Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 97

Θέμα: Λάστιχα στο παπί

  1. #76
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SoR Προβολή μηνύματος
    στο παπί φόραγα αιώνες κατι μισελεν μ45 νομίζω. αρκετά καλά ακόμα και όταν είχαν γίνει σλικ.

    μετά έβαλα κάτι dunlop που ούτε να θυμάμαι πως λεγονται δεν θέλω. το πίσω έγινε σλικ το 1ο 8μηνο. νταφακ δλδ λες και ειχα κανα παπι ντραγκστεραδικο.

    τώρα φοράω μισελεν city pro. μιλαμε τωρα στο παπί, το εχω ερωτευτεί αυτό το λάστιχο. τον 1ο χρόνο είχα αίσθηση οτι δεν ξεκόλλαγε απο τον δρόμο. πρόσφρυση 120%. Να φανταστεις εχω ξύσει τους μαρσπιεδες του παπιού.
    τώρα είμαι στον 2ο χρόνο και έχοντας κάνει περίπου 14.000χλμ τα λάστιχα έχουν ακόμα πολύ καλή πρόσφρυση και σε βρεγμένο δρόμο. (Μιλάμε για τα παγοδρόμια της Αθήνας). παλι αυτά θα ξαναέβαζα. αν θυμάμαι καλά έκαναν 60-70ε με τοποθέτηση


    btw οι πιέσεις είναι 40 πίσω και κανα 32αρι μπροστά.

    παιδάκι 1.88 105 κιλά είμαι...
    με το glx εξυνα ευκολα με πολλα λαστιχα

  2. #77
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    σε καμια πλατεία;

  3. #78
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SoR Προβολή μηνύματος
    σε καμια πλατεία;
    στην εισοδο του τει Κοζανης κατηφοριζοντας απο τον κεντρικο στην δεξια, στην πιστα στο αιγινιο δικαβαλος ακομη, σε πολλλους δημοσιους δρομους οπου εχει καλη ασφαλτο. με σπαστα μαρσπιε. γενικα ξυνει ευκολα κατω.

  4. #79
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221

  5. #80
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/08/2017
    Μηνύματα
    10
    Για παπί όσο αφορα τα λάστιχα προτιμώ heidennau(reinforced και moped)......η σίγουρη επιλογή...γερμανική τεχνολογία πολύ μαλακό λάστιχο δεν μαγουλιάζει και ζεστενεται γρήγορα απλά προσοχή στο τακαρισμα και στο ξετακάρισμα σχιζονται εύκολα...μέχρι και στο on off το έβαλε ο κολλητος μου σε bmw gs 1200 adventure..σας προτείνω να τα δοκιμάσετε...για παπι η τιμή ξεκιναει για ζευγαρι (μπρος πίσω) απο 65 ευρω και για on off από 200 ευρώ

  6. #81

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    μεγιστη ταχυτητα 50?

    ασε που και οι τιμες που εχει η σελιδα ειναι τραγικες.
    https://www.elastika-online.gr/produ...zelle/D-M67296
    52€ το gazellaki και εδω το παιρνω 25...

  8. #83
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Πριν περίπου 1 χρόνο και 6000 χλμ έβαλα στον πάπιο ενα ζευγάρι Dunlop D104 σε γνωστό μοτολάστιχο κάπου μεταξύ Παγκρατίου και Αγίου Ιωάννη . Απο την αρχη είχα ελαφρες ταλαντώσεις στο πίσω μέρος . Επειδή την είχα ξαναπατήσει με άλλο λάστιχο σε άλλο μαγαζί το γύρισα πίσω μετά από περίπου 100 χλμ . Το έκανε μια βόλτα και παρότι δεν πολύκατάλαβε κάτι μου το άλλαξε χωρίς πολλά πολλά . Γενικά καλά λάστιχα τα λες αν και δεν τα πιέζω ούτε κάνω ιδιαίτερες καγκουριές για να τα φτάσω στα όρια . Με σαμπρέλες έδωσα 65 περασμένα . Για επώνυμο λάστιχο νομίζω καλά είναι
    Modenas Kriss 125

  9. #84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreaspetr Προβολή μηνύματος
    μεγιστη ταχυτητα 50?

    ασε που και οι τιμες που εχει η σελιδα ειναι τραγικες.
    https://www.elastika-online.gr/produ...zelle/D-M67296
    52€ το gazellaki και εδω το παιρνω 25...
    Από πού φίλε μου το βρίσκεις τόσο φθηνά;

  10. #85
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    πριν 5-6 μήνες έβαλα τα σπορτεκ στριτ της μετζελερ.
    Με σχεδίαση παρόμοια με των Μ7, ξεφεύγει απο τη λογική που είχαν ως τωρα τα παπολαστιχα.
    Με έκανε να θέλω να ξύνω μασπιέδες πάλι!
    κανα 60αρι νομίζω τα'χα βάλει.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #86
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Εγω ειχα βαλει αρκετες φορες Michelin Gazelle κι ηταν παρα πολυ καλο ελαστικο νομιζω καλυτερο απο τα M45 που το χα δοκιμασει κι αυτα

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από turogalos Προβολή μηνύματος
    Από πού φίλε μου το βρίσκεις τόσο φθηνά;
    απο τοπικο βουκλανιζατερ,ο ακριβοτερος στην περιοχη τα εχει 30-32 το κομματι.

  13. #88
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Εγω ειχα βαλει αρκετες φορες Michelin Gazelle κι ηταν παρα πολυ καλο ελαστικο νομιζω καλυτερο απο τα M45 που το χα δοκιμασει κι αυτα
    αυτα τα δυο παροτι ειναι τα πιο κινησιμα στα παπια νομιζω οτι ειναι οτι χειροτερο. ειδικα τα μ45.. απλα ως ελληναρες εχουμε μαθει να ακολουθουμε την μαζα.. πχ τα μετζελερ ακουω οτι ειναι πολυ καλυτερα τα με22. κι ειναι παλιο μοντελο.. εδω στην περιοχη μου ακομα gazelle μας ζητανε. κι η michelin εχει τοσα σχεδια στον καταλογο. κι ουτε φτηνα ειναι.. προσφατως εβαλα σε γνωστο μου dunlop d104 κι ειναι πολυ καλα..
    Τελευταία τροποποίηση από motomaniac; 06/03/2018 στις 10:38.

  14. #89
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    motomaniac δε συμφωνώ καθόλου για τα Μ45.
    πρέπει να χω αλλάξει τουλαχιστον 3-4 σετ τετοια. πολύ σκληροτράχηλο λάστιχο το οποίο είναι ταμαμ αν έχεις το παπί για εργάτη.
    Ναι δεν έχει το κράτημα των Μ22 σε καμία περίπτωση,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι τάφος.
    το τελευταίο σετ θυμάμαι το άλλαξα με κάνα 30Κ χλμ το μπροστα και 20Κ+ το πίσω, και παρά την εκτεταμένη του φθορά και ηλικία με εξυπηρετούσε καθημερινά.
    κι αν δεν κάνω και λάθος (πανε μερικά χρόνια απο το τελευταιο σετ),ήταν και το πιο φτηνό και vfm σετ ελαστικών για πάπια.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #90
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    motomaniac δε συμφωνώ καθόλου για τα Μ45.
    πρέπει να χω αλλάξει τουλαχιστον 3-4 σετ τετοια. πολύ σκληροτράχηλο λάστιχο το οποίο είναι ταμαμ αν έχεις το παπί για εργάτη.
    Ναι δεν έχει το κράτημα των Μ22 σε καμία περίπτωση,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι τάφος.
    το τελευταίο σετ θυμάμαι το άλλαξα με κάνα 30Κ χλμ το μπροστα και 20Κ+ το πίσω, και παρά την εκτεταμένη του φθορά και ηλικία με εξυπηρετούσε καθημερινά.
    κι αν δεν κάνω και λάθος (πανε μερικά χρόνια απο το τελευταιο σετ),ήταν και το πιο φτηνό και vfm σετ ελαστικών για πάπια.
    ειτε σε παπι ειτε στο liberty 125 της μανας μου ειναι απαραδεκτο απο κρατημα. δεν με νοιαζει τοσο η αντοχη του οσο το κρατημα. με pilot προστινο εξυνα το αναδιπλουμενο μαρσπιε απο το lx σε δημοσιο δρομο. στο Αιγινιο στην πιστα και δικαβαλο πανευκολα. ε το Μ45 δεν το εμπιστευομαι. και τα χιλιομετρα που γραφεις δεν τα κανω με παπι οποτε θα παλιωσε πριν φθαρει οποτε θελω κατι καλο.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λαστιχα στο ΧΧ Αλλα τι???
    από Xaris XX στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2010, 06:43
  2. Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2009, 16:45
  3. Νεα λάστιχα στο Faizer 1000 του 2006
    από tsinouko στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2009, 20:03
  4. Ερώτηση αρχαρίου για λάστιχα σε παπί
    από NouGiw στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2009, 16:56
  5. λαστιχα στο ιντερνετ....
    από VLADx στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2009, 14:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF