Σελίδα 86 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 3676818283848586878889 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.276 έως 1.290 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #1276
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Βάζω κι ένα video για να δείτε τα βασικά.

    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #1277
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Επανέρχομαι αφού έχω δει όλα τα υποψήφια -πλην του ideal που είναι μακριά.

    Καταλήγω στο εξής δίλημμα. Πρώτη επιλογή ένα Peugeot 25-30 χρόνων. Τιμή στα 160€. Κουμπωσα πολύ ωραία επάνω του αλλά έχει τα θέματά του με το σασμαν (δεν ξέρω αν θα αρκεί μια ρύθμιση).

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240201_122006.jpg 
Προβολές:	136 
Μέγεθος:	107,9 KB 
ID:	450307

    Η άλλη επιλογή το ideal το οποίο μου το αφήνει 180€. Θα πρέπει να πάω Χαλκιδική να το δω και να το πάρω (+30€ βενζίνη για το αμάξι).

    https://www.car.gr/classifieds/bicyc...trekking-ideal

    Το peugeot μου ταίριαξε πολύ καλά και είναι χωρίς ανάρτηση αλλά έχει τα μειονεκτήματα ενός πιο παλιού ποδηλάτου, το ideal είναι σχεδόν καινούριο, αλλά έχει ανάρτηση και είναι 50€ πιο ακριβο. Τι θα προτιμούσατε;

  3. #1278
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Doctor John, το Peugeot της φωτογραφίας είναι μετατροπή από κούρσα ή έβγαινε έτσι fitness;

    Πέτρο, το λάστιχο είναι 700x28;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #1279
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Έτσι έβγαινε. Το μοντέλο είναι αυτό.

    http://paliapodilata.blogspot.com/20...ley-fb110.html

    Του έχει αλλάξει τα φρένα (όχι μόνο τακάκια) και τη σέλα και έχει σχετικά φρέσκα λάστιχα (700*32c είναι).
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 01/02/2024 στις 13:05.

  5. #1280
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Το στήσιμο διαμορφώνεται από την χώρα προορισμού. Νομίζω τουρισμού στηνόταν εξαρχής.
    Είναι καλό και έχει ωραία καβάλα.
    Στο συγκεκριμένο χωράνε φτερά.

    Θα χρειαζόμασταν πολλά χρήματα για να ξεπεράσουμε την ποιότητα και την αίσθηση του.

  6. #1281
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Ερώτηση για παιδικό ποδήλατο:

    Πως ψηλώνουμε τον λαιμό? Πήρα στο μαγαζί που αγοράστηκε, και μου λέει για το άλλεν στο λαιμό αλλά να "το βαρέσω με ενα σφυρί, γιατί είναι κωνικό, για να σπάσει" και να το ξεβιδώσω....Ισχύει κάτι τέτοιο?
    Στο youtube εκτός απο ένα βίντεο, δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο, απλά το ξεβίδωναν (το αλλεν) και μετά σήκωναν και ξαναβίδωναν.
    The mountain is you

  7. #1282
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση για παιδικό ποδήλατο:

    Πως ψηλώνουμε τον λαιμό? Πήρα στο μαγαζί που αγοράστηκε, και μου λέει για το άλλεν στο λαιμό αλλά να "το βαρέσω με ενα σφυρί, γιατί είναι κωνικό, για να σπάσει" και να το ξεβιδώσω....Ισχύει κάτι τέτοιο?
    Στο youtube εκτός απο ένα βίντεο, δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο, απλά το ξεβίδωναν (το αλλεν) και μετά σήκωναν και ξαναβίδωναν.
    Βάλε φωτό να σου πούμε σίγουρα.

  8. #1283
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Κατάλαβα τι εννοείς. Δεν με απασχολεί αυτό.
    Περισσότερο θέλω να ξέρω πόσο κοντά σε άνεση είναι το σπαστό με το κανονικό. Δεν έχω καβαλήσει ποτέ σπαστό για να ξέρω αν και τι ιδιοτροπίες έχει. Μπορεί τα 5χλμ να είναι πολλά για τέτοιο ποδήλατο, μπορεί να βγαίνουν το ίδιο εύκολα με ένα κανονικό, δεν ξέρω.
    Μια χαρα ειναι το σπαστο για τετοιες διαδρομες. Ειχα ενα απο decathlon οταν ημουν Γερμανια και ειναι εξαιρετικο ειδικα οταν πας ημερησιες εκδρομουλες σε αλλα μερη και το εχεις στo αυτοκινητο.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  9. #1284
    Νέο μέλος Το avatar του/της orfeas92
    Εγγραφή
    03/11/2013
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αν χρησιμοποιήσεις καλά V-brakes (κόστος σετ 60 έως 120€), θα δεις ότι έχουν καλύτερη αίσθηση από τα υδραυλικά δισκόφρενα και πιάνουν πολύ καλά με δύο δάκτυλα. Ακόμα όμως και τα μέτρια V-brakes των 30€ έχουν καλή αίσθηση.

    Τα καλά δισκόφρενα, με κόστος κάποιες εκατοντάδες ευρώ, πιάνουν με πίεση του ενός δακτύλου και με αρχικό δάγκωμα πιο απότομο από των μοτοσυκλετών. Όμως με τη μεσολάβηση του υδραυλικού συστήματος, πολλαπλασιάζεται η δύναμη (αρχή του Pascal) και ταυτόχρονα χάνεται μέρος της αίσθησης (σχετίζεται με τη λογαριθμική αντίληψη που έχουμε στις αισθήσεις μας).

    ........

    Ως προς τη συντήρηση, οι απόψεις διίστανται. Αν σου πέσει μία σταγόνα παραγώγου του πετρελαίου στο τακάκι του δισκόφρενου, αχρηστεύεται. Π.χ. από τον δρόμο ή κατά τη λίπανση της αλυσίδας. Αν φάει ένα μικρό χτύπημα ο δίσκος αρχίζει και βρίσκει, σφυρίζει και δεν επισκευάζεται πάντα. Την περασμένη εβδομάδα πήγα βόλτα με μεγάλη παρέα με ποδήλατα και σχεδόν όλα τα ποδήλατα με υδραυλικά δισκόφρενα έτριζαν συνέχεια.

    Επίσης, οι ντίζες των V-brakes προειδοποιούν πριν σπάσουν. Αντιθέτως, εάν αστοχήσει το υδραυλικό σύστημα ή περάσει αέρας, δεν συγχωρούνται πολλά. Είναι ένας από τους λόγους που σε κάποια stunt bicycles έχουν πολύ καλής ποιότητας μηχανικά δισκόφρενα κι όχι υδραυλικά.

    Συμφωνώ βέβαια ότι τα V-brakes χρειάζονται ρύθμιση καθώς τρώγονται. Αν κρίνεις για χρήση βουνού, εννοείται ότι η καλύτερη επιλογή είναι υδραυλικά δισκόφρενα, ποδήλατο άνω των 1.000€ και λάστιχα tubeless σε πολύ χαμηλή πίεση.
    Μπορεί να φάνηκα υπερβολικά σίγουρος γιατί όντως δεν είχα την τύχη να πιάσω στα χέρια μου σοβαρά v brakes ή ποδήλατο δρόμου. Η μόνη εμπειρία μου με v brakes ήταν από ποδήλατα τύπου super market άντε και μισό σκαλί καλύτερα. Είμαι επίσης προϊδεασμένος από την συμβίωση με υδραυλικά δισκόφρενα σε μηχανάκι και αυτοκίνητα που ποτέ δεν είχα πρόβλημα μαζί τους. Απαιτούσαν μικρή συντήρηση απο εμένα που την μπορούσα να την καταλάβω, σε αντίθεση με το ταμπούρο πχ που ήθελε ρύθμιση και πολλές φορές δεν απέδιδε σωστά χωρίς να μπορώ να βρω την αιτία. Το ίδιο πάθαινα και σαν παιδί με τα v brakes. Με το μάτι φαίνονταν όλα καλά αλλά στη ρύθμιση κάτι δεν ήταν σωστό. Όπως και να έχει η κάθε επιλογή έχει τα υπέρ και τα κατά οπως πάντα.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Φίλε Ορφέα καταλαβαίνω πως το λες και συμφωνώ μαζί σου εν μέρει.
    Αν έχεις ένα ποδήλατο με το οποίο θέλεις να οργώνεις την πόλη και είσαι σίγουρος πως δεν θα μπεις σε πελοτόν
    με αυτό, ναι τα δισκόφρενα είναι μεγάλο αβαντάζ, ειδικά σε ποδήλατα με φαρδύ πάτημα και με κιλά.

    Τα μηχανικά δισκόφρενα, αυτά που δεν έχουν κόστος συντήρισης, δεν έχουν την ανάγκη μηχανικού, επισκευάζονται πολύ ευκολότερα
    και αποδίδουν πάρα πολύ κοντά με τα υδραυλικά. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως η δύναμη των υδραυλικών ήταν απαραίτητη - χρήσιμη.
    Τα μηχανικά μου αρέσουν και στο ccross, όχι όμως σε σιρκουϊ γενικής συμμετοχής.
    Σε γενικές γραμμές, όπου μπορείς να πέσεις με άλλο ποδήλατο υπάρχει θέμα με τα δισκόφρενα, ειδικά σε ελαφρούς τροχούς
    που διπλώνουν για πλάκα.

    Υπάρχουν πολύ καλές δαγκάνεςe rim brake, road και cc που καλύπτουν άριστα τις ανάγκες και σε αγωνιστικό επίπεδο (στο οποίο είναι μικρότερες).

    Δεν ξέρω πόσα χρόνια ασχολείσαι, από το '06 είχαμε έναν πόλεμο παγκόσμια, ενάντια στα συμφέροντα της shimano που βλέποντας την εξέλιξη των ποδηλάτων θέλησε να κερδίζει περισσότερα από τον κάθε ποδηλάτη, προσπαθώντας με βία να επιβάλει τα δισκόφρενα στους αγώνες.
    Πολλές καταγγελίες από κόσμο της uci και δημοσιογράφους για εκβιασμούς και απειλές.
    Το αποτέλεσμα το βλέπουμε στις εκδόσεις disc και σήμερα, ίδια περιφερόμενη μάζα, τριπλάσιο βάρος στο κέντρο, ανάγκη ενίσχυσης των πιρουνιών σε βάρος της λειτουργίας τους, των επιδόσεων και κόστους. Και στο ψαλίδι χρειάζεται να ενισχυθεί το αριστερό chainstay αλλά αυτό επηρεάζει μόνο το βάρος.
    Tα ατυχήματα στους γύρους ήταν όπως ακριβώς φοβόμασταν. Απόδειξη η προσπάθεια να περάσει η "οδηγία" να εγκρίνεται από την uci το υλικό προς δημοσίευση..

    Οι αξίες δεν έχουν αλλάξει. Το ποδήλατο οφείλει να είναι αυτόνομο και εύκολα επισκευάσιμο οπουδήποτε.
    Δεν ασχολούμαι πολλά χρόνια είναι η αλήθεια. Στα 15 μου παράτησα το ποδήλατο όταν πήρα το πρώτο scooter, και το έπιασα πάλι τον καιρό την καραντίνας, όπου συνεχίζω μέχρι σήμερα (μάλλον είμαι από τους ελάχιστους που ξεκίνησαν εκείνη την περίοδο και το συνεχίζουν).
    Δεν μπορώ να μην συμφωνήσω με όλα τα παραπάνω γιατί όπως έγραψα και πριν δεν έχω εμπειρία με σοβαρά συστήματα φρένου ούτε με ποδήλατα δρόμου. Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα, για την δική μου περίπτωση τουλάχιστον, είναι ότι δεν δυσκολεύομαι καθόλου να συντήρησω ή να επισκευάσω ένα υδραυλικό σύστημαα, υπάρχει το κιτ και κάποια λίγα εργαλειάκια. Στο δικό μου μυαλό τουλάχιστον, το να ευθυγραμμίσω τη δαγκάνα, να αλλάξω τα τακάκια, τα υγρά κλπ μου φαίνεται κάτι εξίσου απλό ή και απλούστερο από τις αντίστοιχες εργασίες στα μηχανικά δισκόφρενα ή στα τακάκια.

  10. #1285
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από orfeas92 Προβολή μηνύματος
    ...Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα, για την δική μου περίπτωση τουλάχιστον, είναι ότι δεν δυσκολεύομαι καθόλου να συντήρησω ή να επισκευάσω ένα υδραυλικό σύστημαα, υπάρχει το κιτ και κάποια λίγα εργαλειάκια. Στο δικό μου μυαλό τουλάχιστον, το να ευθυγραμμίσω τη δαγκάνα, να αλλάξω τα τακάκια, τα υγρά κλπ μου φαίνεται κάτι εξίσου απλό ή και απλούστερο από τις αντίστοιχες εργασίες στα μηχανικά δισκόφρενα ή στα τακάκια.
    Χε, είναι απλό γιατι το σκέφτεσαι σε τόπο και χρόνο της επιλογής σου.
    Για σκέψου να πάρει αέρα βράδυ μετά από σινεμά. Να κτυπήσει σε πέτρα στο βουνό κ.λπ. καταλαβαίνεις τι εννοω.
    Είναι και το κόστος και η ανάγκη να βρίσκεσαι κοντά σε καταστήματα..

  11. #1286
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    @PTC, πίσω είχα καταφέρει να το ρυθμίσω μόνος μου, υπάρχει τρόπος στο νετ και yt και το είχα κάνει καλά, δεν είχε θέμα για πολύ καιρό, κάποια στιγμή το απορύθμισα μόνος μου, κάποια λαλακια είχα κάνει. Το εμπρός το είχα αλλάξει, είχε φθαρεί το μεταλλικο πλαίσιο που περνά η αλυσίδα και αυτό δεν διορθώνεται. Δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβό αλλά θέλει προσοχή να πάρεις ακριβώς το ίδιο.

    160 μου φαίνονται κομματάκι πολλά. Το κακό με ένα παλιό ποδήλατο ειναι ότι άμα πεις ότι θα αλλάξεις ότι είναι φθαρμένο στο τέλος θα κοστίσει όσο ένα πιο καινουργιο έτοιμο. Όταν πήρα το δικό μου ήταν σε χειρότερη κατάσταση, το πήρα 60 ευρώ αλλά έδωσα αν θυμαμαι καλα τουλάχιστον αλλα 100 σε ανταλλακτικά (καποια από τα οποία αποδειχτηκαν και λάθος).




    Σχετικά με το σπαστό. Καταρχήν σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τα διαδικαστικά περι ποδηλασίας από και προς τη δουλειά δεν με απασχολούν, στη Γερμανία χρησιμοποιούσα το ποδήλατο καθημερινα το καλοκαίρι στη δουλεια κυρίως για άσκηση. 6.5 με 7χλμ απόσταση, και ίδρωνα και μπλουζακι άλλαζα και αποσμητικά είχα στο γραφείο και γενικά δεν είχα κανένα θεμα. Οπότε τα 5χλμ δεν ειναι κάτι ιδιαίτερο, το πιο δύσκολο είναι να το καθιερώσω σαν συνηθεια ωστε και την ασκηση μου να κάνω καθημερινά και τη μηχανή να αποδεσμευσω από χαζά χιλιόμετρα. Γενικα θα γλυτώνω τουλαχιστον 100χλμ τη βδομάδα.
    Ο λόγος που θέλω σπαστό (γιατί έχω κανονικο ποδήλατο) είναι να το βάζω στο μετρό. Προφανώς μπορώ να μπαίνω και με το κανονικό, φοβάμαι ότι λόγω μεγέθους και αυξημένης κίνησης το πρωι θα με ταλαιπωρεί και εμένα και τους συνεπιβάτες.
    Η απόσταση σπίτι-δουλειά ειναι 8.5χλμ και θα την έκανα όλη με το ποδήλατο αν υπήρχε αξιόλογη διαδρομή, δυστηχώς έχω μόνο λεωφόρους γύρω μου και δε νοιωθω άνετα. Οπότε το πλάνο είναι το δύσκολο κομματι να γίνεται με το μετρό.

    Σκεφτηκα να πάω σε κάποιο κατάστημα ποδηλάτων και να δω απο κοντά τι έχει, έχετε να προτείνετε κάποιο μεγάλο ποδηλατάδικο;
    Υπάρχουν σε μεγάλο εύρος τιμων, από 250 μέχρι 800 (για καινουργιο). 250 καινουργιο μου μυρίζει φτηνια οπότε λέω να κινηθω προς μτχ και πιο ποιοτικό.
    Από τις αγγελιες και το γιουτουμπ ξεχώρισα μια μάρκα (dahon) που φαίνεται αξιόλογη.


    Ηλεκτρικό ΔΕΝ θέλω, όσο βαστάν τα πόδια μου θέλω να τα ασκώ.

  12. #1287
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Έτσι έβγαινε. Το μοντέλο είναι αυτό.

    http://paliapodilata.blogspot.com/20...ley-fb110.html

    Του έχει αλλάξει τα φρένα (όχι μόνο τακάκια) και τη σέλα και έχει σχετικά φρέσκα λάστιχα (700*32c είναι).
    Το είδα λίγο, είναι μακρύ όσον αφορά το μεταξόνιο, τίποτα λιγότερο από θετικό για την χρήση που το θες.

    Μου αρέσει γιατί έχει μεγάλη προοπτική να στηθεί τουρισμού, είναι απολαυστικό.
    Τα περιφερειακά (εκτός τροχων) είναι τα βασικά και αντίστοιχη είναι και η λειτουργία τους με τζόγους κ.λπ.
    Αν σε βολέψει αξίζει το κόστος να το στήσεις με καλά πράγματα.*
    Λίγο να ψαχθείς με χειροποίητα cyclo cross και τουρισμού θα δεις πώς στήνονται αντίστοιχα σκελετά (NAHBS).

    υπόψιν το ότι γνωρίζομαι με τον Παύλο που έχει το site και έχουμε συνεργαστεί παλαιότερα.

    * δεν είναι απαραίτητα πανάκριβα

  13. #1288
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Έτσι έβγαινε. Το μοντέλο είναι αυτό.

    http://paliapodilata.blogspot.com/20...ley-fb110.html

    Του έχει αλλάξει τα φρένα (όχι μόνο τακάκια) και τη σέλα και έχει σχετικά φρέσκα λάστιχα (700*32c είναι).
    Καλά έκανε με τα φρένα. Τα κρεμαστά (cantilever brakes) που είχε δεν είναι καλά σε απόδοση, παρωχημένα. Είχα ποδήλατο με τέτοια και μόλις του έβαλα καλά V-brakes, έπαθα πολιτισμικό σοκ. Δυσκολευόμουν και στη συντήρηση, διότι δεν έβρισκα ανταλλακτικά στην Ελλάδα. Πολλοί ποδηλατάδες σε παλιά ποδήλατα δεν ασχολούνται με τη συντήρηση των cantilever και τα αντικαθιστούν με V-brakes, με κόστος περί τα 30€ το ζευγάρι (μπροστά-πίσω). Cantilever κρατούν κάποιοι μόνο για την κλασσική εμφάνιση.

    700x32 είναι καλή διάσταση, αρκετά ανθεκτικό, δεν χρειάζεται μεγάλες πιέσεις και βρίσκεις ποικιλία ελαστικών.

    Αν σου αρέσει και θεωρείς ότι είναι σε καλή κατάσταση, πάρε το, είναι κατάλληλο για τη χρήση που θέλεις. Με τα χρήματα που γλιτώνεις από το άλλο, μπορείς να κάνεις πιθανές επισκευές και να σου μείνουν κιόλας λεφτά. Στα δικά μου μάτια το μόνο αρνητικό είναι η σχεδίαση, που μαρτυρά την ηλικία του. Για άλλους βέβαια αυτό μπορεί να είναι θετικό, αφού υπάρχει κόσμος που πληρώνει αδρά παλιούς σκελετούς.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  14. #1289
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Είναι διαθέσιμα και καλής ποιότητας αλλά μην ξεχνάμε πως η απόδοσή τους διαμορφώνεται και από τα άγκιστρα μπρός - πίσω.
    https://www.cyclinguk.org/cycle/choo...kes-group-test

    https://avt.bike/products/paul-compo...tilever-brakes

    Yπάρχουν και mini vbrakes και ubrakes σε παραγωγή και χειροποίητα.
    Το θέμα πως βολεύεσαι το ποδήλατο σου. Ωραία κάποια καλά mini vbrake στο παραπάνω αλλά πχ βρίσκουν στα φτερά..

  15. #1290
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση για παιδικό ποδήλατο:

    Πως ψηλώνουμε τον λαιμό? Πήρα στο μαγαζί που αγοράστηκε, και μου λέει για το άλλεν στο λαιμό αλλά να "το βαρέσω με ενα σφυρί, γιατί είναι κωνικό, για να σπάσει" και να το ξεβιδώσω....Ισχύει κάτι τέτοιο?
    Στο youtube εκτός απο ένα βίντεο, δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο, απλά το ξεβίδωναν (το αλλεν) και μετά σήκωναν και ξαναβίδωναν.
    Έχω την εντύπωση πως σου λέει να ξεβιδώσεις την αλενόβιδα "C" 5-6 στροφές εώς ότου δεις το κεφάλι της να σηκωθεί λίγο από την φωλιά και μετά με ένα σφυράκι να την χτυπήσεις προς τα κάτω για να ξαναπέσει. Λογικά η σφήνα "D" που σφίγει την μακριά βίδα εσωτερικά του λαιμού κολλάει από σκουριά ή ξεραμένο γράσσο και δεν αφήνει τον σωλήνα "A" να κινηθεί πάνω-κάτω. Αν ξεβιδώσεις την βίδα και ο σωλήνας βυθιστεί, τότε το ρυθμίζεις όπως θες χωρίς χτυπήματα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Quill-Stem-Definition-718x622.jpg 
Προβολές:	86 
Μέγεθος:	61,2 KB 
ID:	450321
    Dress for the accident, not the ride.

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 20:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 11:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 08:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF