Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 64

Θέμα: ΑΓΟΡΑ 2 ΚΡΑΝΩΝ ΜΕΧΡΙ 500 ΕΥΡΩ!!!ΓΝΩΜΕΣ

  1. #31
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    γιατι? και.... γιατι?
    Επειδή δε συγκρίνονται με τα full face και ο άνθρωπος θέλει το καλύτερο για το κεφάλι του.
    Life begins at 45°.

  2. #32
    Το αρνητικο για το gt-air ειναι η υπαρξη ζελατινας για τον ηλιο που προσθετει αρκετο βαρος, ειναι αχρηστη και επιπλεον δε θελεις να σου χαλασει....

    Το νξρ, ναι βγαζει καποια σφυριγματακια αλλα δεν κουναει με τπτ.... Σε ταξιδια θα το εκτιμησεις πολυ.... Ετσι κι αλλιως, σε ταξιδια συνισταται η χρηση ωτοασπιδων.....

    Τα αραι - εξ οσων γνωριζω - ειναι πιο θορυβωδη απο τα σοει.

    Κατα την ταπεινη μου αποψη παντα
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #33
    Μιλάμε για Vstrom.

    Αέρας δεν θα χτυπάει το κράνος.

    Η συζήτηση περί θορύβου είναι άχρηστη, εν προκειμένω.

  4. #34
    Μια χαρά το χτυπάει το κράνος ο αέρας στο vstrom. Εκτός αν βάλεις μπαρμπρίζ αντί για ζελατίνα.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    C2 suberth με τιποτα, πανβαρο και με χαμηλη ποιοτητα στο εσωτερικο του...το ειχα 6 χρονια..

    Σαφεστατα καλυτερα τα shoei, ειδικα το xr1100 το βρισκεις σε πολυ καλη τιμη, ειναι καταπληκτικο και 2 τετοια θα σου πανε στα 600-650 ευρω..αλλιως αραι ...

    Και φυσικα οχι ανοιγομενο...λογω του μηχανισμου τους προσθετουν αχρειαστο βαρος στο κεφαλι και πας για αυχενικο..
    Το S2 εννοουσα αλλα και παλι δεν το ειχα στην κατοχή μου. Απλα στη δοκιμή μου εδωσε μια πολυ ποιοτική αίσθηση και σε συνδυασμό με τα touring χαρακτηριστικά του ισως να αξιζει να του ριξει μια ματια ο φίλος.

  6. #36
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    +1 στο nxr. Το εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ειναι πραγματικα ελαφρυ και θα καταλαβεις διαφορα απο αυτα που ειναι στα 1500γρ.
    Τωρα για το θορυβο με ανοιχτους αεραγωγους έχει οπώς ολα εχουν αλλα μην σκας. Δοκιμασε διαφορα μοντελα και δες ποιο εφαρμοζει στα κεφαλια σας καλυτερα, αυτο πρεπει να ειναι το κριτηριο που θα διαλεξεις. Δεν κανουν ολα τα κρανη για ολα τα κεφαλια.

  7. #37
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Στα γρήγορα γιατί ψήνω και καφέ. .....
    Πας μια βόλτα με το κορίτσι και δοκιμάζετε τα κρανακια που σου αναφεραν παραπάνω,στατικά. Τα αφήνετε για κανένα 10 λεπτο φορεμένα στο κεφάλι σας και αν δεν νιώσετε κάποιου είδους ενοχληση τα τσιμπάτε και καλοφορετα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #38
    Μπράβο που διαθέτεις καλό ποσό για κράνος .
    Μπράβο που διαθέτεις το ίδιο καλό ποσό για κράνος του συνεπιβάτη.
    Στα λεφτά αυτά , βρίσκεις κορυφαία κράνη.
    Πάντα ,full face.
    Επειδή το κράνος είναι τελείως προσωπικό κα πως θα ταιριάζει στο κεφάλι σας ,ξεκινηστε δοκιμες .
    Αρχίστε από τις δυο κορυφαίες μάρκες (arai,shoei) για να έχετε ένα καλό μετρο σύγκρισης , και μετα μπορειτε να δειτε και άλλες επώνυμες μάρκες (schuberth,shark,hjc,agv etc) που σε αυτά τα λεφτά έχουν τα κορυφαία τους μοντέλα

  9. #39
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Σήμερα θα παραλάβω ένα xr1100 από helmet city στις 200£ προσφορά... (Μένω Σκωτία...)
    Πολύ καλή τιμή για τα χαρακτηριστικά του και θεωρητικά ποιο αθόρυβο από τα arai. Θα δώ αν όντως ισχύει και αυτό μιας και πρώτη φορά ψωνίζω shoei. Επειδή όμως φοράει η γυναίκα μου μπορώ να μιλήσω με σιγουριά για ποιότητα κατασκευής, κορυφαία....
    Με τα χρήματα που διαθέτεις μπορείς να πάρεις σχεδόν ότι καλύτερο υπάρχει,αρκεί να βρεις το καλύτερο για εσένα και μετά κάνε και μια έρευνα αγοράς για μια καλή τιμή... Μπορεί να σου περισσέψουν αρκετά...

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Πάντα ,full face.
    Επειδή το κράνος είναι τελείως προσωπικό κα πως θα ταιριάζει στο κεφάλι σας ,ξεκινηστε δοκιμες .
    Αρχίστε από τις δυο κορυφαίες μάρκες (arai,shoei) για να έχετε ένα καλό μετρο σύγκρισης , και μετα μπορειτε να δειτε και άλλες επώνυμες μάρκες (schuberth,shark,hjc,agv etc) που σε αυτά τα λεφτά έχουν τα κορυφαία τους μοντέλα
    Συμφωνώ απόλυτα. Δυστυχώς το σχήμα του κεφαλιού παίζει ρόλο και μπορεί να σε κάνει να πετάξεις λεφτά.

    Εμένα πάντα μου άρεσαν τα Arai. Μου ταιριάζουν απόλυτα, μπορώ να φοράω ώρες. Κάποτε είπα να δοκιμάσω το άλλο κορυφαίο, το Shoei. Το δοκίμασα, καθόταν καλά, το πήρα. Μετά από μισή ώρα ακριβώς, ένιωθα έναν απίστευτο πόνο στο κεφάλι, μιλάμε ότι σταμάταγα και το έβγαζα, δεν άντεχα. Η δουλειά μου τότε ήταν περίπου μισή ώρα από το σπίτι. Όταν έβρισκα λίγο παραπάνω κίνηση, τα τελευταία λεπτά τα έκανα με το κράνος στο χέρι. Ήταν απίστευτο, μισή ώρα με το ρολόι. Πώς να το προβλέψεις αυτό;

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Γιατι η κοπελια γνωστου μου που επεσε με ανοιγομενο εσπασε το σαγωνι της
    Το ξέρει ότι πρέπει να το έχει κλειστό μετά τα 30-40χλμ? Πιο κράνος είχε;

    Αν αρχίσουμε να κοιτάμε ασφάλεια έτσι στα μπακαλιστικα ούτε αραι να πάρει. Και μπορώ να σου βρω στο νέτ πολλούς λόγους.

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Το ξέρει ότι πρέπει να το έχει κλειστό μετά τα 30-40χλμ? Πιο κράνος είχε;

    Αν αρχίσουμε να κοιτάμε ασφάλεια έτσι στα μπακαλιστικα ούτε αραι να πάρει. Και μπορώ να σου βρω στο νέτ πολλούς λόγους.
    Γιατι ξερουμε με ποσα επεσε; με λιγα χλμ δε γινεται η ζημια λες;

    Μιλας για μπακαλιστικα και προτεινεις ανοιγομενο;

    Αι γκιβ απ....
    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Γιατι ξερουμε με ποσα επεσε; με λιγα χλμ δε γινεται η ζημια λες;

    Μιλας για μπακαλιστικα και προτεινεις ανοιγομενο;

    Αι γκιβ απ....
    Και εφου δεν ξέρεις τίποτα απορρίπτεις κάτι που χρησημοποιουν χιλιαδες άνθρωποι? Ναι ακριβως, μιλάω για μπακαλιστικα γιατί είναι ανωτάτη μπακαλική το "μην πάρεις ανοιγομενο ξέρω έναν που έσπασε σαγωνι."

  14. #44
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Δεν υπάρχει τίποτα μπακαλίστικο στο γεγονός ότι ένα ενιαίο κέλυφος θα είναι πάντα ασφαλέστερο από ένα μη ενιαίο κέλυφος ίδιων προδιαγραφών.
    Life begins at 45°.

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Και εφου δεν ξέρεις τίποτα απορρίπτεις κάτι που χρησημοποιουν χιλιαδες άνθρωποι? Ναι ακριβως, μιλάω για μπακαλιστικα γιατί είναι ανωτάτη μπακαλική το "μην πάρεις ανοιγομενο ξέρω έναν που έσπασε σαγωνι."
    Καλα, ας το παρουμε αλλιως.

    Με ενα ανοιγομενο και εφοσον πεσεις και ειναι ανοικτο, εχεις πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να χτυπησεις μαπα, σαγωνι απ οτι με ενα φουλ φεις.
    Εστω και με 30-40 χλμ την ωρα.

    Ενταξει; Το χουμε;

    Edit..... Blitz, γρηγορο το ΜΤ ρε συ..... 3λεπτα πισω με αφησες....
    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα νεου εξοπλισμου μεχρι 400 ευρω...
    από Hondakias23 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2009, 14:10
  2. ΚΤΜ ΜΕ 500 ευρώ!!!
    από lc8ergr1 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2007, 13:12
  3. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF