Σελίδα 2 από 36 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 536

Θέμα: Γωνιακοί Τροχοί Λειαντήρες

  1. #16
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Πολύ κοντά στον δικό μου τρόπο σκέψης είναι ο Camen. Boschάκια υπάρχουν αρκετά στην γκάμα μου ήδη και δεν είναι κακό να παίζεις συνδυαστικά. Το πολύ πολύ να πάρω και μία μπαταρία 6Ah. Θα ήταν καλό να μπαίνουν όλα σε βαλίτσα (αντιπαθώ τα χυμαδιά), το με ρεύμα είναι ποιο δυνατό αλλά πολλές φορές η μπαταρία σώζει ακόμα και στον πολιτισμό (ξαναακούει Camen??), επίσης για τις δουλειές που το θέλω τα 125 είναι οκ. Θα κοιτάξω και Metabo και για Milwaukee πτανα σουπιά μας έχεις καταστρέψει. Αφού όλοι το λέτε οι ρυθμιζόμενες στροφές είναι καλό, θα είναι ικανή και αναγκαία συνθήκη για την αγορά.
    Και πάνω που τα έχεις βάλει όλα στο μυαλό σου σε μια τάξη, έρχονται ανατροπές γμτ.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Πολύ κοντά στον δικό μου τρόπο σκέψης είναι ο Camen. Boschάκια υπάρχουν αρκετά στην γκάμα μου ήδη και δεν είναι κακό να παίζεις συνδυαστικά. Το πολύ πολύ να πάρω και μία μπαταρία 6Ah. Θα ήταν καλό να μπαίνουν όλα σε βαλίτσα (αντιπαθώ τα χυμαδιά), το με ρεύμα είναι ποιο δυνατό αλλά πολλές φορές η μπαταρία σώζει ακόμα και στον πολιτισμό (ξαναακούει Camen??), επίσης για τις δουλειές που το θέλω τα 125 είναι οκ. Θα κοιτάξω και Metabo και για Milwaukee πτανα σουπιά μας έχεις καταστρέψει. Αφού όλοι το λέτε οι ρυθμιζόμενες στροφές είναι καλό, θα είναι ικανή και αναγκαία συνθήκη για την αγορά.
    Και πάνω που τα έχεις βάλει όλα στο μυαλό σου σε μια τάξη, έρχονται ανατροπές γμτ.
    Εχεις πολλα πραγματα της Bosch, παίξε εκει να τα εχεις ολα ομορφα τακτοποιημένα , τα lboxx που εχουν χωράνε κ επιπλέον πραγματάκια μεσα , κουμπώνουν το ενα πανω στο αλλο κ τα χεις ολα Φούλ τακτοποιημένα ! Κ βέβαια η Bosch εχει διαχρονική αξία στη να αγορά της Ελλάδας κ μελλοντικά αν χρειαστει κατι ίσως γλυτώσεις εκπλήξεις !
    Για τα dewalt ας πουμε μου εχουν πει οτι δεν υπάρχει το παραμικρό διαθέσιμο ανταλλακτικό αμερικανικά γαρ, δε ξερω κατα ποσο ισχύει ...

    Άμα αποφασίσεις για Bosch , παρε κ ενα lboxx με το ανάλογο "ταμπλό" να βαλεις το παλμικο της wurth με τα συνοδευτικά του μεσα να εισαι κυριλέ !

  3. #18
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Εχεις πολλα πραγματα της Bosch, παίξε εκει να τα εχεις ολα ομορφα τακτοποιημένα , τα lboxx που εχουν χωράνε κ επιπλέον πραγματάκια μεσα , κουμπώνουν το ενα πανω στο αλλο κ τα χεις ολα Φούλ τακτοποιημένα ! Κ βέβαια η Bosch εχει διαχρονική αξία στη να αγορά της Ελλάδας κ μελλοντικά αν χρειαστει κατι ίσως γλυτώσεις εκπλήξεις !
    Για τα dewalt ας πουμε μου εχουν πει οτι δεν υπάρχει το παραμικρό διαθέσιμο ανταλλακτικό αμερικανικά γαρ, δε ξερω κατα ποσο ισχύει ...

    Άμα αποφασίσεις για Bosch , παρε κ ενα lboxx με το ανάλογο "ταμπλό" να βαλεις το παλμικο της wurth με τα συνοδευτικά του μεσα να εισαι κυριλέ !
    that's my boy
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #19
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Όταν μιλάμε για μπαταρίας δεν παίζει να μη προσπαθήσεις να τα συνδυάσεις. Όχι πως κάποιες μπαταρίες των milwaukee η των felisati δε θα ταιριάζουν στα bosch αλλά λέμε τώρα!

    Για ηλεκτρικά όλες οι μάρκες που αναφέρθηκαν ειναι καλές. Στις low end κατηγορίες πολλές απ' τις παραπάνω μάρκες έχουν μοντέλα κατασκευασμένα στην κίνα. Bosch, hilty, makita κ.α. Δεν είναι όμως όλα τα 125αρια της bosch για παράδειγμα made in prc. Αλλά και να είναι πάλι δεν σε απασχολεί πολύ. Το ότι το εργαλείο θα είναι καλό για τη δουλειά που το θέλεις είναι σίγουρο. Εσύ θέλεις απλά να ξεφύγεις απ' τα φτηνιάρικα και απ' τη στιγμή που δε θα το χρησιμοποιείς επαγγελματικά είναι υπέρ αρκετό. Μη με ακούς εμένα, fein και suhner απευθύνονται αποκλειστικά σε επαγγελματίες και σε βαριά βιομηχανικά περιβάλλοντα.

    Η metabo είναι μια απ' τις καλύτερες κατασκευάστριες σε γωνιακούς τροχούς και έχει καλή αντιπροσωπία στη Ελλάδα. Δε βρίσκω το λόγο να μη την ψάξεις και αν σου κάνει η τιμή να την επιλέξεις με κλειστά μάτια. Διαφορετικά παΝΕ σε boschaki (ή ότι άλλο θες) και ας ειναι prc. (ίσως και κάποια 115 της metabo να είναι prc μα δεν είμαι σίγουρος)

    Οι ρυθμιζόμενες στροφές είναι καλές. Αν θέλεις να κόψεις inox με τον τροχό χωρίς ρυθμιζόμενες στροφές θα στο μπλεδίσει. Το ίδιο και αν θέλεις να το γυαλίσεις. Το πλαστικό, όπως είπε ο fkol θα στο κάψει!
    Πάντως εαν δε σε ενδιαφέρουν τα παραπάνω και απλά θέλεις να κόβεις κανένα σίδερο πάρε χωρίς ρυθμιζόμενες στροφές ώστε να έχεις καλύτερη τιμή και περισσότερες επιλογές. Makitakia (ναι prc στ' @ σου) βρίσκεις με 40 ευρώ χαρτόκουτο στο συνοικιακό μαγαζάκι.

    Βαλιτσάκια θα βρεις και απ' την κατασκευάστρια και από άλλους κατασκευαστές. Αν πας στο σαιτ της bosch πχ στην κατηγορία των επαγγελματικών (μπλε σειρά) θα βρεις βαλιτσάκι για μικρό γωνιακό τροχό και από κάτω θα σου λέει και ποια μοντέλα χωράει. Η metabo το ίδιο. (τιμή 25-30 για το bosch)

    Αν ψάξεις στο google θα βρεις και άλλες επιλογές για βαλιτσάκια. Στην stereotikh πχ έχει βαλιτσάκι universal.

    Διαφορετικά πας σε lbox που είπε ο καμεν αλλα 1ον είναι πιο ακριβά και 2ον δεν έχουν εσωτερικό για γωνιακούς τροχούς ρευματος, μόνο για μπαταρίας.

    Στην γερμανία βρίσκεις metabo με ρυθμιζόμενες στροφές σε βαλιτσάκι με τιμή λίγο πάνω από 100αρικο (120 νομίζω το είχα πετύχει). Και πιο φθηνά μπορείς να βρεις αλλά με λιγότερα βατ.

    Αν το θέλεις πακέτο με βαλίτσα googlare βαζοντας το koffer. πχ. winkelschleifer koffer.

    Πάρε.

    http://www.ebay.de/bhp/winkelschleifer-koffer


    Μπες και στο idealo.de (ότι είναι και ο skroutz).

    Δεν αξίζει να πελαγώνεις.
    Sent from me using a computer.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.855
    Όσον αφορά την τροφοδοσία, ψηφίζω καλώδιο, όχι μπαταρία.
    Στον τροχό χρειάζεται η έξτρα δύναμη και διάρκεια.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    http://www.kounelis.com.gr/products2...-125-mm,-720-w

    ηλεκτρικό φίλε να πάρεις. οτι και να πάρεις απο μάρκα καλό θα βγει.για μένα τα μακιτα εχουν ωραία λαβή,τα δουλεύεις με ενα χέρι.

    για να καταλάβεις τι λεω οτι και να παρεις απο μαρκα,εγω εχω εκτος τα αλλα (μακιτα ντεβαλ) ενα μπος πρασινη σειρα ερασιτεχνικό κοντα στα 10 χρόνια και το
    δουλεύω επαγγελματικά δεν εχει κανει κιχ.και εχει δουλέψει ωρες χωρίς να σβήνει καθόλου και κάτω απο ήλιο!σιδεράς ειμαι έχουν περαση πολλα εργαλεία απ τα χέρια μου. 50-60 ευρω δώσε θα το έχεις μια ζωή.

  7. #22
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Και εδω https://www.kentrovidas.gr/prodcat.php?cat=1716
    Απο δω πήρα το παλμικο .

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Και εδω μπαταρίας https://www.kentrovidas.gr/prodcat.php?cat=2129

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    με εχουν καλυψει οι προλαλησαντες αλλα ας πω την γνωμη μου


    απο μενα τα εξης. 125mm, ρευματος, μακιτα- μιλγουοκι, ρυθμιζομενες στροφες. και επισης τα flap disks ειναι απλα σουπερ απο δισκο λειανσης.



    Γιαννης

  11. #26
    To τροχουδάκι 10.2V της bosch πως το βρίσκεις;

    https://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=8821
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    To τροχουδάκι 10.2V της bosch πως το βρίσκεις;

    https://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=8821
    Ειναι μπιμπελό αλλα πιςτευω ειναι για συγκεκριμένες εργασίες , τίποτα λαμαρινακια, πλαστικές σωλήνες κλπ ...

  13. #28
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος

    αυτός ο πστς στέλνει Ελλάδα??
    βρήκα αυτό
    http://www.werkzeugalarm.de/elektrow...h-008/a-10782/
    και πολύ με άρεσε, με το βαλιτσάκι του, νοικοκυρεμένο.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #29
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    To τροχουδάκι 10.2V της bosch πως το βρίσκεις;

    https://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=8821

    Το έχω δει και ψήνομαι! Θα το πάρω solo + μια μπαταρία 6Ah όπου το βρω οικονομικά. Επίσης θέλω να βρω κι ένα δραπανοκατσάβιδο της bosch 10.8 2Li πάλι σόλο να το παντρέψω με το παλμικό που έχω, σε μια θήκη και αυτά.
    Έχω παραγγείλει και κάγκελα για την χοντρή, θα με σκίσει η milf.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  15. #30
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    αυτός ο πστς στέλνει Ελλάδα??
    Ναι στέλνει.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot from 2016-06-18 20-50-41.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	46,0 KB 
ID:	361226
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 2 από 36 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 4 Road Movies (4-Τροχοί)
    από Kizoku στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2006, 10:36
  2. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 13:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF