Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 155

Θέμα: YAMAHA TRACER 700

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Ηθικό δίδαγμα
    Αν θες λαμπρη καριερα γκολτεν μποι παρε τρεισερ 700

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Πρώτη γνωριμία στους δρόμους της Τενερίφης.
    Σύμφωνα με το δημοσίευμα ,θα τιμολογηθεί κάτω από 9 χιλιάρικα στην Ελλάδα.
    Στο video σύντομα θα προστεθούν υπότιτλοι.
    https://m.youtube.com/watch?v=2uuF30-UqFA

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    8.790€ η τιμή του, αναμένεται στην Ελλάδα μέχρι τα τέλη της βδομάδας.

  4. #94
    Νέο μέλος Το avatar του/της ILouloudakis
    Εγγραφή
    08/04/2021
    Μηνύματα
    17
    Παιδιά νέος στο forum. Αγόρασα το tracer 700 2021, γενικά είμαι ευχαριστημένος, αλλά το κιβώτιο ταχυτήτων μου φαίνεται αρκετά σκληρό... Σε σημείο να δυσκολεύομαι να βγάλω-βάλω ταχύτητα... Ο αντιπρόσωπος μου είπε να δώσω λίγο χρόνο καθότι καινούριο. Αλλά νομίζω ότι δεν είναι αυτό το θέμα... Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος κάτοχος το ίδιο θέμα???

  5. #95
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ILouloudakis Προβολή μηνύματος
    Παιδιά νέος στο forum. Αγόρασα το tracer 700 2021, γενικά είμαι ευχαριστημένος, αλλά το κιβώτιο ταχυτήτων μου φαίνεται αρκετά σκληρό... Σε σημείο να δυσκολεύομαι να βγάλω-βάλω ταχύτητα... Ο αντιπρόσωπος μου είπε να δώσω λίγο χρόνο καθότι καινούριο. Αλλά νομίζω ότι δεν είναι αυτό το θέμα... Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος κάτοχος το ίδιο θέμα???
    Είχες αλλο Yamaha πριν απο αυτό?
    Σε ρωταω γιατί αν πχ ησουν συνηθισμένος σε Honda, Suzuki και πήρες πρωτη φορά Yamaha ειναι φυσιολογικό να σου φαίνεται σκληρό το κιβώτιο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #96
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ILouloudakis Προβολή μηνύματος
    Παιδιά νέος στο forum. Αγόρασα το tracer 700 2021, γενικά είμαι ευχαριστημένος, αλλά το κιβώτιο ταχυτήτων μου φαίνεται αρκετά σκληρό... Σε σημείο να δυσκολεύομαι να βγάλω-βάλω ταχύτητα... Ο αντιπρόσωπος μου είπε να δώσω λίγο χρόνο καθότι καινούριο. Αλλά νομίζω ότι δεν είναι αυτό το θέμα... Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος κάτοχος το ίδιο θέμα???
    Ότι σου είπε ο sapila racing, τα Yamaha είναι γενικά λίγο σκληρά σε σχέση με τα Honda κλπ
    Φυσικά εννοείτε ότι ντιζα συμπλέκτη και η αλυσιδα πρέπει να είναι σωστά ρυθμισμένα.
    Σε αντίθετη περίπτωση το βλέπεις με το συνεργείο σου και την επόμενη αλλαγή λαδιών που θα κανεις αλλάζεις μάρκα λαδιων.
    Ακόμα θέλει λίγο τον χρόνο του να δουλέψει και θα είναι καλύτερα τα πράγματα , λογικά αυτό που λες θα το έχεις όταν σταματάς σε φανάρι . Αρα καλύτερα να κατεβάζεις πριν ακινητοποιήσεις το όχημα σου.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  7. #97
    Νέο μέλος Το avatar του/της ILouloudakis
    Εγγραφή
    08/04/2021
    Μηνύματα
    17
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την άμεση απάντηση. Ναι είχα honda cbx500 και ήταν βούτυρο... Όχι δεν μου το κάνει όταν σταματάω αλλά κατά την διάρκεια της οδήγησης και μου σπάει τα νεύρα... Ακούγεται και η αλυσίδα αρκετά. Όλως τυχαίως με πήρε ο αντιπρόσωπος να μου βάλει αύριο την βαλίτσα που είχα παραγγείλει και θα τον ενημερώσω πάλι... Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό. Καταλαβαίνω αυτό που λέτε ότι να του δώσω λίγο χρόνο. Σωστό και για αλλαγή μάρκας λάδιων στο 1ο σέρβις των 1000. Ίσως είμαι περίεργος εγώ...

  8. #98
    Νέο μέλος Το avatar του/της ILouloudakis
    Εγγραφή
    08/04/2021
    Μηνύματα
    17
    Επί της ευκαιρίας για τα λάδια όταν κάνω αλλαγή, που θα γίνει τον επόμενο μήνα, ίσως και νωρίτερα, έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο από τα εργοστασιακά 10w-40 που φοράει τώρα? Μήπως και διορθωθεί το προβλημα

  9. #99
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ILouloudakis Προβολή μηνύματος
    Επί της ευκαιρίας για τα λάδια όταν κάνω αλλαγή, που θα γίνει τον επόμενο μήνα, ίσως και νωρίτερα, έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο από τα εργοστασιακά 10w-40 που φοράει τώρα? Μήπως και διορθωθεί το προβλημα
    10w40 να βάλεις πάλι, https://spectro-oils.com/golden-semi-synthetic-2/
    Τα καλύτερα λάδια που έβαλα ποτέ._

  10. #100
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/10/2012
    Μηνύματα
    72
    Φίλε μήπως οδηγας με πολύ χαμηλές στροφές; στα όρια του ρελαντί δλδ

  11. #101
    Νέο μέλος Το avatar του/της ILouloudakis
    Εγγραφή
    08/04/2021
    Μηνύματα
    17
    Ευχαριστώ viking, θα το έχω υπόψη μου. Σου έχει μαλακώσει το κιβώτιο αυτό το λάδι? Κυριάκο το μηχανάκι το στρωνω ακόμη και η αλήθεια είναι ότι δεν πάω πάνω από 4000-4500 στροφές. Μέχρι εκεί αλλάζω και ταχύτητα. Αλλά μου το κάνει και σε αυτες τις στροφες. Έχει τύχει και στα όρια του ρελαντί σε κατηφορικό δρόμο, αλλά δεν νομίζω ότι δικαιολογειτε. Δεν είμαι ειδικός βέβαια...

  12. #102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ILouloudakis Προβολή μηνύματος
    Επί της ευκαιρίας για τα λάδια όταν κάνω αλλαγή, που θα γίνει τον επόμενο μήνα, ίσως και νωρίτερα, έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο από τα εργοστασιακά 10w-40 που φοράει τώρα? Μήπως και διορθωθεί το προβλημα
    Λάδια πολλά, το θέμα όμως είναι να σου απαντήσει κάποιος με tracer.
    Εγω βαζω silkoline 10w 40, και με το honda έχω κάνει τα πάντα.
    Απο 5η ταχύτητα σε φαναρι κατεβάζω σταματημενος σε νεκρά κλπ
    Αλλαγές χωρίς συμπλέκτη, χωρίς γκαπ και γκρουπ, αλλά είναι honda.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  13. #103
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Γενικά η Yamaha στην Ελλάδα χρησιμοποιεί ως εταιρεία τη Yamalube και την Rockoil γιατί με αυτές έχει σύμβαση. Δυστυχώς σε όλες τις Yamaha μου το κιβώτιο χτυπούσε με αυτά.
    Αν είχες μονοκύλινδρο θα σου σύστηνα τα Bel Ray Thumper 15-50 (με 10-40 χτυπούσε πάλι). Στα δικύλινδρα μου χρησιμοποιούσα πάντα τα Castrol Power 1 Racing και το κιβώτιο ήταν πάντοτε γλυκό (για Yamaha) και δε τσιμπούσε ποτέ το λάδι, αλλά έχουν περάσει χρόνια και μιλάμε για μοντέλα όπως ήταν τα XTZ750 & TDM 850/900.

    Να θυμάσαι πως κάθε φορά που θα αλλάζεις μάρκα λαδιών θα αλλάζεις μαζί και το φίλτρο, αυτό είναι το σωστό.

  14. #104
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ILouloudakis Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ viking, θα το έχω υπόψη μου. Σου έχει μαλακώσει το κιβώτιο αυτό το λάδι? Κυριάκο το μηχανάκι το στρωνω ακόμη και η αλήθεια είναι ότι δεν πάω πάνω από 4000-4500 στροφές. Μέχρι εκεί αλλάζω και ταχύτητα. Αλλά μου το κάνει και σε αυτες τις στροφες. Έχει τύχει και στα όρια του ρελαντί σε κατηφορικό δρόμο, αλλά δεν νομίζω ότι δικαιολογειτε. Δεν είμαι ειδικός βέβαια...
    Κοίτα ούτε εγώ είμαι ειδικός αλλά είχα κάτι ιταλικά με σχετικά δύστροπο κιβωτιο ταχυτήτων. Με τα σπεκτρο δούλευαν βούτυρο. Ημισυνθετικά πάντα γιατί είμαι παραδοσιακός

  15. #105
    Νέο μέλος Το avatar του/της ILouloudakis
    Εγγραφή
    08/04/2021
    Μηνύματα
    17
    Πολύ χρήσιμο ότι μου είπες stf, ευχαριστώ πάρα πολύ για τον κόπο σου! Θα αλλάξω σίγουρα τα yamalube, ίσως φταίει αυτό μαλλον. Εννοείται αλλάζουμε φίλτρο μαζί με λάδια!!! Ευχαριστώ πολύ και εσένα viking για τον κόπο σου
    Τελευταία τροποποίηση από ILouloudakis; 09/04/2021 στις 11:24.

Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha raptor 700
    από jimr1 στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2009, 15:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF