Σελίδα 21 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 1116171819202122232425263171 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #301
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Για δώσε link
    Απο τον ποδηλατα που φερνει cube της γειτονιας μου το πηρα, απλα του ειπα: "μετρητα" και "γραφεις στην αποδειξη οσο θες".

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας, το Hyde το είδα κι εγώ, απλά είδα και τα κιλά λίγο και φοβήθηκα, ίσως με πιο λεπτά ελαστικά και ζάντες να βελτιώνεται αρκετά.
    Το εχω γραψει και πιο πανω...τα λαστιχα που φοραει ζυγιζουν 1100gr το καθενα. Τωρα εχει continental speed ride 42c των 480gr το ενα. Οι ζαντες ειναι σιγουρα βαριες κι αυτες, αν θυμαμαι η μπροστινη με δισκο χωρις λαστιχο ειναι κοντα στο κιλο. Με λαστιχα και δισκοβραχιωνα hollowtech πρεπει να εχει ερθει στα 12kg περιπου.

    Ο σκελετος παντως με το ματι παντα πρεπει να χωραει μεχρι 2.4 ~ 2.5 λαστιχα.

  2. #302
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Ρε παιδια, κοιτουσα τα canyon και οι τιμες τους ειναι ασυναγωνιστες. Ναι μεν mail order μονο, αλλα απο την αλλη δε σπονσοραρεις τους εδω εμπορους για τα ψηλα νοικια που πληρωνουν.

    Νομιζω?

  3. #303
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Aν μπορείς να το φτιάχνεις μόνος και γενικά δεν χρειάζεσαι ποτέ τους εδώ, όλα καλά

  4. #304
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Aν μπορείς να το φτιάχνεις μόνος και γενικά δεν χρειάζεσαι ποτέ τους εδώ, όλα καλά
    Σε ποδηλατα μονο για ακτινολογηση πηγαινω και μαλλον καιρος ειναι να μαθω να το κανω μονος.

  5. #305
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Όταν φτάσεις στο σημείο να χρειάζεσαι εργαλείο μέτρησης τάσης των ακτινών, πες μου γιατί φτιάχνω δικό μου στο μισό κόστος από της DT

    Σε γενικές γραμμές η ακτινολόγηση είναι άλλη μια μορφή τέχνης για πολύ σκληρούς ανθρώπους.

    Ξεκίνησε από τα είδη πλέξης για εμπρός πίσω και συνέχισε με τα είδη πλέξης ανάλογα με τα χαρακτηριστικά που χρειάζεσαι.

  6. #306
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Έχει εμπειρία κανά παιδάκι από 27.5+ ή 29+ στο χώμα; Αν ναι, να την καταθέσει.

  7. #307
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Έχει εμπειρία κανά παιδάκι από 27.5+ ή 29+ στο χώμα; Αν ναι, να την καταθέσει.
    Εχω παει βολτα 29-2.6 σε ηλεκτρικο hardtail, οποτε δε μπορω να σου πω και πολλα εκτος του οτι καναν το εδαφος χαλί.
    Σε μη ηλεκτρικο φανταζομαι ομως πως θα δινουν την αισθηση πως εχεις ριξει αγκυρα.

  8. #308
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Όταν φτάσεις στο σημείο να χρειάζεσαι εργαλείο μέτρησης τάσης των ακτινών, πες μου γιατί φτιάχνω δικό μου στο μισό κόστος από της DT

    Σε γενικές γραμμές η ακτινολόγηση είναι άλλη μια μορφή τέχνης για πολύ σκληρούς ανθρώπους.

    Ξεκίνησε από τα είδη πλέξης για εμπρός πίσω και συνέχισε με τα είδη πλέξης ανάλογα με τα χαρακτηριστικά που χρειάζεσαι.
    Νομιζω θα αργησει πολυ αυτο το σημειο, αλλα καλα εκανες και το ειπες να σε εχουμε στα υπ'οψιν. Βαλε και καμια φωτογραφια αν θες του οργανου σου

  9. #309
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Εχω παει βολτα 29-2.6 σε ηλεκτρικο hardtail, οποτε δε μπορω να σου πω και πολλα εκτος του οτι καναν το εδαφος χαλί.
    Σε μη ηλεκτρικο φανταζομαι ομως πως θα δινουν την αισθηση πως εχεις ριξει αγκυρα.
    Δεν με ενδιαφέρει η ταχύητα, ειδικά στο χώμα, αυτό το "ισοπεδωτικό" που έχουν τα λάστιχα - λουκουμάδες θέλω

  10. #310
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Δεν με ενδιαφέρει η ταχύητα, ειδικά στο χώμα, αυτό το "ισοπεδωτικό" που έχουν τα λάστιχα - λουκουμάδες θέλω
    Ε τοτε βουρ. Χωρανε ομως στο ποδηλατο σου? Επισης θα θες στεφανια απο 30μμ εσωτερικο πλατος και πανω γιατι με μικροτερα και χαμηλες πιεσεις δε θα στριβει το διτροχο.
    Εκτος κι αν εχεις κυαλαρει κανα krampus.....

  11. #311
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Ε τοτε βουρ. Χωρανε ομως στο ποδηλατο σου? Επισης θα θες στεφανια απο 30μμ εσωτερικο πλατος και πανω γιατι με μικροτερα και χαμηλες πιεσεις δε θα στριβει το διτροχο.
    Εκτος κι αν εχεις κυαλαρει κανα krampus.....
    Τα build είναι γαμώ αλλά δεν τα σηκώνω οικονομικά, οπότε πάω για κάτι έτοιμο

  12. #312
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Τα build είναι γαμώ αλλά δεν τα σηκώνω οικονομικά, οπότε πάω για κάτι έτοιμο
    Παιζουν κατι cube reaction tm με 27.5+ σε καλες τιμες.
    Ενδεχομενως και κανα 2ο χερι φουλ σασπενσιον. Το πολυ λαστιχο δεν αντικαθιστα την αναρτηση.

  13. #313
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Υπάρχει στοκ voodoo 27,5" σκελετός, από reynolds πολύ άνετο για οτιδήποτε άλλο εκτός ανταγωνισμού
    σε αγώνα. Αξίζει μια αναζήτηση στο ebay.
    Έμεινε στο ράφι γιατί το έβγαλαν την εποχή που ο stickel έδωσε την δυνατότητα στα 29" να γίνουν ανταγωνιστικά.

    Το έστησα για φίλο πριν 5-6 χρόνια και το είδαμε με "απλά" περιφερειακά, πολύ ωραίο.

  14. #314
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    To θέμα είναι ότι δεν θέλω ανάρτηση πουθενά, full rigid. Χρήση βολτάκια αναψυχής στα Βασιλικά (5 λεπτά από το σπίτι μου) και απότερος σκοπός διήμερα - τριήμερα με σκηνούλα σε βουνά. Τελειώς εκδρομική - worry free φάση.

    Έχω δύο μπιτσικλέτα στο στόχαστρο,

    Marin Pine Mountain 2019, σε πολύ καλή τιμή, το οποίο δεν ξέρω αν θα το προλάβω (του 2020 το αλλάξαν εντελώς σε φιλοσοφία)

    και

    Genesis Longitude , αρκετά πιο ακριβό, θα δείξει

    Αν τα FAT ήταν πιο προσιτά, θα πήγαινα με κλειστά μάτια σε αυτά αλλά 1500+ ευρώ δεν παίζουν με τίποτα. Για build από Surly - Salsa κτλ -κτλ, επίσης δεν με παίρνει.

  15. #315
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/09/2019
    Μηνύματα
    0
    Καλησπέρα!
    Κάνω περίπου 30 χλμ μέρα παρά μέρα με το ΠΟΔΉΛΑΤΟ σε ασφάλτινες αποκλειστικά διαδρομές. Τα Σαββατοκύριακα κάνω περίπου 40 χιλιόμετρα. Όλα αυτά με MTB.
    Σκέφτομαι να πάρω είτε κούρσα είτε fitness. Μάλλον προς fitness κατευθύνομαι αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος. Δύσκολο, λόγω χρόνου, να διαθέσω περισσότερη ώρα για ποδήλατο.
    Με το fitness έχω τον ενδοιασμό μήπως τελικα ψάχνομαι πάλι για να πάρω κούρσα, μετά από λίγο καιρό.

    Έχω ξεχωρίσει το Merida Speeder 200 2020 μοντέλο και το Cube SL Road 2020 μοντέλο (δεν έχει carbon πιρουνι) από Fitness.

    Από κούρσα αν θα πάρω θέλω 28μμ ελαστικό και πάνω. Βρήκα το Scott Speedster 30 2020 μοντέλο (28 μμ ελαστικά) και το Fuji Sportif 2.3 2020 μοντέλο (30mm ελαστικά).

    Ποια η γνώμη σας;

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 20:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 11:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 08:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF