Σελίδα 28 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 1823242526272829303132333878 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 406 έως 420 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #406
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PERIKLIS1 Προβολή μηνύματος
    Ε όχι και 11/40! Θα πρέπει να γυμναζομαστε και να προσαρμοζομαστε. Όχι να προσαρμοζουμε το ποδήλατο στα μέτρα μας. Ασκοπο βάρος με 11/40. 11/30 είναι ιδανικό. Τώρα βέβαια οι εισαγωγικές κουρσες κυκλοφορούν με 11/32.
    11-34 με compact δισκοβραχίονα είναι το standard για τις περισσότερες κούρσες. Τώρα με τα Gravel έχουν αρχίσει να βγαίνουν κοντά γραναζώματα και για τα road τύπου ποδήλατα, πιστεύω δεν θα αργήσει η μέρα όπου τα 1 Χ 12 (ή και 13) σασμάν θα κάνουν την εμφάνιση τους και στις κούρσες τις ασφάλτινες.

    Σε ότι αφορά στο γυμναστική - προσαρμογή, μια χαρά γυμναστική είναι να ανέβει κάποιος που ξεκινά τώρα μια ανηφορική διαδρομή που δεν θα την επιχειρούσε αν είχε βαρύ για την φυσική του κατάσταση γρανάζωμα.

  2. #407
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Μπερδεύεις τις προσπάθειες του μάρκετινγκ με την αρχική ανάγκη που δημιούργησε τα ποδήλατα δρόμου.
    Οι μέρες που αναφέρεσαι έχουν έρθει εδώ και πολλά χρόνια, δεν είμαστε μόνοι μας στον πλανήτη.

    Κάποιος που ξεκινά τώρα με compact και 12-28 είναι καλυμμένος να κάνει τα πάντα και να σμιλέψει το σώμα του όπως θέλει.
    Το να ξεκινήσει λάθος χρησιμοποιώντας λύσεις που απευθύνονται σε ειδικές περιπτώσεις θα τον μάθει λάθος πράγματα
    από την αρχή και θα προκαλέσει σοκ στο σώμα του.

    Αν για παράδειγμα η φυσική κατάσταση κάποιου δεν του επιτρέπει να ανέβει μια τόσο απότομη ανηφόρα που θα χρειάζονταν 34
    είσαι σίγουρος πως είναι καλό για την καρδιά του το στροφάρισμα που θα χρειαστεί ή πως θα είναι σε θέση να την κατέβει με ασφάλεια;

    Το ποδήλατο γενικά είναι ωραίος τρόπος να ζεις και σε κάνει καλύτερο άνθρωπο. Σε σώζει από μερικές παρασπονδίες στην διαχείριση
    του σώματος σου αλλά δεν είναι συγχωροχάρτι για να κάνεις ότι να'ναι και να πιστεύεις πως θα γίνεις καλά με αυτό.
    Είναι μια καλή δικαιολογία να κατανοήσεις σαν ανάγκη την σωστή διατροφή και την άσκηση.

  3. #408
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Κοίταξε, ελπίζω να μην παρεξηγηθώ γιατί ειλικρινά δεν έχω καμία πρόθεση αντιπαράθεσης, πιστεύω πως αν
    με 36 (ή 34) δίσκο με το 32 σε κάνουν να αγανακτείς ξεκάθαρα κάτι δεν πάει καλά.
    Η αγανάκτηση θα έπρεπε να είχε μπει σε "εισαγωγικά" . Γενικά ένας compact 50-34 με 11-32 πίσω που έχω στην κούρσα , είναι ικανοποιητικός για ανηφόρες . Όταν όμως έκανα το brevet Σουνίου που είναι 200αρι (το λες και flat) , ΑΛΛΑ σε περιμένει μια αναβαση στον Μαραθώνα από την πίσω πλευρά , στα χλμ 180 με 190 , μέσα στο σκοτάδι , κουρασμένος (40 ετών πλέον) και 98 κιλά τότε , ε θύμομουνα την ευκολία του ή του 26-30 (ασε το υπερελαφρύ του 26-34) του τρεκινγ και όσο νά ναι ένα δάκρυ κύλισε . Μύκονο που κάνω μέρα πάρα μέρα 30 με 40 χιλιόμετρα με περίπου 1000 μέτρα υψομετρικά το καλοκαίρι που είχα φέρει την κούρσα δυσανασχέτησα . Δεν είναι τυχαίο που ΄4-5 ΚΟΜ που έχω στο νησί είναι όλα με το τρεκινγ . Η κούρσα μπορεί να έχει το κάτι παραπάνω σε τελική αλλά ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ βλέπω ότι η τριπλέτα είναι θαυματουργή .
    Πλέον βέβαια είμαι -8 kg και αρκετά πιο fit και βλέπω πως κάνω τις ίδιε βόλτες με ίδιους και καλύτερους χρόνους και κυρίως με χαμηλότερο avg heart rate .

    Και για να γελάσουμε λίγο , ιδού η αφεντία μου στο brevet του Ναυπλίου , φτάνοντας στο ΧΙλιομόδι μετά την γνωστή ανηφόρα και με απίστευτη για Σεπτέμβρη ζέστη . Η κούραση σε μια φωτογραφία !!!Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1571211842798.jpg 
Προβολές:	124 
Μέγεθος:	90,2 KB 
ID:	411303
    Modenas Kriss 125

  4. #409
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Ωραίο bike! και εσύ μια χάρα!
    ποιος σε έχει βάλει πάνω;

  5. #410
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μπερδεύεις τις προσπάθειες του μάρκετινγκ με την αρχική ανάγκη που δημιούργησε τα ποδήλατα δρόμου.
    Οι μέρες που αναφέρεσαι έχουν έρθει εδώ και πολλά χρόνια, δεν είμαστε μόνοι μας στον πλανήτη.

    Κάποιος που ξεκινά τώρα με compact και 12-28 είναι καλυμμένος να κάνει τα πάντα και να σμιλέψει το σώμα του όπως θέλει.
    Το να ξεκινήσει λάθος χρησιμοποιώντας λύσεις που απευθύνονται σε ειδικές περιπτώσεις θα τον μάθει λάθος πράγματα
    από την αρχή και θα προκαλέσει σοκ στο σώμα του.

    Αν για παράδειγμα η φυσική κατάσταση κάποιου δεν του επιτρέπει να ανέβει μια τόσο απότομη ανηφόρα που θα χρειάζονταν 34
    είσαι σίγουρος πως είναι καλό για την καρδιά του το στροφάρισμα που θα χρειαστεί ή πως θα είναι σε θέση να την κατέβει με ασφάλεια;

    Το ποδήλατο γενικά είναι ωραίος τρόπος να ζεις και σε κάνει καλύτερο άνθρωπο. Σε σώζει από μερικές παρασπονδίες στην διαχείριση
    του σώματος σου αλλά δεν είναι συγχωροχάρτι για να κάνεις ότι να'ναι και να πιστεύεις πως θα γίνεις καλά με αυτό.
    Είναι μια καλή δικαιολογία να κατανοήσεις σαν ανάγκη την σωστή διατροφή και την άσκηση.
    Δεν τα παω καλά με τις γενικεύσεις και τις απολυτότητες, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για κάτι όπως το ποδήλατο, του οποίου η προσέγγιση μπορεί να είναι από χαλαρή και περιστασιακή μέχρι hard core πρωταθλητισμός. Μπορει κάποιος να είναι καλυμμένος με 53/39 και 11-24 κασέτα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι μπορούν, το αυτό ισχύει και για compact δικοβραχίονα και 12-28 κασέτα, για κάποιον που ξεκινά τώρα. Πως κρίνεις ότι κάποιος είναι καλυμμένος;

    Είμαι της άποψης ότι είναι πολύ προτιμότερο να ενθαρρύνεται κάποιος και να δοκιμάζει - κατακτά πράγματα με το ποδήλατο στην αρχή, ακόμα και αν αυτά γίνονται με εύκολο φαινομενικά τρόπο. Φυσικά δεν χρειάζονται υπερβολές, ούτε να χτυπάει 190 παλμους κανείς με το καλημέρα, υπάρχει τρόπος λοιπόν. 50/34 και 11-34 κασέτα δεν είναι marketing ούτε υπερβολή, εγώ θα πρότεινα ακόμα 48/32 δισκοβραχίονα σε κούρσα, για κάποιον που ξεκινά τώρα, να βγάλει π.χ. ένα Κατσιμίδι με άνεση και να μην γυρίσει πίσω στα πρώτα ανηφορικά.

  6. #411
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Χλμ παιδες γράψτε χλμ όπως και με τα μηχανάκια σας δεν υπάρχουν ούτε γραναζώματα ούτε μαγικές συνταγές.
    Εγω το μονοτάχυτο δεν το σύνθεσα ποτέ είναι ακόμα στο πατάρι να περιμένει αλλα τελευταία που δεν κάνω πολύ όλο και με τρώει περισσότερο.
    Συγνωμή που θα πάω λίγο μακριά την κουβέντα αλλα επειδή κάποια στιγμή στην ζωή μου μπόρεσα να κάνω αρκετά χλμ στο ποδήλατο και σε πολλά απο αυτά είχα τον πατέρα μου συνοδοιπόρο που ήταν 60 χρόνων.
    Για να πάω στο πρώτο μου brevet της Νεμέας έκανα 2 χρόνια καθημερινό ποδήλατο τον πρώτο χρόνο ανω των 20 χλμ και μετά ανω των 40 χλμ. Και βέβαια αρκετές 100αρες.
    Το να πάς σε έναν αγώνα brevet βόλτα είναι θεμιτό και πολύ ωραίο, ακόμα πιό ωραίο είναι να το βγάλεις σαν άνθρωπος και άνετα.
    Όλα αυτά δεν γίνονται απο την μια μέρα στην άλλη. Ναι είναι μόδα και γενικά ωραίο να προτρέχουμε αλλά όλα θέλουν μια βάση για να γίνουν.
    Σαν να πάω εγώ μόλις πάρω το gsxr 750 που θέλω απο μικρός και δεν έχω οδηγήσει ποτε supersport να πάω στον μπράλο να ξύνω και να κάνω χρόνους.
    Όλα θέλουν δουλειά και χρόνο μην βιάζεστε.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  7. #412
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Δεν τα παω καλά με τις γενικεύσεις και τις απολυτότητες, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για κάτι όπως το ποδήλατο, του οποίου η προσέγγιση μπορεί να είναι από χαλαρή και περιστασιακή μέχρι hard core πρωταθλητισμός. Μπορει κάποιος να είναι καλυμμένος με 53/39 και 11-24 κασέτα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι μπορούν, το αυτό ισχύει και για compact δικοβραχίονα και 12-28 κασέτα, για κάποιον που ξεκινά τώρα. Πως κρίνεις ότι κάποιος είναι καλυμμένος;

    Είμαι της άποψης ότι είναι πολύ προτιμότερο να ενθαρρύνεται κάποιος και να δοκιμάζει - κατακτά πράγματα με το ποδήλατο στην αρχή, ακόμα και αν αυτά γίνονται με εύκολο φαινομενικά τρόπο. Φυσικά δεν χρειάζονται υπερβολές, ούτε να χτυπάει 190 παλμους κανείς με το καλημέρα, υπάρχει τρόπος λοιπόν. 50/34 και 11-34 κασέτα δεν είναι marketing ούτε υπερβολή, εγώ θα πρότεινα ακόμα 48/32 δισκοβραχίονα σε κούρσα, για κάποιον που ξεκινά τώρα, να βγάλει π.χ. ένα Κατσιμίδι με άνεση και να μην γυρίσει πίσω στα πρώτα ανηφορικά.
    Από το μέσο όρο κρίνω γι'αυτό αναφέρθηκα σε ειδικές περιπτώσεις.

    Άλλο να ενθαρρύνεται και άλλο να ξεκινά με ότι μικρότερο υπάρχει διαθέσιμο γιατί έτσι πιστεύει ή νομίζει λόγο του ότι το διάβασε στο δίκτυο.
    Για παράδειγμα θα θυμάται την εμπειρία της ανάβασης και τι πραγματικά τον προβλημάτισε, το ίδιο όταν θα βρεί το ταψί μετά τις 00:00;

    Να στο πώ και αλλιώς, στο παράδειγμά σου που το κατσιμίδι ανεβαίνεται και με δίσκο (50) όταν είσαι προπονημένος και δεν σου λείπουν
    17, 19, τι δουλειά έχει κάποιος που δεν μπορεί με 34 δίσκο γενικά; λιγο πιο πάνω στην εθνική έχουμε την τοσκάνη που είναι το ίδιο και περισσότερο
    απολαυστική, να πάει να λιώσει και μετά να περνάει το κατσιμίδι και να του φαίνεται μικρό.

    Δεν είμαι απόλυτος, προσπαθώ να γράφω λιτά αλλά είμαι πάρλας..

  8. #413
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Από το μέσο όρο κρίνω γι'αυτό αναφέρθηκα σε ειδικές περιπτώσεις.

    Άλλο να ενθαρρύνεται και άλλο να ξεκινά με ότι μικρότερο υπάρχει διαθέσιμο γιατί έτσι πιστεύει ή νομίζει λόγο του ότι το διάβασε στο δίκτυο.
    Για παράδειγμα θα θυμάται την εμπειρία της ανάβασης και τι πραγματικά τον προβλημάτισε, το ίδιο όταν θα βρεί το ταψί μετά τις 00:00;

    Να στο πώ και αλλιώς, στο παράδειγμά σου που το κατσιμίδι ανεβαίνεται και με δίσκο (50) όταν είσαι προπονημένος και δεν σου λείπουν
    17, 19, τι δουλειά έχει κάποιος που δεν μπορεί με 34 δίσκο γενικά; λιγο πιο πάνω στην εθνική έχουμε την τοσκάνη που είναι το ίδιο και περισσότερο
    απολαυστική, να πάει να λιώσει και μετά να περνάει το κατσιμίδι και να του φαίνεται μικρό.

    Δεν είμαι απόλυτος, προσπαθώ να γράφω λιτά αλλά είμαι πάρλας..
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος πρέπει να αποκλείει διαδρομές... φυσικά και έχει δουλειά κάποιος με 34 και με 36 κασέτα και με τριπλό δικοβραχίονα και trekking στο Κατσιμίδι, γιατί είναι η ωραιότερη ποδηλατική διαδρομή στην Αττική και γιατί για κάποιους μπορεί να βολεύει. Τους βλέπω κατά δεκάδες όταν πάω και εγώ εκεί και τους χαίρομαι. Σιγά μην καταθέτει κανείς διαπιστευτήρια φυσικής κατάστασης για να πάει να ποδηλατίσει όπου γουστάρει.

    υ.γ. Η Τοσκάνη πια διαδρομή ονομάζεται; Τα δερβενοχώρια;
    Τελευταία τροποποίηση από el_hymador; 16/10/2019 στις 12:15.

  9. #414
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Γιατί; είναι πολύ φυσικό. Στις πίστες σκι είναι όλες οι διαδρομές για όλους;
    Ίσα ισα που η διαδρομή που δεν μπορεί, θα τον βάλει σε διαδικασία βελτίωσης γρηγορότερα αν είναι όμορφη.
    Μην ξεχνάμε πως στο παράδειγμα μιλάμε για πολύ μικρό ποσοστό, αυτούς που δεν μπορούν το κατσιμίδι με 34/28.
    Χωρίς πλάκα, δεν ξέρω κανέναν και οι φίλοι που γνωρίζω είναι σε πολύ ευρύ φάσμα.

    Άλλο να έχεις τριπλό, άλλο να συμβιβάζεις την λειτουργία βασικών αρχών στο ποδήλατο με τεράστιας ανάπτυξης κασέτα
    ντεραγιέ μακρύ και αλυσίδα.

    Δεν είπε κανείς "μην πας εσύ" σε κάποιον, αυτό που περιγράφω είναι πως η εμπειρία του δεν θα τον πωρώσει,
    δεν θα του αφήσει καλές εντυπώσεις για να επιστρέψει, δεν θα του προσφέρει όσα θα του προσφέρει η μέση οδός.

    υγ: ναι, ο γύρος της Βοιωτίας γενικότερα, πολύ όμορφη στις αλλαγές των εποχών.
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 16/10/2019 στις 12:53.

  10. #415
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ωραίο bike! και εσύ μια χάρα!
    ποιος σε έχει βάλει πάνω;
    Τις δύο τρομάρες ξέχασες .
    Τι εννοείς ποιος με έχει βάλει επάνω ;
    Modenas Kriss 125

  11. #416
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Ποιος το ρύθμισε για να το καβαλάς με βάση τα μεγέθη σου κλπ.

    Τις δύο τρομάρες ξέχασες .
    σοβαρά, μια χαρά είσαι!

    έχεις δει καμιά εξάτμιση να μην καίει, αν είχαν στόμα τα ίδια με εμάς στο Χιλιομόδι θα λεγαν

  12. #417
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Αυτό είναι ένα Kona zing του 2007 , deddaciai αλουμίνιο και πλαστικό πηρούνι . http://www.konabikeworld.com/bikes/2k7/ZING/index.html
    Στα χέρια μου αλλάξανε πεταλιερα (μπήκε 105 50-34) και πίσω σασμάν μπήκε το 5701 με μία tiagra 11-32 γιατί με 28 δεν τραβαγα . Ολικό μαζεμα καλώδια ντίζες κλπ Wheelmania στον Αποστολή . Ευτυχώς ο πρώην ειχε βάλει μανέτες 5700 με την εσωτερική καλωδίωση και επιπλέον αλλάξα τα μαμά tektro φρένα με 5800 . Επίσης wheelmania μπήκε ενα λαιμός πιο όρθιος γιατί ο πρώην ιδιοκτήτης ήταν ελαστικός και είχε αρνητική γωνία . Εγώ πάλι είμαι αγγούρι . Κουμπωτα χρησιμοποιώ mtb spd . Τροχοί αλουμίνιο του BNS , οι strada 3 20/28 ενισχυμένοι και μπρεβετάδικοι . Σελα μια specialized phenom αν και γενικότερα ψάχνομαι στο θέμα αυτό .

    Βάσει specs και μετρώντας το κούτελο είναι 58 . Απο κέντρο σε κέντρο το οριζόντιο είναι 56 και ψιλά ίσως .Ψιλοκλέβει η kona μάλλον . Λογικά μου είναι ένα κλικ μικρότερο στο 187 . Προς το παρόν κάνω τις παραδοσιακές παρειστικες βόλτες με παρέες Αθήνα και κάνα ανθρώπινο 200αρι μπρεβέ με σκόπο κάποια στιγμή να πάω και σε κάποιο βατό 300αρι . Αλλα μελλοντικά σχέδια περιλαμβάνουν να βρω ίσως ενα πιο σύγχρονο σκελετό , πραγματικό 58 κατά προτίμηση emonda , ισως και κάτι σε φουλ καινουριο και υδραυλικό τύπου defy . Πολλά τα λεφτά δυστυχώς . Ισως κάποια στιγμή κάνω και το φτηνό bike fit να δω τι βγάλει ο ελεγχος ως προς το μέγεθος του ποδηλάτου .
    Modenas Kriss 125

  13. #418
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Μέτρησε κέντρο - κέντρο τον πραγματικό οριζόντιο (παράλληλα με το έδαφος, HT με ντίζα σέλας) και θα δεις 58.

  14. #419
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μέτρησε κέντρο - κέντρο τον πραγματικό οριζόντιο (παράλληλα με το έδαφος, HT με ντίζα σέλας) και θα δεις 58.
    Προφανώς αναφέρεσαι στο ενεργό . Είχα την εντύπωση πως ήταν ψιλοίσιο το συγκεκριμένο αλλά τώρα που το βλέπω σε αυτή τη φωτό - εκτός και το εχω ακουμπήσει στραβά - έχει ένα slope . Αν είναι κέντρο κάθετο με κέντρο κούτελο 56 και κάτι , πιο ψηλά στο παλουκόσελο και παράλληλα με το έδαφος προφανώς πλησιάζει το 58 . Τότε είχαν δίκιο που στο cyclist μια φορά που με μετρήσανε με βγάλανε μεταξύ 58 και 60 με το 60 προτεινόμενο . Θα το ξαναμετρήσω με την πρώτη ευκαιρία .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kona.jpg 
Προβολές:	96 
Μέγεθος:	107,8 KB 
ID:	411333
    Modenas Kriss 125

  15. #420
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Προφανώς αναφέρεσαι στο ενεργό . Είχα την εντύπωση πως ήταν ψιλοίσιο το συγκεκριμένο αλλά τώρα που το βλέπω σε αυτή τη φωτό - εκτός και το εχω ακουμπήσει στραβά - έχει ένα slope . Αν είναι κέντρο κάθετο με κέντρο κούτελο 56 και κάτι , πιο ψηλά στο παλουκόσελο και παράλληλα με το έδαφος προφανώς πλησιάζει το 58 . Τότε είχαν δίκιο που στο cyclist μια φορά που με μετρήσανε με βγάλανε μεταξύ 58 και 60 με το 60 προτεινόμενο . Θα το ξαναμετρήσω με την πρώτη ευκαιρία .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kona.jpg 
Προβολές:	96 
Μέγεθος:	107,8 KB 
ID:	411333
    φτου - φτου... αυτή η ρουφιάνα η KONA κατάφερνε και έβγαζε πανέμορφα ποδήλατα δρόμου πάντοτε. Τα Zing και τα ατσάλινα κουρσάκια που είχε στους κατλόγους της, ήταν όλα πολύ ωραία. Τώρα πια δεν έχει, μόνο gravelιές και τέτοια

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 21:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 12:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 11:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 09:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 00:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF