Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

  1. #1

    ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

    Παιδιά καλησπέρα.

    Τον άλλο μήνα (21/7 με 1/8) ταξιδεύω για Ιταλία-Αυστρία με την Africana μου.έχω παραθέσει το link του χαρτη παρακάτω (αν υπάρχει καποιο τρόπος να ποστάρω και τον χάρτη απ'ευθείας ακόμα καλύτερα) και θά θελα προτάσεις ,απ όσους γνωρίζουν, περί διαμονής.Θα έχω σκηνή αλλα θα την χρησιμοποιήσω μόνο σε περίπτωση αναγκης καθ'ότι δεν θα μαι μόνος .

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων την παρέα.

    https://goo.gl/maps/ucPnRQSxXKy

  2. #2
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Καλησπέρα συναφρικάνε...!
    Αρχικά, εχεις κλείσει διαμονές ή όπου βρεις επιτόπου??
    Επίσης, λογικά θα το γνωρίζεις αλλά αν θέλεις να περάσεις την φημισμένη διαδρομή του παγετώνα δέν είναι η 108 που έχεις στο χάρτη, αλλά η 107 λίγο πιο ανατολικά....
    Όπως και να έχει, εύχομαι να περάσεις απίστευτα....Το ίδιο ευχομαι και σε εμένα βέβαια που σε μιά βδομαδούλα ακριβώς έφυγα......

  3. #3
    όχι,δεν έχω κλείσει τίποτα.Μόνο την πρώτη μέρα θα κλείσω πριν φύγω (λέω κάπου στο μέστρε),τα υπόλοιπα τα αφήνω στο περίπου όπου με βγάλει.Εσύ?Για που είσαι?

  4. #4
    ωραια βολτα,θα παρεις μια καλη γευση απο βουνα,πασα,χωρια κ πολεις εξαιρετικης ομορφιας!
    για δωματια μηνα αγχωθεις,σε αυτα τα μερη υπαρχουν χιλιαδες καταλυματα για καθε γουστο.
    οσο για το Μεστρε εαν δεν εχες σκοπο να δεις την Γαλληνοτατη (Βενετια) τοτε απεφυγε το,προτιμησε κατι πιο πανω οπως Castelfranco η' Bassano di Grappa κ μετα κοψε απο Belluno προς Lienz κ Grossglockner.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    ωραια βολτα,θα παρεις μια καλη γευση απο βουνα,πασα,χωρια κ πολεις εξαιρετικης ομορφιας!
    για δωματια μηνα αγχωθεις,σε αυτα τα μερη υπαρχουν χιλιαδες καταλυματα για καθε γουστο.
    οσο για το Μεστρε εαν δεν εχες σκοπο να δεις την Γαλληνοτατη (Βενετια) τοτε απεφυγε το,προτιμησε κατι πιο πανω οπως Castelfranco η' Bassano di Grappa κ μετα κοψε απο Belluno προς Lienz κ Grossglockner.
    έτσι.τέτοιες πληροφορίες είναι πολυ σημαντικές.όσο για τα καταλύμματα ελπίζω να βρώ οικονομικές λύσεις γιατι βλέπω τα 100αρια πάνε σύννεφο.κι έχω πεί θα το κάνω το ταξίδι με όσα έχω.

  6. #6
    μην τρομαζεις,θα βρεις οτι θες,απλα πραξε μεθοδικα,
    κοιτας περιφερειακα/εξω απο τις μεγαλες κ τουριστικες πολεις,σε διπλανα χωρια,παντα ειναι φθηνοτερα.
    επισης ρωτα σε τυχον τουριστικο γραφειο εαν εχει οπου σταθεις,ειναι παντα ενημερωμενοι κ βοηθανε.
    οικονομικες λυσεις ειναι τα λεγομενα appartmens που ειναι σε σπιτια κ οι ιδιοκτητες τους εχουν 2-3 δωματια για ενοικιαση.παιζουν στα 30ευρω το δικλινο ευκολα.

    μοναδικη λεπτομερια για να βρισκεις παντοτε αυτο που ζητας ειναι να φτανεις καπως νωρις στο μερος που θα εχεις επιλεξει για να διανυκτερευσεις.ετσι θα εχεις χρονο για αναζητηση.
    γενικως μην τους φοβηθεις, το 99% ειναι τιμιοι επαγγελματιες κ εξυπηρετικοι.
    4 ταξιδια εχω κανει προς τα εκει κ ποτε δεν επεσα σε σκαρτο.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    μην τρομαζεις,θα βρεις οτι θες,απλα πραξε μεθοδικα,
    κοιτας περιφερειακα/εξω απο τις μεγαλες κ τουριστικες πολεις,σε διπλανα χωρια,παντα ειναι φθηνοτερα.
    επισης ρωτα σε τυχον τουριστικο γραφειο εαν εχει οπου σταθεις,ειναι παντα ενημερωμενοι κ βοηθανε.
    οικονομικες λυσεις ειναι τα λεγομενα appartmens που ειναι σε σπιτια κ οι ιδιοκτητες τους εχουν 2-3 δωματια για ενοικιαση.παιζουν στα 30ευρω το δικλινο ευκολα.

    μοναδικη λεπτομερια για να βρισκεις παντοτε αυτο που ζητας ειναι να φτανεις καπως νωρις στο μερος που θα εχεις επιλεξει για να διανυκτερευσεις.ετσι θα εχεις χρονο για αναζητηση.
    γενικως μην τους φοβηθεις, το 99% ειναι τιμιοι επαγγελματιες κ εξυπηρετικοι.
    4 ταξιδια εχω κανει προς τα εκει κ ποτε δεν επεσα σε σκαρτο.
    Αυτό είναι το μοναδικό (ας το πούμε) άγχος.Πάω με τον χάρτη στο περιπου χωρίς να επειδιώκω πόλεις και γενικά όπου πατάει αεροπλάνο,με εξαίερεση το σάλτζμπουργκ.Φύση,χωριά,βουνά απο αυστρία και πιζα/σιενα για φωτό/καφέ.αν λύσω την διαμονή (που και αυτο έχει την ομορφια του ψαχνωντας) όλα τα αλλα είναι ευκολα.

  8. #8
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimmys77 Προβολή μηνύματος
    όχι,δεν έχω κλείσει τίποτα.Μόνο την πρώτη μέρα θα κλείσω πριν φύγω (λέω κάπου στο μέστρε),τα υπόλοιπα τα αφήνω στο περίπου όπου με βγάλει.Εσύ?Για που είσαι?
    Θα κάνω μια πιο κλειστή διαδρομή προς τις Άλπεις θα ανέβω από Μπολόνια που θα έχω την πρώτη διανυκτέρευση... Μετά ανεβαίνουμε δολομιτες ,Αυστρία και Σλοβενία....

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xarisiero Προβολή μηνύματος
    Θα κάνω μια πιο κλειστή διαδρομή προς τις Άλπεις θα ανέβω από Μπολόνια που θα έχω την πρώτη διανυκτέρευση... Μετά ανεβαίνουμε δολομιτες ,Αυστρία και Σλοβενία....
    Εντάξει,φτιάξε μας λιγο πριν φύγω.

  10. #10
    Και απο σλοβενία?Κατεβαίνεις οδικώς απο βαλκάνια ή γυρίζεις ιταλία?

  11. #11
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Επιστροφή από Τεργέστη....

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xarisiero Προβολή μηνύματος
    Θα κάνω μια πιο κλειστή διαδρομή προς τις Άλπεις θα ανέβω από Μπολόνια που θα έχω την πρώτη διανυκτέρευση... Μετά ανεβαίνουμε δολομιτες ,Αυστρία και Σλοβενία....
    αν μεινης μπολωνια εχει ένα παρα πολύ ωραιο καπινκ -μενω παντα- με σπιτακια αιρ κοντισιον κλπ με 45-50 ευρω είναι πανω στο κεντρικο δρομοCITA DI BOLONIA -
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

Παρόμοια θέματα

  1. Πρώτο ταξίδι στην ευρώπη.
    από pepes1gr στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2009, 18:57
  2. Ταξίδι στην ευρώπη + πινακίδες
    από da_z_bro στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2008, 10:34
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 11:52
  4. ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
    από kavgeo στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2007, 16:25
  5. Ταξιδι Στην Ευρωπη
    από ELECTROMOTO στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2005, 22:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF