Σελίδα 48 από 57 ΠρώτοΠρώτο ... 384344454647484950515253 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 706 έως 720 από 848

Θέμα: Δευτερόλεπτο.. Λεπτό.. Ώρα.. Αντρικό Ρολόϊ!!!!

  1. #706
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    καποτε ο ξαδερφος μου γκρινιαξε γιατι το λουρακι το μεταλλικο του ωμεγα που φοραγε εκανε σαν ανταλλακτικο 300 ευρω
    τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κ................. του ειπα.

    Ειναι σαν να γκρινιαζεις αμα σου στραβωσει η ζαντα στη φερραρι και για να την αλλαξεις θελεις 2500 ευρω.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 03/06/2021 στις 11:23.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #707
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Οκ. σας ευχαριστω .Αν ειναι ετσι, θα το κρατησω .
    Απλα εχω και ενα nautica το οποιο ειναι σχεδον ιδιο (μεταλλικο δηλ) και δεν μου κανει αισθηση.
    Σκεφτωμουν να του βαλω καφε ή μαυρο δερματινο λουρι , αλλα δεν βρισκω κατι καλο.
    Αν παω σε ρολογαδικο ,θα μου βρουν λετε καποιο universal αλλα καλο που να κανει ή θα ειναι καπως ;
    Αν είναι να δώσεις κάποιο εννοείτε πως θα δώσεις το Nautica που είναι fasion watch.
    Το Premier που έχεις θέλει δουλειά για να πουληθεί. Στα δικά σου μάτια βλέπεις μια γρατζουνιά στο κούμπωμα του μπρασελέ. Στα μάτια των ρολογόφιλων απλά δε πουλιέται σε αυτή τη κατάσταση. Είναι γεμάτο από έντονα hairlines σε στεφάνι, καπάκι και κατά μήκος στο μπρασελέ. Φυσικά οι φωτό μεγεθύνουν τα θέματα αυτά αλλά όσοι ενδαφέρονται για ρολόγια ξέρουν να αξιολογήσουν σε μεγάλο βαθμό και από τις φωτό, ξέρουν τι περιμένουν να δουν από κοντά.
    Πρέπει να ασχοληθείς με ειδικές κρέμες και πανάκια για το συνεφέρεις και επειδή είναι ατσάλινο... χμ δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

    Όπως έγραψε και ο Nostradamus και το δικό μου Premier Kinetic είναι δώρο αρραβώνα. Είναι από τα ρολόγια που έχω φορέσει πολύ και έχει μαζέψει και αυτό αρκετά hairlines στη στεφάνι (το έχω με δερμάτινο λουράκι).

    Γνώμη μου το κρατάς. Είναι καλά ρολόγια και καλύτερα να σου μείνει αυτό παρά το fasion.

  3. #708
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    καποτε ο ξαδερφος μου γκρινιαξε γιατι το λουρακι το μεταλλικο του ωμεγα που φοραγε εκανε σαν ανταλλακτικο 300 ευρω
    To έχω φάει και εγώ το πακέτο, 400 είχα πληρώσει για αλλαγή πριν χρόνια, τώρα δεν το φοράω καν.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να ασχοληθείς με ειδικές κρέμες και πανάκια για το συνεφέρεις και επειδή είναι ατσάλινο... χμ δεν είμαι και πολύ σίγουρος.
    Όταν το είχα πάει στον Βήχο (από που το πήρα) μου είπαν πως δεν γίνεται τίποτα σε ό,τι αφορά στις γρατζουνιές
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #709
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Σοβαρά σου είπαν τέτοιο πράγμα;

    Κοίταξε, μια επιχείρηση σαν αυτή εστιάζει στο κέρδος της πώλησης και στις καλές τιμές σε σχέση με τις ρεαλιστικά προσβάσιμες της ευρώπης.
    Είναι δύσκολο να έχουν ανθρώπους που μπορούν να σου πουν πως και γιατί δημιουργήθηκε ένα ρολόϊ και η στιλιστική συμβουλή τους
    σταματά στην πρώτη αναφορά για να μην χάσουν την πώληση άρα και τον ρυθμό κερδών που έχουν υπολογίσει για τα έξοδα που έχουν αναπτύξει.

    Πολύ σημαντικός παράγοντας είναι η παιδεία του κοινού που εξυπηρετούν. Αν υπολογίσεις πόσο μεγάλοι είναι και πόσους χιλιάδες έχουν εξυπηρετήσει
    μέχρι σήμερα θα καταλάβεις ότι έχουν αντιμετωπίσει τρομακτικό αριθμό απαίδευτων, εγωιστών, μεγαλομανών κ.λπ.
    Εγώ θεωρώ θαύμα ότι έχουν πόρτα και υπαλλήλους ακόμα, αυτόματους πωλητές θα είχα βάλει.

    Για να αναλάβουν μια τέτοια εργασία πρέπει να υπάρχει διάθεση απο μέρους τους και εμπιστοσύνη απο μέρους του πελάτη.
    Θα λυθεί το ρολόϊ, θα γίνει ότι καλύτερο γίνεται μηχανουργικά αλλά με το ρίσκο και το όριο του μηχανουργού.

    Είναι αναλογικές εργασίες, δεν γράφουμε κώδικα έχοντας την απαίτηση να λειτουργήσει με τον ίδιο τρόπο.

    Φαντάσου να έχουν χρεωθεί μια εργασία 350ε και να αφαιρεθεί το 95% της φθοράς που έχει ο κ. Τάκης που θεωρεί πολύ λογικό να φορά το bell&ross στην οικοδομή
    γιατί έχει πάρει ένα καλό ρολόι... και αν ανοίγοντας το δουν μια μηχανή με ζημιές; πως θα αποδείξουν ότι υπήρχε ενώ το ρολόι λειτουργούσε και ο κ. Τάκης
    υπολόγιζε πόσο χρόνο έχει μη του σφίξουν τα μπετά;

    Έχω δύο εταιρειών που έχω εισάγει πρίν τα μάθουν οι ίδιοι, αν δεις πως με αντιμετωπίζουν τα πρώτα λεπτά μέχρι να τους χαλαρώσω
    και τους δώσω να καταλάβουν το επίπεδο μου, θα νομίζεις ότι έχουν κάτι μαζί μου.
    Έχω εργαστεί για αυτούς επιμελούμενος χαράξεις σε καλά ρολόγια.
    Για κάθε επιλογή μου σαν αρμόδιος, επαγγελματίας σχεδιαστής έγραφα σε ένα χαρτί 500 λέξεις όσον αφορά το είδος, το ύφος, την ιστορία τέχνης
    τους κανόνες τυπογραφίας, γραμματογραφίας, αναγνωσιμότητας, αισθητικής αργυροχρυσοχοϊας κ.λπ. έτσι ώστε να είμαι έτοιμος σε περίπτωση
    που οι ίδιοι είναι λίγοι ή ο πελάτης τους δημιουργεί προβλήματα.

    Είναι δύσκολος κλάδος, πρέπει να έχεις γνώσεις και ανοχές που δεν συναντάς συχνά.

  5. #710
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.
    Θα τα κρατησω και τα δυο.
    Μου αρεσει παρα πολυ το nautica και δεν το δινω . Ρολόι των 200-250 ευρω τοτε , αλλα το εχω για καθημερηνο .
    Το κινετικ μου το πασαρε ο bro μου ,μιας και ηταν απο χαλασμενο γαμο και δεν ηθελε ουτε να το βλεπει.
    Τα παρασημα και τις γτατζουνιες πανω ,αυτος τα εχει κανει ,απλα ειναι παρομοια και ηθελα να δω για λουρακι. Θα το κοιταξω σε καποιο ρολογαδικο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20210603_151228.jpg 
Προβολές:	537 
Μέγεθος:	80,0 KB 
ID:	428528

  6. #711
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    452
    Ας ποστάρω κι εγώ μια φωτό απ το ταπεινό Christopher Ward μου. Μια όχι και τόσο γνωστή εταιρία, που τα τελευταία χρόνια κάνει μια πολύ αξιόλογη προσπάθεια στο χώρο του αυτόματου ρολογιού.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	C6FD3EA3-F8BE-4A26-8532-AEF71A0B2927.jpg 
Προβολές:	507 
Μέγεθος:	43,5 KB 
ID:	428532

  7. #712
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Θα γράψω εδω ένα θεματάκι που έχω με το smartwatch μου.

    Προχτες λόγω ζεστης ίδρωσαν υπερβολικά τα χέρια (όλο το πουκάμισο έγινε μουσκεμα αλλα τεσπα) και παρατήρησα μετά ότι το περιστροφικό κουμπί δεν έχει πλέον την ίδια αίσθηση. Ούτε κατά την περιστροφή ούτε κατά το πάτημα. Φαίνεται σα να κολάει. Πρώτη φορά έτυχε να το φοράω και να εχω ιδρώσει τόσο.

    Το έβαλα για λίγο στο νερό, έπαιξα με το κουμπί αλλά τίποτα. Σκέφτηκα να το βάλω σε νερο με απορυπαντικό ή σαπουνι μηπως φύγει η ιδρωτίλα αλλά φοβάμαι μην επηρεάσει την στεγανότητα του ρολογιού.

    Υπάρχει τρόπος να καθαρίσει το κουμπί εσωτερικα?

  8. #713
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Θα γράψω εδω ένα θεματάκι που έχω με το smartwatch μου.

    Προχτες λόγω ζεστης ίδρωσαν υπερβολικά τα χέρια (όλο το πουκάμισο έγινε μουσκεμα αλλα τεσπα) και παρατήρησα μετά ότι το περιστροφικό κουμπί δεν έχει πλέον την ίδια αίσθηση. Ούτε κατά την περιστροφή ούτε κατά το πάτημα. Φαίνεται σα να κολάει. Πρώτη φορά έτυχε να το φοράω και να εχω ιδρώσει τόσο.

    Το έβαλα για λίγο στο νερό, έπαιξα με το κουμπί αλλά τίποτα. Σκέφτηκα να το βάλω σε νερο με απορυπαντικό ή σαπουνι μηπως φύγει η ιδρωτίλα αλλά φοβάμαι μην επηρεάσει την στεγανότητα του ρολογιού.

    Υπάρχει τρόπος να καθαρίσει το κουμπί εσωτερικα?
    Πιο πολύ μου κάνει ότι έχει κλάσει η τσιμούχα που έχει εσωτερικά το μπέζελ από τη πολύ ζέστη.
    Αν έχεις μια σχετική εμπειρία ή πιάνει το χέρι σου γενικώς, δεν είναι δύσκολο να αφαιρέσεις το μπέζελ για να δεις τι συμβαίνει και με την ευκαιρία να καθαρίσεις. Θέλει μόνο προσοχή να μη χάσεις κάποιο από τα πολύ μικρά ελατηριάκια που υπάρχει από κάτω.
    Το ξεκουμπώνεις με μια σκληρή πένα κιθάρας η με ένα μαχαιράκι βουτύρου (δεν το συστήνω γιατί μπορεί να το σημαδέψεις). Εγώ έχω ειδικό σουγιά για αυτήν την εργασία.

  9. #714
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Κατά περιόδους, έρχομαι στο θέμα και χαζεύω! Μου αρέσουν τα ρολόγια αλλά δυστυχώς δεν αντέχω να τα φοράω...

    Μάλιστα, πήρα πριν 2-3 χρόνια ένα Festina το οποίο και τελικά έχω φορέσει 5-6 φορές.
    Επίσης, έχω από κουμπαριά 20ετίας ένα VOGUE που δεν μου αρέσει ενώ είχα ψωνίσει από Ντουμπάι (στον μήνα του μέλιτος μου) ένα ωραίο Timex (στο οποίο, αν και ελάχιστα φορεμένο, χάλασε το δερμάτινο λουρί και έβαλα ένα ότι να'ναι...)
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG_20210704_072924_copy_750x1000.jpg‎   IMG_20210704_072920_copy_750x1000.jpg‎   IMG_20210704_072915_copy_750x1000.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από lospsi; 04/07/2021 στις 07:34.

  10. #715
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2CCC42B5-169C-423B-80B9-435EE7DF2E0B.jpg 
Προβολές:	258 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	440431

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #716
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2CCC42B5-169C-423B-80B9-435EE7DF2E0B.jpg 
Προβολές:	258 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	440431
    Ξέρω ότι το πήρες μεταχείρω.... τιμή; Καλοφόρετο!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #717
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ξέρω ότι το πήρες μεταχείρω.... τιμή; Καλοφόρετο!
    2300 Δημήτρη, με υπόλοιπο εγγύησης 2 1/2 χρόνια

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #718
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    683
    πανεμορφο το Ω
    καλοφορετο
    εγω προσθεσα αυτο το ταπεινο οριεντ στη συλλογη μου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20221228_223314_1672778517560.jpg 
Προβολές:	246 
Μέγεθος:	50,5 KB 
ID:	440433

  14. #719
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20230105_134010.jpg 
Προβολές:	206 
Μέγεθος:	88,5 KB 
ID:	440463
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20230105_134308.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	91,9 KB 
ID:	440464

    Δεν βγάζει μάτια αλλα μου αρέσει έτσι .

  15. #720
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    πανεμορφο το Ω
    καλοφορετο
    εγω προσθεσα αυτο το ταπεινο οριεντ στη συλλογη μου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20221228_223314_1672778517560.jpg 
Προβολές:	246 
Μέγεθος:	50,5 KB 
ID:	440433
    Αυτός ο φωτισμός είναι τεχνητός λόγω κάποιας μπαταρίας η είναι φωσφοριζων;

Παρόμοια θέματα

  1. Πως αλλαζει η ωρα στο ρολοι των οργανων;
    από RIKOS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2006, 20:57
  2. Εφτασε Η Ωρα
    από tai στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 19:18
  3. Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2004, 19:22
  4. Για την εκδρομη της 25ης (ωρα συναντησης,τοπος)
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 21:46
  5. To ρολοι
    από psaroulis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2004, 01:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF