Σελίδα 35 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 2530313233343536373839404585 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 511 έως 525 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #511
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/02/2020
    Μηνύματα
    0

    Πληροφορίες για multigo

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Πολυ ωραιο. Με τη ευκαιρια να ενημερωσω και εγω οτι εδω και 22 χρονια ειχα ενα αμερικανικο diamond back mtb . Λογω οτι ασχολουμαι ολο και περισσοτερο με τον ποδηλατικο τουρισμο πριν απο κανα μηνα αγορασα κουτα ενα ideal multigo στοκ του 2017 (700). Το ποδηλατο ειναι απλα τελειο. Θα γραψω αναλυτικα οταν βρω χρονο.
    Γεια σας! Πείτε μας για το multigo! Νομιζω οτι ψηνομαι να το παρω.
    .

  2. #512
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.717
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Giant Anyroad V1.2

    Σέλα SQLab (η καλύτερη ποδηλατική αγορά που έχω κάνει)
    Λαιμός με δύο αρθρώσεις
    Κασέτα 11-40 με road link
    700 Χ 38 λάστιχα

    Συνημμένο 414814
    Αγαπημένο ποδήλατο. Όταν προχωρήσω σε αγορά αυτό θα επιδιώξω να βρω! Καλούς δρόμους!

  3. #513
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από La4ky Προβολή μηνύματος
    Γεια σας! Πείτε μας για το multigo! Νομιζω οτι ψηνομαι να το παρω.
    .
    Το συγκεκριμενο δε το γνωριζω αλλα η αποψη μου για τα τρεκινγκ εν γενη ειναι πως ειναι μια αχρηστη κατηγορια, καθ ο,τι ενα ποδηλατο βουνου κανει ο,τι και ενα τρεκιγκ αν αλλαξεις λαστιχα, αλλα ενα τρεκινγκ δε παιρνει το φαρδος των ελαστικων που παιρνει ενα μαουνταιν.

  4. #514
    Μιας και ειναι ποδηλατικο το θεμα ,να αφησω την αγγελια ανταλλαγης ελαστικων εδω ,μπας και ενδιαφερει κανεναν σας ή αν γνωριζετε κατι μηπως και αλληλοεξηπυρετηθούμε

    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=158193

  5. #515
    Βγαίνω στο δρόμο για τη δουλειά πριν ξημερώσει και το πίσω φως που έχω δεν είναι και ότι καλύτερο (μου το επιβεβαίωσε και συνάδελφος με μοτό που με είδε στο δρόμο). Μήπως έχει κανείς σας να προτείνει κάποιο καλό φως για πίσω, μέχρι 20-30€;
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  6. #516
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Υπάρχουν εκατοντάδες φίλε MISKIN, ένα επώνυμο, καλής ποιότητας φως που μπορεί να αναβοσβήνει είναι αρκετό.
    Χρησιμοποιώ απλά λαστιχενια των 15ε και αλλάζω μπαταρία κάθε δυο -τρεις μήνες. Στα χρήματα που αναφέρεις
    θα βρείς σίγουρα φώτα που ξεπερνούν τα δικά μου σε απόσταση.

    Ειλικρινά μου είναι δύσκολο να σου προτείνω με τόσα που κυκλοφορούν.
    Πόσταρε αν θες αυτό που έχεις ήδη να καταλάβουμε τι δεν σε καλύπτει να μειωθεί τουλάχιστον ο όγκος
    των επιλογών.

    Καλής ποιότητας πλαστικά, αδιάβροχα, με καθρέπτη, επαναφοριζόμενα, παλώμενα είναι νομίζω τα χαρακτηριστικά
    που χρειάζεσαι. Μια βόλτα σε κατάστημα θα ήταν πολύ πιο άμεση και αποδοτική λύση.

  7. #517
    Έχω αυτό

    https://www.axcess-electric-bikes.co...ed-rear-light/

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	OF280-rear-light.jpg 
Προβολές:	133 
Μέγεθος:	18,0 KB 
ID:	415334

    Δουλεύει με 2 ΑΑΑ μπαταρίες και στα θετικά είναι η πολύ μεγάλη διάρκεια ζωής. Αρνητικό ότι δε φαίνεται αρκετά. Για την ακρίβεια, όπως μου είπαν, με είδαν μερικά μέτρα πριν πέσουν πάνω μου! Δυστυχώς δε βρήκα πόσα lumens είναι αλλά νομίζω ότι δεν είναι πάνω από 10-15 το πολύ.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  8. #518
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    οκ, έχουν εξελιχθεί αρκετά τα φώτα που μπορείς να βρείς, αυτό είναι κατηγορίας παιδικού.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	uzoxgb1539598471117.jpg 
Προβολές:	127 
Μέγεθος:	22,8 KB 
ID:	415335
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	unnamed.jpg 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	34,8 KB 
ID:	415336
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	lezyne-zecto-drive-y11-rear-light-black-EV313609-8500-1.jpg 
Προβολές:	131 
Μέγεθος:	63,2 KB 
ID:	415337

    πήγαινε σε κατάστημα με τις προδιαγραφές που έγραψα παραπάνω.
    Όλα τα φώτα είναι καλύτερα από αυτό που έχεις.
    Κάποια εποχή είχαμε απο στοκ πολλά τετοια και τα χαρίζαμε σε όποιον βλέπαμε χωρίς
    φως στο δρόμο...

    Ο στόχος είναι να κάνουμε αισθητή την παρουσία μας απο μακριά, όχι να στραβώσουμε
    τους πίσω, όχι να τους εκνευρίσουμε κ.λπ.

  9. #519
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Μια υποσημειωση, δηλαδη δυο.
    1. Παρε με λεντ που να εχει παλμικο φως και με κοκκινο και με ασπρο φως (=δυνατο φως).
    2. Μη παρεις usb επαναφορτιζομενο γιατι οι μπαταριες που εχουν ειναι του κ♡λου και μετα απο κανα χρονο θα το πεταξεις στο σκουπιδοτενεκε. 1000 φορες καλλιτερα να ειναι με αποσπωμενες μπαταριες.

  10. #520
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Μια υποσημειωση, δηλαδη δυο.
    1. Παρε με λεντ που να εχει παλμικο φως και με κοκκινο και με ασπρο φως (=δυνατο φως).
    2. Μη παρεις usb επαναφορτιζομενο γιατι οι μπαταριες που εχουν ειναι του κ♡λου και μετα απο κανα χρονο θα το πεταξεις στο σκουπιδοτενεκε. 1000 φορες καλλιτερα να ειναι με αποσπωμενες μπαταριες.
    Τι εννοείς και με άσπρο φως; Έχουν τα tail lights και άσπρο φως εκτός από κόκκινο;

    Όλα τα επώνυμα καλά φώτα που βρήκα (CatEye, Lezyne, κλπ) είναι με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες. Και γω θέλω να τις αποφύγω γιατί βαριέμαι να το φορτίζω κάθε τρεις και λίγο, αλλά δεν έχω βρει κάποιο φως όπως το θέλω με αποσπώμενες. Να είναι ορατό 180 μοίρες και τουλάχιστον 70- 80 lumens. Κοιτάω το CatEye Rapid X3 αλλά μου βγαίνει 55€ και δε ξέρω. Από την άλλη είναι θέμα ασφάλειας και ο δρόμος που κινούμαι είναι ταχείας κυκλοφορίας.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  11. #521
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς και με άσπρο φως; Έχουν τα tail lights και άσπρο φως εκτός από κόκκινο;

    Όλα τα επώνυμα καλά φώτα που βρήκα (CatEye, Lezyne, κλπ) είναι με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες. Και γω θέλω να τις αποφύγω γιατί βαριέμαι να το φορτίζω κάθε τρεις και λίγο, αλλά δεν έχω βρει κάποιο φως όπως το θέλω με αποσπώμενες. Να είναι ορατό 180 μοίρες και τουλάχιστον 70- 80 lumens. Κοιτάω το CatEye Rapid X3 αλλά μου βγαίνει 55€ και δε ξέρω. Από την άλλη είναι θέμα ασφάλειας και ο δρόμος που κινούμαι είναι ταχείας κυκλοφορίας.
    Δες πχ αυτο:
    https://www.gatsoulis.gr/pd/fanari-o...th=-1846385532

  12. #522
    Τελικά έδωσα κάτι παραπάνω και πήρα αυτό

    https://ride.lezyne.com/products/strip-drive-pro

    Είναι ορατό στις 270 μοίρες, φαίνεται και τη μέρα και έχει καλή αυτονομία.
    @DrBig αυτό που έβαλες μου φαίνεται ότι γράφουν εξαιρετικά αισιόδοξες επιδόσεις.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  13. #523
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Έχε υπόψιν πως τώρα με τις βροχές, αν κάποιος έχει ήδη πρόβλημα με υδρατμούς σε τζαμια - ζελατίνα, μπορεί να τον τρομάξεις
    μέσα στην κίνηση. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι'αυτό, το λέω σε περίπτωση που σου κάνουν παράπονα, ένα συγνώμη δεν κοστιζει
    και μαλακώνει την ημέρα για όλους.

  14. #524
    Με το πίσω φως; Αν εννοείς με το μπροστά, δεν έχω πολύ δυνατό γιατί δε το χρειάζομαι. Θέλω να με βλέπουν και όχι να βλέπω εγώ. Βλέπω και χωρίς φως, δε κυκλοφορώ σε σκοτεινούς δρόμους.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  15. #525
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Για το πίσω λέω, είναι δυνατό και με μεγάλο εύρος. Μου έκανε εντύπωση που δεν το επιτρέπουν στην γερμανία.
    Δεν σου έχει τύχει το εφέ που περιγράφω; κοκκινίζουν όλα και δεν βλέπεις τίποτα.

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 20:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 11:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 08:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF