Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 97

Θέμα: ΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΚΡΑΝΟΣ Κ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giannisrip13 Προβολή μηνύματος
    Μπορω να ανω το προστιμο μεσω εφοριας σε δοσεις?κ να παω να παρω το διπλωμα μου μετα απο 10 μερε αφου μου ερθει η ειδοποιηση να τους το παω???
    Εδω χρωστας ηδη 8000,πως θα κανεις ξεχωριστο διακανονισμο για το προστιμο;
    Νομιζω οτι δεν γινεται.
    Πηγαινε δωσε το διπλωμα,πληρωσε το προστιμο και πηγαινε με την αποδειξη πληρωμης και την ταυτοτητα
    μετα απο 10 ημερες να παρεις το διπλωμα.

    edit Αν εχει βγει αποφαση τοτε και για απλο ελεγχο να σε σταματουσαν θα
    σε τραβουσαν μεσα.
    Και τωρα φυσικα αν ψαχτουν θα εχεις θεμα
    Αλλα μπορει και να τη γλυτωσεις και να παρεις το διπλωμα,ομως εχεις προβλημα
    γιατι καποια στιγμη θα σε τσακωσουν,θεμα χρονου ειναι.

  2. #17
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giannisrip13 Προβολή μηνύματος
    Μπορω να ανω το προστιμο μεσω εφοριας σε δοσεις?κ να παω να παρω το διπλωμα μου μετα απο 10 μερε αφου μου ερθει η ειδοποιηση να τους το παω???
    Α) μπορείς να πας στην εφορία και να διακανονισεις τις οφειλές σου
    Β) μπορείς να πας στο αστυνομικό τμήμα και να ρισκαρεις να σε τσεκαρουν (εσύ ξέρεις αν απο την εφορια έχει γίνει απαιτητο το ποσό) και να κρατηθεις μέχρι να σε πάνε συνοδεία στην εφορία και να κανεις διακανονισμό,μην πας αύριο όμως, θα φύγεις δευτέρα
    Γ)μπορείς απλα να περιμένεις να σε φωνάξουν να παραδωσεις το δίπλωμα σου και απλα να μην έχει γίνει το Α-Β

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2016
    Μηνύματα
    19
    Λες να ειμαι τοσο γκαντεμης κ να χτυπησουνε στον υπολογιστη??ειναι σιγουρο οτι τσεκαρουνε?
    Κ για να παρω το διπλωμα πρεπει οπωςδηποτε να εχω πληρωσει το προστιμο????

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giannisrip13 Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου λογικα πρεπει να εχει βγει αποφαση για αυτο κ με βλεπεις επιφυλακτικο.τι θεμα τωρα ειναι οταν παω να το παραδωσω μην πεσω σε κανενα στραβοξυλο κ χτυπησει στον υπολογιστη κ εαν μπορω να παρω το διπλωμα μετα απο δεκα μερες ανεξαρτητα το εαν εχω πληρωση η οχι
    Γιάννη καλά κουράγια, το όπου φτωχός και η μοίρα του ταιριαστό. Περαστικά στην τσέπη βασικά και πρόσεχε βρε πουλάκι μου, λες και δεν έχεις τόσα στο κεφάλι σου, φορτώθηκες λίγα ακόμα.


    Μήπως λοιπόν το πιο λογικό είναι να βάλεις έναν δικηγόρο να βρει την άκρη, αντί να παίζουμε στο φόρουμ την κολοκυθιά και το παιχνίδι του τι μπορεί να κρύβεται πίσω από την κουρτίνα Β; Καταλαβαίνω την αγωνία σου γιατί δεν είναι μικρό ούτε το ποσό που χρωστάς ούτε το πρόστιμο, αλλά πιο σοβαρή αντιμετώπιση από πλευράς σου είναι να πας σε έναν επαγγελματία να βρει και τι γίνεται με την υπόθεση του χρέους σου και πιθανή εκκρεμή καταδίκη και με το ζήτημα της κλήσης.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giannisrip13 Προβολή μηνύματος
    Λες να ειμαι τοσο γκαντεμης κ να χτυπησουνε στον υπολογιστη??
    Κ για να παρω το διπλωμα πρεπει οπωςδηποτε να εχω πληρωσει το προστιμο????
    Για το πρωτο δεν ξερω,αλλα για το δευτερο ξερω οτι πρεπει να πληρωσεις το προστιμο.
    Ετσι εγινε με δικη μου περιπτωση τουλαχιστον

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/03/2016
    Μηνύματα
    273
    Νομίζω ότι μπορείς να το πάρεις πίσω χωρίς να πληρώσεις αν έχουν περάσει 10 μέρες . Η μαλακία είναι ότι άμα το πληρώσεις μετά από 10 ημέρες θα πληρώσεις όλη την αξία του προστίμου ενώ άμα το πληρώσεις μέσα σε δέκα μέρες πληρώνεις τα μισά .

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2016
    Μηνύματα
    19
    Θα παω αυριο να το παραδωσω κ ο θεος βοηθος..λεφτα δεν εχω να το παρω πισω...τουλαχιστον να φυγει απο πανω μου κ βλεπουμε

  8. #23
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Αν πας αύριο και σε τσεκαρουν, θα σε κρατήσουν και θα βγεις τη Δευτέρα. Καλύτερα να πας τη Δευτέρα. Στο έγραψε και πιο πάνω ο Shooter.

  9. #24
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Δευτέρα και καλή τύχη. Μακάρι να ξεμπερδέψεις με τις λιγότερες απώλειες.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapphire Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι μπορείς να το πάρεις πίσω χωρίς να πληρώσεις αν έχουν περάσει 10 μέρες . Η μαλακία είναι ότι άμα το πληρώσεις μετά από 10 ημέρες θα πληρώσεις όλη την αξία του προστίμου ενώ άμα το πληρώσεις μέσα σε δέκα μέρες πληρώνεις τα μισά .
    Η θα προστεθει στο χρεος αν δεν το πληρωσεις καθολου..

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2016
    Μηνύματα
    19
    Εχω αγχωθει παρα πολυ.δηλαδη θα με τσεκαρουνε λετε????εγω απλα θα παω να πω οτι κυριοι μεγραψατε οριστε το διπλωμα κ θα φυγω

  12. #27
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Καλά θα κάνεις και θα πας, αλλά, κάνε το τη Δευτέρα.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giannisrip13 Προβολή μηνύματος
    Εχω αγχωθει παρα πολυ.δηλαδη θα με τσεκαρουνε λετε????εγω απλα θα παω να πω οτι κυριοι μεγραψατε οριστε το διπλωμα κ θα φυγω
    Εγω στη θεση σου θα το πηγαινα Δευτερα,αφου θα ειχα μιλησει και με τον δικηγορο μου,ετσι ωστε να ειμαι
    προετοιμασμενος.

  14. #29
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapphire Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι μπορείς να το πάρεις πίσω χωρίς να πληρώσεις αν έχουν περάσει 10 μέρες . Η μαλακία είναι ότι άμα το πληρώσεις μετά από 10 ημέρες θα πληρώσεις όλη την αξία του προστίμου ενώ άμα το πληρώσεις μέσα σε δέκα μέρες πληρώνεις τα μισά .
    Το.δεκαήμερο είναι για να πληρωθεί η μισή αξία του προστίμου.
    Κράνος 350 ολόκληρο
    175 το μισο στις 10 ημέρες + αφαίρεση
    Βασικά πρεπει να σου έκοψαν και ακόμα 10 ευρο(άρθρο 100) οτι δεν εφερες μαζί σου δίπλωμα.
    Α δεν πληρωθεί το πρόστιμο αλλά γίνει η αφαίρεση μετα απο 10 μέρες πληρωνεις όλο το ποσό.
    Αν σε δυο μήνες δεν πληρωθεί ουτε αυτό τότε παει στην εφορία.
    Αν δεν πας καθόλου στην τροχαία να παραδωσεις το δίπλωμα σου .
    Θα σου σταλεί η θα σε καλέσουν να παραλαβεις νέα κλήση για στέρηση διπλώματος(άρθρο 94 200ευρο+ πλημμέλημα=μυνηση)


    Κάτι άλλο?

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giannisrip13 Προβολή μηνύματος
    Εχω αγχωθει παρα πολυ.δηλαδη θα με τσεκαρουνε λετε????εγω απλα θα παω να πω οτι κυριοι μεγραψατε οριστε το διπλωμα κ θα φυγω
    Στέλνεις το δίπλωμα με την πεθερούλα. Τους αρχίζει στην κλάψα. Ή σε αρχίζει στο στόλισμα "ο άχρηστος που τού 'δωσα ΘΗΣΑΥΡΟ κύριε πόλιτσμαν και δείτε που το μπλέκει το κορίτσι μου ΕΓΩ ΣΤΑ ΠΟΥΠΟΥΛΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ και πάει να μου την κάνει σύζυγο βαρυποινίτη ο ακαμάτης". Ή θα σε λυπηθούν ή θα σε λυπηθούν. Στανταράκι.

    Σοβαρά τώρα. ΜΙΛΑ ΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ αν έχεις τέτοιες αμφιβολίες. Και πέσε για ύπνο. όσες φορές και να ρωτήσεις απόψε, απάντηση δεν θα πάρεις.

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλήση από το 2001 !!!
    από THEOD στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2012, 10:32
  2. κληση απο δημοτικη αστυνομια
    από DUKASII στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 16:20
  3. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2006, 22:55
  4. Κουλή κλήση από μπάτσο ζαβό !!!
    από motoris στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2004, 13:37
  5. Κλήση από τροχαία
    από Nefeli στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 22:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF