Σελίδα 11 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415162161 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #151
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Ευχαριστώ!
    Βασικά έκανα κάποιες ρυθμίσεις στην ντίζα και ο μπροστινός (μηχανικός) δίσκος είναι τώρα υποφερτός. Μπορεί πάλι κάποια στιγμή να τον αλλάξω με τον υδραυλικό, απ' ο,τι είδα είναι πανεύκολο, θα δομε.

    Πάντως είναι εθιστικό το ποδηλατάκι, έ; Χθες το απόγευμα αντι να αράξω ΤιΒι, ας πούμε, πήγα ξεπέταξα 40 χιλιόμετρα (για δευτερη μόνο φορά στη ζωή μου). Νύχτα γύρισα, ψιλόβρεχε, το κατα-ευχαριστήθηκα. Σημερά το πρωί πάλι εξάσκηση να σταματάω/ξαναρχίζω χωρίς να πατάω κάτω τα πόδια... Τρέλλα που μας δέρνει.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  2. #152
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.187
    Τελείωσε κ ο γύρος της Ισπανίας η 'La Vuelta'.Νικητής όπως αναμενόταν ο Chris Froome, ο αθλητής των 5εκατ.€ το χρόνο της sky, η οποία με butget 35εκατ€ το χρόνο έχει στη συνθεσή της τους καλύτερους ποδηλάτες.Η ομαδική δουλειά φέρνει αποτελέσματα χωρίς να προσφέρει θέαμα....θέαμα που πρόσφερε ο αποχωρών μύθος της ποδηλασίας Alberto Contador,αφήνοντας πίσω την εποχή του ανταγωνισμού κ του θεάματος..
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  3. #153
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taxydromos Προβολή μηνύματος
    Τελείωσε κ ο γύρος της Ισπανίας η 'La Vuelta'.Νικητής όπως αναμενόταν ο Chris Froome, ο αθλητής των 5εκατ.€ το χρόνο της sky, η οποία με butget 35εκατ€ το χρόνο έχει στη συνθεσή της τους καλύτερους ποδηλάτες.Η ομαδική δουλειά φέρνει αποτελέσματα χωρίς να προσφέρει θέαμα....θέαμα που πρόσφερε ο αποχωρών μύθος της ποδηλασίας Alberto Contador,αφήνοντας πίσω την εποχή του ανταγωνισμού κ του θεάματος..
    Δεν έχει αφήσει τίποτα όρθιο αυτός ο Φρουμ !!
    Modenas Kriss 125

  4. #154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

    Βάζω και δω την αγγελία και αν μπορει κάποιος ας μου πει τι αλλο να προσθέσω για να ειναι πιο καλη,δεν εχω ξανα πουλήσει Ποδηλατο
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  5. #155
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7gibernau Προβολή μηνύματος
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

    Βάζω και δω την αγγελία και αν μπορει κάποιος ας μου πει τι αλλο να προσθέσω για να ειναι πιο καλη,δεν εχω ξανα πουλήσει Ποδηλατο
    Καλοπούλητο sette .
    Βάλτο και στο car αν δεν το έχεις κάνει ήδη και υπάρχει και ένα σχετικό γκρουπ στο fb με πολύ πράμα και αρκετό κόσμο "Ποδηλατικές αγγελίες" . Ειναι κλειστό και θα πρέπει να κάνεις αίτηση που είναι απλά θέμα χρόνου να εγκριθεί . Πρόσεξε είναι αυτό με 25 χιλιάδες μέλη γιατί έχει και κάποια συνώνυμα .

    Ξεκίνησες για βουνό και κατέληξε στο ίσιωμα ?
    Modenas Kriss 125

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Καλοπούλητο sette .
    Βάλτο και στο car αν δεν το έχεις κάνει ήδη και υπάρχει και ένα σχετικό γκρουπ στο fb με πολύ πράμα και αρκετό κόσμο "Ποδηλατικές αγγελίες" . Ειναι κλειστό και θα πρέπει να κάνεις αίτηση που είναι απλά θέμα χρόνου να εγκριθεί . Πρόσεξε είναι αυτό με 25 χιλιάδες μέλη γιατί έχει και κάποια συνώνυμα .

    Ξεκίνησες για βουνό και κατέληξε στο ίσιωμα ?
    Καλημερα!
    Στο καρ θα το βάλω τελος του μήνα,επειδή το Ποδηλατο ειναι σαν καινούριο πρωτη μου επιλογή ειναι να το πάρει κάποιος απο δω μεσα.
    Το ειχα πάρει για προπόνηση οταν ειχα το εντουρακι,αλλα ποτε δεν πάτησε χώμα γιατι δεν πρόλαβε συν οτι παρόλο τις διατασεις,το καλο ζέσταμα και την πιο καλη αποθεραπεία μου εσφηχνε πολυ τα πόδια και έβγαζα τραυματισμούς στο μπάσκετ,τρομάρα μου,μεγάλωσα.
    Δυο χρόνια το εχω για κρεμαστρα μες στο σπίτι!!
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  7. #157
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Συνόδοιπόροι μία βόηθεια

    Απο καιρό σχεδιάζω μια γενναία αναβάθμιση στο ποδηλάτο μου https://www.giant-bicycles.com/int/roam-3-disc-2015 κάποια στιγμή το χειμώνα.
    Ειχα περίπου κατασταλάξει σε XT λεβιέδες (3 X 10) και πίσω ντεραγίε (ίσως και slx εκεί) slx εμπρός ντεραγιέ , deore treking δισκοβραχίωνα 28/38/48 και slx φρένα . Μιλάμε για κάνα 500-600 γιουρια αγορασμένα και εγκατεσημένα σε ελληνικό μαγαζί .
    Ψιλοψάχνοντας βλέπω πως η TRP απο καιρό έχει μηχανικά φρένα διπλής κίνησης (κουνάνε και τα δύο πίστονια) σε αντίθεση με τα δικά μου που το εξωτερικό σπρώχνει τον δισκο στο εσωτερικό . Χωρίς να είναι κακά φρένα θα ήθελα να τα συνέφερω λίγο .
    Τα συγκεκριμένα φρένα για μανέτες κούρσας τα λέει spyre και για μανέτες mountain τα λέει τα spyke . Από αρκετά βίντεο στο youtube κατέληξα πως τα διπλής ενέργειας εχουν απόδοση εφάμιλη των υδραυλικών χωρίς το πρόβλημα της ενδεχομένης υπερθέρμανσης σε παρατεταμένες καταβάσεις (που δεν με απασχολούν και πολύ ομολογουμένως) . Μία τέτοια δαγκάνα σκέτη το chainreaction την δίνει "σκέτη" 80 € με τακάκι http://www.chainreactioncycles.com/g.../rp-prod150536 . Ένα φρένο slx υδραυλικό πάει 80-90 φουλ με τακάκι και μανέτα και σωληνακί ) κομπλέ δλδ . Δισκους έχω ήδη 160αρηδες .

    Μια βόλτα στο ebay και βρήκα όλο το πακέτο trp spyke 2 δαγκάνες , 2 δίσκοι 160 και διάφοροι αντάπτορες στα 80$ στην πόρτα μου . http://www.ebay.com/itm/TRP-SPYKE-MT...r/152557418232 . Να είναι μαιμού , να είναι ΟΕΜ , ναι είναι ψευτικα και για πέταμα ?
    Το ίδιο πακέτο παίζει και σε άλλα site με διαφορες απο 5-20 δολλάρια . Στην τίμη του chainreaction εννοειτε πως δεν ασχολούμαι καθόλου και πάω για φουλ υδραυλικά .
    Αν απο την άλλη είναι γνήσια , με 80 € καθάρισα ( με τις δικές μου μανέτες) και μου μένουνε και δύο δίσκοι να έχω στην άκρη .τα βα΄ζω μόνος μου και είναι και το service γελοίο . Τους εστειλα email να ρωτήσω τι πουλάνε και αν ειναι genuine ή oem αλλά δεν νομίζω να ψαρώσουν και πολύ .

    Αν δεν ήταν φρένα που είναι σοβαρό θέμα ασφάλειας δεν θα ασχολιόμουν και θα τα είχα παραγγείλει κιόλας . Απο την άλλη σκέφτομαι μήπως παραγγείλω ένα να το δοκιμάσω . Ετσι όμως θα μου βγούνε παραπάνω στο 100αρικο .
    Τι λέτε ??
    Modenas Kriss 125

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Βολτα στην πλατεια σημερα με τα ντροπαλά αγορια...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1zqreit.jpg 
Προβολές:	285 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	391925

  9. #159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Βολτα στην πλατεια σημερα με τα ντροπαλά αγορια...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1zqreit.jpg 
Προβολές:	285 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	391925
    Πλατεία (θηλυκό): επίπεδος, διαμορφωμένος χώρος μέσα σε κατοικημένη περιοχή που περιβάλλεται από κτίρια ή και δρόμους με τόνους τσιμέντου ριγμένου από τους δημαρχέους, από τουρκοκρατίας και εντεύθεν..

  10. #160
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    Πλατεία (θηλυκό): επίπεδος, διαμορφωμένος χώρος μέσα σε κατοικημένη περιοχή που περιβάλλεται από κτίρια ή και δρόμους με τόνους τσιμέντου ριγμένου από τους δημαρχέους, από τουρκοκρατίας και εντεύθεν..

  11. #161
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Μολις τελειωσα ενα σερβις στο ποδηλατακι μου.Καρερα κομπ τρ 1000.Το σχεδιαζα κανα 6μηνο και ολο το ανεβαλα και το κυκλοφορουσα ετσι.
    Λοιπον εχει ως εξης.
    1.wd 40 σε αλυσιδα ροτορα μπροστα και πισο,γραναζια,στις κλιδοσεις τον φρενων και στα σηρματοσκινα τους.Στα συρματοσκινα των ταχυτητων.
    2.Ρυθμησμα ταχυτητων μπροστα.Η πισω ηταν ενταξει.
    3.Αλαγη παπουτσιων στα φρενα μπρος πισο.
    4.Αλαγη πισο σαμπρελας(η αιτεια του σερβις).
    5 πλυσιμο καλο με σκονη πλυντηριου και ζεστο νερακι.



    Αντε και καλες βολτες...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #162
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Υπάρχει κανένας απο εδώ που έχει κάνει το brevet της Νεμεάς ? Ειναι στις 29 και με τσιγκλάει ένας φίλος να πάμε . Μου το είπε για ευκολο . Ισχύει ?
    Modenas Kriss 125

  13. #163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει κανένας απο εδώ που έχει κάνει το brevet της Νεμεάς ? Ειναι στις 29 και με τσιγκλάει ένας φίλος να πάμε . Μου το είπε για ευκολο . Ισχύει ?
    το χαμε κανει το 2013 με τον Λεφτο απο εδω μεσα.
    σωστα σου ειπαν,ειναι απο τα entry level brevet.
    λιγη προσοχη το πρωι στο Μελετακι που θα εισαι ''κρυος'' ακομα ενω ισως εχει τπτ υγρασιες ο δρομος,
    στην επιστροφη πας μαλακα κ σταθερα με ελαφρια πατηματα την Κακια Σκαλα καθως θα εχεις ηδη 150+χιλ στα ποδια.
    γενικα ειναι ευκολο απο πλευρας υψομετρικων κ εχει πολλεεε..εεςςς συμμετοχες οποτε σιγουρα θα βρεις παρεα,βοηθαει ψυχολογικα.
    πρακτικο εξοπλισμο απο πλευρας ενδυσης,σωστους χρονους ανεφοδιασμου (φαγητο/νερο) κ οχι ξεσπασματα στο πεταλι ωστε να εχεις παντα δυναμεις.
    μην ξεχνας τα διαλλειματα για στασεις,ξεπιασμα κ διατασεις.

    καλη επιτυχια!
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  14. #164
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Αν και πλεον δεν ασχολουμαι καθολου με ποδηλατο παρακολουθω τις εξελιξεις μηπως και βρω ορεξη αρχικα και μετα χρονο να ξανακαβαλησω.
    Απο φετος το μελετακι δεν υπαρχει. Οχι οτι ηταν και τιποτα τρελο απλα ηταν οπως τα λεει ο george πρωι κρυο και μπορει να σε χρεωνε.
    Γενικα η Νεμεα ειναι ωραια και ησυχη, θα προσθεσω στα παραπανω που ειπε οτι νυχτωνει νωρις αρα θελει καλα φωτα και γιλεκο απαραιτητα.
    Απο εκει και περα πρεπει να εισαι καλα προετοιμασμενος και απο θεμα ρουχισμου γιατι η εποχη σηκωνει κρυο και βροχη.
    Αν γενικα κανεις βολτες τον 80 100 χλμ θα το βγαλεις.
    Νομιζω εκεινη την χρονια που λεει o george ηταν μαζι μας ο Σωτηρης ενα παιδι που και κιλα ειχε και γενικα ποδηλατο εκανε οποτε το θυμοταν με μεγαλυτερη βολτα καμια 70 αρια χλμ. και το ειχε καταφερει στις 11 ωρες.
    Χαθηκαμε Γιωργο!!!
    LIVE FREEEEE!!!!!

  15. #165
    χαθηκαμε οντως...
    ηταν κ πατερας σου τοτε Λευτερη,θμασαι?
    για δες το αρχειο μου...απο το βιντεο που ειχες τραβηξει

    https://youtu.be/wh0kxJxtWdU
    κ εδω 2 φωτο απο την προετοιμασια για το Brevet της Νεμεας,Γενναρη μηνα ανεβαιναμε Διονυσο...!!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24012013196.jpg 
Προβολές:	153 
Μέγεθος:	90,3 KB 
ID:	392148
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24012013197.jpg 
Προβολές:	154 
Μέγεθος:	90,2 KB 
ID:	392149

    κοιταζω ολα αυτα κ βλεπω αμμεσα ποσα λαθη καναμε τα οποια τωρα φαινονται τοσο δεδομενα οτι τα ξερουμε...
    λαθος μεγεθος ποδηλατου=λαθος στησιμο=κοπωση=τραυματισμοι
    λαθος ρουχισμο,λαθος προπονησεις...
    παρα αυτα εμεις το απολαμβαναμε κ φτασαμε ως εδω!
    Τελευταία τροποποίηση από George_M.; 15/01/2018 στις 10:09.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

Σελίδα 11 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415162161 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 21:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 12:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 11:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 09:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 00:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF