Σελίδα 51 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 41464748495051525354555661 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 751 έως 765 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #751
    Τη πρώτη φορά μου ξέφυγε, δεύτερη δεν έχει! Το πήρα! Extra Large 27.5" σε χρώμα concrete (τσιμεντέ; )

    https://www.chainreactioncycles.com/.../rp-prod181448
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  2. #752
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Mε 'γειές!
    μη δίνεις σημασία στο όνομα, δεν ξέρουν απο μπετά ούτε απο χρώματα

  3. #753
    Ευχαριστώ πολύ! Υποθέτω ότι είναι .... γκρι, απλώς το λένε concrete γιατί δεν είναι πιασάρικο να λες γκρι. Όπως και να χει χίλιες φορές καλύτερο από το .... μπορδοροδοκόκκινο

    Τώρα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα και περιμένω να δω πότε θα γίνει dispached. Φοβάμαι μη μου στείλουν κανένα μέιλ που θα λένε ότι θα το στείλουν σε... 1-2 μήνες πχ, θα ξενερώσω.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  4. #754
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Κοίταξε, εγώ το λέω αστάρι. (ral 7035, 7038) το έχω αγοράσει κανα δυο φορές πριν λίγα χρόνια και όποιος το έβλεπε μου έλεγε "λανσάρεις μόδα το astari puro;"
    Είναι ωραίο χρώμα και το έχω χρησιμοποιήσει αρκετά αντί για λευκό σε επαφή με πολύ σκούρα χρώματα όταν θεωρώ ότι το λευκό είναι πολύ ψεύτικο.

    Τώρα οι χεϊτερς γκονα χεϊτ, μη δίνεις σημασία. Μπετό πάντως δεν είναι ούτε για πλάκα, έκανα κάποια έπιπλα και για να πετύχω τόσο ανοικτό χρώμα
    έβαζα κιλά λευκό στο χαρμάνι.

    Δεν νομίζω να σε καθυστερήσουν αν έχουν παραλάβει, έχουν φοβερή οργάνωση τους ξέρω από το ξεκίνημα τους.

  5. #755
    Λένε ότι από κοντά αυτό το χρώμα είναι πολύ καλύτερο. Είδωμεν.

    Πάντως δε ξέρω αν έχουν παραλάβει ποσότητα. Τρεις φορές εμφανίστηκε το μέιλ με τη διαθεσιμότητα. Μια το έχασα μέσα από το καλάθι αναρωτούμενος τι μέγεθος θα πάρω, τη δεύτερη το έστειλαν στις μία το πρωί ώρα Ελλάδος και τη τρίτη που το πήρα μεσημέρι. Σε όλες όμως (δε ξέρω η βραδυνή, δε το άνοιξα να δω την ώρα που ήρθε) είχε ένα μόνο ποδήλατο διαθέσιμο, γκρι XL. Εμένα αυτό μου κάνει σαν ακύρωση παραγγελίας από κάποιον. Αλλιώς θα είχε κάμποσα ποδήλατα και στα δυο χρώματα και στα τρία μεγέθη.

    Άσχετο, αλλά το τι bulling τρώω στη δουλειά με τους ποδηλατόδρομους του μπακογιάννη, δε λέγεται . Επειδή πηγαινοέρχομαι με ποδήλατο στη δουλειά, μου την έχουν πέσει όλοι οι κουτάκηδες και όχι μόνο...
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  6. #756
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Μη μου πεις ότι πηρες το συγκεκριμένο για να πηγαίνεις στη δουλειά..

  7. #757
    Όχι βέβαια, το ποδήλατο δε θα είναι καν Αθήνα.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  8. #758
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι πολλά, σε τρελή προσφορά τα δίνουν, το μεταξόνιο του είναι υπερβολικό για 29αρι αν ειναι να το χρησιμοποιείς στο βουνό.
    Αν επιτρέπεται η τρέλη προσφορά πως προκύπτει ; Πχ εδώ για παράδειγμα με μάλλον καλύτερα πράγματακια και φουλ σιμανο https://wheelmania.gr/product/scott-aspect-940-2020/ πάει στα 700 . Και έχεις και το μαγαζί δίπλα σου αν χρειαστεί . Δεν ξέρω βεβαια τι παιζει με διαθεσιμότητες και νούμερα αυτη την περίοδο .
    Καλορίζικο στον φίλο .
    Modenas Kriss 125

  9. #759
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Από το σκελετό, κρίνοντας με βάση λεπτομέρειες διαχείρισης του. Όχι ότι δεν είναι πολύ κοντά στο scott και σίγουρα προτιμώ την ελληνική αγορά.

  10. #760
    ΜΑΚΡΥΥΥΥ ΜΕΕΛΛΛΛΟΟΣΣΣ
    Εγγραφή
    15/06/2009
    Μηνύματα
    71
    Ξερουμε αν τα πραγματα απο το chainreactioncycles περνανε τελωνειο??
    Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΗ...ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΧΙ!!!!!!!!

  11. #761
    Όχι δε περνάνε, είναι Αγγλία. Προς το παρόν δεν υπάρχουν δασμοί.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  12. #762
    ΜΑΚΡΥΥΥΥ ΜΕΕΛΛΛΛΟΟΣΣΣ
    Εγγραφή
    15/06/2009
    Μηνύματα
    71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Όχι δε περνάνε, είναι Αγγλία. Προς το παρόν δεν υπάρχουν δασμοί.


    Ευχαριστω πολυ.Θελω να παρω κατι πραγματα απο εκει.Εσυ ποτε παραλαμβανεις το εργαλειο??
    Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΗ...ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΧΙ!!!!!!!!

  13. #763
    Ακόμη δεν έχει γίνει dispatched. Λένε 6 εργάσιμες, έχουν περάσει 7. Αν δεν το στείλουν αύριο, θα τους στείλω μέιλ τη Δευτέρα. Έτσι τουλάχιστον μου είπαν σε άλλη συνομιλία που είχαμε τις προάλλες.
    Πάντως αν παραγγείλεις από κει, καλό θα ήταν να βάλεις τα ακριβά μτφ που έχει για Ελλάδα γιατί με το απλό ταχυδρομείο της Royal Mail θα περιμένεις πολύ.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  14. #764
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Καλημέρα σύντροφοι . Ψάχνω για τη σύζυγο ένα ποδήλατο fitness , σαν αυτό https://www.liv-cycling.com/gb/thrive-2 . Ελαφρύ αλουμίνιο , δισκόφρενα , να παίρνει λάστιχο 32-35 και πίσω γρανάζι οπωσδήποτε 34αρι με 2x9 ή 32 με τριπλέτα . Πιρούνι κατα προτίμηση άνθρακα , αλλά και αλουμίνιο δεν πειράζει και τόσο μια το ποδήλατο θα κυκλοφορεί περιστασιακά . Περισσότερο θα τσουλήσει σε κάνα δύο χρόνια που θα την έχει φτάσει η μεγάλη μου κόρη . Η σύζυγος είναι compact διαστάσεων στο 1.58 . Τώρα της είχα ένα BH trekking που ακόμα και στο small έπρεπε να κατεβάσω την σέλα τέρμα κάτω και το τιμόνι για να νιώθει άνετα και ασφαλής . Το εχω βάλει αγγελία μια και είναι σχεδόν καινούριο .

    Συμπαθητικό είναι επίσης και αυτό : https://www.idealbikes.net/?section=...8&detail1494=1 αλλά στα μεγέθη δεν δεν φαίνεται να έχει νούμερο για το 1.58 αλλά δίνει το 44 cm για κάτω απο 1.65 . Φοβάμαι μην την πάθω όπως το BH . Είναι καλύτερο να κοιτάξω σε 650 τροχούς ; Χρήματα δεν θέλω να ξεπεράσω το 800αρι .
    Εχω φάει όλα τα οn line canyon , rose κλπ αλλά εκτός του ότι δεν ειχει μείνει τίποτα , είναι όλα από χιλιάρικο και πάνω . Κάποια πρόταση που μπορεί να μου έχει ξεφύγει ; Απο Ελλάδα ή εξωτερικό . Θα ήθελα κάτι σε Liv αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα η Giant κοιμάται .
    Τελευταία τροποποίηση από Anritsu; 03/07/2020 στις 09:28.
    Modenas Kriss 125

  15. #765
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Χεχ, όλα μαζί τα θες
    Απο το σημαντικό, το ύψος της, δυστυχώς δεν "καλύπτεται" απο τις βιοτεχνίες.
    Καλύπτεται από πολιτικά" ποδήλατα, σπαστά, βόλτας κ.λπ. με σπορ χαρακτηριστικά θα πρέπει να κοιτάξεις σε εφηβικά 650c.
    Το ποδήλατο που περιγράφεις λέγεται treking. Έχει χώρο για τα λάστιχα και περιφερειακά που υποστηρίζουν την κασέτα που θες.

    Καλύτερα κοίταξε σε μεγάλα καταστήματα με διάφορα ποδήλατα, οχι ένα label.
    Τρεκιν 650 υπάρχουν, τα βλέπω για ενοικίαση στην ευρώπη, cyclocross επίσης αν πετύχεις κάποιο εφηβικό.
    Θα είχα υπόψιν και hardtail 27.5" και 26", αν βρείς κάποιο με σφιγκτή γεωμετρία ή αλλαγή γίνεται εύκολα.

    Tα gravel επίσης είναι μια ωραία λύση σε 650Β, κοίταξε Soma Wolverine και Salsa Journeyman, καλές λύσεις που δεν κοστίζουν υπερβολικά.
    Αν έχεις διαβάσει και σου αρέσει να στήσεις ένα, τα gravel θα σε διδάξουν τι να χρησιμοποιείς από άλλα είδη για να φτιάξεις ένα.

    Ίσως τώρα που έχει την εμπειρία του ποδηλάτου, να το δείτε περισσότερο σαν επένδυση και να αυξηθεί λίγο και το μπατζετ.

    Σε πολύ αυστηρό οικονομικό πλάνο, θα βρεις τρεκιν απο ελληνικά label στα 200-300€. Καλά σκελετά, ποιότητας BH, τα αναβαθμίζεις μέχρι τα 800
    και σε καλύπτουν με προδιαγραφές.

    Αν σου αρέσει η αγορά μεταχειρισμένων ή ατσάλι, πες μου να σου γράψω αντίστοιχα.

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 20:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 11:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 08:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF