Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 64

Θέμα: ΑΓΟΡΑ 2 ΚΡΑΝΩΝ ΜΕΧΡΙ 500 ΕΥΡΩ!!!ΓΝΩΜΕΣ

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    28

    ΑΓΟΡΑ 2 ΚΡΑΝΩΝ ΜΕΧΡΙ 500 ΕΥΡΩ!!!ΓΝΩΜΕΣ

    Καλησπερα θα ηθελα να με βοηθησετε στην επιλογη κρανους.Μπορω να διαθεσω μεχρι 500 ευρω και θελω το καλυτερο σε αυτα τα λεφτα.Εχω ψαξει λιγο και εχω δει καποια μοντελα αλλα εχω ψιλομπερδευτει τι να αγορασω.Παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχω χαθει στην μεταφραση!!!

  2. #2
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Για τι χρήση τα θέλεις; Πόλη, εθνική οδό, χώμα; ποια είναι αυτά που έχεις δει;

  3. #3

  4. #4
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Για δώσε και λίγο καμια πληροφορία τι καβαλάς και τι χρήση θέλεις να κάνεις με τα κράνη; φαντάζομαι το ένα για συνεπιβάτη-ιδα;
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    28
    Για εθνικη οδο περισσοτερο,αλλα και για λιγες μετακινησεις στην πολη.Το δευτερο κρανος ειναι για την γυναικα μου.Καβαλαω vstrom 650.

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    28
    Θελω να ρωτησω κατα ποσο τα sharp helmet test ειναι αξιοπιστα παιδια γιατι κοιταω με βαση αυτο να εχει 5 αστερια.Διαφωτιστε με λιγο αν ειναι σωστος ο τροπος που ψαχνω.Εχω δει οτι τα arai και shoei ειναι κορυφαια.Επισης καλο ειναι για ταξιδια να παρω full face η ανοιγομενα κρανη?

  7. #7
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Για ρίξε μια ματιά
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  8. #8
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jiovani7 Προβολή μηνύματος
    Θελω να ρωτησω κατα ποσο τα sharp helmet test ειναι αξιοπιστα παιδια γιατι κοιταω με βαση αυτο να εχει 5 αστερια.Διαφωτιστε με λιγο αν ειναι σωστος ο τροπος που ψαχνω.Εχω δει οτι τα arai και shoei ειναι κορυφαια.Επισης καλο ειναι για ταξιδια να παρω full face η ανοιγομενα κρανη?
    Μη παίρνεις και πολυ στα σοβαρά τη sharp, τα shoei και τα arai ειναι παραδοσιακά οι 2 καλύτερες εταιρείες στο χώρο, αλλά έχουν αναίβει και άλλας παρα πολυ με τον καιρό. Απλα εκεί θα πρέπει να ανεβάσεις το badget αλλιώς με ψάξιμο και τύχη μπορείς να βρείς γυρω στο 300άρι κανα xr1100
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  9. #9
    Μην παρεις χρ1100 και παρε κρανος με κριτηρια, αφενος, το ποσο κοστολογεις το κεφαλι σου και αφετερου το ειδος της μηχανης που καβαλας.

    Και επειδη μπορει να ακουγεται καπως, ΔΕΝ εννοω καβαλας παπι, παρε κρανος απο τα λιντλ.
    Εννοω, οδηγας δρομου παρε κρανος δρομου και οχι εντουρο ...
    πουτσ@@@@@@@@@

  10. #10
    Στα 500 παίρνει άνετα και δύο RPHA10+ από Αγγλία.

    Από αυτά του σκρουτζ που έβαλες, τα OGK Kabuto θα κοιτούσα πρώτα.

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    28
    Διορθωση παιδια.Διαθετω μεχρι 1000 ευρω για 2 κρανη.Λαθος το διατυπωσα απο την αρχη.Τα κρανη θελω να εχουν πολυ καλη ασφαλεια και να ειναι οσο το δυνατον αθορυβα στο ταξιδι.Σε αυτο δεν θα τσιγκουνετω καθολου πιστεψτε με γιατι θεωρω οτι η ασφαλεια και το ποσο κοστολογεις την ζωη σου ειναι πολυ σημαντικο.Οποτε να μου προτεινετε κρανη και με ποια κρητιρια να τα διαλεξω.Α επισης 100 πανω,100 κατω δεν με απασχολει ιδιαιτερα.

  12. #12
    βρε αγόρι, τότε τι μας ζαλίζεις... (με την καλή έννοια πάντα).

    Πάνε μιά βόλτα Μιχαλακοπούλου να δεις τα Arai, πάνε μιά βόλτα να δεις τα SHOEI και όποιο σου αρέσει στο κεφάλι σου, με 'γειά και καλοφόρετο και άπεφτο/αγρατσούνιστο να είναι.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Εμενα παντως και το Schuberth το C2 αν δεν κανω λαθος, μου ειχε αφησει πολύ καλη εντύπωση και ειναι και εντός του μπατζετ σου.Ειναι η πιο touring σειρα της εταιρείας και εχει και υποδοχή για Bluetooth μανισιο (λιγο τσιμπημενο βεβαια)
    Οτι και να παρεις καλοφορετο και αγραντζουνιστο!!!

  14. #14
    shoei nxr και με λιιιιιγο ψαξιμο βρισκεις και πολυ καλες τιμες

    μη με ρωτησεις αν ειναι αθορυβα. Αν θες αθορυβα πας σε σουμπερτ (βασει αναφορων, ιδια πειρα δεν εχω) αλλα με μικροχαζοθεματακια
    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    με 500ευρω ανα κρανος παιρνεις κραναρες...γενικως κρανος πανω απο 200ευρω ειναι πολυ καλο αλλα στα 400-500 ειναι οτι καλυτερο

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα νεου εξοπλισμου μεχρι 400 ευρω...
    από Hondakias23 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2009, 14:10
  2. ΚΤΜ ΜΕ 500 ευρώ!!!
    από lc8ergr1 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2007, 13:12
  3. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF