Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Εντυπωσεισ Απο Το Μαθημα!!!!!

  1. #1
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403

    Thumbs up Εντυπωσεισ Απο Το Μαθημα!!!!!

    Καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ στη ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ (Γιώργος) για το μάθημα που μας έκανε με τόση διάθεση και προθυμία!!!!

    Είσαι πρώτος!!!

    Βέβαια μας έβαλες σε "μπελάδες" αφού θα πρέπει να ξεχάσουμε (εγώ τουλάχιστον) πολλά από αυτά που θεωρούσαμε δεδομένα και σωστά!

    Επίσης χάρηκα που γνώρισα από κοντά μερικούς σοβαρούς μοτοσυκλετιστές που έχουν διάθεση να μάθουν και να ανακαλύψουν καινούργια πράγματα!

    Προτροπή σε όσουν δεν ήρθαν, να έρθουν στο επόμενο(α)......Εγώ πάντως θα είμαι εκεί!!!!!!

    Άντε καλές βόλτες!!!!!!!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  2. #2
    το μονο << κακο >> ηταν οτι ειχαμε περιορισμενο χρονο και δεν μπορεσα να παρακολουθησω τον καθε ενα και να τον βοηθησω καλυτερα. ενας μονος του δεν ειναι ευκολο να μπορεση να παρακολουθηση τους αλλους 10. πρεπει κανονικα να σας βλεπω εναν εναν εχωντας σας μπροστα μου και να βλεπω που κανατε λαθος και να μπενω μπροστα να σας δειχνω το τι κανατε λαθος για να το διορθονετε. αυτο θελει πολυ χρονο που δεν τον ειχαμε. παντως πηρατε μια ιδεα στον σωστο κατα τους δασκαλους τροπο οδηγησης που διδασκουν στο καλιφορνια σουπερμπαικ σκουλ. θα ξαναβρεθουμε παλυ να ξανακανουμε μαθημα, αλλα το βασικο ειναι να προσπαθησετε να αφομιωσετε αυτα που μαθατε στην καθημερινη σας μετακινηση. μεσα στην πολη ειναι βασικο να ειστε χαλαροι για να δουλευη η περιφεριακη οραση, και να μπορεσετε να εξικιωθητε με την χαλαρη θεση σωματος. ειναι βασικο το ξαναλεω να αφηνετε την μοτο να κανει την δουλεια της που την ξερη καλα. δεν πιανουμε τον ταυρο απο τα κερατα. χαλαροι, σωστη θεση οδηγησης, περιφεριακη οραση, και ελιγμους με βαση το γυροσκοπικο φενομενο και μεσα στην πολη ακομα και οταν απλα θελουμε να αλλαξουμε λωριδα κυκλοφοριας. και πολυ υπομονη. μακαρι να ειχαμε ενα κουμπι ρεσετ να πατισουμε για να ξαναμαθουμε τα παντα απο την αρχη. δυστηχος το δυσκολο δεν ειναι να μαθουμε σωστα, ειναι να ξεμαθουμε τα λαθος. σας ευχαριστω για την παρουσια σας. παντα κοντα σας για να σας βοηθησω σε καθε απορια σας. και μην ξεθαρευετε μολις δητε οτι πατε καλυτερα. πρεπει να το μαθη και το σωμα σας να το κανει ενστικτοδος. καλο δρομο να εχουμε .γιωργος

  3. #3
    Madness? THIS IS SPARTA!! Το avatar του/της Wizard13
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    374
    Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ, για το χρόνο του, τη διάθεσή του και την υπομονή του.

    Σίγουρα ο χρόνος ήταν περιορισμένος, αλλά ο καθένας από εμάς μπορεί να αρχίσει να ξεχνάει τα λάθος και να αφομιώνει τα σωστά.

    Σίγουρα θα αφομιώσουμε κάποια από τα σωστά με λάθος τρόπο, αλλά θα είναι πιό εύκολο την επόμενη φορά να τα διορθώσουμε, παρά να είμαστε πάλι στο μείον...

    Περάσαμε υπέροχα και μακάρι όσοι περάσουμε το CSS να κάνουμε το ίδιο
    Wizard! "Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα" - Σωκράτης (469πΧ - 399πΧ)
    [font=Geneva]Το να είσαι το παράδειγμα δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος να φτάσεις ψηλά, είναι ο μόνος τρόπος - Albert Einstein (1879-1955)[/font]

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    ..Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ στην ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ ( ) για τα μαθήματα που θα μας ξανα παραδώσει ( ) καποια στιγμή στο μέλλον και τότε θα ειμαι και εγω παρούσα!!!!


    Εγω το ήτσερα οτι ειναι καλά!!! Αμε!!!

  5. #5
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ευχαριστούμε πολύ "δάσκαλε" (που έλεγε και γνωστός εδώ)

    αφού εμφανίστηκα εγώ, κατόρθωμα και αυτό (και ας μην πολυσυστήθηκα)

    όλα ωραία ήταν, νομίζω αν κάποιος έχει μεγάλο σπίτι, ΕΚΕΙ θα ήταν το καλό να μαζευτούμε άλλη φορά (με συνένεση γυναίκας/μαμάς κλπ. βέβαια - για καλό σκοπί) ώστε να έχουμε άλλη άνεση, να μην μας βλέπουν σαν εξωγήινους κλπ. (βέβαια θα ήταν και πολύ ενδιαφέρον θέαμα 10-15 μοτό έξω από ένα σπίτι)

    θέλει περισσότερο χρόνο σίγουρα, ειδικά για οδήγηση ένας ένας

    το πολλοί μαζί έχει ένα μειονέκτημα μεγάλο (ειδικά σε δρόμο και όχι πίστα που βλέπεις μακριά), δεν βλέπεις τον leader και απλά αντιγράφεις κάπως τον μπροστινό σου που έχει αντιγράψει (Θεού Θέλοντος) τον μπροστινό του κλπ. κάτι δηλαδή σαν χαλασμένο τηλέφωνο

    (εγώ που είχα και την "τύχη" να είμαι πίσω από κάποιον φίλο :ZZZ: με λίγο κώλος πίσω ανάρτηση και αρκετό φόβο για αυτή... - σόρυ που σε πέρασα μια φορά αλλά με μπέρδευες )

    πάντως με έπιασα ΤΡΕΙΣ ολόκληρες φορές να κάνω σχετικά μεγάλη μαλακία (φρένο μέσα στη στροφή... τουλάχιστον έχω την ΚΑΠΟΙΑ λογική πρώτα να ισιώνω - αλλά δεν σημαίνει ότι είναι λιγότερο μαλακία)

    άντε να βελτιωθούμε - άντε άντε!

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Αν και δεν κατάφερα να έρθω...

    να πω κι εγώ ένα μεγάλο μπράβο στον Γιώργο (Γιαγιά Αρκούδα) για την θέληση και την υπομονή του να μεταφέρει τις εμπειρίες - γνώσεις του σε άλλα παιδιά!!

  7. #7
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Άντε να ξαναμαζευτούμε με περισσότερο χρόνο και καλύτερο καιρό!!!!!


    Καλημέρα σε όλους!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  8. #8
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ε οκ δεν ήταν και κώλος ο καιρός

    αλλά αυτό που θα ήθελα είναι να γίνει το επόμενο πρακτικό σε ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟ δρόμο (που να μην έχει βράχια η μια μεριά και γκρεμό η άλλη)

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΠΗΓΑΜΕ!

    ΞΕΚΙΝΑΩ:

    Εγώ NLS, Νίκος με το Dakar

  9. #9
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Νίκο συμφωνώ μαζί σου για το καιρό.... μας βοήθησε τελικά..... 5 βαθμούς να ήταν πιο ζεστός θα ήταν πολύ καλύτερα!!

    Εγώ periklisk ο Περικλής με το ZXR 400
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  10. #10
    Madness? THIS IS SPARTA!! Το avatar του/της Wizard13
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    374
    Είμαι ο Γιώργος και είμαι καλά...

    Εεεεε, ωχ... Αυτό πήγαινε γι'αλλού...

    Είμαι ο Γιώργος με CBR600F4 και επειδή είμασταν 3 600 και 1 ΧΧ, διευκρινίζω, το μπλέ-άσπρο-κόκκινο που πουλιέτε κιόλας...
    Wizard! "Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα" - Σωκράτης (469πΧ - 399πΧ)
    [font=Geneva]Το να είσαι το παράδειγμα δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος να φτάσεις ψηλά, είναι ο μόνος τρόπος - Albert Einstein (1879-1955)[/font]

  11. #11
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    τζιτζελόν το χεις το cbr!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  12. #12
    Γιαγιά Αρκούδα σ' ευχαριστούμε πολύ-πολύ που μας έδωσες τα φώτα σου και τις γνώσεις σου για να μάθουμε να οδηγούμε γρήγορα αλλά πάνω απ' όλα με ΑΣΦΑΛΕΙΑ....!!!!

    Δημήτρης CBR 600 Fi (μαύρο)

    Υ.Γ. Αλήθεια ρε Γιώργο... τα ιδιαίτερα πόσο κοστίζουν???

  13. #13
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι στο επόμενο θα έρθω οπωσδήποτε
    μπράβο στην ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω αλλά άμα ξανακανονιστεί θα έρθω

  14. #14
    ωραια τωρα μενει καποιος να κανει το αντιστοιχο του Fabio Fasola.ασφαλτος και μαλακιες..... χεχε
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  15. #15
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260

    Talking Ευχαριστούμε πολύ ...

    ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ για όσα κατάφερες να μας δείξεις και όσα καταφέραμε (?) να αφομιώσουμε. Κρίμα που πολλά παιδιά (μεταξύ αφτών πολλοί φίμοι μου) έχασαν την ευκαιρία που μας έδωσες.

    Έυχομαι να ξανακάνεις κάτι τέτοιο (να μην έχουμε εκλογές μόνο) και να παραβρεθούμε αυτή τη φορά όλοι και σε κάποιο άλλο μέρος χωρίς βράχια και γκρεμούς που είπε και παραπάνω ο φίλος.


    Για την ώρα προσπαθώ και εγώ να ξεχάσω αυτά που ξέρω (και αυτοδιδάχτηκα) για να κάνω αυτά που μας έμαθες.


    Είμαι ο dimikap (ή αλλιώς kapeos). ΔΗΜΗΤΡΗΣ africa twin (η μοναδική της συνάντισης)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Report Από το Yard με soundtrack μουσική από τα χεράκια του S4
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 10:22
  2. Τι Μαθαινουμε Απο Το Σινεμα
    από DIT στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2003, 21:18
  3. Εντυπώσεις απο το VTR 1000 Firestorm
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2003, 11:00
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 08:37
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF