Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 121

Θέμα: Honda CBF 600 S - Yamaha FZ6 Fazer - Suzuki GSF 650 S

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Με το 600αρι δεν πάω ταξίδι; Και όταν λέω ταξίδι δεν εννοώ να φθασω Φιλανδια, κάπου εδώ γύρω από το νησί (Κέρκυρα) σκεφτομαι δηλαδη καμία Ιταλια και ισως μακρύτερα Αυστρια, Γερμανια, και Ηπειρωτικη Ελλαδα.
    Παντως με το Σκούτερ που εχω και έβαλα σημερα για πώληση (Kymco Xciting 400 ABS) γιατί απέκτησα και δευτερο (Honda PCX 150), έχω κανει εκδρομες, δικαβαλος, 1000+ χλμ χωρίς κάποιο πρόβλημα.
    Βρε καλε μου, μια χαρα πας με 600-650. Μεχρι και Φιλανδια.
    Απλα τα κυβικα σου δινουν ροπη αρα μεγαλυτερη ανεση, οδηγικη.

    Ληστη 12,5 η ΣιΜπιΕφ 1000 απο μενα, βασει του μπατζετ που αναφερεις.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Με το 600αρι δεν πάω ταξίδι; Και όταν λέω ταξίδι δεν εννοώ να φθασω Φιλανδια, κάπου εδώ γύρω από το νησί (Κέρκυρα) σκεφτομαι δηλαδη καμία Ιταλια και ισως μακρύτερα Αυστρια, Γερμανια, και Ηπειρωτικη Ελλαδα.
    Παντως με το Σκούτερ που εχω και έβαλα σημερα για πώληση (Kymco Xciting 400 ABS) γιατί απέκτησα και δευτερο (Honda PCX 150), έχω κανει εκδρομες, δικαβαλος, 1000+ χλμ χωρίς κάποιο πρόβλημα.
    Ρητορικη η ερωτηση φανταζομαι ετσι;; Φιλε παρε οποιο 600 -650 βρεις σε καλυτερη κατασταση σε σχεση με την τιμη και τα υπολοιπα κανε τα βενζινες και ταξιδια ....Αν εχεις ορεξη, χρονο και χρημα (με αυτη τη σειρα )γυρνας την ευρωπη ...δυο φορες...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.444
    Έχω το 600.

    Πάρε το 1000 για τα ταξίδια.

    Για το CBF λέω.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    http://motovinios.car.gr/bikes/view/8272598/
    Τι λέτε γι' αυτό;

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    http://motovinios.car.gr/bikes/view/8272598/
    Τι λέτε γι' αυτό;
    βρες απο καναν αλλον καλυτερα...

  6. #21
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    http://motovinios.car.gr/bikes/view/8272598/
    Τι λέτε γι' αυτό;
    το ειχα δει πριν καιρο που το πουλουσε ιδιωτης αυτο. το εχει δωσει σε μαγαζι αποτι βλεπω πλεον.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    βρες απο καναν αλλον καλυτερα...
    Κατάλαβα, μου φάνηκαν και λίγα τα χλμ για μοντέλο του 2009. Οπότε ίσως δεν είναι και τόσο αξιόπιστος ο συγκεκριμένος κατά τη γνώμη σου;

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    το ειχα δει πριν καιρο που το πουλουσε ιδιωτης αυτο. το εχει δωσει σε μαγαζι αποτι βλεπω πλεον.
    Σε τι κατάσταση είναι το μηχανάκι; γνωρίζεις;

  9. #24
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    εννοω το ειχα δει αγγελια στο καρ. δεν το γνωριζω το μηχανακι. αποτι θυμαμαι, επειδη εψαχνα τοτε, σε αυτα τα χλμ το ειχε και η αγγελια του ιδιωτη.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    εννοω το ειχα δει αγγελια στο καρ. δεν το γνωριζω το μηχανακι. αποτι θυμαμαι, επειδη εψαχνα τοτε, σε αυτα τα χλμ το ειχε και η αγγελια του ιδιωτη.
    Ο Ιδιώτης είχε καιρό την αγγελία;

  11. #26
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Σαν ιδιοκτήτης καρμπυρατερατου του 04' με έξτρα άνω των 2000 επάνω επίτρεψε μου να πω το παρακάτω.
    ΜΗΝ πληρώσεις CBF600S καρμπυρατέρ πάνω απο 3000 ταβάνι και ψεκαστο άνω των 3500.Με έξτρα... κι abs. Μη σου πω ότι λέω και πολλά συγκρίνοντας αυτά που βλέπω με το δικό μου και το ποσό θα το εδινα εγώ που ξέρω τι έχω και τι πιάνει α ν τ ι κ ε ι μ ε ν ι κ α.

    Επίσης μην κολλήσεις στον ψεκασμό.Το καρμπυρατέρ είναι μια χαρά οικονομικό!!Ας το βρεις και με 50000+χλμ.Δεν καταλαβαίνει..

    Βλέπω ζητάνε ότι να'ναι. Αν είναι να πας στα 4000+ κοιτά πιο σύγχρονες κατασκευές.
    Το cbf είναι εργαλείο για μια ζωή αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να πληρωθεί υπερτιμημένο.

    Ειδα καλές αγγελίες,κάποια με βιβλίο συντηρισης που με παζάρι θα έρθουν στα παραπάνω πλαίσια..

  12. #27
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Οπότε ίσως δεν είναι και τόσο αξιόπιστος ο συγκεκριμένος κατά τη γνώμη σου;
    αν συζητήσετε κάτι πάνω σε αυτό, παρακαλώ να είναι με πμ.

    αν γράψετε κάτι παραπάνω δημοσίως, έχει φύγει
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 11/07/2016 στις 11:22.

  13. #28
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    18/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Fazer μεταχειρα δε θα βρεις της προκοπης ευκολα. Ψαξε τα ανωτερω που σου ειπαν.
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  14. #29
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omega Προβολή μηνύματος
    Σαν ιδιοκτήτης καρμπυρατερατου του 04' με έξτρα άνω των 2000 επάνω επίτρεψε μου να πω το παρακάτω.
    ΜΗΝ πληρώσεις CBF600S καρμπυρατέρ πάνω απο 3000 ταβάνι και ψεκαστο άνω των 3500.Με έξτρα... κι abs. Μη σου πω ότι λέω και πολλά συγκρίνοντας αυτά που βλέπω με το δικό μου και το ποσό θα το εδινα εγώ που ξέρω τι έχω και τι πιάνει α ν τ ι κ ε ι μ ε ν ι κ α.

    Επίσης μην κολλήσεις στον ψεκασμό.Το καρμπυρατέρ είναι μια χαρά οικονομικό!!Ας το βρεις και με 50000+χλμ.Δεν καταλαβαίνει..

    Βλέπω ζητάνε ότι να'ναι. Αν είναι να πας στα 4000+ κοιτά πιο σύγχρονες κατασκευές.
    Το cbf είναι εργαλείο για μια ζωή αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να πληρωθεί υπερτιμημένο.

    Ειδα καλές αγγελίες,κάποια με βιβλίο συντηρισης που με παζάρι θα έρθουν στα παραπάνω πλαίσια..
    το κακο ειναι οτι επειδη κυκλοφορει πολυ απατη στο χωρο της μεταχειρισμενης μηχανης (οπως και του αυτοκινητου) αυτος που εχει ενα οχημα σωστο και καθαρο ξερει οτι τον παιρνει να το τσιμπησει λιγο. Αντιστοιχα ο αγοραστης πολλες φορες προτιμαει εν γνωση του να δωσει κατι παραπανω και να εχει το κεφαλι του ησυχο (ειμαι ενας απο αυτους).
    Καπως ετσι γινεται το παντρεμα και ισχυει το γνωστο "οτι πληρωσεις παιρνεις".

  15. #30
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Καπετάν Γρηγορε(πλέον) σου είχα πει τα ίδια.

    Το ότι βλέπω να πουλάνε όσο ψηλά θέλουν δεν σημαίνει ότι θα τους τα δώσω(1) ούτε ότι θα υπερτίμησω το δικό μου ζητώντας ψηλότερα.(2)

    Την τακτική στην Ελλάδα να αγοράζω αυτοκίνητο/μηχανή και και να περιμένω να κερδίσω πουλώντας το μετά δεν την καταλαβαίνω.
    Την αγορά την καθορίζει το αγοραστικό κοινό.Οσο υπάρχει κόσμος που θα εκθειάζει και θα πληρώνει υπερτιμημένα μηχανάκια τόσο κάποιοι θα νομίζουν ότι πουλούν χρυσό..

    Θέλω να δω όλους αυτούς που ζητούν για cbf ότι τους λείπει τι θα κάνουν απο Σεπτέμβριο και μετά..

    Επειδή έχω υπάρξει αγοραστής αρκετές φορές ξέρω και πρέπει να σέβομαι τον απέναντι μου όταν γίνομαι πωλητής.
    Αυτός ειμαι κι έτσι θέλω να λειτουργώ.

    Δεν σε μαλώνω εε.Κουβεντα κάνουμε και πιστεύω πιάνεις το σκεπτικό μου.

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki Bandit 650s ή Honda CBF-600 ?
    από Gazer στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2009, 19:58
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 12:05
  3. Honda CBF-600S ABS vs Yamaha Fz6 Fazer
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 10:18
  4. Yamaha Fz6 Fazer Vs Honda Civic Type R
    από kostasfazer στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2004, 01:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF