Σελίδα 12 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213141516172262 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #166
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Μια χαρα ειμασταν Γιωργο ουτε τραυματισμους ειχαμε ουτε τιποτα βγαιναμε καναμε τις βολτουλες μας και ευχαριστιομασταν δρομο!!
    Ολα τα υπολοιπα ειναι να ειχαμε να λεγαμε απλα προχωραει η τεχνολογια και η φυσιολογια και σιγουρα απο την μια ειναι καλυτερα απο την αλλη σου δημιουργουν αναγκες.
    Οι παπουδες μας με τα ταχυδρομικα τα διπλοσκελετα πηγαιναν για δουλεια 20 και 30 χλμ μακρια και γυριζαν την ιδια μερα και φτασανε και 80 - 90 χρονων.
    Εμεις να δουμε...
    LIVE FREEEEE!!!!!

  2. #167
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    το χαμε κανει το 2013 με τον Λεφτο απο εδω μεσα.
    σωστα σου ειπαν,ειναι απο τα entry level brevet.
    λιγη προσοχη το πρωι στο Μελετακι που θα εισαι ''κρυος'' ακομα ενω ισως εχει τπτ υγρασιες ο δρομος,
    στην επιστροφη πας μαλακα κ σταθερα με ελαφρια πατηματα την Κακια Σκαλα καθως θα εχεις ηδη 150+χιλ στα ποδια.
    γενικα ειναι ευκολο απο πλευρας υψομετρικων κ εχει πολλεεε..εεςςς συμμετοχες οποτε σιγουρα θα βρεις παρεα,βοηθαει ψυχολογικα.
    πρακτικο εξοπλισμο απο πλευρας ενδυσης,σωστους χρονους ανεφοδιασμου (φαγητο/νερο) κ οχι ξεσπασματα στο πεταλι ωστε να εχεις παντα δυναμεις.
    μην ξεχνας τα διαλλειματα για στασεις,ξεπιασμα κ διατασεις.

    καλη επιτυχια!
    Ευχαριστώ για το ινφο . Δεν εχω πιάσει τέτοια νούμερα (μέχρι 130αρι έχω πάει με τρέκινγκ βέβαια και απροπόνητος) και χωρίς να τρομάζει εχω ενα ψιλοάγχος κυρίως γιατι θα το πάω με μία κούρσα που πρόσφατα ψώνισα και ομολογουμένως δεν έχω συνηθίσει μια και της έχω βάλει με το ζόρι 250 χλμ . Επιπλέον μια και γενικότερα είμαι ποδηλατοταλιμπάν ούτε ειδικό ρουχισμό πλήν καλού ποδηλατικού κολλάν και κάποια μάλλον budget σύνοδα ούτε κουμπωτά πετάλια πετάλια εχω βάλει θα δοκιμαστούν ενδεχομένως οι αντοχές μου . Μακάρι να μας κάνει καιρό ...
    Modenas Kriss 125

  3. #168
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Ολα καλα ειναι και θα το βγαλεις. Απλα το θεμα ειναι να το ευχαριστηθεις και αυτο δεν σημαινει ουτε γρηγορα ουτε αργα ουτε χωρις απροοπτα αλλα ξεκουραστα οσο γινεται.
    130 χλμ με trekking χωρις κουμπωτα δεν ειναι λιγα σιγουρα αν το τραβαει η ψυχη σου με την κουρσα βγαινουν περισσοτερα πιο ανετα.
    Απλα στησε το ποδηλατο οσο μπορεις στα μετρα σου.
    Εξοπλισμο θες ρουχα για να εισαι ζεστος. Εχω βαλει και σακουλα εχω βαλει και τοπικη ( παλι καλα που υπηρχε και αυτη εκει που ειμασταν ) εφημεριδα σε brevet ακομα και στα παπουτσια. Οποτε λυσεις βρισκεις.
    Καλους δρομους.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  4. #169
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Ολα καλα ειναι και θα το βγαλεις. Απλα το θεμα ειναι να το ευχαριστηθεις και αυτο δεν σημαινει ουτε γρηγορα ουτε αργα ουτε χωρις απροοπτα αλλα ξεκουραστα οσο γινεται.
    130 χλμ με trekking χωρις κουμπωτα δεν ειναι λιγα σιγουρα αν το τραβαει η ψυχη σου με την κουρσα βγαινουν περισσοτερα πιο ανετα.
    Απλα στησε το ποδηλατο οσο μπορεις στα μετρα σου.
    Εξοπλισμο θες ρουχα για να εισαι ζεστος. Εχω βαλει και σακουλα εχω βαλει και τοπικη ( παλι καλα που υπηρχε και αυτη εκει που ειμασταν ) εφημεριδα σε brevet ακομα και στα παπουτσια. Οποτε λυσεις βρισκεις.
    Καλους δρομους.
    Κάπως έτσι και έγινε . Αν και τα πρώτα 50 χλμ φύγανε κάπως γρήγορα απο το 50 και μέχρι το χιλιομόδι ζορίστηκα σε βαθμό να σκέφτομαι να γυρίσω προς Κόρινθο να καβαλήσω τον Προαστιακό . Είπα να επιμείνω και αργότερα μετά το κοντρολ της Νεμέας οπότε και αρχισα να μετράω αντίστροφα όλα έγιναν πιο εύκολα . Ακολούθησε καφές στην Κόρινθο , και με μόλις 70 χλμ να μένουν έβγαλα φτερά . Ηλιοβασίλεμα στην παλιά ε.ο απλά απολαυστικό . Τερματισμός Ελευσίνα κουρασμενός και ψιλοπαγωμένος . Φύγαμε για 300αρι !!!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων kona1.jpg‎   kona 3.jpg‎   kona 2.jpg‎  
    Modenas Kriss 125

  5. #170
    συγχαρητηρια κ στα επομενα ευχομαι!!
    ειδες δεν ηταν τπτ...καθαρα λιγη ψυχραιμια,σωστη οργανωση κ εφυγες!
    με κατι τετοια αποκτας αυτοπεποιθηση κ ανετα μπορεις να διαχειριστεις οποια αποσταση!

    το 300αρι της Αταλαντης να ειναι ο επομενος στοχος,ανετο,ισιο κ τεχνικο!
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  6. #171
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    συγχαρητηρια κ στα επομενα ευχομαι!!
    ειδες δεν ηταν τπτ...καθαρα λιγη ψυχραιμια,σωστη οργανωση κ εφυγες!
    με κατι τετοια αποκτας αυτοπεποιθηση κ ανετα μπορεις να διαχειριστεις οποια αποσταση!

    το 300αρι της Αταλαντης να ειναι ο επομενος στοχος,ανετο,ισιο κ τεχνικο!
    Να σαι καλά . Ήταν και η πρώτη μου σκέψη αρχικά . Αλλά λέω να το πάω σιγα σιγά . Να ρίξω μερικά παραπανίσια κιλά , να δουλέψω λίγο αντοχή και φυσική κατάσταση γενικότερα και να μάθω το ποδήλατο καλύτερα . Έχουμε καιρό .
    Modenas Kriss 125

  7. #172
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.285
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    με κατι τετοια αποκτας αυτοπεποιθηση κ ανετα μπορεις να διαχειριστεις οποια αποσταση!
    http://www.neakriti.gr/?page=newsdetail&DocID=1470818
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Να σαι καλά . Ήταν και η πρώτη μου σκέψη αρχικά . Αλλά λέω να το πάω σιγα σιγά . Να ρίξω μερικά παραπανίσια κιλά , να δουλέψω λίγο αντοχή και φυσική κατάσταση γενικότερα και να μάθω το ποδήλατο καλύτερα . Έχουμε καιρό .
    Συγχαρητηρια φιλε μου κι απο μενα !!!!
    Τα κουμπωτα πεταλια με ποδηλατικα παπουτσια και ενα καλο ποδηλατικο σορτσακι θα κανουν την διαφορα την επομενη φορα.
    + ενεργιακες μπαρες και ζελεδακια με υδατανθρακες , καμια μπανανα + ξηρους καρπους και ολα θα ειναι ευκολοτερα για σενα.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  9. #174
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Ωραιος καλα ποδηλατικα και μοτοσυκλετιστικα χλμ να εχεις!!!
    Μου θυμισες παλιες μερες!!
    LIVE FREEEEE!!!!!

  10. #175
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Καμια γνωμη για τα ποδήλατα nakamura(made in france)..?τα κοιταζα στο intersport χθες μαζι με κατι scott που ειχε εκει για χωμα?βουνο?trekking?downhill?mountain?...

  11. #176
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Ψάχνεσαι για αγορά και αν ναι τι σόι ποδήλατο ?
    Modenas Kriss 125

  12. #177
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Απλά τα κοίταζα και δεν είχα ξανά δει αυτή την μάρκα γιαυτό και η ερώτηση...

  13. #178
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Απλά τα κοίταζα και δεν είχα ξανά δει αυτή την μάρκα γιαυτό και η ερώτηση...
    Λίγο που το έψαξα στο σαιτ του ινερσπορ εχει μόνο κάτι παιδικά . Γενικά σαν μάρκα δεν νομίζω να συγκαταλέγεται σε αυτες που λέμε "ποδηλατικές" , αυτες δηλαδή που θα βρεις σε ποδηλαταδικα . Τώρα βέβαια περι ορέξεως . Αν σου αρέσει κάποιο μοντέλο ρίχτο εδώ να σου πούμε μια γνώμη .
    Modenas Kriss 125

  14. #179
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    http://www.nakamura.fr

    Αποτι καταλαβα κάθε κατάστημα έχει κάποια κομμάτια της εταιρίας...σε αυτό που πήγα έχει από παιδικό μέχρι σπαστό και ένα μοντέλο πάνω απο 1000αρικο αυτής της μάρκας...Γαλλία βλέπω είναι ποιο γνωστά...

  15. #180
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Λίγο που τα είδα δεν μπορώ να πω πως ξετρελάθηκα κιόλας . Πρέπει να είναι τύπου orient , ballistic , ideal κλπ . Σκελετοί κίνα/ταιβάν και και Γαλλία το μοντάρισμα . Απο κει και πέρα είναι θέμα τι σόι σκελετό έχει , τι περιφεριακά , τι υποστήριξη αν χρειαστείς κάτι και όλα αυτά σε τι τιμή . Με ένα 1000αρικο σε ποδηλατάδικο θα σου κάνουνε άγάλμα . Και τα ιντερσπορ γενικά ακριβά είναι σαν καταστήματα
    Modenas Kriss 125

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 20:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 11:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 08:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF