Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 101

Θέμα: Κόκκινα φανάρια

  1. #16
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Και με κάμερα να γράφει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    Επρεπε να τον ''ακουμπήσεις'' και να γίνεις ''συνέταιρος'' στο ταξί.......

    Αμα του πάρεις το μισό ταξί ή το μισό σπίτι, μπορεί να το σκεφτεί την
    επόμενη φορά λίγο περισσότερο.........

    Εάν είχα κάμερα στο ΙΧ χτες, θα είχα ποστάρει σήμερα ένα ωραιότατο βιντεάκι με το VStrom και το παπί που έσφαξαν το κόκκινο και θα με ακουμπούσαν. Έπρεπε ρε γαμώτο να τους ακούμπαγα τελικά -σπίτι βέβαια δεν θα έπαιρνα, αλλά 2 ζωές (που φταίγανε) θα τις έπαιρνα στα σίγουρα... Κουταμάρα έκανα ε;

  2. #17
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omega Προβολή μηνύματος
    Οποτε.. Τα μάτια σας 14 και τα νεύρα σας δια του 14
    Το αυτό!!! Αμυντική οδήγηση, το Α και το Ω, κάτι που στο βιντεάκι δεν είδα. Ανάβει το πράσινο και ο άλλος ξεκινά λες και κάνει εκκίνηση στο MotoGP... Τα άλλα 2 μηχανάκια που έχουν περάσει το φανάρι με κόκκινο κι έχουν παρκάρει πάνω στη διάβαση πεζών δεν είδα να σχολιάζεται αναλόγως...

  3. #18
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Στα 50 μου και με πάρα πολλά χιλιόμετρα με μοτο στο ενεργητικό μου, 2 καλές στούκες που με έστειλαν νοσοκομείο, έγιναν σε αστικό περιβάλλον έως 10 τετράγωνα από το σπίτι μου και οι δύο παραβίασαν προτεραιότητα κι έκοψαν κάθετα την πορεία μου. Ο ένας είναι και γείτονας και τον βλέπω κάθε μέρα.Μου στοίχισε συντριπτικό κάταγμα στο πόδι, ένα μηχανάκι διαλυμένο 3 μήνες νοσοκομείο, εξωτερική οστεοσύνθεση, έλλειμμα στην περιοχή της έσω γάμπας και 90% ακαμψία της άρθρωσης του πέλματος (αστραγάλου). Ο δε άλλος μετά από 2μηνη νοσηλεία στο νοσοκομείο και άλλη τόση στο σπίτι ήρθε στο δικαστήριο και είπε ότι λέω ψέματα, δεν είχα τπτ σπασμένο. Σε ερώτηση του προέδρου πως εξηγεί την πολύμηνη νοσηλεία, τις ακτινογραφίες τις ειδικές αγωγές κλπ κλπ κλπ, απάντησε ότι όλα είναι στημένα από μένα και δικούς μου γιατρούς και όλα είναι ψέματα.
    Να σημειώσω δε ότι ήταν ασφαλισμένος και ότι αφού θα με κάλυπτε η ασφάλειά του αυτός δεν είχε λόγο να πει μαλ@κίες.
    Έτσι λοιπόν καταλήγοντας λέω, όχι μόνο καλά έκανε και τον έβγαλε βίντεο, όχι μόνο καλώς θα κάνει να πάει με το βίντεο στην τροχαία και να τον καταγγείλει, όχι μόνο καλώς δείχνει τα μούτρα του αλλά κακώς δεν κατέβηκε κάτω να του σπάσει την κουρούπα που έχει για κεφάλι και που φιλοξενεί τα σκατά που έχει για μυαλό. Καμία δικαιολογία, παλούκωμα σε κεντρική πλατεία της περιοχής για συνετισμό των υπολοίπων. Έχω καταντήσει πλέων όταν ανάβει πράσινο να περιμένω με κίνδυνο να με κοπανήσουν οι από πίσω μου και να κοιτάω 10 φορές έχω δεν έχω πράσινο έχω δεν έχω προτεραιότητα.

    Άντε ρε με τα κ@ριόλια που βγαίνουν έξω και όποιον πάρει ο χάρος.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #19
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Βασίλη είναι ίσως η πρώτη φορά 9 χρόνια τώρα που διαφωνώ με γραφόμενά σου. Δηλαδή να καταντήσουμε Ρωσία που όλοι έχουν από μια κάμερα κοτσαρισμένη στο όχημά τους για να αποδεικνύουν υπαιτιότητα; Ή όλοι με την παραμικρή παραβατική συμπεριφορά να τρέχουμε στις τροχαίες με τα βίντεο ανά χείρας για μηνύσεις; Το έγραψα και παραπάνω, καθημερινά έχω βαρεθεί να βλέπω δίτροχους να σφάζουν τα κόκκινα, πρέπει να τρέχουν όλοι οι ΙΧήδες να υποβάλλουν μηνύσεις για παραβίαση ερυθρού σηματοδότη;

    Ούτε παλουκώματα ούτε τίποτα φίλτατε, ρίξε ένα πρόστιμο καναδυό χιλιάρικα στο ταξί που παραβίασε το κόκκινο, ρίξε κι ένα ξεγυρισμένο πεντακοσάρικο στα 2 μηχανάκια που έχουν φύγει μπροστά από το κόκκινο και έχουν σταματήσει πάνω στην διάβαση, να δεις πως λύνεται το θέμα (και μαζί και το δημοσιονομικό πρόβλημα της χώρας). Δεν έχουν να τα δώσουν; Πάρσιμο το δίπλωμα μέχρι να τα βρουν...

    Είπαμε, ΑΜΥΝΤΙΚΗ ΟΔΗΓΗΣΗ!!! Πως εσύ κοιτάς 10 φορές με πράσινο; Ο φίλτατος με το βίντεο 2 δευτερόλεπτα να περίμενε και να ξεκίναγε ήρεμα, δεν νομίζω να πάθαινε κάτι...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    τα εξαντλητικα προστιμα ειναι ατοπα εκτος αν τα συνδεσουμε με το πραγματικο εισοδημα οπως ειναι εξω ωστε να ειναι τσουχτερα και ρεαλιστικα ταυτοχρονα
    εμενα θα με ετσουζε να μου ελεγαν ''δεν πληρωνεις προστιμο αλλα το διπλωμα σου παυει να ισχυει και τραβα βγαλε αλλο απο την αρχη με παραβολα σηματα εξετασεις κλπ'' καθε φορα που με επιαναν για σοβαρη παραβαση
    καθε φορα με επιπλεον προσαυξηση και χρονοκαθυστερηση και μετα απο μερικες επαναληψεις ισοβιος αποκλεισμος
    γιατι τον ελληναρα αν θες να τον πληγωσεις τον χτυπας στον εγωισμο κι οχι στην τσεπη
    η καμερα και το ρουφιανιλικι δουλευει φουλ και αποδιδει εξω αλλα προσωπικα το θεωρω μεγαλο ξεφτιλικι

  6. #21
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Βασίλη είναι ίσως η πρώτη φορά 9 χρόνια τώρα που διαφωνώ με γραφόμενά σου. Δηλαδή να καταντήσουμε Ρωσία που όλοι έχουν από μια κάμερα κοτσαρισμένη στο όχημά τους για να αποδεικνύουν υπαιτιότητα; Ή όλοι με την παραμικρή παραβατική συμπεριφορά να τρέχουμε στις τροχαίες με τα βίντεο ανά χείρας για μηνύσεις; Το έγραψα και παραπάνω, καθημερινά έχω βαρεθεί να βλέπω δίτροχους να σφάζουν τα κόκκινα, πρέπει να τρέχουν όλοι οι ΙΧήδες να υποβάλλουν μηνύσεις για παραβίαση ερυθρού σηματοδότη;

    Ούτε παλουκώματα ούτε τίποτα φίλτατε, ρίξε ένα πρόστιμο καναδυό χιλιάρικα στο ταξί που παραβίασε το κόκκινο, ρίξε κι ένα ξεγυρισμένο πεντακοσάρικο στα 2 μηχανάκια που έχουν φύγει μπροστά από το κόκκινο και έχουν σταματήσει πάνω στην διάβαση, να δεις πως λύνεται το θέμα (και μαζί και το δημοσιονομικό πρόβλημα της χώρας). Δεν έχουν να τα δώσουν; Πάρσιμο το δίπλωμα μέχρι να τα βρουν...

    Είπαμε, ΑΜΥΝΤΙΚΗ ΟΔΗΓΗΣΗ!!! Πως εσύ κοιτάς 10 φορές με πράσινο; Ο φίλτατος με το βίντεο 2 δευτερόλεπτα να περίμενε και να ξεκίναγε ήρεμα, δεν νομίζω να πάθαινε κάτι...
    * δεν κάνω διακρίσεις με βάση αριθμό τροχών ούτε αν ο άλλος είναι ένστολος. Μπήκα πριν 10 λεπτά στο μαγαζί μου και η αιτία της καθυστέρησης είναι ένας έντονος διαπληκτισμός που είχα με κάτι ένστολα λεβεντόπαιδα μέσα σε λαντ ρόβερ με κόκκινη ρίγα γύρω γύρω (ούτε σκατά ξέρω τι ήταν μπορεί τύπου συνοριοφύλλακες ή κάτι τέτοιο) που παραβίασαν κόκκινο στεγνά. Ήμουν πίσω τους και πλακώθηκα στις κόρνες, ο οδηγός είχε τα μισά μου χρόνια αλλά διπλάσια μαγκιά και με ρώτησε με τσαμπουκά τι θέλω. Φίλε κάλεσα τροχαία. Σφάξιμο κόκκινου με 2 τόνους αυτοκίνητο να κόβει κάθετα την Κορίνθου (κεντρικότατος δρόμος της Πάτρας), χωρίς φάρους, χωρίς σειρήνες και το βασικότερο αναίτια, έτσι γιατί μπορούμε. Τροχαία φίλε και θα το παρακολουθήσω το θέμα (τους το είπα στην ψύχρα για να μην γίνει καμία και χαθεί σε κανένα συρτάρι). Στο φεύγα ο "μάγκας" παρακάλαγε ο δε συνοδηγός που ήταν μέχρι αυτή τη στιγμή ήπιος με πλησίασε και μου είπε ψιθυριστά "έχω κρατήσει την πινακίδα σου" και μου έκλεισε το μάτι. Κι εγώ τον αριθμό στο επώμιό σου, του απάντησα. Είναι μάστιγα και είναι πρωτίστως θέμα παιδείας, οδηγικής παιδείας.
    ** Το παλούκωμα είναι εν τη ρύμη του λόγου και περισσότερο μεταφορικό παρά κυριολεκτικό. Με τα πρόστιμα συμφωνώ αλλά δεν βλέπω χαΐρι και προκοπή. Δες γύρω σου τι γίνεται με τα κράνη. Κοινωνική εργασία στα νοσοκομεία να είναι μέσα στον πόνο και τους ακρωτηριασμούς, στους συνανθρώπους μας που μένουν φυτά στις εντατικές, δίπλα στον θάνατο, όπως λέει ο Ιαβέρης. Και το δίπλωμα να τους πάρεις πάλι αυτοί θα κυκλοφορούν παράνομοι, επί τόπου προσωρινή κατάσχεση του οχήματος και ίσως και πρόστιμο στον ιδιοκτήτη πρέπει να επιβάλουν. Αμυντική οδήγηση κάνουμε όλοι μας οι δίτροχοι γιατί δεν μας παίρνει αλλιώς αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που εύχομαι να είχα ένα Lada του 90 και να παίρνω αμπάριζα. Προς Θεού όχι να αφαιρέσεις ζωή αλλά λίγο σκατό στην κάλτσα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

    Πάω να φκιάσω κανένα πισι να βγάλω τα προς το ζην.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  7. #22
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Βασίλη είναι ίσως η πρώτη φορά 9 χρόνια τώρα που διαφωνώ με γραφόμενά σου. Δηλαδή να καταντήσουμε Ρωσία που όλοι έχουν από μια κάμερα κοτσαρισμένη στο όχημά τους για να αποδεικνύουν υπαιτιότητα; Ή όλοι με την παραμικρή παραβατική συμπεριφορά να τρέχουμε στις τροχαίες με τα βίντεο ανά χείρας για μηνύσεις; Το έγραψα και παραπάνω, καθημερινά έχω βαρεθεί να βλέπω δίτροχους να σφάζουν τα κόκκινα, πρέπει να τρέχουν όλοι οι ΙΧήδες να υποβάλλουν μηνύσεις για παραβίαση ερυθρού σηματοδότη;

    Ούτε παλουκώματα ούτε τίποτα φίλτατε, ρίξε ένα πρόστιμο καναδυό χιλιάρικα στο ταξί που παραβίασε το κόκκινο, ρίξε κι ένα ξεγυρισμένο πεντακοσάρικο στα 2 μηχανάκια που έχουν φύγει μπροστά από το κόκκινο και έχουν σταματήσει πάνω στην διάβαση, να δεις πως λύνεται το θέμα (και μαζί και το δημοσιονομικό πρόβλημα της χώρας). Δεν έχουν να τα δώσουν; Πάρσιμο το δίπλωμα μέχρι να τα βρουν...

    Είπαμε, ΑΜΥΝΤΙΚΗ ΟΔΗΓΗΣΗ!!! Πως εσύ κοιτάς 10 φορές με πράσινο; Ο φίλτατος με το βίντεο 2 δευτερόλεπτα να περίμενε και να ξεκίναγε ήρεμα, δεν νομίζω να πάθαινε κάτι...
    Δηλαδή να μην προσπαθήσουμε έστω να αλλάξουμε ποτέ το μπουρδελο που έχουμε για οδική παιδεία,ε;;;
    Να έχουμε πράσινο και να περιμένουμε και να δείχνουμε κατανόηση στον κάθε ηλίθιο που θα φάει το κόκκινο 5 δευτερόλεπτα αφού ανάψει.
    Όχι ρώσοι να μην γίνουμε αλλα αν θέλουμε ποτέ να αλλάξει κάτι ας βάλουμε το χεράκι μας....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Να πέφτει κράξιμο αλλά το σωστό είναι να μην φαίνονται δημοσίως πρόσωπα και στοιχεία οχήματος.

    Άμα αρχίσουν/με να διαβάζουν/με και να μαθαίνουν/με οι υπαίτιοι το τι πιστεύει η κοινώνια ίσως να βάλουν/με μυαλό

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Χτες σε διασταύρωση.
    Εγώ πηγαίνω ευθεία με το παπι,απο απέναντι έρχεται άλλο δικυκλο.
    Δεξιά - αριστερά έχει STOP,το παραβιάζει και σταματάει στο μισο μέτρο απο μένα,της φωνάζω οτι το STOP είναι για σένα και η κιουσπα μου λέει <το ξέρω>
    Δηλαδή τι να πω τώρα.
    Έκατσε περιμενε να περάσω εγώ αλλά όχι ο άλλος που κοιτούσε όλη την σκηνή.
    Μετα επί λήφθηκαν οι αρμόδιοι.
    Ενα έχω να πω διεκδικείται τα δικαιώματα σας.
    Στην θέση του φίλου θα έπαιρνα τον αρ της πινακίδας και μαζί στοιχεία ενος ακόμη μάρτυρα και θα ενημέρωνα την τροχαία.
    Τίποτα άλλο

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/03/2016
    Μηνύματα
    273
    .και εσύ τι παριστάνεις; Επίτηδες το έκανες και φαίνεται, επίσης έχουμε πει ότι ξεκινάμε κοιτώντας δεξιά αριστερά και όχι έτσι όπως έφυες (άλλο θέμα που εσύ το έκανες να φαίνεται επίτηδες ). Επίσης χωρίς κανένα δικαιώμα γιατί δείχνεις φάτσες των ανθρώπων και γιατί γράφεις δημοσίως στοιχεία τα οποία στοχοποιούν αυτόν τον άνθρωπο;
    Ναι μωρέ πως τολμάει να στοχοποιήσει αυτόν τον άνθρωπο , στην τελική δεν έκανε τίποτα τρομερό ..απλά πέρασε με καρακκόκινο και θα μπορούσε άνετα να είχε σκοτώσει κάποιον.Παρά τις κόρνες τον βλέπεις ότι δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσει , στα αρχίδια του αν πέσεις πάνω του .
    Ναι ρε φίλε και εγώ έχω περάσει με κόκκινο αλλά δεν υπήρχε ψυχή χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήταν σωστό, δεν μπορώ όμως να καταλάβω κάποιον άνθρωπο που μέσα στην κίνηση περνάει κατακόκκινο φανάρι και ούτε μπορώ να το δικαιολογήσω , για μένα είναι απόπειρα δολοφονίας και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται .
    Όσο για την κάμερα , μακάρι να είχαμε όλοι από μια κάμερα και να είχε κάμερα σε κάθε φανάρι για να καταγράφει τους χάρους που περνάνε κάθε μέρα με κόκκινο .

    Στην Αγγλία για παράδειγμα μεγάλο ποσοστό έχει κάμερες και παρόμοια περιστατικά ανεβαίνουν κατευθείαν στο youtube με την πινακίδα του οχήματος και το πρόσωπο του οδηγού.Το καλύτερο ξέρεις ποιο είναι ; Έχει δημιουργηθεί μια τεράστια βάση δεδομένων και όταν συμβαίνει κάποιο ατύχημα η αστυνομία όπως και οι ασφαλιστικές ψάχνουν στο youtube για το "ιστορικό" του οδηγού.

    Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν αντιμετωπίζουμε σωστά αυτόν που περνάει με κόκκινο , για εμάς είναι απλά ένα λάθος ενώ κανονικά θα έπρεπε να αντιμετωπίζεται σαν απόπειρα δολοφονίας.Κανένα έλεος για όποιον περνάει με κόκκινο .

    Όσο για τα παπάκια / μηχανές στην διάβαση , ναι είναι μαλακία και ούτε αυτό το καταλαβαίνω ..ρε φίλε υπάρχει μια κωλογραμμή για να σταματήσεις πριν την διάβαση πόσο πυθικι είσαι για να σταματάς πάνω στην διάβαση .
    Για να μην παρεξηγιόμαστε υπάρχουν φορές που θα αναγκαστείς να κάτσεις πάνω στην διάβαση για λόγους ασφαλείας ( πχ αν δεν είσαι σε καλή θέση , η αν έχεις κάποιον κολλημένο από πίσω σου για να μην φρενάρεις απότομα κτλπ),βλέπω όμως τύπους που ακόμα και όλο τον χρόνο έχουν να φρενάρουν και παρόλα αυτά κάθονται σαν αγγούρια πάνω στην διάβαση. Η το άλλο τραγελαφικό σταματάνε μετά το φανάρι χωρίς λόγο και μετά τους βγαίνει ο λαιμός για να δουν αν είναι πράσινο

    Τέσπα αυτά είναι μικρομαλακίες και δεν συγκρίνονται με κάποιον που περνάει με κόκκινο και για μένα είναι απόπειρα δολοφονίας.


    Υ.Γ
    Τι καταραμένα είναι αυτά τα session , γράφω το σεντόνι και μόλις πάω να κάνω αποστολή έχει λήξει το session .

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Σε βρίσκω λίγο υπερβολικό Elessar.GR.. Δεν λέω ότι έχεις άδικο, αλλά ποιος δεν έχει κάνει αυτή τη μλκία σαν του ταρίφα; (με αμάξι ή μηχανάκι)
    Σταματημένος ήσουν και περίμενες το πράσινο , άρα έλεγχες την κατάσταση.

    Δεν συμφωνώ με τον ταξιτζή, αλλά τα μηχανάκια που έχουν αχρωματοψία στα φανάρια, θα έπρεπε να τα εμβολίζουμε;

    Συμφωνώ κι εγώ με omega..

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omega Προβολή μηνύματος
    Οποτε.. Τα μάτια σας 14 και τα νεύρα σας δια του 14
    Τελευταία τροποποίηση από slzr; 18/06/2016 στις 10:35.

  12. #27
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από I-want-a-moto Προβολή μηνύματος
    Ειται το έκανε επίτηδες είτε όχι ο άλλος έσφαξε το κοκκινο,εκτος και ο ΚΟΚ λεει να περιμένεις 10σεκ στο φαναρι μην το σφάξει κανείς,αλήθεια πόσες κόρνες θα φας αν κάτσεις και περιμένεις ενώ είναι πράσινο?
    εεε... ο κοκ λέει όταν ανάψει το πράσινο έχεις δικαίωμα να ξεκινήσεις αν ο δρόμος είναι ελεύθερος, δεν λέει με το που ανάψει πράσινο, ξεκίνα

    όσες κόρνες και να φάω, θα τις προτιμήσω από το να φάω στούκα
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  13. #28
    Banned
    Εγγραφή
    04/06/2015
    Μηνύματα
    115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    εεε... ο κοκ λέει όταν ανάψει το πράσινο έχεις δικαίωμα να ξεκινήσεις αν ο δρόμος είναι ελεύθερος, δεν λέει με το που ανάψει πράσινο, ξεκίνα

    όσες κόρνες και να φάω, θα τις προτιμήσω από το να φάω στούκα
    Μπράβο και άλλα τόσα μπράβο.


  14. #29
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή να μην προσπαθήσουμε έστω να αλλάξουμε ποτέ το μπουρδελο που έχουμε για οδική παιδεία,ε;;;
    Να έχουμε πράσινο και να περιμένουμε και να δείχνουμε κατανόηση στον κάθε ηλίθιο που θα φάει το κόκκινο 5 δευτερόλεπτα αφού ανάψει.
    Όχι ρώσοι να μην γίνουμε αλλα αν θέλουμε ποτέ να αλλάξει κάτι ας βάλουμε το χεράκι μας....
    Πιστεύεις ότι αυτός είναι ο κατάλληλος τρόπος για να αποκτήσουμε οδηγική παιδεία και θα είναι και αποτελεσματικός τρόπος; ΑΝ δεν κάνω λάθος, η διήθηση των μοτοσυκλετών απαγορεύεται από τον ΚΟΚ, τι λες, οι τροχαίες θα έπρεπε να είχαν νούμερα προτεραιότητας όπως οι τράπεζες από τον συνωστισμό για καταγγελίες, το δε youtube δεν θα είχε servers να χωρέσουν τα βιντεάκια για διηθήσεις. Αν θέλουμε λοιπόν να αλλάξει κάτι, ξεκινάμε από τα του οίκου μας, κάνω λάθος;

    Πριν μισή ώρα πετάχτηκα μέχρι Λουτράκι να βάλω βενζίνη στη μηχανή. Σε ΚΑΘΕ φανάρι μοτοσυκλέτες έσφαζαν τα κόκκινα, σε μια περίπτωση με ένα παπί, εάν ο οδηγός του ΙΧ δεν φρέναρε θα τον είχε στείλει αδιάβαστο σε τόπο χλοερό και δεν θα είχε καθόλου άδικο μεταξύ μας. Στο προτελευταίο φανάρι, ένας καριόλης με ένα χρέπι Typhoon ενώ ήμουν σταματημένος στο κόκκινο, με προσπέρασε κινούμενος ανάμεσα σε εμένα και το τσιμεντένιο διαχωριστικό για να σφάξει το κόκκινο...

  15. #30
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    τα εξαντλητικα προστιμα ειναι ατοπα εκτος αν τα συνδεσουμε με το πραγματικο εισοδημα οπως ειναι εξω ωστε να ειναι τσουχτερα και ρεαλιστικα ταυτοχρονα
    Το άτοπο είναι να στέλνεις κάποιον στον άλλο κόσμο ή να σε στέλνει κάποιος που δεν έφταιγε στον άλλο κόσμο, επειδή εσύ ήθελες να σφάξεις το κόκκινο... Τι σχέση έχει το πραγματικό εισόδημα; Ίσα-ίσα που είναι το αντίθετο που λες, δηλ εγώ αν παίρνω €450 το μήνα και ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ότι αν παραβιάσω το κόκκινο θα πρέπει να πληρώσω 2 χιλιάρικα και παρ' όλα αυτά το κάνω συνειδητά, χρειάζεται να το αναλύσουμε;

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κόκκινα φανάρια και Νόμοι: το περιούσιον
    από monstermind στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2010, 01:18
  2. Τα Κοκκινα Φαναρια!
    από fantacid στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2006, 14:49
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 14:32
  4. Η..ωραια..με..τα..κοκκινα
    από jimbar στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 06:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF