Σελίδα 77 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 2767727374757677787980818287 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.141 έως 1.155 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #1141
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis21 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα. Μετακομίζω Βόλο και θα χρειαστεί να βρω εκεί μάστορα για να κάνω ένα καλό "συμμάζεμα" στο Ideal trekking που έχω από το 2011. Αν γνωρίζει κάποιος ας μου στείλει πμ.
    Επίσης ήθελα να αναφέρω ότι πρόσφατα, σε εκδρομή ορειβασίας που κάναμε στον Όλυμπο, πέτυχα ένα ζευγάρι Αυστριακούς με ηλεκτρικά ποδήλατα, να ανεβαίνουν με ευκολία μια απίστευτη πλάγια!! Μου έκανε φοβερή εντύπωση, δεν περίμενα τέτοιες δυνατότητες..
    Το μοτερ ενος ηλεκτρικου ποδηλατου εχει ροπη αντιστοιχη με κινητηρα μικρου αυτοκινητου.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #1142
    Και που να δεις τι πλακα θα παθεις την στιγμη που θα οδηγησεις ενα απο δαύτα.

  3. #1143
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2020
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgio7 Προβολή μηνύματος
    Δεν υπαρχει τιποτα τα εχω ψαξει ολα.Ιδιως απο Ελλαδα μου λενε απο του χρονου το πασχα και βλεπουμε.Και απο το εξωτερικο το μονο που βρισκω και μου αρεσει στα specs ειναι το focus.Mολις τους εστειλα mail και τους ρωτησα αυτο που μου ειπες.Θα περιμενω απαντηση και θα δω.Παντως οσο και να το θελω κολλαω στο θεμα της καλυψης.Ασε που κανει σχεδον τα διπλα χρηματα απο το giant, αν δεν υπαρχει και υποστηριξη ειναι θεμα....
    Ποιο Focus σου έχει γυαλίσει;

    Και εγώ έχω ασχοληθεί λίγο με τη κάλυψη για ηλεκτρικά Focus μιας και αγόρασα από εξωτερικό το Paralane² 6.7. Πρόσφατα είδα σε ελληνικό site (Gatsoulis) πως υπάρχουν πλέον ηλεκτρικά Focus, δεν πήρα τηλέφωνο να δω αν όντως τα πουλάνε (τιμές καταλόγου) ή τα έχουν για μόστρα αλλά ελπίζω στο μέλλον αν γίνει κάτι με το μοτέρ, να βγάλω άκρη. Επίσης το συγκεκριμένο μοτέρ (Fazua) το χρησιμοποιούν και Cube κούρσες, τα περισσότερα ποδηλατάδικα σε ηλεκτρικά πουλάνε Cube, βέβαια όλα είναι mountain με Bosch μοτέρ αλλά ελπίζω στο μέλλον να αποκτήσουν ικανότητα επισκευής και στα Fazua.

    Στη Κρήτη που είσαι εσύ βέβαια δυσκολεύει πολύ το πράγμα και για αυτό που θες, το εξωτερικό είναι μάλλον μονόδρομος.

  4. #1144
    ΜΑΚΡΥΥΥΥ ΜΕΕΛΛΛΛΟΟΣΣΣ
    Εγγραφή
    15/06/2009
    Μηνύματα
    71
    Ηθελα το JAM2 6.8 .Eστειλα μαιλ στη focus εαν υπαρχει καποιος ελλαδα για να με εξυπηρετησει με την εγγυηση σε περιπτωση που κατι χρειαστω.Μου απαντησαν αμεσα. Με ευχαριστησαν που διαλεξα το προιον τους αλλα δεν υπαρχει καποιος που να συνεργαζονται στη χωρα μας και ετσι θα επρεπε να εξυπηρετηθω μεσω του καταστηματος που θα το αγοραζα απο το εξωτερικο.Οποτε δεν ασχοληθηκα περαιτερω με το συγγκεκριμενο μοντελο.Αν και το γουσταρα τερμα δεν εδινα κοντα 6 χιλιαρικα και να μην εχω υποστηρηξη αμεσα.Πηρα με τα μισα λεφτα το GIANT TRANCE 1 29er το οποιο μου ηρθε σημερα!!!!!! Δεν ειναι ηλεκτρικο αλλα μια χαρα.Ειμαι 46 χρονων νομιζω οτι αντεχω ακομα και μια χαρα δυναμη εχουν τα ποδια μου!!!!!
    Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΗ...ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΧΙ!!!!!!!!

  5. #1145
    Μέλος Το avatar του/της nidok
    Εγγραφή
    26/04/2014
    Μηνύματα
    83
    Εγώ το έδωσα το 6χιλιαρο για ένα ηλεκτρικό, περιμένω να έρθει τέλος Αυγούστου.
    το θέλω για καθημερινή μετακίνηση για να ηρεμήσουν λίγο τα αυτιά μου από τον θόρυβο και για καμία βόλτα στο βουνό γιατί όχι.
    Πιστεύω να έπραξα καλώς, αν και στην Ελλάδα ακόμα από τι διαβάζω δε προτιμάται.
    Αν κάποιος έχει εμπειρία-άποψη ας τη μοιραστεί για να υπάρχει μια εικόνα το τι παίζει με δαύτα, τι να προσέχουμε κ.ο.κ θα ήταν χρήσιμο.
    Και αν κάποιος ξέρει τελικά τη παίζει με τη σούζα, γίνεται η θέλει να είσαι προ.

  6. #1146
    Δικος μας ο πολωνος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20210718-003215_Facebook.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	67,1 KB 
ID:	429671

  7. #1147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Εχω γράψει και πιο πίσω που καβάλησα ενα ηλεκτρικο haibike της άνω κατηγορίας και έπαθα πλάκα.
    Το ποδήλατο πάει άνετα σε πεζοπορικό μονοπάτι . Απο σούζα η χαρά του παιδιού!!!
    Αρκετά τα χρήματα αλλά αυτά που κάνει δεν τα φαντάζομουν.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  8. #1148
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Εχω γράψει και πιο πίσω που καβάλησα ενα ηλεκτρικο haibike της άνω κατηγορίας και έπαθα πλάκα.
    Το ποδήλατο πάει άνετα σε πεζοπορικό μονοπάτι . Απο σούζα η χαρά του παιδιού!!!
    Αρκετά τα χρήματα αλλά αυτά που κάνει δεν τα φαντάζομουν.
    Λογο του οτι με ενδιαφερει η αγορα mountain ebike μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες ?
    Τι καβαλησες ? Τιμη ?
    Γενικα τι θα προτεινατε οσοι ασχολειστε με το αθλημα ?

    Ευχαριστω
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  9. #1149
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Μονο δρόμο κάνω ποδήλατο και στο βουνο μηχανάκι.
    Δεν ξέρω πιο haibike ήταν αλλά ήταν απο το πάνω ράφι. 5000 μου είχε πεί και έχει αλλάξει και πόσα πράγματα.
    Αυτό που δέν περίμενα είναι οτι μπορείς να ανέβεις τόσο εύκολα σε οποιδήποτε σημείο διαλέξει το μάτι σου.
    Γενικά το mountain θές πολύ δύναμη και να την ελέγχεις και να παίζεις με το σώμα. Ενω μπορεί να έχεις την δύναμη να ανέβεις μια ανηφόρα το σπινιάρισμα και το να μείνεις σε αυτό το σημείο και να πρέπει να το πάς ποδαράτο μέχρι να μπορείς να ξαναξεκινήσεις είναι μέσα στο παιχνίδι.
    Αυτό με το ebike δεν το έχεις γιατί απλά πατάς πετάλι και αυτό σου δίνει ότι χρειάζεται για να γυρνάει η ρόδα. Αποτέλεσμα εκτός απο την ξεκούραση είναι να μπορείς να σκαρφαλώσεις παντού αρκεί να γυρνάς το πετάλι.
    Αυτό είναι το ωραίο . Ειχε πεί ο lioulios παλιότερα οτι τσάμπα παιδευόμουν με το μηχανάκι στο enduro . Τότε δεν κατάλαβα τι εννοούσε , μόλις το καβάλησα μου ήρθε στο μυαλό αυτή η σκέψη του.
    Πρέπει να βρείς ένα να καβαλήσεις. Κυκλοφορούν σε διάφορα καταστήματα της ideal ( σαν demo ) τα οποία βέβαια δεν έχουν καμια σχέση με αυτή την κατηγορία που συζητάμε αλλά μια ιδέα θα την πάρεις.
    Θεωρώ οτι είναι καλή ιδέα αν έχεις τα χρήματα και όρεξη να πηγαίνεις βουνό.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  10. #1150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Ποιός ο λόγος ενός ηλεκτρικού ποδηλάτου τόσο δυνατού?Και 5,000 ευρώ κιόλας!!!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #1151
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Αντικατάσταση μοτό με μικρότερα λειτουργικά έξοδα και μια ιδέα εκγύμνασης παραπάνω.

  12. #1152
    Ο MikeG εχει haibike και του χει πιει το αιμα .Εχει και ενα φιλο που πανε μαζι με αλλο ενα αλλα νομιζω διαφορετικο μοντελο .Αυτος μπορει να σου πει τι και πως .

  13. #1153
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αντικατάσταση μοτό με μικρότερα λειτουργικά έξοδα και μια ιδέα εκγύμνασης παραπάνω.
    Μα τόσο δυνατό?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #1154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    Η ερωτηση ειναι αλλη
    Γιατι με τα λεφτα καλης μηχανης να παρεις ποδηλατο;

  15. #1155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Σορρυ ναι ο mikeG το είχε πεί!!
    Γιατί δεν αρέσουν σε όλους οι μηχανές.
    Και ξαναλέω γιατί με το αυτό το ποδήλατο μπορείς να πάς σε μέρη που το μηχανάκι τουλάχιστον εμείς ( οι θνητοί ) στην καλύτερη θα το πηγαίναμε στα χέρια . Στην πραγματικότητα απλά το μηχανάκι δεν πάει εκεί που πάει αυτό το ποδήλατο.
    Οι αναρτήσεις και τα φρένα τους είναι καλύτερα απο μηχανών ανάλογης τιμής....
    Αν σου αρέσει το ποδήλατο σου αρέσει το βουνό και το μονοπάτι και εγώ θεωρω οτι είναι μονόδρομος.
    Σίγουρα τα χρήματα είναι αρκετά και γι' αυτο δεν έχω ένα.
    Πρέπει να το καβαλήσεις για να καταλάβεις με τη ευκολία σκαρφαλώνει παντού.
    LIVE FREEEEE!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 20:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 11:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 08:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF