Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Μπαταρια ktm 990 adv

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335

    Μπαταρια ktm 990 adv

    Καλημερα σε ολους!! Χθες εμεινα απο μπαταρια... σε μια ερευνα που εκανα βρηκα τις μπαταριες motobatt.. φιλοι μου με αλλες μηχανες τις εχουν χρησιμοποιησει και πινουν νερο στο ονομα τους.. κανενας ομως με κτμ...

    Την εχει βαλει καποιος?? βαζω καποια ενδεικτικα link...

    http://www.car.gr/parts/view/6099710/

    http://www.m.motobatt.com/catalog/vi...&model_id=1057

    Ολες οι γνωμες ευπροσδεκτες!!
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  2. #2
    The fine art of sliding Το avatar του/της Aνεμος
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    494
    την εχω βαλει σε BMW F650 dakar, μόνο καλά λόγια εχω να πω
    there's no such thing as impossible

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της AggelakasK
    Εγγραφή
    03/03/2015
    Μηνύματα
    69
    η δικη του , θεωρω πως ειναι αρκετα καλη (yuasa YTZ 14s) αρκει να βρεις made in japan (ψιλοδυσκολο ) . Νομιζω πως καποια στιγμη εδινε και η yamaha για καποια μοντελα της .
    Εναλλακτικα δες και τις banner

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AggelakasK Προβολή μηνύματος
    η δικη του , θεωρω πως ειναι αρκετα καλη (yuasa YTZ 14s) αρκει να βρεις made in japan (ψιλοδυσκολο ) . Νομιζω πως καποια στιγμη εδινε και η yamaha για καποια μοντελα της .
    Εναλλακτικα δες και τις banner
    Η ΥΤΖ14S (Gel) του δεν είναι καθόλου μια χαρά μιας και κρατάει με το ρολόι το πολύ 2 χρόνια και είναι και πανάκριβη. Στα πρώτα κρύα πάντα είχα θέμα και ας κινούσα τη μηχανή για 30-40 χλμ καθημερινά. Τη βρίσκεις και σε Yamaha ωστόσο το κόστος ήταν σταθερά πάνω από 120-140€+, τουλάχιστον τότε που την έβαζα. Την έχω αντικαταστήσει με αντίστοιχων χαρακτηριστικών συμβατική YUASA και οδεύω στον 4ο χρόνο χωρίς κανένα θέμα.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Την συμβατικη yuasa εννοεις την made in taiwan?? Αυτη παιζει καπου στα 80-85...
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  6. #6
    χωμα λασπη και κακο Το avatar του/της indianos950
    Εγγραφή
    22/03/2009
    Μηνύματα
    228
    Κ εγω την συμβατική χρησιμοποιώ. ΤΤΖ14S γράφετε σχεδον δυο χρονια και συνεχίζουμε χωρις προβληματα. Με ελάχιστη χρήση του 990

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasdirt
    Εγγραφή
    09/10/2005
    Μηνύματα
    364
    Την motobatt την είχα βάλει εγώ στο 990 μιας και είχα ακούσει καλά λόγια για την συγκεκριμένη μπαταρία (καλή για τα λεφτά της κτλ.), εμένα μου βγήκε αποτυχία δεν μου κράτησε καθόλου, ίσως δεν είναι ότι καλύτερο για το 990 μιας και έχει θέμα με τις μπαταρίες γενικότερα η απλά εγώ ήμουν άτυχος...
    "IT'S NEVER TOO LATE
    FOR THE RIDE OF YOUR LIFE"


    KTM adventure fan club!

  8. #8
    Εμενα άντεξε η μαμά στο smt 2,5 χρονια. Έβαλα μια αντίστοιχη του 50άρικου και είμαι ήδη στα 2 χρονια χωρίς δυσκολίες.
    Η μεγάλη διαφορά βέβαια ειναι στο κλειστο πλέον γκαράζ. Το κρυο έξω τις σκοτώνει...τα ίδια ειχα και στον τιγρη.

    Από εκεί και πέρα είναι και θέμα κόστους. Ποσα δινεις Και ποσο κρατάει η καθεμια.
    Μια συμβατική (οχι made in japan) παρέα με φορτιστή για τις δύσκολες περιόδους νομιζω δεν εχει τεράστια διαφορά για να δικαιολογεί την διαφορά κόστους (πλεον)

  9. #9
    χωμα λασπη και κακο Το avatar του/της indianos950
    Εγγραφή
    22/03/2009
    Μηνύματα
    228
    Εμενα η γνησια (Yamaha ytz14s) άντεξε 6 μηνες για την ακρίβεια τον πρωτο χειμωνα δεν άντεξε. Μετα πηρα την φθηνή yuasa ttz14s και με τε ρέστα εναν φορτιστη c tek που έμενε μόνιμα συνδεδεμένος και δεν είχα έκτοτε κανενα θεμα

  10. #10
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    εμενα εχει μια κινεζικη επανω,την ειχε βαλει ο προηγουμενος απο νοεμβρη και λειτουργει μια χαρα.
    lmb990,προσπαθησες να τη βαλεις στο ρευμα?
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Λοιπον επειδη μου ειχε καψει ανορθωτη χρειαστηκε να αλλαξω και μπαταρια... εβαλα λοιπον την motobatt αλλα οχι αυτη που προτεινει η εταιρια δηλαδη την mbtx9u αλλα μια μεγαλυτερη την mbtx14u... την εβαλα στην θηβων σε γνωστο μπαταριαδικο στα 67€ και ειναι gel... αλλαξα φυσικα και ανορθωτη και προς το παρον ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!

    Για την yuasa japan την gel ηθελε 140 και σδινε 3 μηνες εγγυηση ενω για την motobatt εδινε 1 χρονο εγγυηση... ολοτε ειπα να την δοκιμασω.. ο χρονος θα δειξει!
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    εμενα εχει μια κινεζικη επανω,την ειχε βαλει ο προηγουμενος απο νοεμβρη και λειτουργει μια χαρα.
    lmb990,προσπαθησες να τη βαλεις στο ρευμα?
    Εννοειται.. μου την ειχε ψωφισει ο ανορθωτης! Τωρα κενταει το εργαλειο.. εχω βολτομετρο συνδεμενο by el-gatto και δειχνει 14,3-14,4 μονιμα!

    Φτου φτου φτου!
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  13. #13
    χωμα λασπη και κακο Το avatar του/της indianos950
    Εγγραφή
    22/03/2009
    Μηνύματα
    228
    Τι βολτομετρο ειναι αυτο

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Ενα βολτομετρακι απο ebay... οχι τερμα φθηνο αλλα ουτε και πανακριβο... 10€ και δειχνει σωστα μετρημενο και με πολυμετρο ηλεκτρολογου (επαγγελματικο)..
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197
    Μερικά πολύ ενδιαφέροντα για τις μπαταρίες μολύβδου...
    https://www.youtube.com/watch?v=ndzvnSAMPH8
    Πάντα υπάρχει αιτία!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF