα πεζοναυτες ρε μεγαλε
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  14. #944
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Σε είδα με το αμάξι σου να στρίβεις χωρίς φλας και όταν σου το είπα μου απάντησες :" σιγά ρε μεγάλε, με 5 πήγαινα". Σου επεσήμανα ότι ήμουν πίσω σου με τη μηχανή και η απάντησή σου ήταν αποστομωτική. "Κι εγώ έχω μηχανή". Δεν πρόλαβα να σου απαντήσω γιατί άναψε πράσινο αλλά να ξέρεις ότι εγώ κι εσύ δεν είμαστε σύντροχοι. ΛΥΠΑΜΑΙ!
    Υπάρχει ελπίδα αλλά είναι αλλού!

  15. #945
    Αρχαιολογικό μέλος Το avatar του/της tomy
    Εγγραφή
    27/04/2006
    Μηνύματα
    162
    Σε είδα ή μάλλον σε άκουσα, γιατί με τόσα που πήγαινες δεν πρόλαβε κανείς να σε δει, σύντροχε να φεύγεις ευθεία στην έξοδο 12 (Λ. Πεντέλης) της Αττικής Οδού και να μπαίνεις στο MyMarket που είναι ακριβώς απέναντι. Είσαι τυχερός, πρωτίστως δεν σκότωσες κανένα άνθρωπο που ψώνιζε αμέριμνος και δευτερευόντως την γλίτωσες με ελαφρύ χτύπημα στο χέρι..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	01.jpg 
Προβολές:	245 
Μέγεθος:	77,0 KB 
ID:	378148
    Τελευταία τροποποίηση από tomy; 31/01/2017 στις 23:20.

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF