Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 107

Θέμα: BMW R 1200GS LC Adventure Triple Black

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    με 260 κιλα λιγο λασπη να βρεις φωνάζεις γερανο να σε βγαλει

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.339
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    με 260 κιλα λιγο λασπη να βρεις φωνάζεις γερανο να σε βγαλει

    Kαι όμως ακόμα και το αρχαίο 1150 περνάει από λάσπες ιδιαίτερα εύκολα λόγω τελελέβερ που δεν βυθίζεται, καλού ζυγίσματος, ροπάτου μοτέρ και φαντάζομαι το καινούργιο με τα ηλεκτρονικά, και τις καλύτερες αναρτήσεις θα ναι ακόμα πιο εύκολο αρκεί να το καβαλάει οδηγός που ξέρει τι κάνει. Και δεν μου το είπαν, τα εχω δει μπροστά μου πολλές φορές επί το έργο. Περνάνε και μάλιστα φορτωμένα, πολύ ευκολα τα όποια εμποδια και λάσπες αρκεί να μη κλείσει το γκάζι.

    Αυτό με τα βάρος πια... Το άφρικα που είχα πριν και είχα κάνει πάνω από 50.000 χωμάτινα χιλιόμετρα γεμάτο, με την καγκελαρία όλη ήταν 240 κιλά. Ε και τι έγινε; Παντού με πήγε παρά το βάρος του.
    Το θέμα δεν είναι μόνο το βάρος σα νούμερο αλλά η κατανομή του βάρους. Και τα gs κρύβουν το βάρος τους, δεν ενοχλεί στην οδήγηση.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    δηλαδη σε σαθρο εδαφος το βαρος δεν ειναι μειονεκτημα αν εισαι bmw γιατι εχεις καλο ζυγισμα
    ενταξει καταργησαμε και τους νομους της φυσικης τωρα

    και ακομα καλυτερα αν χωθεις στη λασπουρια με το ακριβο με τις ηλεκτρονικες αναρτησεις
    καταργησαμε και τους νομους της οικονομιας

    τα δυσκολα σημεια αν δεν κλεισει το γκαζι πιθανον τα περνας και με beverly

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    δηλαδη σε σαθρο εδαφος το βαρος δεν ειναι μειονεκτημα αν εισαι bmw γιατι εχεις καλο ζυγισμα
    ενταξει καταργησαμε και τους νομους της φυσικης τωρα

    και ακομα καλυτερα αν χωθεις στη λασπουρια με το ακριβο με τις ηλεκτρονικες αναρτησεις
    καταργησαμε και τους νομους της οικονομιας

    τα δυσκολα σημεια αν δεν κλεισει το γκαζι πιθανον τα περνας και με beverly
    δεν λεει κανείς οτι το βάρος στο χωμα δεν είναι μειονέκτημα.
    δεν λεει κανείς οτι το gs εινσι μηχανάκι για trail rides και εντουρο.

    εχει καποια πλεονεκτήματα (ευκολιες αν θες)για το χωμα(για την διάσχιση του καλύτερα,μην ονειρευόμαστε ποντιουμ σε sixdays) οπως ειναι το μπροστινο του που ισοπεδώνει οτι βρει μπροστα του,η ροπη απο πολυ χαμηλα,το χαμηλο κεντρο βάρους.
    αν εχει κσι κατάλληλα λάστιχα,ναι μπορει να ανταπεξελθει σχετικα εύκολα (αναλογα φυσικα και τον οδηγό)

  5. #65
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    περασαμε με το φεηζερ το 800 δικαβαλο με φουλ βροχη χωματοδρομο με νεροφαγωματα προπερσι που ηταν ο βαγγελης ελλαδα,πανω απτα τρικαλα κορινθιας.απλα πηγαιναμε σαν κοτες γιατι σε πηγαινε λιγο οπου ηθελε το χωμα.ηταν και ο κτηνος με τον γιωργο απο αθηνα.υπαρχει η βολτα καπου εδω.δεν ειχε κροκαλα,οκ αλλα δεν ηταν για στρητ μηχανακι παντως.
    "ολα" περνανε ενα τετοιο χωμα.απλα με το ενα θα πηγαινεις με 5 και με το αλλο με 25.
    αυτο εννοω.μην κανεις εντουρο.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #66
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Έπεσε σφουγγάρισμα και χάθηκε λίγο η ροή της κουβέντας (και είχα γραψει και σεντόνι ρπμ) αλλά για να μείνει η άποψή μου γραμμένη θα ξαναπώ: "Η χοντρούλα κάνει πολύ καλά έως πάρα πολύ καλά αυτό για το οποίο είναι φτιαγμένη, άνετα δικάβαλα και φορτωμένα ταξίδια. Δεν κουνάει, δεν σε τρομάζει, έχει εξαιρετική συμπεριφορά όταν κάνει αυτό που φτιάχτηκε να κάνει. Εντούρο δεν μπορεί να κάνει όσο και να θέλει η εταιρία να πείσει το καταναλωτικό κοινό και είναι φυσικό να μην μπορεί λόγω βάρους, μπορεί όμως σχετικά άνετα να περάσει κάτι περισσότερο από βατό χωματόδρομο". Αυτά!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.339
    Καλά τα λέει ο Βασίλης, είναι φτιαγμένο για ταξίδι, και περνάει από χώμα ανετα και χωρίς να παθαίνει ζημιά. Στα κατάλληλα χέρια περνάει και γρήγορα αλλά περί ορέξεως κολοκυθοπιτα... Kαι όχι μόνο το προπελέν αλλά όλα τα μαστόδοντα ον/οφ, αλλά πιο εύκολα αλλά δυσκολότερα αλλά σε σχέση με ενα στριτάκι σαφώς καλύτερα.

    Εγώ δεν το βάζω χώμα αφού εχω το CCM και το ευχαριστιέμαι περισσότερο με αυτό. Αλλά στα ταξίδια μου όταν συναντήσω χώμα η μπουμπού περνάει αέρα τα χωμάτινα κομμάτια δικάβαλη και φορτωμένη. Και σε δρόμους σαν την Αλβανίας ας πούμε τι είναι προτιμότερο ένα gs ή ενα χαγιαμπούσα gen 2 που είναι και στα ίδια κιλά;

    Με ενα στριτάκι ακούς τις πέτρες να βαράνε την καρίνα και οσο να ναι πονάει ψυχολογικά και οικονομικά μερικές φορές. Με τα ον/οφ περνάς εύκολα. Και οποιος εχει αντίρρηση από Σεπτέμβρη θα γουσταρα πολύ να δω και κανα στριτάκι στις χωμάτινες βολτες μας

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Έπεσε σφουγγάρισμα.....
    Νταξ εχει γινει κουραστικο.....

    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.339
    https://www.facebook.com/14880417481...6/?pnref=story

    σόρρυ δεν εχω λινκ εκτός φατσαμπουκ αλλά το βιντεάκι εχει πλάκα.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    https://www.facebook.com/14880417481...6/?pnref=story

    σόρρυ δεν εχω λινκ εκτός φατσαμπουκ αλλά το βιντεάκι εχει πλάκα.

    Το παλληκαρι ειναι άμπαλο παντως,John Kouladis
    Ειναι ζόρι τα πολλα κιλα Κωστα στη λασπη για εναν νορμαλ οδηγο,οχι για σενα π.χ που εισαι πολυ εμπειρος
    στα δυσκολα κομματια με βαρια μοτό.

  11. #71
    Λάσπη, λάστιχα δρόμου και μάλλον το traction στο off.

    ε.

  12. #72
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    περασαμε με το φεηζερ το 800 δικαβαλο με φουλ βροχη χωματοδρομο με νεροφαγωματα προπερσι που ηταν ο βαγγελης ελλαδα,πανω απτα τρικαλα κορινθιας.απλα πηγαιναμε σαν κοτες γιατι σε πηγαινε λιγο οπου ηθελε το χωμα.ηταν και ο κτηνος με τον γιωργο απο αθηνα.υπαρχει η βολτα καπου εδω.δεν ειχε κροκαλα,οκ αλλα δεν ηταν για στρητ μηχανακι παντως.
    "ολα" περνανε ενα τετοιο χωμα.απλα με το ενα θα πηγαινεις με 5 και με το αλλο με 25.
    αυτο εννοω.μην κανεις εντουρο.


    Σε στεγνό χωματόδρομο με τα πάντα περνάς. Αργά η γρήγορα.........
    Σε βρεμένο χώμα αλλάζουν τα πάντα και παίζουν ρόλο και τα λάστιχα.....
    Στην συγκεκριμένη βόλτα ακόμα και σταματημένος σε πρανές έδαφος το μηχανάκι μου γλύστραγε (προς την
    κατηφορική πλευρά) δεξιά ή αριστερά........ Είναι λάθος να περιμένεις να πας σε λάσπη με λάστιχα δρόμου
    υψηλών ταχυτήτων (αν θυμάμαι καλά δείκτης ταχύτητας W ) και σε κάθε στροφή περίμενα να κλάψω κάνα
    μηνιάτικο από πτώση.........

    Αν και αντβέντσιουρ το μηχανάκι μου δεν το αγόρασα για χωμάτινη χρήση, για βουνό υπάρχει το 520 ζωή να 'χει.....

    Το μόνο που προσδοκώ είναι καμιά αξιοπρεπή διάσχιση χωματόδρομου...... και ταξίδια χωρίς την οικοσκευή μαζί......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #73
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Σε στεγνό χωματόδρομο με τα πάντα περνάς. Αργά η γρήγορα.........
    Σε βρεμένο χώμα αλλάζουν τα πάντα και παίζουν ρόλο και τα λάστιχα.....
    Στην συγκεκριμένη βόλτα ακόμα και σταματημένος σε πρανές έδαφος το μηχανάκι μου γλύστραγε (προς την
    κατηφορική πλευρά) δεξιά ή αριστερά........ Είναι λάθος να περιμένεις να πας σε λάσπη με λάστιχα δρόμου
    υψηλών ταχυτήτων (αν θυμάμαι καλά δείκτης ταχύτητας W ) και σε κάθε στροφή περίμενα να κλάψω κάνα
    μηνιάτικο από πτώση.........

    Αν και αντβέντσιουρ το μηχανάκι μου δεν το αγόρασα για χωμάτινη χρήση, για βουνό υπάρχει το 520 ζωή να 'χει.....

    Το μόνο που προσδοκώ είναι καμιά αξιοπρεπή διάσχιση χωματόδρομου...... και ταξίδια χωρίς την οικοσκευή μαζί......
    Αυτό..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  14. #74
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Και ποσο παει η γκαρσονιερα μαστορα;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #75
    Εικοσιδύο μισό έχει το τωρινό φουλ έξτρα. Λογικά τόσο θα έχει πάλι.

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ktm adventure 990R vs bmw gs 1200 lc adventure
    από Christos ktm R στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2016, 09:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF