Σελίδα 7 από 36 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 536

Θέμα: Γωνιακοί Τροχοί Λειαντήρες

  1. #91
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.763
    Νομίζω πως όλοι μας έχουμε γράψει αρκετά ποστ εκτός θέματος. Κανένα γωνιακό τροχό θα αγοράσουμε?
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 25/10/2016 στις 10:54.
    Sent from me using a computer.

  2. #92
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Καλημερα και καλο μηνα.
    Παιδες εχετε το νου σας αν πεσει πουθενα στην αντιληψη σας σε καμμια αναζητηση ή σε κανα ξενο μαγαζι με εργαλεια.
    Ψαχνω να αγορασω αυτον τον τροχο http://www.ebay.co.uk/itm/Cordless-a...-/251855897328
    Μεχρι 140 ευρω με τα μεταφορικα μαζι.
    Ειναι ο 125mm οχι ο 115 και τον ψαχνω μαζι με toolbox.

  3. #93
    Banned
    Εγγραφή
    23/09/2016
    Μηνύματα
    157
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fasarias Προβολή μηνύματος
    Καλημερα και καλο μηνα.
    Παιδες εχετε το νου σας αν πεσει πουθενα στην αντιληψη σας σε καμμια αναζητηση ή σε κανα ξενο μαγαζι με εργαλεια.
    Ψαχνω να αγορασω αυτον τον τροχο http://www.ebay.co.uk/itm/Cordless-a...-/251855897328
    Μεχρι 140 ευρω με τα μεταφορικα μαζι.
    Ειναι ο 125mm οχι ο 115 και τον ψαχνω μαζι με toolbox.
    http://www.werkzeugalarm.de/elektrow...nlage/a-10265/
    Συν 15€ μεταφορικα. Λιγοτερο δεν νομιζω να βρεθει ευκολα.

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    φιλε μακρυα απο boss , καιγοντε , επίσης τον θες για κόψιμο ή για τρόχισμα? Αν θες για τρόχισμα τότε μην πάρεις επαναφορτιζόμενο
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  5. #95
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    @Νεκταριε ευχαριστω πολυ κατ`αρχας.
    Εχω μιλησει ηδη με τους γερμανους και μου το αφηνει ενα 140αρι συν τα μεταφορικα, εχω ψωνισει κι`αλλα εργαλεια απο εκει.
    Το θεμα ειναι πως την πατησα, τον ειχα βρει σχετικα φθηνα στο e-bay σε καποιον και μαζι με ενα κουπονι που μου ειχαν δωσει, μου εβγαινε 142 ευρω κομπλε με τα μεταφορικα και ολα, αλλα μεχρι να προλαβω να το παραγγειλω ειχε εξαφανιστει το ρημαδι.

    @fz6man σ`ευχαριστω κι`εσενα, αλλα τι εννοεις καιγεται?
    Για τα παντα τον θελω, ως επι το πλειστον για κοψιματα αλλα αμα χρειαστω και τροχισμα δεν θα κωλωσω κιολας να το κανω.
    Εχω 2 μπαταριες και φορτιστη bosch, δεν μπορω να παω σε κατι αλλο επαναφορτιζομενο αυτη τη στιγμη.
    Εξαλλου αν θυμαμαι καλα, με την επεκταση εγγυησης που σου παρεχει δωρεαν διαδικτυακα η εταιρεια νομιζω φτανεις στα 3 χρονια, οποτε και να καει καλυμμενος πιστευω θα ειμαι και παλι.

    Τελοσπαντων το ζητουμενο ειναι πως μ`εχει πιασει λιγακι η τσιγκουνια μου, γιατι στον συγκεκριμενο τομεα ειμαι υπερκαλυμμενος εχοντας στην κατοχη μου αλλους τρεις τροχους ρευματος και συν οτι θεωρω πως πανω απο 140 ευρω για ενα εργαλειο σκετο χωρις μπαταρια και φορτιστη ειναι καπως οικονομικη υπερβολη.
    Αλλα (παντα υπαρχει αυτο το γ@μημενο αλλα) μου εχει κατσει να το παρω πολυ ασχημα αυτο τον καιρο και εχω λυσσαξει.

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    φιλε μου εγώ δουλεύω πολύ τροχό και για λείανση και για κοψίματα , εχω αρκετούς τροχούς επωνύμους και μή , λοιπόν επι το πλείστον εχω ενα bosch πρασινο 115 πολυ παλιο τροχάκι μπορεί να ειναι και 30 χρόνων το συγκεκριμένο και μολις προχτες το ανοιξα να το τσεκαρω και να το γρασσάρω, ουτε καρβουνακια το εχω αλλάξει να φανταστείς, δεν ξερω πως επιβιώνει.. Προσφατα που ψαχνόμουν να παρω ακόμη εναν για να μην αλλάζω δισκακια φιλος που εμπορευετε και bosch μου ειπε να μην αγοράσω bosch και οτι εχει χαλάσει πολυ σαν εταιρία και μου το εχουν πει και αλλοι οτι εχουν βαρεθεί να στελνουν χαλασμενα bosch , επίσεις πολυ ακριβά ανταλακτικά και γενικά εχουν πουστιές κρυμένες βιδες σε περίπτωση που πιαστείς να το βάλεις χέρι. Επίσεις τα Makita στους τροχους εχουν ρίξει την ποιοτητα , θα σου έλεγα να πας σε Metabo αλλα να ειναι Γερμανικο δηλαδή να γράφει Made in Germany δηλαδή να το ψάξεις εγώ εκεί ειχα καταλήξει τουλαχιστον αλλα δεν με βολεψε ο διακόπτης και γιαυτό το απόρριψα και παρήγγειλα ενα συγκεκριμένο που μου πρότεινε φίλος γνώστης https://www.pavlatos-tools.gr/index....roduct_id=7879 , το οποίο ειναι πολυ καλό εργαλειο αλλά ειναι λίγο βαρύ θα έλεγα σε περίπτωση που το θελεις για λειανση για πολύ ώρα ίσως σε κουράσει , και επίσης με το που θα το πάρεις θα αλλάξεις την ροδέλα της Μ14 αυτή που σφιγγεις τον δίσκο γιατί εχει λιγότερα εσωτερικά σπειρώματα και για καποιο λόγο ξεβιδώνει κατα την λείανση , κατα τα άλλα το εργαλείο φυσάει για τα 50 ευρώ που κοστίζει βέβαια δεν ειναι επαναφορτιζόμενο που ψάχνεις άλλα κουβέντα να γίνετε!
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  7. #97
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Παλι με ετρωγε η τσεπη μου δυστυχως.
    Ή μηπως ευτυχως χα χα χα!!!

    Στην αναμονη παλι λοιπον.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sg2qa62.jpg 
Προβολές:	282 
Μέγεθος:	33,6 KB 
ID:	381982

  8. #98
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Εγώ έχω έναν stayer FH850 115 εδώ και 10 χρόνια με ερασιτεχνική αλλά βαριά χρήση. Δεν έχει πάθει το παραμικρό και φαίνεται πολύ ποιοτικός ακόμα για να πάθει κάτι, λέω να τον ανοίξω για να τον γρασάρω και να τσεκάρω και μέσα τι γίνεται καθώς και να τον καθαρίσω γιατί έχει κόψει πέτρες τελευταία.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20160331134040_stayer_fh_850.jpeg 
Προβολές:	270 
Μέγεθος:	22,3 KB 
ID:	381998

  9. #99
    για 115-125 δεν μπορω να πω κατι αλλα για 230 με χρηση σε μεταλλικα κτηρια (ασταματητα)dewalt,makita,aeg,felissati,black&decker ,flex και bosch μονο ο τελευταιος την παλεψε.dewalt μοτεr,aeg σκανδαλη,μοτερ makita υπερθερμανση,μοτερ, flex διακοπτης,διακοπτης,ρουλεμαν, felissati δεν χαλασε αλλα ο ποιο αβολος και με την λιγοτερη ροπη(δεν τροχιζε με καινουριο 230) black&decker (o φτηνοτερος)δεν ηταν ασχημος αλλα μας εδωσε το μειωτηρα στο χερι κατα την διαρκεια των επισκευων ο bosch αλλαζε μονο καρβουνακια και δισκους.ενας 115-125 για εμενα πρεπει να εχει μικρη καφαλη για να ειναι βολικος σε κοψηματα και μικροτροχισματα κατι που μονο makita,dewalt και οι κλωνοι τους εχουν,αν τον δουλεψεις σοβαρα dewalt d 28135 εχει λιωσει στα χερια φιλου μονο με καρβουνακια και κανα φυσιμα -ον του ο αβολος διακοπτης και η κεφαλη που ζεστενεται πολυ.ανα τον δουλεψεις ερασιτεχνικα και μια αντιγραφη makita σου κανει πχ bulle.Α!! η ρυθμηση στροφων χαλαει οποτε αποφυγε την κατ εμενα
    Τελευταία τροποποίηση από nikmar; 04/05/2017 στις 23:32.

  10. #100
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    nikmar metabo δεν βλεπω στην λιστα σου και ψιλοξαφνιαζομαι να σου πω την αληθεια, γιατι εχει πολυ καλη και μεγαλη φημη στους κυκλους της βιομηχανιας και βαριας μεταλλουργιας η συγκεκριμενη εταιρεια.

  11. #101
    μαλον τον ξεχασα ηταν και 12 και που εγραφα το μηνημα,metabo λοιπον αν και δεν εβγαλε ζημιες κανενας δεν τον πολυγουσταρε γιατι ειχε λιγοτερη δυναμη απο τον bosch και δουλευε με πιο πολες στροφες με αποτελεσμα να τρωει τους δισκους(rodius) σαν τα φυστικια,σαν δουλεμα ηταν παρομιος με τον felissati,εγω εχω εναν bosch 5 χρονια κατασκευασμενο στην ρωσια και παρολο που δεν εχει βγαλει καποια βλαβη με αρκετη δουλεια το καλωδιο του που σιγουρα δεν ειναι το ιδιο με του γερμανικου ψωριασε και ας ειναι καουτσουκ

  12. #102
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.763
    Υπάρχουν διάφορες ποιότητες και στα καλώδια! Τα μεγάλα και ακριβά μοντέλα (που συνήθως κατασκευάζονται στην γερμανία) έχουν καλύτερα καλώδια.

    Νικμαρ, ευχαριστούμε για τα real life reviews!


    Edit. Πάρτε και έναν fein λοιπόν!
    Sent from me using a computer.

  13. #103
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν διάφορες ποιότητες και στα καλώδια! Τα μεγάλα και ακριβά μοντέλα (που συνήθως κατασκευάζονται στην γερμανία) έχουν καλύτερα καλώδια.

    Νικμαρ, ευχαριστούμε για τα real life reviews!


    Edit. Πάρτε και έναν fein λοιπόν!
    Δεν εχουμε αλλα λεφτα αφεντικο.
    Μας τα`φαγε ολα η ρημαδα η bosch.

    Πλακα στην πλακα εγω θα κανω πολλα χρονια μαλλον για να ξαναγορασω τροχο (ελπιζω δηλαδη).
    Εν`τω μεταξυ περα των βασικων τροχων που δουλευω καθημερινα, εχω και εναν αρχαιο που τον εχω κανει σταθερο πανω σε βαση και τον δουλευω κατα διαστηματα αλλα ποτε δεν μπηκα στην διαδικασια να δω τι σκατα μαρκα ειναι.
    Για να κανω κανα τσεκαρισμα και να επανελθω καποια στιγμη.

  14. #104
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    H χαρα του να μπορεις να κανεις ακομα σαν μικρο παιδι οταν παραλαμβανεις το νεο σου ''παιχνιδι''.
    Αξια ανεκτιμητη!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	yPNGQEFl.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	45,8 KB 
ID:	382422

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7TX6YT8l.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	40,7 KB 
ID:	382423

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	R6bhqB6l.jpg 
Προβολές:	177 
Μέγεθος:	38,0 KB 
ID:	382424


    Με μια λεξη μπιμπελο.
    Ευχαριστη εκπληξη το made in germany.
    Αντε καλοριζικο και καλοδουλευτο να μου ειναι.
    Τελευταία τροποποίηση από fasarias; 18/05/2017 στις 06:12.

  15. #105
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Πόσο το μαλλί?? Με πόσες μπαταρίες, τι χωρητικότητας??? Δώσε ινφο ρε πιδιμ' στον λαό!!

    Καλοδούλευτο
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 7 από 36 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 4 Road Movies (4-Τροχοί)
    από Kizoku στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2006, 10:36
  2. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 13:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF