Σελίδα 79 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 29697475767778798081828384 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.171 έως 1.185 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #1171
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στην παρέα , έχουμε καμία γνώμη για το cube kathmandu hybrid pro 625 ?

    https://www.cube.eu/en/2022/e-bikes/...desertnorange/
    Καμία γνώμη για αναβάθμιση , τι αξεσουάρ προτείνονται που πάσχει και τα λοιπά κανένας ;

  2. #1172
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Δεν ξέρω γιατί αλλά από χτες που το ανακάλυψα έχω τρελαθεί με αυτά .Από ~150ε πουλάνε τα κιτς οι Alibabades
    porca miseria.

  3. #1173
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω γιατί αλλά από χτες που το ανακάλυψα έχω τρελαθεί με αυτά .Από ~150ε πουλάνε τα κιτς οι Alibabades
    Γουστάρω, να ντουμανιάζεις ποδηλάτες στην Κηφισίας και να μην ξέρουν από που τους ήρθε
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #1174
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    εχω δει 2-3 να κυκλοφορουν.. το ενα το ειχε ενας πιτσιρικας εκει στα 13-14.

    Πετυχα και ενα στον γυρο της Αθηνας αρχες καλοκαιριου και ειχε φαει λιγο κραξιμο απο αλλους ποδηλατες για το "ακυρο" της συμμετοχης.

    Πλακα εχει και δειχνει ωραια φαση για προτζεκτ....., Αρκει να μην κανει κανεις καμια μαλακια στους -ελαχιστους- ποδηλατοδρομους και μετα να μπλεξουν ολοι οι εμπλεκομενοι...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  5. #1175
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Πετυχα και ενα στον γυρο της Αθηνας αρχες καλοκαιριου και ειχε φαει λιγο κραξιμο απο αλλους ποδηλατες για το "ακυρο" της συμμετοχης.
    Μεγάλο τρολλ
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. #1176
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    313
    Αν έχεις πίσω δισκόφρενο καταργείται;

  7. #1177
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ε όχι σε ποδηλατόδρομο με αυτό ! Μπορείς βέβαια με σβηστό μοτέρ.
    Όπως είπες ωραίο πρότζεκτ για μαστόρεμα,βγαίνει και 4Τ μοτέρ αλλά έχει διπλάσια τιμή ,ένα δίχρονο 100κε μοτεράκι πάνω σε mountain
    Φυσικά δεν είναι ποδήλατο πλέον και δεν είμαι σίγουρος πόσο ασφαλές είναι να πηγαίνεις με 40-50χλμ/ω πάνω σε ποδηλατάκι
    porca miseria.

  8. #1178
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    KotsosDR τι χρήση θέλεις να κάνεις;
    Που να πάσχει ενα καινούργιο ποδήλατο αυτής τις κατηγορίας και γιατί να αναβαθμίσεις κάτι;
    Η cube είναι εταιρία με όνομα και έχει γκάμα ηλεκτρικών απο εκεί δεν θα έχεις θέμα.
    Λόγω βάρους του ποδηλάτου όλα τα ηλεκτρικά έχουν ανθεκτικά περιφερειακά ( ζάντες , ελαστικά ) και ίσως καλύτερα φρένα ανάρτηση τουλάχιστον απο τα ποδήλατα του 1000 €.
    Ξεκινάς τις βόλτες και αν κάτι σε προβληματίζει , όπως η σέλα , ψάνχεσαι τότε και το αλλάζεις.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  9. #1179
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    KotsosDR τι χρήση θέλεις να κάνεις;
    Που να πάσχει ενα καινούργιο ποδήλατο αυτής τις κατηγορίας και γιατί να αναβαθμίσεις κάτι;
    Η cube είναι εταιρία με όνομα και έχει γκάμα ηλεκτρικών απο εκεί δεν θα έχεις θέμα.
    Λόγω βάρους του ποδηλάτου όλα τα ηλεκτρικά έχουν ανθεκτικά περιφερειακά ( ζάντες , ελαστικά ) και ίσως καλύτερα φρένα ανάρτηση τουλάχιστον απο τα ποδήλατα του 1000 €.
    Ξεκινάς τις βόλτες και αν κάτι σε προβληματίζει , όπως η σέλα , ψάνχεσαι τότε και το αλλάζεις.
    Εγώ καμία χρήση... , ο πατέρας μου το πήρε ήδη και θέλω να τον βοηθήσω να το ετοιμάσει , η χρήση που το κάνει θα έλεγα πως είναι επαρχιακή άσφαλτο , καθημερινός χωματόδρομος , κακοτραχαλος σε αρκετά σημεία αλλά γενικά στρωτός και μικρά ταξιδακια στην ορεινή Θεσσαλία.
    Γενικά έχω μείνει λίγο πίσω όσο αφορα τα ποδήλατα αλλά το λιγότερο που μπορώ να κάνω είναι να τον βοηθήσω να το χαρεί όσο περισσότερο γινεται. Τώρα επειδή εγώ μένω κάτι εκατοντάδες χλμ μακριά δεν έχω τη δυνατότητα να το δω στη χρήση και για αυτό ρωτάω μήπως κάποιος πιο έμπειρος μπορεί να με βοηθήσει.

  10. #1180
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί κάτι άμεσα εκτός από σέλα που είναι κάτι που θέλει ψάξιμο για τον καθένα.
    Αν κάτι δεν τον ενοχλεί άστον να ευχαριστηθεί βόλτες θα είναι υπέροχες στιγμές.
    Σε δεύτερο χρόνο ελαστικά όταν χρειαστούν αλλαγή μπορεί να διαλέξει κάτι πιο ανθεκτικό χωμάτινο αν χρειάζεται.
    Αν και όπως είπα λόγω βάρους τα ηλεκτρικά είναι απο το εργοστάσιο έτοιμα με πιό ανθεκτικά υλικά.
    Κάλες βόλτες να έχει και να τον χαίρεσαι κάποια στιγμή να βολτάρετε παρέα σου εύχομαι.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  11. #1181
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2020
    Μηνύματα
    0
    Γνώμες για αγορά CTM PULZE στα 2000€ ή CTM WIRE XPERT στα 2550€;
    Θα υπάρχει και η αντίστοιχη επιδότηση, ~600€ στο πρώτο και ~800€ στο δεύτερο.

    Η χρήση είναι μία ώρα commuting πέντε φορές τη βδομάδα στο κέντρο της Αθήνας και το Σ/Κ πάω δύο-τρεις ώρες είτε παραλιακή είτε ελαφρύ χώμα.

    Εδώ και 1μιση χρόνο έχω το Focus PARALANE² 6.7 που αν αγοράσω mountain, είτε θα το κρατήσω είτε θα το πουλήσω στα ~2500€.

    Έχω καλή φυσική κατάσταση, κάνω μαραθωνίους κτλ.

    Ευπρόσδεκτες και άλλες εναλλακτικές, αρκεί να είναι καινούρια ebike από χώρα Ε.Ε. για να εκμεταλλευτώ την επιδότηση. Ευχαριστώ!

  12. #1182
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    452
    Μιας και ζω πλέον στην εξοχή, λέω μετά από σχεδόν 18 χρόνια που έχω να καβαλήσω ποδήλατο, να το ξαναπιάσω το άθλημα.

    Εσείς που κατέχετε, θα άξιζε να επισκευάσω το ποδήλατο που είχα στα νιάτα μου, το οποίο είναι παροπλισμένο εδώ και 18 συναπτά έτη, ή καλύτερα να κοιτάξω για καινούριο;

    Υπόψιν, δεν θέλω να διαθέσω πάνω από 600-700€ και να το παρατήσω αν δω ότι τελικά ήταν απλά μια παρόρμηση και δεν είμαι εγώ για τέτοια.

    Το ποδηλατο των εφηβικών μου χρόνων είναι ένα GT Arrowhead , σαν το εικονιζόμενο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	0A312A65-C583-4AFC-814D-D86DB3DF9254.jpg 
Προβολές:	105 
Μέγεθος:	91,4 KB 
ID:	442369

  13. #1183
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Εφόσον ταιριάζει ακόμα στο σωματοτυπό σου, νομίζω αξίζει να το επαναφέρεις.

    Η μόνη διαφορά του καινουργιου, πέρα από την αίσθηση της καινουργίλας, είναι ότι σε βγάζει από τον κόπο να το επαναφέρεις.
    Όλα τα αναλώσιμα που θα χρειαστουν αλλαγή -λάστιχα, σαμπρέλες, ντιζες, τακακια και αλυσιδα- κοστιζουν κάτω από 100 ευρώ.

  14. #1184
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Εφόσον ταιριάζει ακόμα στο σωματοτυπό σου, νομίζω αξίζει να το επαναφέρεις.

    Η μόνη διαφορά του καινουργιου, πέρα από την αίσθηση της καινουργίλας, είναι ότι σε βγάζει από τον κόπο να το επαναφέρεις.
    Όλα τα αναλώσιμα που θα χρειαστουν αλλαγή -λάστιχα, σαμπρέλες, ντιζες, τακακια και αλυσιδα- κοστιζουν κάτω από 100 ευρώ.
    Είναι και οι 29αρες που δίνουν μια μοντέρνα νότα. Δύσκολα πια να δεις 26αρες έξω. Σίγουρα όμως και το GT είναι αμαρτία να μένει μέσα.

  15. #1185
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Για αρχή για να δείς αν θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις όπως έχεις στο μυαλό σου μια χαρά είναι το gt ήταν ποδήλατο ανω του μέσου όρου στην εποχή του.
    Όπως έγραψαν και παραπάνω λάστιχα, σαμπρέλες, ντιζες, ρύθμιση ταχυτήτων λίπανση όπου μπορεί , αν ήταν έξω κανονικά θέλει νέα γράσσα σε μεσαία τριβή και ρουλεμάν τροχών.
    Απλά τα 100 € εκεί που έχουν πάει οι τιμές τα πιάνεις για πλάκα πλέον.
    Δες τι χρήση θές να κάνεις και αν είναι να πάς μόνο άσφαλτο και λίγο χωματόδρομο να βάλεις λάστιχα δρόμου σχετικά λεπτά για να τσουλάει καλύτερα.
    Ξεκινάς και βλέπεις όταν αρχίσει και ζητάει η κάνεις πάνω βόλτες άνω τον 30 χλμ θα πρέπει να πάς σε κάτι σύγχρονο και καλύτερο.
    LIVE FREEEEE!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 21:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 12:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 11:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 09:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 00:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF