Σελίδα 73 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 2363686970717273747576777883 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.081 έως 1.095 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #1081
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.842
    Παιδιά ψάχνω ποδήλατο για άθληση/αναψυχή , χρήση άσφαλτο και ίσως λίγο πατημένο χώμα. Budget top 500 euro.
    Οι χρήστες είναι φαγανά παιδιά . Που κοιτάω και τι γιατί είμαι εντελώς άσχετος με το θέμα.
    Επίσης αν μπορεί να προτείνει κάποιος και κατάστημα που έμεινε ευχαριστημένος θα ήμουν ευγνώμων . (Στα Pm αν δεν επιτρέπεται εδώ. )

  2. #1082
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Παιδιά ψάχνω ποδήλατο για άθληση/αναψυχή , χρήση άσφαλτο και ίσως λίγο πατημένο χώμα. Budget top 500 euro.
    Οι χρήστες είναι φαγανά παιδιά . Που κοιτάω και τι γιατί είμαι εντελώς άσχετος με το θέμα.
    Επίσης αν μπορεί να προτείνει κάποιος και κατάστημα που έμεινε ευχαριστημένος θα ήμουν ευγνώμων . (Στα Pm αν δεν επιτρέπεται εδώ. )
    Δυστυχως το θεμα δεν ειναι τι ποδηλατο θα παρεις αλλα που θα το βρεις. Δεν υπαρχει σχεδον τιποτα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #1083
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Δυστυχως το θεμα δεν ειναι τι ποδηλατο θα παρεις αλλα που θα το βρεις. Δεν υπαρχει σχεδον τιποτα.
    Ας έχω τουλάχιστον μια ιδέα να μην μου μοσχοπουλήσουν ORIENT στα 1500 ευρώ. ( είχα ORIENT σαν φοιτητής , ο λόγος που δεν ξαναπήρα ποδήλατο)

  4. #1084
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Δυστυχως το θεμα δεν ειναι τι ποδηλατο θα παρεις αλλα που θα το βρεις. Δεν υπαρχει σχεδον τιποτα.
    Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει εδώ και ένα χρόνο με τα ποδηλατάδικα. Μιλάω με γνωστούς μου που έχουν καταστήματα ποδηλάτων και τρέχουν και δεν φθάνουν. Λένε ότι η αιχμή του 2012 δεν ήταν τίποτε μπροστά σε αυτό που συμβαίνει με την απαγόρευση κυκλοφορίας και την προτεινόμενη ποδηλασία ως τρόπο διαφυγής.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #1085
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    απίστευτο; γιατί; είχαμε ποτέ πανω απο 5% ποδήλατα σε σχέση με τον πληθυσμό;
    απορροφούσαμε νούμερα σε χιλιάδες;

    Πως να υπάρχει κάλυψη όταν ξαφνικά ενδιαφέρεται το 30%;

    πολύ φυσιολογικό μου φαίνεται.

  6. #1086
    Υπαρχουν ομως κατα καιρους και πιστευω στο μελλον ακομη περισσοτερο ,τρελες ευκαιριες .

    Βλεπω ομως και περιπτωσεις ποδηλατων κοστους 400-500 που μετα απο 2-3 χρονια πλασαρονται στα ιδια ή και παραπανω λ7 απο οτι αγοραστηκαν

  7. #1087
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Όσο τιμολογούν με βαση το καθε προϊόν και όχι με ετήσιο στόχο η πιο τρελή είμαι εγώ..

  8. #1088
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Όσο τιμολογούν με βαση το καθε προϊόν και όχι με ετήσιο στόχο η πιο τρελή είμαι εγώ..
    Πήγα στη Σαλαμίνα σε ποδηλαταδικο που με ξέρουν, έχω πάρει 3 ποδήλατα σε 3 χρόνια από εκεί, πόσα θέλεις, τόσα, παρτα. Χωρίς μουρμουρες χωρίς παζάρια, αντρίκια πράγματα, και στο χέρι το κασέρι. Φτιάχνει και μηχανάκια, οπότε του πηγαίνω που και που το τρανσαλπ για καμμια σαμπρελα, τακάκια
    Ξαναπάω πρόσφατα για ένα ποδηλατο που ήθελα να πάρω για δώρο σε άτομο χρηζων βοηθείας.
    Η πλάκα είναι ότι τον ξερουν, και ξέρουν και την περίπτωση του.
    Του εξηγώ τι θέλω, και για πρώτη φορά ρώτησα τι καλύτερο μπορεί να κάνει.
    Εχω αυτό εδώ μου λέει, σου το αφήνω 190.
    Το κοιτάω, το ταμπέλακι έγραφε 190.
    Του λέω δεν θέλω απόδειξη.
    Παλι 190 μου λέει.
    Βάζω το χέρι να πιασω το πορτοφόλι, τελευταία στιγμή με πιάνουν τα διαόλια μου και φεύγω.
    Πήρα τελικά από αλλου, πιο ακριβό μεν, αλλά καλύτερο, και κυρίως στο σωστό μέγεθος, καθότι ο πρώτος εν γνώσει του πήγαινε να μου πασάρει 26αρι για άνθρωπο 1.85.


    Οπότε σε καλό μου βγήκε τελικά.
    Αυτά για τους ετήσιους στόχους.

  9. #1089
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ας έχω τουλάχιστον μια ιδέα να μην μου μοσχοπουλήσουν ORIENT στα 1500 ευρώ. ( είχα ORIENT σαν φοιτητής , ο λόγος που δεν ξαναπήρα ποδήλατο)
    Μπες και σερφαρε τις σελιδες της cube και της merida. Δε το λεω για να παρεις απο αυτες τις εταιριες , αλλα γιατι οι συγκεκριμενες βγαζουν ποδηλατα ολων των κατηγοριων με τιμες ισως κατω του μεσου ορου οποτε θα αποκτησεις μια αντιπροσωπευτικη εικονα του τι υπαρχει και ποσο κοστιζει. Στα 500 ευρω παντως σε καινουργιο δυσκολα βρισκεις κατι που να αξιζει το κοπο. Αυτη η κατηγορια τιμης ειναι η χειροτερη δυνατη σε vfm. Ριξε μια ματια και τα ξαναλεμε

    Συμφωνα με την χρηση που λες πως θες να κανεις παντως κοιτα για ποδηλατα κατηγοριας treking η fitness. Κοιτα επισης για μεταχειρισμενα στο car.
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 04/04/2021 στις 06:01.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  10. #1090
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Παιδιά ψάχνω ποδήλατο για άθληση/αναψυχή , χρήση άσφαλτο και ίσως λίγο πατημένο χώμα. Budget top 500 euro.
    Οι χρήστες είναι φαγανά παιδιά . Που κοιτάω και τι γιατί είμαι εντελώς άσχετος με το θέμα.
    Επίσης αν μπορεί να προτείνει κάποιος και κατάστημα που έμεινε ευχαριστημένος θα ήμουν ευγνώμων . (Στα Pm αν δεν επιτρέπεται εδώ. )
    Kona Dew ίσως ;

  11. #1091
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    τωρα με την καραντινα εχουν εκτοξευθει οι πωλησεις,οποτε η ζητηση εχει ανεβει.
    αρα γιατι να τα πουλησουν λιγωτερο??
    ΑΠΛΗ επιχειρηματικη λογικη.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #1092
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    τωρα με την καραντινα εχουν εκτοξευθει οι πωλησεις,οποτε η ζητηση εχει ανεβει.
    αρα γιατι να τα πουλησουν λιγωτερο??
    ΑΠΛΗ επιχειρηματικη λογικη.
    Νταξ, δεν το λες ούτε "επιχειρηματικη" ,
    ούτε "λογική".

    Θα συμφωνήσω στο "απλή", ή καλύτερα "απλοϊκή".

    Η διαφορά του ενός με τον άλλο που ανέφερα,
    είναι ότι ο ένας "χτίζει" σχέσεις, δηλαδή πελάτες,
    ο άλλος κάθεται και περιμένει ποιος θα τσιμπήσει, σε φάση "πεσε πίτα να σε φάω".
    Τελευταία τροποποίηση από tzimidis; 04/04/2021 στις 12:08.

  13. #1093
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Ωραίο το Dew και διαθέσιμο.




    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Πήγα στη Σαλαμίνα σε ποδηλαταδικο που με ξέρουν, έχω πάρει 3 ποδήλατα σε 3 χρόνια από εκεί, πόσα θέλεις, τόσα, παρτα. Χωρίς μουρμουρες χωρίς παζάρια, αντρίκια πράγματα, και στο χέρι το κασέρι. Φτιάχνει και μηχανάκια, οπότε του πηγαίνω που και που το τρανσαλπ για καμμια σαμπρελα, τακάκια
    Ξαναπάω πρόσφατα για ένα ποδηλατο που ήθελα να πάρω για δώρο σε άτομο χρηζων βοηθείας.
    Η πλάκα είναι ότι τον ξερουν, και ξέρουν και την περίπτωση του.
    Του εξηγώ τι θέλω, και για πρώτη φορά ρώτησα τι καλύτερο μπορεί να κάνει.
    Εχω αυτό εδώ μου λέει, σου το αφήνω 190.
    Το κοιτάω, το ταμπέλακι έγραφε 190.
    Του λέω δεν θέλω απόδειξη.
    Παλι 190 μου λέει.
    Βάζω το χέρι να πιασω το πορτοφόλι, τελευταία στιγμή με πιάνουν τα διαόλια μου και φεύγω.
    Πήρα τελικά από αλλου, πιο ακριβό μεν, αλλά καλύτερο, και κυρίως στο σωστό μέγεθος, καθότι ο πρώτος εν γνώσει του πήγαινε να μου πασάρει 26αρι για άνθρωπο 1.85.


    Οπότε σε καλό μου βγήκε τελικά.
    Αυτά για τους ετήσιους στόχους.
    Είναι πολύ μικρό το ποσοστό κέρδους σε αυτή την κατηγορία και να είμαι ειλικρινής, δεν περιμένω από ένα καταστημα αυτού του μεγέθους
    να βαλει ετήσιο στόχο απόδοσης γιατί δεν κανει αντίστοιχη επένδυση. Δουλεύει περισσότερο σαν ένα μπακαλικο παρα σαν εξειδικευμένο καταστημα.

  14. #1094
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Εκτος απο υπερ-ζητηση υπαρχει και υπο-παραγωγη.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  15. #1095
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Νταξ, δεν το λες ούτε "επιχειρηματικη" ,
    ούτε "λογική".

    Θα συμφωνήσω στο "απλή", ή καλύτερα "απλοϊκή".

    Η διαφορά του ενός με τον άλλο που ανέφερα,
    είναι ότι ο ένας "χτίζει" σχέσεις, δηλαδή πελάτες,
    ο άλλος κάθεται και περιμένει ποιος θα τσιμπήσει, σε φάση "πεσε πίτα να σε φάω".
    Αμα σου ειχε το ταμπελακι 250 και στο αφηνε 190 θα τα ειχες δωσει και θα εισουν και ευχαριστημενος.Απλα εκανε την μαλακια και το ειχε 190 και στο αφησε 190.Κουταμαρα του ,και σε εχασε και απο πελατη.Αφου τα ξερεις καλυτερα απο μενα τoσα χρονια στην λιανικη.Το ιδιο κανουν και στις εκπτωσεις πολλα καταστηματα.ΚΑΙ στα black friday .
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 20:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 11:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 08:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF