Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 107

Θέμα: BMW R 1200GS LC Adventure Triple Black

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    αν ισχυει αυτο που λες για ιδια μηχανακια τοτε υπαρχει προβλημα ποιοτικου ελεγχου και σταθερης κατασκευαστικης ποιοτητας
    δεν θα εδινα μια μικρη περιουσια ελπιζοντας οτι θα πεσω στην ''καλη'' παρτιδα

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Την ανακοίνωση την είδα σήμερα το πρωί και περίμενα να ανοιχτεί θέμα να αρχίσει πάλι το κράξιμο
    Να σου πω ένα πράγμα που μου την δίνει στην όλη ιστορία "ανανέωση".

    Ουσιαστικά, παίζουν λίγο το μαλάκα με τους πελάτες. Εξηγώ: Για φέτος, ανανεώθηκε εμφανισιακά το 800. Το 1200 έχει περάσει "σιωπηλές" ανανεώσεις σε μηχανικά μέρη, από εμφάνιση τίποτα.

    Τώρα βγαίνουν "ενδιάμεσα" euro4 μοντέλα για το 2017 με την ίδια εμφάνιση με την φετινή και πιθανώς ως μοντέλα 2018 θα βγουν νέα, φημολογείται για αναρτήσεις που διαβάζουν το δρόμο με κάποιον τρόπο και θα "προετοιμάζονται" για το τι θ'ακολουθήσει αντί να μαντεύουν τι έχουν από κάτω όπως τώρα. Και για τα 800άρια, γράφεται ότι δεν ήθελαν να τ'αλλάξουν φέτος μην και κάνει καμμιά μαγική κίνηση η ΚΤΜ και βγάλει κάτι καλό και μείνουν πίσω. Κομματάκι χαζό δεν είναι αυτό; Κομματάκι "καρτέλ" φάση;

    Οπότε ο φετινός αγοραστής σε μία χρονιά θα έχει μοντέλο... τρεις γενιές παλιό; Είναι λίγο αστείο. Καλά, πολύ.

  3. #48
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Ναι αλλα με το χρηματοδοτικο τους σε 32 μηνες θα παρεις παλι το καινουριο μοντελακι 4 γενιες μπροστα.... τςςςςςς

  4. #49
    οτι και να λεμε,τους κατουραει ολους η BMW gs σε πωλησεις..

  5. #50
    Εμενα παλι αυτη η μυτη του κ τα πλευτικα του τεποζιτου με χαλανε απιστευτα....κ λεφτα να ειχα δεν θα το επαιρνα,αλλα κ να ειχα μετα απο 7-8 χρονια που θα εχει βγαλει ολες τις παιδικες ασθενειες κ καινουριο lift ,κ παντα μεταχειρισμενο!!!
    EVERYBODY DIES......NOT EVERYONE
    REALLY LIVES

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    παιζει με τα καγκελα να ειναι πιο φαρδυ απο το atos...

  7. #52
    Τρικύλινδρος Διφάναρος
    Εγγραφή
    16/09/2014
    Μηνύματα
    196
    Φοβάμαι στο φέρρυ μην το βάζουν να πληρώνει για δύο μηχανάκια...
    The road less travelled, is less travelled for a reason...

  8. #53
    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΤΟ GS




    Θάχω σίγουρα εγώ Πάρκινσον,αύριο πάω στο γιατρό..!!

  9. #54
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Η ομορφια με τα μπεμπε ειναι πως ολα ειναι διαφορετικα μεταξυ τους.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  10. #55
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    το lc boxer, εινια πραγματικα πολυ καλο μοτερ, και το καινουριο τζιεσ, πραγματικα πολυ καλο μηχανακι...στριβει, φρεναρει, εχει μπολικο γκαζι, ειναι ανετο σαν καναπες...μπορει να μην εχει την υπερβολη του ντουκατι και κατεμ, αλλα κανει τα παντα χωρις να υστερει πουθενα...

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Οδήγησε φίλος που καβαλάει gsxr 750 k6 το απλό και εντυπωσιάστηκε, μου είπε ότι θα το αγόραζε χτες αν είχε τα λεφτά.

    Και αυτό δηλαδή η τιμή του είναι τοωπιο σημαντικό μειονέκτημά του. Εγώ πάντος αν είχα τόσα λεφτά θα προτιμούσα το απλό.

  12. #57
    παίδες. ήρεμα. Λίγο σπαμ και λίγο φιλικό πείραγμα στους προπέλεν να το ανεχτούμε. Μέχρι εκεί. Οι επί προσωπικού αντεγκλήσεις που θα γίνουν αντιπαράθεση για το τίποτα σε τελική ανάλυση, περιττεύουν.

  13. #58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Οδήγησε φίλος που καβαλάει gsxr 750 k6 το απλό και εντυπωσιάστηκε, μου είπε ότι θα το αγόραζε χτες αν είχε τα λεφτά.

    Και αυτό δηλαδή η τιμή του είναι τοωπιο σημαντικό μειονέκτημά του. Εγώ πάντος αν είχα τόσα λεφτά θα προτιμούσα το απλό.
    ειναι ακριβο το ρημαδι.. αλλα και ποιο δεν ειναι σε αυτη την κατηγορια των -15000+ ευρω..

    εχει όμως ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο χρηματοδοτικό… για αυτό και πουλάει πολλά ακριβά μηχανάκια η BMW.

    πάντως, και το παλιό 1200 και σίγουρα το καινούργιο είναι μηχανάκια που βγάζουν πολύ ανετά και ξεκούραστα εκατοντάδες χλμ την μέρα σε ταξίδι που το ζητούμενο δεν είναι οι επιδόσεις και τα γκΑζα αλλά το άνετο φάγωμα των χλμ.
    Εντάξει , τα έχουν παρει πολλοί για «στατους» και για «καφετερια» αλλά λες και όλα τα υπόλοιπα ακριβά μηχανάκια ατης κατηγορίας τα έχουν πάρει μόνο «μαγγελανοι»

  14. #59
    Και εγώ το απλό θα προτιμούσα και έρχεται ο public relations και μου λέει σαν πωλήτρια ρούχων "ε σε εσάς το ADV θα είναι πιο ταιριαστό".

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Και εγώ το απλό θα προτιμούσα και έρχεται ο public relations και μου λέει σαν πωλήτρια ρούχων "ε σε εσάς το ADV θα είναι πιο ταιριαστό".
    Χωρις πλακα παντως μια χαρα θα σου πηγαινε το προπελεν,ξεκουραστο ταξιδακι,αρχοντικο.
    Τουλαχιστον εσυ κανεις χιλιομετρο,δεν σαπιζει στο παρκινγκ

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ktm adventure 990R vs bmw gs 1200 lc adventure
    από Christos ktm R στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2016, 10:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF