Σελίδα 10 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314152060 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 1326

Θέμα: Ποδήλατα ΙΙ

  1. #136
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Ο Γιωργος επειδη εχουμε ποδηλατισει και μαζι ειναι trekακιας 4 trek εχουν περασει απο τα χερια του και παλι αλλαζει!!!
    Και ο λογος ειναι το cyclist. Η εξηπηρετηση και η πραγματικη εγγυηση χωρις μα μου σου του εφ'ορου ζωης σου δινουν ενα πλεονεκτημα και μια μεταπωληση.
    Αν δεις εξω τους δρομους εχουν γεμισει madone που ειναι ανω του 5000 δεν ειναι τυχαιο.
    Για επιλογη μπαινουν θεματα οπως και στις μοτοσυκλετες τι χρηση ποσα χλμ ποσο θα το κρατησεις;
    Πες ολα αυτα για να σου απαντησουν.
    Και σιγουρα οσο περιμενεις υπαρχουν προσφορες σε ολες τις εταιριες και στα παντα.
    Εδω εισαι γραμμενος
    http://www.cyclist-friends.gr/forum/80-recyclist/
    Βγαζει το cyclist μεταχειρισμενα σε αψογη κατασταση σε καλη τιμη.
    Ριξε μια ματια μπορει να βρεις κατι που θα σε καλυψει.
    Ευχαριστώ για την απάντηση . Το ξέρω το forum αλλά επειδή ειναι trek biased δεν μπήκα στην διαδικασία να γραφτώ/γράψω μια και δεν εχω ψωνίσει ακόμα .
    Το ποδήλατο το θέλω για fitness χρήση μια και θέλω να ρίξω κιλά ευχάριστα και όχι να βογγάω στα γυμναστήρια . Το θέλω για ψυχοθεραπεία γιατί τπτ δεν συγκρίνεται με μία βόλτα που ακούς μόνο το ελευθέρο . Το θέλω για βολτες με ομάδες 30-40 χλμ μέσα στην Αθήνα . Το θέλω και για βόλτες τύπου Σούνιο μια Κυριακή , το θέλω και για brevets 200αρια και βλέπουμε . Και το Domane αν είδα καλά παίρνει και λασπωτήρες και σχάρα που χωρίς να καίγομαι μπορει μελλοντικά να με βολέψουν
    Μεταπώληση δεν με απασχολεί τόσο στην λογική πως αν δεν με ενοχλεί (κραδασμοί , στήσιμο, κλπ) ή δεν προκύψει κάποιο ανυπέρβλητο θέμα υγείας (μέση γόνατα κλπ) δεν θα το δώσω σύντομα (τουλάχιστον στην 5 ετία )
    Σε προσφορές δεν ελπίζω ιδιαίτερα καθώς απο την στιγμή που τα ελληνικά μαγαζία δεν φερνουνε στοκ , ειδικά σε ακριβά ποδήλατα , δεν ξεμένει και τίποτα να μπει προσφορά .
    Μεταχειρισμένο δύσκολα θα έπαιρνα καθώς βλέπω ότι ειδικά σε κούρσες βαράνε τις τιμές αλύπητα σε ασύμφορο βαθμό .
    Αυτά και αποφάσεις απο Οκτώβρη
    Modenas Kriss 125

  2. #137
    oldog Το avatar του/της bleach
    Εγγραφή
    23/01/2014
    Μηνύματα
    125
    Πάντως αν σ' ενδιαφέρει το μεταχειρισμένο, ρίξε μια ματιά και σ' αυτό:
    https://www.car.gr/8543991-wilier-tr...a-team-replica

    Είναι δικό μου και σε πολύ καλή κατάσταση. Το δίνω λόγω αλλαγής κατηγορίας. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν το ποστάρω για "διαφήμιση", αλλά επειδή ήμουν στην ίδια φάση με σένα στο παρελθόν
    Γνώμη μου είναι ότι για πρώτο ποδήλατο, είναι καλύτερα να μη δώσεις κατευθείαν πολλά χρήματα. Μέχρι να ξέρεις ακριβώς τί θέλεις, τί σ' ενοχλεί αλλά να έχεις και προσωπική άποψη για σειρές μετάδοσης και λοιπά περιφερειακά.

    Καλή τύχη σε ό,τι και να επιλέξεις και καλές βόλτες!
    Τελευταία τροποποίηση από bleach; 21/07/2017 στις 15:54.

  3. #138
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Ευχαριστώ αλλά έχω από γνωστό σε ανάλογο επίπεδο δεκαετίας ένα Kona Zing στα ίδια χρήματα και μέγεθος που μου το δίνει μάλιστα και για δοκιμή διαρκείας αλλά διστάζω για διάφορους λόγους . Με σημαντικότερο ότι τετοια κοπής ποδήλατα παίρνουν 23-25 λάστιχα και με το ζόρι και αν . Και εγώ στα 100 κιλά και σχετικά αγύμναστος ( και με νευρική μέση) να κατέβω από την άνεση των 40 στα 25 δεν ξέρω κατά πόσο θα αντεπεξέλθω . Οπότε θέλω να έχω και την επιλογή του 32αριου διαθέσιμη και ας είναι για τους πιο σκληροπυρηνικούς έγκλημα σε κούρσα .Για τον λόγο αυτό επιμένω (αλλά και για την καλύτερη αίσθηση) σε δισκόφρενα .
    Modenas Kriss 125

  4. #139
    πλεον τα 23 κ 25αρια αν συνοδευονται απο τον καταλληλο τροχο μπορουν να ειναι εξισου ανετα κ να μην χρειαστεις το 32αρι που θα σε ''φρεναρει'' λογω επιφανειας.
    επισης τα δισκοφρενα σαφως εχουν ωραια αισθηση αλλα μην ξεχνας οτι ζεστενονται κ βραζουν για πλακα τα υγρα τους...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  5. #140
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    επισης τα δισκοφρενα σαφως εχουν ωραια αισθηση αλλα μην ξεχνας οτι ζεστενονται κ βραζουν για πλακα τα υγρα τους...
    Δεν το ξεχνάω γιατί απλά πρώτη φορά το ακούω . Μιλάς για συνήθη χρήση ή παρατεταμένη κατάβαση ? Και αν βράζει το υγρό από την χρήση τότε αντίστοιχα τι θα συμβεί σε ένα v brake στην αντίστοιχη χρήση ? Γενικά το θέμα v brakes vs υδραυλικά έχει πολλές πλευρές και δυστυχώς δεν εχω την δυνατότητα να δοκιμάσω και τα δύο προκειμένου να αποφασίσω τι ταιριάζει καλύτερα στον χαρακτήρα μου . Και δεν είναι κάτι που μελλοντικά αναβαθμίζεις . Αν το πάρεις με v brakes έτσι αναγκαστικά θα μείνει . Προς το παρόν τείνω στα δισκόφρενα . Οταν δοκιμάσω το Kona που δίνει ο κολλητός μου θα δω καλύτερα κατά πόσο τα vbrakes με λαστιχο 25αρι μου κάθεται καλά .
    Modenas Kriss 125

  6. #141
    ενα τρεκιν που ειχα με καλα υδραυλικα τηε Τρεκτρο στις κατηφορες ηθελε προσοχη στην χρηση,
    με τα Vbrakes στην κουρσα καταβαινω Διονυσο με 65+ κ δεν εχω εγνοια καμια...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  7. #142
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.797
    Τα φθηνά δισκόφρενα δεν ειναι καλύτερα από v brakes. Τα καλά είναι! Την διαφορά θα την κάνουν κυρίως όταν βρέχονται, τα vbrakes σε αυτόν τον τομέα υστερούν. Επίσης τα vbrakes μπορούν να φθείρουν την ζάντα αλλά αυτό φαντάζομαι θα συμβεί σε ποοοοολλά χλμ. Το αρνητικό των δισκόφρενων είναι το βάρος.
    Sent from me using a computer.

  8. #143
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Τα φθηνά δισκόφρενα δεν ειναι καλύτερα από v brakes. Τα καλά είναι! Την διαφορά θα την κάνουν κυρίως όταν βρέχονται, τα vbrakes σε αυτόν τον τομέα υστερούν. Επίσης τα vbrakes μπορούν να φθείρουν την ζάντα αλλά αυτό φαντάζομαι θα συμβεί σε ποοοοολλά χλμ. Το αρνητικό των δισκόφρενων είναι το βάρος.
    Απο αυτά που διάβασα παιζει ρόλο και η διαμετρος του δίσκους . Οι 140αρηδες πχ σιγουρα θα ζεστένονται ευκολα , οι 160 αρκετά πιο δύσκολα και οι 180 ίσως καθόλου . Απο αυτό που βλέπω ειναι ψιλοστανταρ οι 160 . Το doamane alr 5 που κοιτάζω λέει στο site gia φρένα : Shimano RS505 flat mount hydraulic disc , τα οποία δεν ξέρω σε τι κατηγορία και αποδόση παίζουν , θεωρώ όμως πως σε ενα ποδήλατο τρεκ με 105 δεν θα εχουνε βάλει υδραυλικά του super market . Δεν ξέρω οι δισκοπλακες τι μεγέθους είναι βεβαια και ελπιζω να μην ειναι 140
    Modenas Kriss 125

  9. #144
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Για όσους έχουν ανάλογα διλήμματα εδώ λέει διάφορα για τα υδραυλικά της 105 . Αν καταλαβα καλά ο συγκεκριμένος θεωρεί πως οι λεβιεδες χάνουν σε ακρίβεια σε σχέση με εκεινους που χειρίζονται rim brakes http://road.cc/content/review/181892...disc-brake-set
    Modenas Kriss 125

  10. #145
    πως αλλαζουν οι καιροι κ τα γουστα τελικα...
    καποτε θελαμε να κανουμε ολα αυτα τα πασα με την μοτοσυκλετα.
    ευτηχως τα καταφεραμε!

    τωρα η επιθυμια εγινε πιο απλη...να γινουν με ποδηλατο...
    μακαρι να το πετυχουμε κ αυτο...
    γνωστα πια τα μερη,οι διαδρομες,τα καταλυμματα κ οι μεταφορες/μετακινησεις.
    το στησιμο εχει αρχισει απο καιρο...

    μεχρι τοτε...
    https://www.youtube.com/watch?v=vFfqOi5Fymw
    Τελευταία τροποποίηση από George_M.; 25/07/2017 στις 04:26.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  11. #146
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    πως αλλαζουν οι καιροι κ τα γουστα τελικα...
    καποτε θελαμε να κανουμε ολα αυτα τα πασα με την μοτοσυκλετα.
    ευτηχως τα καταφεραμε!

    τωρα η επιθυμια εγινε πιο απλη...να γινουν με ποδηλατο...
    μακαρι να το πετυχουμε κ αυτο...
    γνωστα πια τα μερη,οι διαδρομες,τα καταλυμματα κ οι μεταφορες/μετακινησεις.
    το στησιμο εχει αρχισει απο καιρο...

    μεχρι τοτε...
    https://www.youtube.com/watch?v=vFfqOi5Fymw
    Προς το τέλος με τα χιόνια και την εξάντληση του λυπήθηκα τους φουκαράδες . Πρέπει να είναι εμπειρία πάντως ...
    Modenas Kriss 125

  12. #147
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Που λέτε σήμερα εκεί που απολάμβανα τα ωραιότατα 7 μποφώρ στο Ασπρονήσι τρώω ένα απότομο φουιτ που τα χρειάστηκα. Το μπροστινό σε 5 μέτρα κλάταρε παντελώς . Ευτυχώς ήμουνα σε καλό δρόμο και με λίγα και το μάζεψα . Άλλαξα σαμπρέλα και ξεκινώντας είδα το μπροστινό να χοροπηδάει περίεργα . Ξανακοιτάζω και είδα πως στο μέρος της βαλβίδας είχε πρηστεί η σαμπρέλα και οριακά έβγαινε έξω . Το έχω ξαναδεί κάποιες φορές να μην φουσκώνει ομοιόμορφα . Σταματάω και πάλι ξεφουσκώνω και παρατήρω και πως ξεφουσκωτο ακόμα στο σημείο της βαλβίδας το λάστιχο δεν μπαίνει μέσα στην ζάντα σαν κάτι να το ενοχλεί . Βάζοντας το χέρι μου βλέπω πως όντως η "βάση¨της βαλβίδας (το εσωτερικό της δηλαδή) πιάνει όλο φάρδος και δεν αφήνει το λάστιχο να μπει μέσα για να μαγκώσει . Το φουσκώσα ισαι ισα , πήγα και σε βενζινάδικο να το πρεσάρω καλά αλλά τίποτα . Η μόνη μου σκέψη να μου δώσανε σαμπρέλα για 50αρι λάστιχο . Συνήθως οι σαμπρέλες που μου δίνουν είναι 700c 35-42 ή κάπως έτσι . Δεν πρόλαβα να την βγάλω να δω τι γράφει Έχετε καμία ιδέα τι άλλο μπορεί να συμβαίνει .

    Και τώρα σε μία βαθύτερη συμπαντική αναζήτηση . Αν και παράλληλα κοιτάζω για αγορά κούρσας και βρίσκομαι μεταξύ emonda και domane αλουμίνιο μια φωνή λογικής μέσα μου μου λέει να μην βιαστώ να σκάσω ένα διχιλιάρο για ένα ποδήλατο που κατά πάσα πιθανότατα από άποψης φυσικής κατάστασης δεν το "πολυέχω" και κυρίως για ένα ποδήλατο που θα το φάει το γκαράζ καθώς κακά τα ψέμματα ειδικά το χειμώνα όταν είμαι Αθήνα βγαίνω 4-5 βόλτες το μήνα και τον υπόλοιπο καιρό εδώ Μύκονο δεν είναι για ποδήλατο . Οπότε ψιλοσκέφτομαι να μαζέψω κάπως τον γίγαντα https://www.giant-bicycles.com/gr/roam-3-disc-2015 και να το αναβαθμίσω στα σημεία που πονάει κάνοντας οικονομία οπού μπορώ . Καταλαβαίνω πως για τους πιo σκληροπυρηνικούς είναι ίσως πεταμένα λεφτά , από την άλλη σαν σκελετός και μέγεθος με έχει βολέψει απίστευτα και σκοπεύω να το κρατήσω και γενικά να το χαρώ . Οπότε καταλήγω προς την σειρά SLX σαν vfm και μέσα στις δυνατότητες μου . Τώρα μερικές απορίες πιο τεχνικές και όποιο ξέρει γράφει δύο κουβέντες

    1. Το παρόν set up έχει γρανάζια 48/38/28 εμπρός και 11-34 , 8 ταχυτήτες πίσω . Η ζάντα να παίρνει 10αρα και 11 αρα ? Αν ναι τι να προτιμήσω ? Τροχους προς το παρόν δεν θέλω να αλλάξω .

    2. 3 X 10 vs 2x10 vs 2 X11 . Τι λέτε ? Για χρήση 70 άσφαλτο - 30 πατημένα χώματα και χαλίκια . Με γραναζολογία δεν έχω ασχοληθεί ομολογουμένως , θα μου άρεσε πάντως στο υπάρχον set up να είχα ακόμα μία (ίσως και δύο πιο ελαφριες σχέσεις) για ανηφόρες και ίσως ακόμα μία πιο βαριά για ευθεία .Παρατηρώ πάντως όσο αφορά τελικές , εγώ τώρα παίζω με 48 /11 . H 3x10 είναι 24/32/42 με πίσω διαθέσιμα να επιλέξω μεταξύ 11-32,11-34, 11-36 . Δηλαδή τελικιάζει με 42 /11 . Αυτό δεν θα είναι αισθητά πιο αργό ? Στα ανηφορικά ΟΚ σε 3Χ10 το 24/36 φαντάζομαι θα είναι αρκετά πιο ελαφρύ από το δικό μου ελαφρύ 28/34 .

    Κάπου έχω πελαγώσει . Τι λέτε ?

    θενξ
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG_20170825_115818.jpg‎   IMG_20170825_121203.jpg‎  
    Modenas Kriss 125

  13. #148
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Γεια χαρά στην ωραία παρέα των pure δικυκλιστών!

    Τελευταία έχω αρχίσει και εγώ λίγο ποδήλατο, πιο πολύ από την έννοια να κάνω λίγη γυμναστική, γιατί αν τώρα στα γεράματα τα φορτώσουμε στον κόκκορα, όλο με τα μηχανάκια - δεν μας βλέπω καλα....
    Δεν έχω δόσει "λεφτα" ακόμα, ωστέ να πειραματιστώ λίγο να δώ τι παίζει πρώτα, όπως πρότεινε κι ένας φίλος πάρα πάνω. Πρώτη φορά που ασχολούμαι με ποδήλατο, πέραν του "πήγαινε στο περίπτερο", ή "νοίκιασε ένα για την πλάζ τις διακόπές".
    Έχω μεταχειρισμένο ένα Specialized Rockhopper 26" για πόλη-ψιλοχωματόδρομο, και ένα trial (Phase 1.3, 26 πάλι) που μου δωρίσαν έτσι για πλάκα/ιχνιλασία και ως τα 70 μου σίγουρα θα έχω μάθει και κανα κόλπο. ΛΟΛ

    Με απασχολεί το θέμα των φρένων, ιδίως όταν βλέπω αναρτήσεις σαν αυτήν:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    επισης τα δισκοφρενα σαφως εχουν ωραια αισθηση αλλα μην ξεχνας οτι ζεστενονται κ βραζουν για πλακα τα υγρα τους...
    Στο τρίαλ έχω δισκόφρενο εμπρός, με υδραυλική λειτουργια, και πίσω πάλι υδραυλικό (magura), αλλά να πιάνει στη ζάντα. Είναι και τα δύο όνειρο, ιδίως το μπροστινό, πάρα, μα πάρα πολύ καλή αίσθηση. Στο ροκχοππερ έχω πάλι δίσκους μπρος-πίσω, αλλά με λειτουργία ντίζας σαν τα V (μηχανική). Ο πίσω είναι αρκετά καλός (δεν πλησιάζει βέβαια τα υδραυλικά) ο μπρός μάπα - κάνεις αίτηση δυό μέρες μπροστά για να πιάσει....
    Μάλλον ρύθμιση θέλει, ή τακάκια, αλλά είχα σκεφθεί να τον αλλάξω εντελώς για υδραυλικό, μιας και με είχαν εντυπωσιάσει τόσο θετικά.

    Τώρα όμως που βλέπω αυτό το θέμα της βράσης, το ξανασκέφτομαι... Άλλο να θες λίγο φρένο στην πόλη για μια στιγμή, και άλλο σε καναν κατηφορικό χωματόδρομο με 40-50-βάλε (είπαμε, είμαι και νέωψ/άσχετος).

    Νά φτιάξω απλά τους δίσκους με τη ντίζα να δουλεύουν σωστά, λέτε, και να εγκαταλείψω την ιδέα των ιδραυλικών για πιο τις πιο εξτρεμ καταστάσεις; Επ' ουδενί δεν θέλω να υπάρχει το ρίσκο απώλειας φρένων επειδή τα ζόρισα λιγάκι. Ή τα παραλένε και είμαι ΟΚ;
    Τελευταία τροποποίηση από Δεινόσαυρος; 06/09/2017 στις 16:18.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  14. #149
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Γεια χαρά στην ωραία παρέα των pure δικυκλιστών!

    Τελευταία έχω αρχίσει και εγώ λίγο ποδήλατο, πιο πολύ από την έννοια να κάνω λίγη γυμναστική, γιατί αν τώρα στα γεράματα τα φορτώσουμε στον κόκκορα, όλο με τα μηχανάκια - δεν μας βλέπω καλα....
    Δεν έχω δόσει "λεφτα" ακόμα, ωστέ να πειραματιστώ λίγο να δώ τι παίζει πρώτα, όπως πρότεινε κι ένας φίλος πάρα πάνω. Πρώτη φορά που ασχολούμαι με ποδήλατο, πέραν του "πήγαινε στο περίπτερο", ή "νοίκιασε ένα για την πλάζ τις διακόπές".
    Έχω μεταχειρισμένο ένα Specialized Rockhopper 26" για πόλη-ψιλοχωματόδρομο, και ένα trial (Phase 1.3, 26 πάλι) που μου δωρίσαν έτσι για πλάκα/ιχνιλασία και ως τα 70 μου σίγουρα θα έχω μάθει και κανα κόλπο. ΛΟΛ

    Με απασχολεί το θέμα των φρένων, ιδίως όταν βλέπω αναρτήσεις σαν αυτήν:


    Στο τρίαλ έχω δισκόφρενο εμπρός, με υδραυλική λειτουργια, και πίσω πάλι υδραυλικό (magura), αλλά να πιάνει στη ζάντα. Είναι και τα δύο όνειρο, ιδίως το μπροστινό, πάρα, μα πάρα πολύ καλή αίσθηση. Στο ροκχοππερ έχω πάλι δίσκους μπρος-πίσω, αλλά με λειτουργία ντίζας σαν τα V (μηχανική). Ο πίσω είναι αρκετά καλός (δεν πλησιάζει βέβαια τα υδραυλικά) ο μπρός μάπα - κάνεις αίτηση δυό μέρες μπροστά για να πιάσει....
    Μάλλον ρύθμιση θέλει, ή τακάκια, αλλά είχα σκεφθεί να τον αλλάξω εντελώς για υδραυλικό, μιας και με είχαν εντυπωσιάσει τόσο θετικά.

    Τώρα όμως που βλέπω αυτό το θέμα της βράσης, το ξανασκέφτομαι... Άλλο να θες λίγο φρένο στην πόλη για μια στιγμή, και άλλο σε καναν κατηφορικό χωματόδρομο με 40-50-βάλε (είπαμε, είμαι και νέωψ/άσχετος).

    Νά φτιάξω απλά τους δίσκους με τη ντίζα να δουλεύουν σωστά, λέτε, και να εγκαταλείψω την ιδέα των ιδραυλικών για πιο τις πιο εξτρεμ καταστάσεις; Επ' ουδενί δεν θέλω να υπάρχει το ρίσκο απώλειας φρένων επειδή τα ζόρισα λιγάκι. Ή τα παραλένε και είμαι ΟΚ;
    Τα πάντα είναι σχετικά , ή τουλάχιστον εγώ έτσι αντιλαμβάνομαι το σπορ . Για το βράσιμο των φρένων που αναφέρει ο φίλος από πάνω , δεν νομίζω να υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα ασφάλειας .Ίσως παλιότερα και ίσως σε μικρούς δίσκους 140 χλστ , και δευτερης ποιότήτας και πιθανότατα σε ζόρικες και παρατεταμένες κατηφόρες .Λίγο που προσπάθησα να βρω αναφορές αρνητικές δεν βρήκα κάτι . Για μένα , που θέλω να το αναβαθμίσω το τρεκινγκ , εχω καταλήξει σε φρένα slx με επιλογείς και πίσω ντεραγιέ ΧΤ . Για κούρσα ολο αποφασίζω και όλο μετανιώνω μεταξύ Emonda και Domane. Με βλέπω να ξεχειμωνιάζω με το τρεκινγκ λοιπόν . Αυτά . Καλές βόλτες
    Modenas Kriss 125

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Στα νερά και τις λάσπες οι δίσκοι δουλεύουν καλύτερα.
    Είναι ακριβότεροι και ίσως βαρύτεροι.

Σελίδα 10 από 89 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314152060 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)
    από Trans στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 21:00
  2. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 12:30
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 11:47
  4. Γάμος - Μέρος ΙΙ
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 09:14
  5. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 00:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF