Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 97

Θέμα: Απορια με λαδια

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2015
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    μην περιμενεις μαρκα
    ακομα κι αν σου προτεινει καποιος ειναι τελειως υποκειμενικο και πιθανοτατα δεν θα καταλαβεις διαφορα οτι κι αν βαλεις
    ψαξε για κατι επωνυμο σε καλη τιμη ή προσφορα
    πχ http://oilsmotoauto.gr/el/93-lipanti...y=asc#/_-10w40
    σημπληρωματικά και ο http://www.e-lipantika.gr/
    και άλλοι αρκετοί όπως π.χ. στην Κατεχάκη δεξιά κ αριστερά πριν το φανάρι με την Μεσογείων
    Τελευταία τροποποίηση από labrosDR800; 31/07/2016 στις 17:11.

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    34
    Ο κατασκευαστης δεν ειναι σε θεση να γνωριζει τι λαδι χρειαζεται το μοτερ σου. Αν μιλαμε ας πουμε για gsxr k6 μηχανακι 2006 μοντελο, οι ανθρωποι μπορει να προτεινανε 50αρι λαδι για 40 βαθμους,αλλα αυτο ηταν το 2006. Με τις προδιαγραφες api που τηρουσαν τα.λαδια το 2006 οι οποιες δεν εχουν καμια σχεση με ενα σημερινης κατασκευης λαδι api SN. Ενα 10w40 sn μπορει να αποδιδει καλυτερα απο 15w50 sl ακομα και σε θερμοκρασιες λαδιου ανω των 100C. Δεν ειναι πανακοιο το manual των εταιριων που γραφτηκε μια δεκαετια πριν λοιπον. Ενα καλο 10-40 υπερκαλυπτει οποιονδηποτε κινητηρα.

  3. #33
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Αααα ρε Ρειν που σας χρειαζεται
    παλουκαρια λαδολογιες κανα δυο φορες ευλαβικα και απο κει και περα οτι σας καθεται καλυτερα εγω εκει κατεληξα..
    Εγω 10-40 allaround βαζω..απο κει και περα αν καποιος τα δει πιο αναλυτικα flash point ev.point viscosity στους 100 και στους 40 κλπ θα καταλαβει οτι και το 10-40 μια χαρα ειναι και για καλοκαιρακι!!οτι λαδι και να βαλεις στα 3.500 με 5000 χλμ αναλογως χρησης καλο ειναι να αλαζεται και τελος!
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #34
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billis21 Προβολή μηνύματος
    Ο κατασκευαστης δεν ειναι σε θεση να γνωριζει τι λαδι χρειαζεται το μοτερ σου. Αν μιλαμε ας πουμε για gsxr k6 μηχανακι 2006 μοντελο, οι ανθρωποι μπορει να προτεινανε 50αρι λαδι για 40 βαθμους,αλλα αυτο ηταν το 2006. Με τις προδιαγραφες api που τηρουσαν τα.λαδια το 2006 οι οποιες δεν εχουν καμια σχεση με ενα σημερινης κατασκευης λαδι api SN. Ενα 10w40 sn μπορει να αποδιδει καλυτερα απο 15w50 sl ακομα και σε θερμοκρασιες λαδιου ανω των 100C. Δεν ειναι πανακοιο το manual των εταιριων που γραφτηκε μια δεκαετια πριν λοιπον. Ενα καλο 10-40 υπερκαλυπτει οποιονδηποτε κινητηρα.

    Τώρα ειλικρινά μόνο σε μένα αυτό ακούγεται κάπως??? Αν δλδ ο κατασκευαστής του κινητήρα δεν είναι σε θέση να γνωρίζει τι λάδι πρέπει να βάζουμε στον κινητήρα που Α Υ Τ Ο Σ κατασκεύασε και τον καίει και ο πισινός του μην παραδώσει πνεύμα νωρίς (αξιοπιστία λέγε με) ποιος είναι σε θέση να γνωρίζει ??? Η κυρία που κάνει μαντάρισμα και στρίφωμα στο μαγαζάκι απέναντι στον δρόμο ή να πάμε να ρωτήσουμε κανένα καλόπαιδο που πουλάει παντζάρια και μαρούλια στην λαϊκή??
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Αααα ρε Ρειν που σας χρειαζεται
    παλουκαρια λαδολογιες .....

    .....

    ε μααα πεστα


    Γιαννης

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Τώρα ειλικρινά μόνο σε μένα αυτό ακούγεται κάπως??? Αν δλδ ο κατασκευαστής του κινητήρα δεν είναι σε θέση να γνωρίζει τι λάδι πρέπει να βάζουμε στον κινητήρα που Α Υ Τ Ο Σ κατασκεύασε και τον καίει και ο πισινός του μην παραδώσει πνεύμα νωρίς (αξιοπιστία λέγε με) ποιος είναι σε θέση να γνωρίζει ??? Η κυρία που κάνει μαντάρισμα και στρίφωμα στο μαγαζάκι απέναντι στον δρόμο ή να πάμε να ρωτήσουμε κανένα καλόπαιδο που πουλάει παντζάρια και μαρούλια στην λαϊκή??


    Βασιλη, εν μερει εχεις δικιο...
    ΑΛΛΑ..
    αν αναλογιστεις οτι τα μανιουαλια παραμενουν ιδια ως προς το περιεχομενο για 15-20 χρονια τωρα...και φυσικα δεις την εξελιξη των μοτερ σε υλικα κατασκευης, στροφαρισμα κλπ, τοτε καπου ψυλλιαζεσαι οτι καποια φαβα εχει ο λακος..

    ή λοιπον θελουν να εχουν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ αξιοπιστια (ορισμενο αριθμο χλμ) για να μπορουν να πουλανε το νεο μοτορι ανα 2-3-4 χρονια...
    ή δεν ασχολουνται και τοσο πολυ με την συγγραφη manuals και απλα "πατανε" πανω στα παλια και αλλαζουν μονο κατι που ειναι πολυ ιδιαιτερο και θελει προσοχη...τουτεστιν "αφου δουλευει μ'αυτο το λαδι γιατι να το αλλαξουμε?"...

    αλλα εχουμε πει πολλακις..
    αλλο να δουλευεις το 1000αρι ss με 38 υπο σκιαν στο κεντρο της Αθηνας με κινηση και φαναρια...και αλλο να δουλευει το ιδιο μηχανακι σε επαρχιακο στην Εσθονια...

  7. #37
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Εδώ μέσα είναι που όλοι αλλάζουμε λάδια κάθε 3500 χλμ και παραπονιόμαστε ότι τα κτμ έχουν ακριβή συντήρηση γιατί θέλουν πιο συχνές αλλαγές λαδιών? Sorry δεν άντεξα.

    Μην βάζετε χοντρά λάδια σε καινούρια μηχανάκια, δεν χρειάζεται. Οι θερμοκρασίες της Ελλάδας δεν έχουν τίποτε το ιδιαίτερο, μια χαρά θερμοκρασίες είναι και μια χαρά δουλεύουν τα 10/40 σε 4κύλινδρα (ακόμα και σε μονοκύλινδρα) όλο το χρόνο.

    Και αν το λάδι δουλευει σε 10 βαθμούς κάτω από ένα άλλο τι έγινε δλδ? Τι σημαίνει αυτό ότι είναι καλό? Ότι είναι καλύτερο? Ότι προστατεύει τον κινητήρα μου περισσοτερο? Ότι ο κινητήρας μου θα αντέξει περισσοερα χλμ? Ότι τι? Γιατί το κάνει αυτό? Επειδή έχει διαφορετικό ιξώδες? Διαφορετικά πρόσθετα?
    Sent from me using a computer.

  8. #38
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Βασιλη, εν μερει εχεις δικιο...
    ΑΛΛΑ..
    αν αναλογιστεις οτι τα μανιουαλια παραμενουν ιδια ως προς το περιεχομενο για 15-20 χρονια τωρα...και φυσικα δεις την εξελιξη των μοτερ σε υλικα κατασκευης, στροφαρισμα
    Ναι αλλά να δούμε και την εξέλιξη των λαδιών όχι μόνο των μοτέρ.

    Οπότε γιατί να μη σου λέει 10/40 για το ρ51 και 10/40 για το 1000rr?

    Αν ο κατασκυαστής μου είπε να βάλω 10/40 το 2008 λες να έχω πρόβλημα αν βάλω 10/40 το 2016? Μα μπορεί το 10/30 του 2016 να κάνει καλύτερη δουλειά απ' το 10/40 ε?
    1ον Στα @μου
    2ον Σε ποιόν κινητήρα κάνει καλύτερη δουλειά στον δικό μου που φτιάχθηκε το 2004 και μπήκε στο μοντέλο που αγόρασα το 2008 ή σε κάποιο μηχανάκι που κατασκευάστηκε το 2016?

    Δλδ δε μας φτάνει αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής τώρα, θέλουμε κάτι ακόμα καλύτερο ε? Το καλύτερο θα το ψυχανεμιστούμε ή θα μας το πει ένας ταξιτζής που τα ξέρει όλα? Ναι ρε σταυρο δε βλέπεις? Όλοι έχουμε μηχανάκια με 150.000 χλμ στο κοντέρ.
    Άσε που τα πιο συνηθισμένα προβλήματα που έχουμε είναι η υπερβολική κατανάλωση λαδιού λόγο φθορών, λιωμένα ελατήρια απ' τα πολλά χλμ, σπασμένα σασμάν λόγο 10/40 λαδιών κτλ. !!! Ναι όλο τέτοια διαβάζουμε.

    Πείτε μου ρε ποιός έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα με οποιονδήποτε κινητήρα που είχε λόγο υπερβολικών φθορών. Ανεξαρτήτως χλμτρων! Να δούμε δλδ πόσοι θα μαζευτούμε να κανονίσουμε να πάμε μια βόλτα με τις λαδιέρες μας!

    Πόσα χλμ έκανε εκείνος ο βροχίδης στις Ιδνίες με 250 μονοκύλινδρο του τότε και υπό ποιές συνθήκες? Πάνω από 80.000 αν θυμάμαι καλά και για τα περισσότερα απ' αυτά το μηχανάκι δούλευε με φτωχό μείγμα λόγο χαλασμένου καρμπ! Δούλευε μέχρι που έκλεισε η διαλυμένη γλίστρα της καδένας τη δίοδο λαδιού. Ναι αν έβαζε καλύτερο λάδι που να ταιριάζει στα κλίματα της Ινδίας θα άντεχε περισσότερο! Με το ίδιο μηχανάκι γύριζε την αφρική τα τελευταία χρόνια.

    Και καθόμαστε τώρα εμείς να λέμε αν το 10/40 είναι καλύτερο ή το 10/50 και τι ξέρει ο κατασκευαστής, το 10/30 κάνει καλύτερη δουλειά! Τι είπαμε ότι είπε η στρουμφίτα όταν είδε τα στρουμφάκια γυμνά?
    Sent from me using a computer.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά να δούμε και την εξέλιξη των λαδιών όχι μόνο των μοτέρ.

    Οπότε γιατί να μη σου λέει 10/40 για το ρ51 και 10/40 για το 1000rr?

    Αν ο κατασκυαστής μου είπε να βάλω 10/40 το 2008 λες να έχω πρόβλημα αν βάλω 10/40 το 2016? Μα μπορεί το 10/30 του 2016 να κάνει καλύτερη δουλειά απ' το 10/40 ε?
    1ον Στα @μου
    2ον Σε ποιόν κινητήρα κάνει καλύτερη δουλειά στον δικό μου που φτιάχθηκε το 2004 και μπήκε στο μοντέλο που αγόρασα το 2008 ή σε κάποιο μηχανάκι που κατασκευάστηκε το 2016?

    Δλδ δε μας φτάνει αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής τώρα, θέλουμε κάτι ακόμα καλύτερο ε? Το καλύτερο θα το ψυχανεμιστούμε ή θα μας το πει ένας ταξιτζής που τα ξέρει όλα? Ναι ρε σταυρο δε βλέπεις? Όλοι έχουμε μηχανάκια με 150.000 χλμ στο κοντέρ.
    Άσε που τα πιο συνηθισμένα προβλήματα που έχουμε είναι η υπερβολική κατανάλωση λαδιού λόγο φθορών, λιωμένα ελατήρια απ' τα πολλά χλμ, σπασμένα σασμάν λόγο 10/40 λαδιών κτλ. !!! Ναι όλο τέτοια διαβάζουμε.

    Πείτε μου ρε ποιός έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα με οποιονδήποτε κινητήρα που είχε λόγο υπερβολικών φθορών. Ανεξαρτήτως χλμτρων! Να δούμε δλδ πόσοι θα μαζευτούμε να κανονίσουμε να πάμε μια βόλτα με τις λαδιέρες μας!

    Πόσα χλμ έκανε εκείνος ο βροχίδης στις Ιδνίες με 250 μονοκύλινδρο του τότε και υπό ποιές συνθήκες? Πάνω από 80.000 αν θυμάμαι καλά και για τα περισσότερα απ' αυτά το μηχανάκι δούλευε με φτωχό μείγμα λόγο χαλασμένου καρμπ! Δούλευε μέχρι που έκλεισε η διαλυμένη γλίστρα της καδένας τη δίοδο λαδιού. Ναι αν έβαζε καλύτερο λάδι που να ταιριάζει στα κλίματα της Ινδίας θα άντεχε περισσότερο! Με το ίδιο μηχανάκι γύριζε την αφρική τα τελευταία χρόνια.

    Και καθόμαστε τώρα εμείς να λέμε αν το 10/40 είναι καλύτερο ή το 10/50 και τι ξέρει ο κατασκευαστής, το 10/30 κάνει καλύτερη δουλειά! Τι είπαμε ότι είπε η στρουμφίτα όταν είδε τα στρουμφάκια γυμνά?


    Αποστολη τα ισοπεδωνεις ολα...
    δεν θα σου απαντησω κομματι κομματι ή παραγραφο παραγραφο..

    επιγραμματικα μονο..
    το οτι δεν γραφονται τα μοτερ που σπανε και δεν τα διαβαζουμε, δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν...
    αν ηταν ετσι τα συνεργεια και τα ρεκτιφιε θα εκλειναν...ή θα εκαναν μονο αλλαγες λαδιων...

    σε μηχανακια επιδοσεων οι συχνες αλλαγες κανουν καλο στο μοτερ...
    το sae των λαδιων καθοριζει οπως εχουμε πει καποια πραγματα...και εχει να κανει με τις εξωτερικες θερμοκρασιες...αν δεν ειχε τοσο σημασια δεν θα γινοταν τοσο κουβεντα...
    οπως παιζει ρολο και η μαρκα των λαδιων...αλλιως θα ειχαμε μονο μια..αντε 2 για τον ανταγωνισμο...

    φυσικα παιζει ρολο και το δουλεμα...
    αν απο την αλλη εχεις 1600cc που βγαζει 80 αλογα, δεν σε πολυαπασχολει...βαζε και ελαιολαδο...οι απαιτησεις του μοτερ ειναι αστειες...
    γι'αυτο πανε ακομα τα παπια και τα μονοκυλινδρα 250...
    επισης αν ανοιγεις το γκαζι στο μισο (ανεξαρτητων συνθηκων), παλι δεν σε απασχολει πολυ...το δουλευεις στο 50% με οτι αυτο συνεπαγεται...αρα το μοτερ παλι ειναι χαλαρουϊτα...

    και αν νομιζει καποιος οτι ειναι διαφορετικα, τον προκαλω να παρει ενα τουμπανο ss...το bmw π.χ. να του βαζει 10-40 πατατολαδο ολο τον χρονο, να αλλαζει καθε οποτε λεει το μανουαλ, να το πηγαινει κοφτες και μονο κοφτες (γιατι γι'αυτο ειναι φτιαγμενο) και να δουμε τι θα γινει και σε ποσο χρονο...

    ο καθενας βαζει αυτο που γουσταρει...οσο συχνα γουσταρει...
    τα υπολοιπα θα γραφουν στην ιστορια...

  10. #40
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος

    ο καθενας βαζει αυτο που γουσταρει...οσο συχνα γουσταρει...

    Τώρα αυτό γιατί το έγραψες? Φυσικά και κάνει ότι γουστάρει αρκεί να το κάνει στο μηχανάκι του. Ο άλλος αντί να ρυθμίσει το fcr ρύθμισε το μηχανάκι επάνω στο fcr.
    Και πήγε και έβγαλε το φίλτρο και μας έλεγε οτι δεν παθαίνει τίποτα ξέρει αυτός, το έχει χρόνια έτσι!

    Δεν είμαι ισοπεδωτικός ούτε μιλάω για περιπτώσεις που οι αλλαγές λαδιών ή φίλτρων επιβάλλονται να γίνονται νωρίτερα και το ξέρεις.

    Αυτός που πήρε την μπιέλα στη μασχάλη επειδή έβαλε μοτούλ αντί για καστρόλ ή 10/40 αντί για 15/50 να έρθει να μου χτυπήσει την πόρτα και να μου πει είσαι μαλάκας.

    Αυτό με τα μηχανάκια επιδόσεων πολύ μου άρεσε ρε συ! Για ποια μιλάς? Γι' αυτά που είναι φτιαγμένα και ο ιδιοκτήτης δε θα ρωτήσει εμένα αλλά εγώ αυτόν ή γι αυτά που τα έφτιαξε ο "ένας γαμάτος μαστορας του πήγα το μηχανάκι το πρωί και το μεσημέρι τσαλάκωνε την ζάντα απ' τη δύναμη"?

    Εκτός και αν εννοείς επιδόσεων από μαμά. Τι πάει να πει πατατόλαδο, πως το ξεχωρίζεις το πατατόλαδο απ' το "καλό"? Αυτός που το σκίζει θα του βάλει φουλ, με αλλαγές εκεί που πρέπει και αν τα πάρει στο χέρι να μου χτυπήσει και αυτός την πόρτα. (αλλά δε θα χρειαστεί θα ακούσω την ακράπα)
    Τα περισσότερα δουλεύουν φτωχά και το ξέρεις γιατί είναι με "εξάτμισηφίλτροπρογραμμα" (μια λέξη).

    Ότι και να λέμε, όποια κατηγορία και να πιάσουμε ο Έλληνας με τα λάδια αγγίζει την υπερβολή ενώ με όλα τα άλλα μπορεί να είναι υποτονικός.

    Το μηχανάκι που θα σπάσει (είτε επειδή πήγαινε παντού και πάντα κόφτες, είτε επειδή δούλευε φτωχό είτε επειδή έπεσε στα χέρια του ντάλτον) δε θα μπορούσαν να το σώσουν τα λάδια.

    Φυσικά και σπάνε τα μηχανάκια και τα συνεργεία είναι γεμάτα με ξεκοιλιασμένα. Δλδ αν έβαζαν όλοι καλύτερο λάδι, πιο συχνά, τα συνεργεία θα έβαζαν λουκέτο ή θα περίμεναν να διαλυθεί κανένα διαφορικό από bmw για να δουλέψουν?
    Sent from me using a computer.

  11. #41
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Kαι τι ειναι καλυτερο, το semi-synth ή τα full-synthetic..??? (7.000.000 δισκοι )


    Σοβαρα τωρα, καλο ειναι να ακολουθουμε τι λεει το μανουαλι και τελος. Και στην περιπτωση της Ελλαδας καλυτερα να κοιταμε το διαγραμμα για 40+ βαθμους. Και επισης σημαντικο, κατα την γνωμη μου, να εχουμε χαμηλο viscosity σε θερμοκρασια περιβαλοντος ωστε να κυκλοφορει το λαδι επαρκως κατα την εκκινηση.
    Στα παλια μηχανακια ομως μπορουμε να παρακαμψουμε ελαφρως το μανιουαλι διοτι καποια viscosity, οντως, δεν υπηρχαν οταν γραφτηκαν τα μανιουαλ τους, ενω ειναι σαφως καλυτερα. Πχ το 10-50 σε σχεση με το 15-50 ή 20-50. (τωρα, μη ρωτησετε γιατι ειναι καλυτερο, ψαχτε το, ειναι απλη λογικη.. )
    MADE IN JAPAN 日本製

  12. #42
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Το καλύτερο θα το ψυχανεμιστούμε ή θα μας το πει ένας ταξιτζής που τα ξέρει όλα? Ναι ρε σταυρο δε βλέπεις? Όλοι έχουμε μηχανάκια με 150.000 χλμ στο κοντέρ.
    προσωπικά, θα εμπιστευόμουνα ταξιτζή

    αν σκεφτείς ότι αυτοί μηδενίζουνε κοντέρ για πλάκα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Kαι τι ειναι καλυτερο, το semi-synth ή τα full-synthetic..??? (7.000.000 δισκοι )
    γω βάζω συνθετικό
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    κανενα εργοστασιακο μοτερ δεν σπαει αν εχει μεσα τη σωστη ποσοτητα του οποιου λαδιου
    ακομα και με λαθος ιξωδες θα εχει αυξημενη καταναλωση ή φθορα δεν θα σπασει ομως
    ακομα και με το φθηνοτερο λαδι και με σπανιες αλλαγες οσο το λαδι κυκλοφορει στο κυκλωμα το μοτερ θα γυρναει
    για το στραβωμα βαλβιδων ή τις μπιελες λογω υπερστροφιας δεν φταιει το λαδι ουτε για το τρυπημα εμβολου απο φτωχο μιγμα

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    ενας πολύ μεγαλος μαστορας που εμπιστευομαι τυφλα ειπε μοτουλ 15-50ημι. το βρηκα σε 4λιτρο 30 ευρω. μια χαρα.... και πηρα και ενα στουπι δωρο

  15. #45
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Απο καποιο απο τα προαναφερθεντα καταστηματα,ψωνισες;
    Πολυ καλη τιμη...

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. help!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ με Λαδια
    από low__rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2007, 11:08
  2. ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟ Fz1 06 07
    από gtsagas στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2007, 18:11
  3. Απορια με αριθμο πλαισιου
    από medieval στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2007, 12:08
  4. Προβλημμα με λαδια!!!!
    από solman στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 14:52
  5. απορια με z750
    από gourtz στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2006, 23:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF