Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: Ελεγχος μεταχειρισμενου hornet 600

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της oneos
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    46

    Ελεγχος μεταχειρισμενου hornet 600

    Χαιρετω την παρεα, ειμαι νεος στο φορουμ και επισης νεος στον κοσμο των διτροχων.. Πριν λιγες μερες εβγαλα απεριοριστο διπλωμα (οχι απο επεκταση, απο τιποτα!) και παω για το πρωτο μοτορι.. Εχω κλεισει σχεδον σε hornet 600 abs και θα ηθελα καποιες γνωμες σχετικα με το τι να κοιταξω στα μηχανακια που θα δω.. Αν εχουν πονεμενα σημεια και γενικα tips ...

  2. #2
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Για πες budget να σε έχουμε στα υπόψην

    Το δικό μου πάντως που το πήρα μτχ (με 26.000 χλμ) και έχει πάει 48 και κάτι ψιλά, δε μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της oneos
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Για πες budget να σε έχουμε στα υπόψην

    Το δικό μου πάντως που το πήρα μτχ (με 26.000 χλμ) και έχει πάει 48 και κάτι ψιλά, δε μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό
    Ενα που εχω ραντεβου να δω και μαλλον αν δεν προκυψει κατι θα το τσιμπησω το δινει 4500 και ειναι και το πιο ακριβο απ οσα κοιταγα..Αλλα το συγκεκριμενο μαλλον τ αξιζει.. 2010 γυρω στις 30000χλμ πρωτο χερι με βιβλιο σερβις

  4. #4
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oneos Προβολή μηνύματος
    Χαιρετω την παρεα, ειμαι νεος στο φορουμ και επισης νεος στον κοσμο των διτροχων.. Πριν λιγες μερες εβγαλα απεριοριστο διπλωμα (οχι απο επεκταση, απο τιποτα!) και παω για το πρωτο μοτορι.. Εχω κλεισει σχεδον σε hornet 600 abs και θα ηθελα καποιες γνωμες σχετικα με το τι να κοιταξω στα μηχανακια που θα δω.. Αν εχουν πονεμενα σημεια και γενικα tips ...
    Γενικά πονεμένα σημεία δεν νομίζω ότι έχουν ιδιαίτερα, από εκεί και πέρα όμως θα κοιτάξεις ότι θα κοίταζες σε ένα οποιοδήποτε μηχανάκι. Επίσης οπωσδήποτε πριν ψωνίσεις θα το πας για έλεγχο σε μηχανικό της εμπιστοσύνης σου.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oneos Προβολή μηνύματος
    Ενα που εχω ραντεβου να δω και μαλλον αν δεν προκυψει κατι θα το τσιμπησω το δινει 4500 και ειναι και το πιο ακριβο απ οσα κοιταγα..Αλλα το συγκεκριμενο μαλλον τ αξιζει.. 2010 γυρω στις 30000χλμ πρωτο χερι με βιβλιο σερβις
    Τι να σου πω αδελφέ, έχω φίλο που πουλάει fazer 600 2010 2500 ευρώ (χλμ πραγματικά -20000) αυτό ...

  6. #6
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σε στείλω σε ιδιώτη με ανάλογο,πεντακάθαρο που δεν θέλει δραχμή κι αν σου κάνει θα είσαι και 1000 ευρώ κάτω.
    Το γράφω χύμα για να μη σκεφτείς ότι θα βγάλω η έχω κάτι να κρύψω κλπ.
    Αν θες να το τσεκάρεις μου γράφεις και σου στέλνω πμ.

  7. #7
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Αυτο που του λέτε για πρώτη μηχανη να πάρει hornet που ειναι 100 αλογάτα..τι να πω
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Αυτο που του λέτε για πρώτη μηχανη να πάρει hornet που ειναι 100 αλογάτα..τι να πω
    Δεν είναι όλοι κουλαδια σαν εσένα ρε:rotflmao:


    Περα από την πλάκα αν έχει τα μυαλά στο κεφάλι του δε νομίζω ότι θα τον τρομάξει το Hornet. Ελαφρύ σχετικά είναι για επιτοπιους ελιγμους,γραμμικο στο γκαζι μια χαρά
    Αν δεν τα έχει μπορεί να σκοτωθεί και με παπί...As simple as that
    Τελευταία τροποποίηση από teo_g7; 16/06/2016 στις 15:32. Αιτία: Μου το πετσοκοψε

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    γιατί δεν παίρνεις ενα παπι? έχουν βγει κάτι πολύ δυνατά.εχει ενα η yamaha 135 κυβικα!
    για δες το. το 600 είναι πολύ γλήγορο θα το πας?

  10. #10
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Αυτο που του λέτε για πρώτη μηχανη να πάρει hornet που ειναι 100 αλογάτα..τι να πω
    Αυτο που μας ρώτησε Bill.. όχι αυτό που του είπαμε.

    Επειδή εχει δίκιο ομως ο Bill,νομίζω ότι μπορείς να ξεκινήσεις με κάτι πιο βατό φίλε.
    Θέλεις να κάνουμε προτάσεις;
    Αν κατάλαβα είσαι σίγουρα πάνω απο 24 χρόνων.

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της oneos
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Αυτο που του λέτε για πρώτη μηχανη να πάρει hornet που ειναι 100 αλογάτα..τι να πω
    Εσυ τι θα προτεινες ?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Τι να σου πω αδελφέ, έχω φίλο που πουλάει fazer 600 2010 2500 ευρώ (χλμ πραγματικά -20000) αυτό ...
    Γυμνο με abs ?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omega Προβολή μηνύματος
    Αυτο που μας ρώτησε Bill.. όχι αυτό που του είπαμε.

    Επειδή εχει δίκιο ομως ο Bill,νομίζω ότι μπορείς να ξεκινήσεις με κάτι πιο βατό φίλε.
    Θέλεις να κάνουμε προτάσεις;
    Αν κατάλαβα είσαι σίγουρα πάνω απο 24 χρόνων.
    Ευχαριστω για τις απαντησεις. Δεν ηθελα να αρχισω ενα τετοιο θεμα μιας και εχω διαβασει πολλα στα φορουμ αλλα αφου το ξεκινησατε καλα να παθετε.
    Ειμαι σχεδον 26 ,δεν εχω εμπειρια απο δικυκλο περα απο τα μαθηματα για το διπλωμα.Εχω εμπειρια απο αυτοκινητα καθως ασχολουμαι απο τα 14 με την αγωνιστικη οδηγηση σε πιστα,οποτε εχω την αισθηση της ολισθησης /υπερστροφης/υποστροφης /φρενα..
    Το πρωτο ξεψαρωμα στα μαθηματα εγινε γρηγορα, ενα μισαωρο με ενα cbf 125 ηταν αρκετο για να παρω κατευθειαν το 600. Ο δασκαλος δεν πιστευε οτι οδηγαγα πρωτη φορα στη ζωη μου μηχανη. Σιγουρα δεν ειμαι κανενα νεο ταλεντο αλλα εχω μια αισθηση του τι γινεται πανω στο μηχανημα.
    Απ την αλλη δεν καταλαβαινω γιατι στο εξωτερικο προτεινουν r6 για νεο για πρωτο μηχανακι ever και ελλαντα ο νομος λεει να ξεκινας απο παπι..
    Οταν το χερι σου και το μυαλο σου ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους που το προβλημα?

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Οι αρχες της Χοντα: Απλοτητα, φιλικοτητα,αξιοπιστια...δεν εχεις να φοβηθείς τιποτα με το χορνετακι...μια-δυο βολτες και αυτό ηταν, τα χοντα είναι τοσο φιλικα που νομιζεις ότι τα οδηγας χρονια και ας είναι η πρωτη φορα...ασε που θα ξεχασεις τη φατσα του μηχανικου σου....πολύ καλη επιλογή απλα μια ερωτηση..σου αρεσουν τα γυμνα μοτορια;

  13. #13
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    30/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oneos Προβολή μηνύματος
    Οταν το χερι σου και το μυαλο σου ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους που το προβλημα?
    ++++++
    συμφωνω απολυτα μαζι σου !!! παρε οτι κανεις κεφι και καλους δρομους !!!
    :ZZZ:

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Εγώ θα σου πρότεινα το 675 της Triumph. Το ντυμένο κατά προτίμηση αλλά και το γυμνό μια χαρά. Από μπάτζετ δε ξέρω πόσο σε παίρνει αλλά από οδήγηση φαίνεται ότι τόχεις. Οπότε γιατί να μη πας κατευθείαν σε μία κατηγορία παραπάνω από το να ψάχνεις σε κανένα δυο χρόνια να πουλήσεις το χορνετ κλπ. Είναι αλήθεια ότι δε βγάζει προβλήματα αλλά για κάποιο λόγο είναι δυσκολοπούλητο. Εγώ είχα δυσκολευτεί να το δώσω. Ίσως επειδή είναι πάρα πολλά και δε τα λες και φτηνά.
    Τέλος πάντων αν σε παίρνει οικονομικά για ένα Triumph Daytona πάρτο με κλειστά μάτια.

  15. #15
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Ρε παιδά τι speed triple και fazer του λέτε του ανθρώπου ;

    Αφού σφήκα θέλει, τέλος

    Νέε μου, μόνο πρόσεξε αν είναι πιο λίγα τα χλμ (δηλαδή κοντά στα 24) να τσεκάρεις ότι έχει κάνει το πρώτο μεγάλο σέρβις

    Εγώ τουλάχιστον, πολλές φορές το τελευταίο διάστημα έχω σκεφτεί να πουλήσω το δικό μου (έχει πατήσει τα 48 εδώ και καμιά βδομάδα, άρα θέλει βαλβίδες κλπ), σε σαφώς χαμηλότερη τιμή

    Και δε το κάνω για να πιάσω κανέναν κορόιδο, σκέφτομαι απλά ότι αν ρίξω ένα 300άρι μίνιμουμ πάνω, βάλω και κάνα τακάκι κλπ, μετά δε πρόκειται να μπω στη διαδικασία να το δώσω για ένα εύλογο χρονικό διάστημα

    Οπότε παίδες μέχρι την Τετάρτη (γιατί πριν έρθω ετήσια θα του κάνω το μεγάλο) όποιος θέλει Pm

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Hornet 600 Kai Taksidia.
    από anixneyths στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2016, 00:49
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2013, 08:50
  3. Πώληση HORNET 600 (01)
    από gispy στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 15:57
  4. service manuals fazer 600 2004 και hornet 600 2003
    από lousou76 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2005, 10:15
  5. new HORNET 600
    από liospi στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2005, 12:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF