Σελίδα 6 από 36 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 536

Θέμα: Γωνιακοί Τροχοί Λειαντήρες

  1. #76
    Έχεις μπροστά σου δύο τροχούς. Ο ένας είναι αγορασμένο από κάποιο ευρωπαϊκό(?) μαγαζί και το άλλο από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπία. Το επίσημο είναι 8€ ακριβότερο. Ποιο θα πάρεις εσύ; Εγώ αν το ήξερα θα έπαιρνα με κλειστά τα μάτια το επίσημο. Αλλά το τι θα έκανα εγώ είναι διαφορετικό από το τι θα έκανε κάποιος άλλος. Πάντως παράλογο δεν είναι.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Έχεις μπροστά σου δύο τροχούς. Ο ένας είναι αγορασμένο από κάποιο ευρωπαϊκό(?) μαγαζί και το άλλο από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπία. Το επίσημο είναι 8€ ακριβότερο. Ποιο θα πάρεις εσύ; Εγώ αν το ήξερα θα έπαιρνα με κλειστά τα μάτια το επίσημο. Αλλά το τι θα έκανα εγώ είναι διαφορετικό από το τι θα έκανε κάποιος άλλος. Πάντως παράλογο δεν είναι.
    Αν οι τροχοί είναι το ίδιο ακριβώς μοντέλο, θα πάρω αυτόν που μου προσφέρει την καλύτερη συμφωνία.
    Δηλαδή τον φτηνότερο αν η συμφωνία είναι ίδια, ή τον ακριβότερο αν μου προσφέρεται κάποιο μπόνους που θεωρώ πως καλύπτει τη διαφορά (πχ κάποιο εκπτωτικό κουπόνι για επόμενη αγορά, μεγαλύτερη διάρκεια στην εγγύηση κτλ)
    Αν οι τροχοί δεν είναι το ίδιο ακριβώς μοντέλο, θα ψάξω τι διαφορά έχουν και θα αποφασίσω αναλόγως.

    Σε κάθε περίπτωση πάντως, το μαγαζί (είτε αυτό είτε οποιοδήποτε άλλο) δεν έχει την παραμικρή υποχρέωση να μου πει από που ψωνίζει και ναι, είναι παράλογο να απαιτώ κάτι τέτοιο ή να το θεωρώ αυτονόητο.
    Εκτός αν είμαι ελεγκτής της εφορίας και του κάνω έλεγχο στα βιβλία...
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  3. #78
    Κάνεις μεγάλο λάθος κατά τη γνώμη μου. Το μαγαζί μπορεί να κάνει ότι θέλει για το δικό του το συμφέρον. Αυτό δε σημαίνει ότι συμβαδίζουν το δικό του με το δικό μου συμφέρον. Εγώ αυτή τη παραεισαγωγή από μεγάλο κατάστημα τη θεωρώ κοροϊδία. Και μη κολλάμε μόνο στα εργαλεία της bosch γιατί το κάνει και με τα υπόλοιπα. Και στα υπόλοιπα θα έχεις αποδεδειγμένα ΠΡΟΒΛΗΜΑ με την εγγύηση. Δεν απαιτώ τίποτα, απλώς κρίνω κάποιον αν αξίζει την εμπιστοσύνη μου. Οι συγκεκριμένοι δεν....
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Κάνεις μεγάλο λάθος κατά τη γνώμη μου.
    Δεν κάνω κατά το ελάχιστο λάθος, αντικειμενικά.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Το μαγαζί μπορεί να κάνει ότι θέλει για το δικό του το συμφέρον. Αυτό δε σημαίνει ότι συμβαδίζουν το δικό του με το δικό μου συμφέρον. Και μη κολλάμε μόνο στα εργαλεία της bosch γιατί το κάνει και με τα υπόλοιπα. Και στα υπόλοιπα θα έχεις αποδεδειγμένα ΠΡΟΒΛΗΜΑ με την εγγύηση.
    Πολύ σωστά. Γι αυτό δεν απάντησα «θα πάρω το φτηνότερο», αλλά απάντησα «θα πάρω αυτό που μου προσφέρει την καλύτερη συμφωνία», ακριβώς επειδή φροντίζω για το δικό μου συμφέρον ως τελικού καταναλωτή, αδιαφορώντας για το συμφέρον είτε του Χ καταστήματος είτε της αντιπροσωπείας.
    Επίσης, η συζήτηση αφορά τη συγκεκριμένη προσφορά και το συγκεκριμένο μοντέλο.
    Προφανώς για άλλο πράγμα εξετάζουμε πάλι κατά περίπτωση τι μας συμφέρει και αποφασίζουμε.

    Απλώς, αυτό που λέω είναι πως το να έχουμε έναν μπούσουλα του τύπου
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Δεν απαιτώ τίποτα, απλώς κρίνω κάποιον αν αξίζει την εμπιστοσύνη μου. Οι συγκεκριμένοι δεν....
    ή και ακριβώς το αντίθετο, είναι συναισθηματική κρίση. Δεν βασίζεται στο καθαρό ψυχρά υπολογισμένο καταναλωτικό συμφέρον που κατά περίπτωση μπορεί να βρίσκεται εδώ ή εκεί.
    Άσε που μπορεί και να παρερμηνευθεί ως εμπάθεια αν δεν συνοδεύεται από συγκεκριμένα παραδείγματα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Εγώ αυτή τη παραεισαγωγή από μεγάλο κατάστημα τη θεωρώ κοροϊδία.
    Δεκτό, αλλά αυτό είναι απλώς μια προσωπική άποψη, γι αυτό και ξεκινά με τη λέξη «Εγώ».

    Και μιας και μιλάμε για την Bosch και την αντιπροσωπεία της, δες παρακάτω μια συνομιλία μου με το τμήμα ανταλλακτικών της:
    - Καλημέρα, θα ήθελα το ανταλλακτικό με κωδικό ΧΧΧ για την σέγα ΨΨΨ (η βάση της...)
    - Ναι, αφήστε με να κοιτάξω στην αποθήκη και σε μια ώρα, δύο το πολύ θα σας πάρω τηλέφωνο.
    - Οκ!
    (Δύο μέρες μετά...)
    - Ναι, είμαστε από το τμήμα ανταλλακτικών της Bosch, ζητήσατε το ΧΧΧ...
    - Βεβαίως, πότε μπορώ να το έχω και πόσο θα κοστίσει;
    - Να, ξέρετε, δεν το φέρνουμε πια...
    - Τι εννοείτε, το φέρνατε κάποτε και το σταματήσατε;
    - Μάλιστα...
    - Μα το εργαλείο πωλείται ακόμη...
    - Το ξέρουμε, αλλά δεν φέρνουμε αυτόν τον κωδικό ανταλλακτικού πια.
    - Οκ, μπορείτε να το παραγγείλετε μεμονωμένα και να το πάρω όταν έρθει με την επόμενη παραγγελία;
    - Όχι, δυστυχώς δεν γίνεται να το φέρουμε...
    - Δηλαδή τι να κάνω, να πετάξω τη σέγα και να πάρω άλλη;
    - Δεν ξέρω...

    Πες μου λοιπόν έναν λόγο να δώσω σε αυτή την αντιπροσωπεία 8 παραπάνω ευρώ. Άσε που ούτε αυτοί από το skroutz ξέρουμε αν έχουν εργαλεία αντιπροσωπείας ή παραεισαγωγής.

    Και αυτό δεν είναι μεμονωμένο, έχω ιστορίες και από άλλες αντιπροσωπείες, εργαλείων και μη.
    Όλοι έχουμε...
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  5. #80
    Δηλαδή θες να κάθομαι να γράφω παραδείγματα γιατί δε γουστάρω το συγκεκριμένο μαγαζί; και αν δε το κάνω είμαι εμπαθής με το μαγαζί; Λες και τους ξέρω από χθες. Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις κάποια σχέση με το μαγαζί; Το υπερασπίζεσαι με θέρμη. Να το κάνουμε με τα μηχανάκια, εντάξει, να το κάνουμε με τα εργαλεία, να το καταλάβω, αλλά να το κάνω με τα ιντερνετομαγαζα δε το καταλαβαίνω.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  6. #81
    Απ όσο ξέρω, όλα τα εργαλεία έχουν 1 έτος εγγύηση αρχικά και μπορεί να γίνει επέκταση της εγγύησης για αλλα 2 ετη στη μπλε σειρά. Αν κάνω λάθος, διορθώστε με. Αν ζητήσω επέκταση της εγγύησης για κάτι που αγοράστηκε απ το e-shop, θα το δεχθεί η Bosch η όχι?
    Προφανώς δεν έχω κανένα κόλλημα με το e-shop, εγώ είδα ένα πολύ καλό εργαλείο σε μια καλή τιμή και το ποσταρα.

  7. #82
    Η bosch δε ζητάει απόδειξη αγοράς από Ελληνικό μαγαζί για επέκταση εγγύησης. Η makita αντιθέτως ζητάει.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  8. #83
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος

    Αναξιόπιστο όσον αφορά ποιον τομέα;

    Δεν μου αρέσει να κάνω τον συνήγορο του e-shop, ούτε είμαι και κανένας συχνός πελάτης.
    Η εμπειρία μου όσον αφορά το κατάστημα είναι 5 παραγγελίες όλες κι όλες, οι 2 από αυτές εργαλεία.
    Δεν με καθυστέρησαν, μου έφεραν ακριβώς αυτό που παρήγγειλα, δεν με χρέωσαν κάτι παραπάνω, δεν πήρα ποτέ κάτι χτυπημένο, τσαλακωμένο κτλ.
    Προσωπικά δεν έχω παράπονο.
    Τα έχω γράψει σε άλλο θέμα και δεν είναι ένας ο λόγος είναι πολλοί. Αγορασμένα από κράτη του πρώην Ανατολικού μπλοκ τα περισσότερα που πουλάει με περιορισμένες εγγυήσεις (γι' αυτό και το χαμηλό κόστος), οι προσφορές δεν είναι ποτέ προσφορές, αυτοί τις βαφτίζουν προσφορές, πολλάκις πελάτες μου με προβλήματα στα pc τους αντιμετώπισαν προβλήματα με τις εγγυήσεις και ο λόγος είναι απλός. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις. Η Ελλάδα ανήκει στην ΕΕ και ως εκ τούτου ότι εισάγεται στην χώρα έχει αυτόματα 2 χρόνια εγγύηση. Αυτό δεν συμβαίνει ας πούμε στην Ρωσία. Η εταιρίας Vaska πχ που βγάζει το τάδε προϊόν δίνει και την ανάλογη εγγύηση με την ανάλογη τιμή πάντα σε σχέση με το από που θα γίνει η εισαγωγή. Αν λοιπόν το συγκεκριμένο κατάστημα αγοράζει από Ρωσία και πουλάει στην Ελλάδα, τα προϊόντα συνοδεύονται από την εγγύηση που καλύπτει την χώρα εισαγωγής, άρα στην περίπτωσή μας έχουν 1 χρόνο εγγύηση και αυτό εν αγνοία του τελικού αγοραστή. Αν τους ζορίσεις βέβαια λίγο στο λένε (είναι άλλωστε εμφανές από τις συσκευασίες των προϊόντων από ποιες χώρες προέρχονται), αλλά αυτό γίνεται τώρα τελευταία και η απάντηση είναι ότι καλύπτουν αυτοί τον εξτρα χρόνο εγγύησης. Προσωπικά όμως ενώ ξέρω πάνω από 20 περιπτώσεις με χαλασμένα προϊόντα εντός διετίας δεν ξέρω ούτε έναν που να τον κάλυψε το εν λόγω μαγαζί. Όχι ψέματα, ξέρω έναν που έκανε τρελή φασαρία και πήρε τα λεφτά του πίσω μετά από απειλές κλπ κλπ.

    Όσο για τις τιμές των προσφορών, εδώ απλά έτυχε (τέλος μήνα και θέλει ρευστό να πληρώσει επιταγές οπότε ρευστοποιεί εύκολα ρευτοποιήσιμο στοκ - συχνό φαινόμενο του συγκεκριμένου), στις περισσότερες περιπτώσεις οι προσφορές δεν είναι καν καλή τιμή. Όταν έψαχνα για γωνιακό τροχό αυτό που είχε προσφορά της bosch ήταν 30 € ακριβότερο από την υπόλοιπη αγορά

    Και πολλά άλλα που απλά βαριέμαι να γράφω!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Για να αλλάξουμε λίγο το θέμα και μιας και είναι από τοις λίγες φορές που το έχω σπίτι και όχι κάπου να βγάζει μεροκάματο αλλά και για να ανεβάσω και κάτι πέρα από κατσαβίδια πένσες κτλ να ένα αρκετά καλό τριβείο:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20161023_210847.jpg 
Προβολές:	181 
Μέγεθος:	36,7 KB 
ID:	371946
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20161023_211149.jpg 
Προβολές:	183 
Μέγεθος:	33,6 KB 
ID:	371947
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20161023_211121.jpg 
Προβολές:	184 
Μέγεθος:	72,9 KB 
ID:	371948

  10. #85
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Ιταλικός!

    Ωραίος..
    Sent from me using a computer.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Τα έχω γράψει σε άλλο θέμα και δεν είναι ένας ο λόγος είναι πολλοί. Αγορασμένα από κράτη του πρώην Ανατολικού μπλοκ τα περισσότερα που πουλάει με περιορισμένες εγγυήσεις (γι' αυτό και το χαμηλό κόστος), οι προσφορές δεν είναι ποτέ προσφορές, αυτοί τις βαφτίζουν προσφορές, πολλάκις πελάτες μου με προβλήματα στα pc τους αντιμετώπισαν προβλήματα με τις εγγυήσεις και ο λόγος είναι απλός. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις. Η Ελλάδα ανήκει στην ΕΕ και ως εκ τούτου ότι εισάγεται στην χώρα έχει αυτόματα 2 χρόνια εγγύηση. Αυτό δεν συμβαίνει ας πούμε στην Ρωσία. Η εταιρίας Vaska πχ που βγάζει το τάδε προϊόν δίνει και την ανάλογη εγγύηση με την ανάλογη τιμή πάντα σε σχέση με το από που θα γίνει η εισαγωγή. Αν λοιπόν το συγκεκριμένο κατάστημα αγοράζει από Ρωσία και πουλάει στην Ελλάδα, τα προϊόντα συνοδεύονται από την εγγύηση που καλύπτει την χώρα εισαγωγής, άρα στην περίπτωσή μας έχουν 1 χρόνο εγγύηση και αυτό εν αγνοία του τελικού αγοραστή. Αν τους ζορίσεις βέβαια λίγο στο λένε (είναι άλλωστε εμφανές από τις συσκευασίες των προϊόντων από ποιες χώρες προέρχονται), αλλά αυτό γίνεται τώρα τελευταία και η απάντηση είναι ότι καλύπτουν αυτοί τον εξτρα χρόνο εγγύησης. Προσωπικά όμως ενώ ξέρω πάνω από 20 περιπτώσεις με χαλασμένα προϊόντα εντός διετίας δεν ξέρω ούτε έναν που να τον κάλυψε το εν λόγω μαγαζί. Όχι ψέματα, ξέρω έναν που έκανε τρελή φασαρία και πήρε τα λεφτά του πίσω μετά από απειλές κλπ κλπ.

    Όσο για τις τιμές των προσφορών, εδώ απλά έτυχε (τέλος μήνα και θέλει ρευστό να πληρώσει επιταγές οπότε ρευστοποιεί εύκολα ρευτοποιήσιμο στοκ - συχνό φαινόμενο του συγκεκριμένου), στις περισσότερες περιπτώσεις οι προσφορές δεν είναι καν καλή τιμή. Όταν έψαχνα για γωνιακό τροχό αυτό που είχε προσφορά της bosch ήταν 30 € ακριβότερο από την υπόλοιπη αγορά

    Και πολλά άλλα που απλά βαριέμαι να γράφω!
    Καλώς, αν και το παρακάτω με μπερδεύει:
    Αν λοιπόν το συγκεκριμένο κατάστημα αγοράζει από Ρωσία και πουλάει στην Ελλάδα, τα προϊόντα συνοδεύονται από την εγγύηση που καλύπτει την χώρα εισαγωγής, άρα στην περίπτωσή μας έχουν 1 χρόνο εγγύηση και αυτό εν αγνοία του τελικού αγοραστή.
    Το e-shop και πάλι κάνει εισαγωγή στην Ελλάδα, άρα και πάλι η εγγύηση που υποχρεούται να προσφέρει είναι 2 χρόνια, άσχετα με το από που έκανε εισαγωγή.
    Αν αυτό που μου λες είναι πως μετά τον 1 χρόνο σε μπουρδουκλώνουν για να το αποφύγουν, όχι μόνο το πιστεύω, αλλά πιθανότατα θα ισχύει και από την 1η εβδομάδα μετά την πώληση.

    Όχι μόνο εκεί βέβαια, για παράδειγμα εγώ έχω πληρώσει 1000€ το σετάκι σερβομοτέρ-βάση 2ων πεταλούδων του GSXR γιατί κατά την Suzuki «έβαλα χέρι στο σερβομοτέρ και το έκαψα», ενώ ακόμα και για λάδια πήγαινα στο συνεργείο και άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας...

    Απλώς αν για to συγκεκριμένο προϊόν μπορείς να καλυφθείς μέσω της Bosch, προφανώς το παραπάνω πρόβλημα παύει να ισχύει.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  12. #87
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Μια επισήμανση για τις εγγυήσεις.

    Κάποιες εταιρίες πώλησης, όταν μας χαλάσει το ψυγείο, φριντέζα, τρυπάνι και θέλουμε να κάνουμε χρήση της εγγύησης, μας παραπέμπουν στον κατασκευαστή ενώ είναι υποχρεωμένες να το αναλάβουν αυτοί και να το στείλουν αυτοί στον κατασκευαστή.

    Ο κατασκευαστής προσφέρει εγγύηση με βάση το serial no. Αν το serial no είναι για την αγορά της Ρωσίας θα μας δώσει την ανάλογη εγγύηση. Κάποιες μάρκες όπως η bosch έχουν την ίδια εγγύηση ανεξάρτητα της χώρας απ' την οποία έγινε η αγορά, άλλες όχι.

    Κάποιοι κατασκευαστές δίνουν και προέκταση εγγύησης αλλά δεν ξέρω αν και πάλι παίζει ρόλο το serial no.

    Προβλήματα με εγγυήσεις μπορεί να αντιμετωπίσει κανείς με όλες τις μάρκες. Μεγάλο ρόλο παίζει και ο αντιπρόσωπος.

    Κάποια καταστήματα ισχυρίζονται ότι δίνουν έχτρα εγγύηση ή στο παράδειγμα του βάσκα, τον 1 χρόνο επιπλέον που δεν δίνει ο κατασκευαστής στο είδος παραεισαγωγής. Αυτό είναι εφικτό, αλλά για να συμβεί θα πρέπει να υπάρχει σύμβαση με κάποια ασφαλιστική εταιρία που θα καλύψει τον 1 χρονο επιπλέον. Με λίγα λόγια...
    Sent from me using a computer.

  13. #88
    Ορίστε και κάποια παραδείγματα

    Σε κάποια εργαλεία το κατάστημα αναφέρει ότι " Εγγύηση: 1 χρόνος. Με επέκταση στα 3 έτη κατόπιν απλής εγγραφής στο site της Bosch εντός 28 ημερών από την αγορά σας. "

    http://www.e-shop.gr/sega-ilektriki-...e-p-TLS.030237

    Σε κάποια άλλα όμως αναφέρει απλώς " Εγγύηση: 1 έτος " ενώ ΟΛΟΙ ξέρουμε ότι τα μπλε εργαλεία της Bosch έχουν 1+2 = 3 χρόνια εγγύηση.

    http://www.e-shop.gr/goniakos-ilektr...m-p-TLS.030185

    http://www.e-shop.gr/drapanokatsabid...s-p-TLS.031092

    Μπορεί να το ξέχασαν; Δεν είμαι τόσο αφελής.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  14. #89
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Καλώς, αν και το παρακάτω με μπερδεύει:

    Το e-shop και πάλι κάνει εισαγωγή στην Ελλάδα, άρα και πάλι η εγγύηση που υποχρεούται να προσφέρει είναι 2 χρόνια, άσχετα με το από που έκανε εισαγωγή.
    Αν αυτό που μου λες είναι πως μετά τον 1 χρόνο σε μπουρδουκλώνουν για να το αποφύγουν, όχι μόνο το πιστεύω, αλλά πιθανότατα θα ισχύει και από την 1η εβδομάδα μετά την πώληση.


    Όχι μόνο εκεί βέβαια, για παράδειγμα εγώ έχω πληρώσει 1000€ το σετάκι σερβομοτέρ-βάση 2ων πεταλούδων του GSXR γιατί κατά την Suzuki «έβαλα χέρι στο σερβομοτέρ και το έκαψα», ενώ ακόμα και για λάδια πήγαινα στο συνεργείο και άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας...

    Απλώς αν για to συγκεκριμένο προϊόν μπορείς να καλυφθείς μέσω της Bosch, προφανώς το παραπάνω πρόβλημα παύει να ισχύει.
    Να μην σε μπερδεύει, αυτός είναι ο όρος "παραεισαγωγή". Τα χ προϊόντα με τους συγκεκριμένους σειριακούς αριθμούς πουλήθηκαν από την μαμά εταιρία στην Ρωσία και καλύπτονται από τους εκεί όρους και συνθήκες εγγύησης. Αν αυτά τα φέρει ανεξάρτητος έμπορος (γιατί για τέτοιος λογίζεται) ο όποιος στην Ελλάδα, η μαμά εταιρία έχει υποχρέωση κάλυψης εγγύησης με τους όρους και συνθήκες της πρώτης χώρας. Στην 2η χώρα (Ελλάδα) δεν έγινε επίσημη εισαγωγή, έγινε μεταπώληση.
    Τρανταχτό παράδειγμα το iPhone 7 για το οποίο ο ντόρος είναι πρόσφατος. Το τηλέφωνο έχει 1 χρόνο παγκόσμια εγγύηση αλλά με απόδειξη αγοράς χώρας μέλους της ΕΕ η εγγύηση πάει αυτόματα στα 2 χρόνια.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  15. #90
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Επειδή πιο πάνω μιλούσαμε για τις "μούφα" προσφορές και μιας και το έχω πρόσφατο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tivizen.jpg 
Προβολές:	145 
Μέγεθος:	67,4 KB 
ID:	372027

    Μπλιμπλίκι που δίνει δυνατότητα στο κινητό με Android να παίζει τηλεόραση. Δικιά μου τιμή λιανικής χωρίς προσφορά 18€, του εν λόγω καταστήματος με προσφορά 18,90€ από 29.90. όχι μόνο για γέλια αλλά και για κλάματα. Και υπάρχει κόσμος που τρέχει να προλάβει τις προσφορές
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 6 από 36 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 4 Road Movies (4-Τροχοί)
    από Kizoku στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2006, 10:36
  2. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 13:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF