Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 101 από 101

Θέμα: Κόκκινα φανάρια

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μία από τις πολλές αντίστοιχες καταστάσεις που βιώνουμε καθημερινά στους δρόμους και μένουν ατιμώρητες φυσικά...
    https://www.youtube.com/watch?v=sMX9Vh-f7yk

  2. #92
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Μία από τις πολλές αντίστοιχες καταστάσεις που βιώνουμε καθημερινά στους δρόμους και μένουν ατιμώρητες φυσικά...
    https://www.youtube.com/watch?v=sMX9Vh-f7yk
    Πριν κανα εξάμηνο φάση:

    12+ μετά τα μεσάνυχτα, σε κεντρικότατο δρόμο, τύπος με κλούβα και 4 άτομα χύμα στην καρότσα,παραβιάζει κόκκινο ενώ εγώ έχω ήδη ξεκινήσει και περνάει στο παρατσακ 30 πόντους μπροστά μου με όσα...
    Μετά το φρενάρισμα,κόρνες και τα σχετικά μπινελίκια ο τύπος σταματάει δεξιά.Με τα πολλά, καλώ αστυνομία η οποία όντως έρχεται εντός 15'.
    Τους λέω το συμβάν και τους δείχνω και τα σημάδια από τα φρένα..Μου είπαν πως δε μπορούν να κάνουν κάτι εφόσον δεν υπάρχουν υλικές ζημιές και πως η καταγγελία του συμβάντος από εμένα ή τον οποιονδήποτε δεν αρκεί για να πιστοποιήσουν παράβαση...Ο τύπος έφυγε κύριος...
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Εμένα έχουν πάψει να μου κάνουν εντύπωση...το λέω και σχεδόν ντρέπομαι αλλά είναι η αλήθεια.Είναι τόσο σύνηθες το φαινόμενο που υπάρχουν πολλοί σαν εμένα οι οποίοι έχουμε πάθει ανοσία...ιδίως όταν το ρεύμα που έχει πράσινο είναι άδειο άρα ασφαλές το περιβάλλον για να ''σφαχτεί'', κατά την αντίληψη του παραβάτη, γίνονται όργια!
    Αμφιβάλλω αν μπορεί κάποιος να κινηθεί νομικά ακόμα και αν έχει καταγραφεί το περιστατικό με την action camera του και φαίνονται οι πινακίδες του θύτη...μη σου πω ότι κινδυνεύει να βρει και τον μπελά του επειδή κατέγραφε παράνομα.

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Το τραγελαφικό είναι ότι κάτι τύποι σαν αυτούς που φοράνε τα κράνη σαν περικεφαλαία και τρώνε τα κόκκινα θεωρούν τους εαυτούς τους επαναστάτες

  5. #95
    SUZUKI GSR600 K6 Το avatar του/της 618RR
    Εγγραφή
    07/10/2004
    Μηνύματα
    112
    https://www.huffingtonpost.gr/entry/...&utm_term=Pos1

    1. 200km/h+
    2. 3 κόκκινα "σφαγμένα"
    3. (εδώ τερμάτισα) Αντίθετο ρεύμα


    Τα 1 και 2 κοντεύω να τα συνηθίσω σαν "στραβά κι ανάποδα". Αλλά σε συνδυασμό με το 3 δε μπορώ να τα επεξεργαστώ...

    Ανεξάρτητα από το συγκεκριμένο περιστατικό, αναρωτιέμαι τι και πώς σκέφτεται ένας άνθρωπος που ενεργεί έτσι

    - Στοίχημα / μαγκιά / επίδειξη;
    - Άγνοια κινδύνου (ακόμα και λόγω τροποποίησης συνειδησιακής κατάστασης, βλ. ουσίες);
    - Απόλυτη εμπιστοσύνη στις οδηγικές του ικανότητες;
    - Κ@υλ@ που σου δίνει η υπέρβαση των ορίων;
    - Όλα τα παραπάνω;

  6. #96
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    "Αντίθετο ρεύμα" πιθανότατα εννοούν 5 πόντους από τη διαχωριστική, κάτι που οι περισσότεροι κάνουμε στις προσπεράσεις.
    Life begins at 45°.

  7. #97
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Βλέπω μια παρουσίαση του zx-9 σε ένα αγγλικό βίντεο στο youtube, λέει ο τύπος 2-3 φορές ''κρίμα που δεν μπορούμε να απολαύσουμε την δύναμη του μοτέρ και πρέπει να πάμε σε πίστα'' ''i want to set 143 horse loose but there is not a track near'' ''i wanna feel how it's like'' κτλ κτλ
    Γατάκια Εγγλέζοι
    porca miseria.

  8. #98
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Βλέπω μια παρουσίαση του zx-9 σε ένα αγγλικό βίντεο στο youtube, λέει ο τύπος 2-3 φορές ''κρίμα που δεν μπορούμε να απολαύσουμε την δύναμη του μοτέρ και πρέπει να πάμε σε πίστα'' ''i want to set 143 horse loose but there is not a track near'' ''i wanna feel how it's like'' κτλ κτλ
    Γατάκια Εγγλέζοι
    Άμα σου ερχόντουσαν 3-4 "καλές" κλήσεις μέσω κάμερας, να δεις νιαουρίσματα που θα έκανες....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #99
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Γενικότερα υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση σε κάθε χώρα σε σχέση με όλα αυτά τα ανεβασμένα βίντεο στο youtube.
    Στην Καλιφόρνια εάν δεν σε πιάσουν δεν σου κάνουν τίποτα (γιατί θεωρητικά μέσα από το κράνος δεν ξέρουν ποιός είσαι)
    Στην Αγγλία αντίθετα έχουν πέσει γερά πρόστιμα κυνηγώντας τύπους που ανέβασαν καγγουριλίκια .
    Αντίστοιχα και οι δημοσιογράφοι ακολουθούν politically correct τακτική . Το τι λένε σε σχέση με το τι κάνουν πολλές φορές είναι διαφορετικό.

  10. #100
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Στην διαφορά κουλτούρας κυρίως αναφερόμουν
    porca miseria.

  11. #101
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Στην διαφορά κουλτούρας κυρίως αναφερόμουν
    Καλά η κουλτούρα τους φαίνεται, στην Ζάκυνθο, στην Κρήτη, στην Ρόδο κλπ........................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Κόκκινα φανάρια και Νόμοι: το περιούσιον
    από monstermind στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2010, 02:18
  2. Τα Κοκκινα Φαναρια!
    από fantacid στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2006, 15:49
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 15:32
  4. Η..ωραια..με..τα..κοκκινα
    από jimbar στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 07:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF