Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 207

Θέμα: Εργαλειοθήκες - Τσάντες εργαλείων

  1. #46
    Ψυχή βαθιά ... Καρδιακός Το avatar του/της Ασωτος
    Εγγραφή
    25/07/2006
    Μηνύματα
    284
    Μια από τις παρακάτω, θα φορτωθεί την ''προίκα'' μου :
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων FACOM 20.jpg‎   Beta 9.jpg‎   Beta 10.jpg‎   Stanley fat.jpg‎   Stanley fat 2.jpg‎  

    Μια από τις σχέσεις που δεν ξέρεις, μου φώναξε ένα πρωινό, κάνεις εσύ αυτό που θέλεις, γι΄αυτό βαθιά και σε μισώ ...

  2. #47
    Banned
    Εγγραφή
    23/09/2016
    Μηνύματα
    157
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ασωτος Προβολή μηνύματος
    Μια από τις παρακάτω, θα φορτωθεί την ''προίκα'' μου :

    Εμενα μου αρεσει η fakom, εχω παρει τη μικροτερη της. Ειχα stanley και ειχα μεινει αρκετα ευχαριστημενος, απλα ηθελα κατι σε κοκκινο και πιο συμμαζεμενο...
    Ποια εχει τις πιο πολλες θηκες και σε τι μεγεθος?

  3. #48
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ασωτος Προβολή μηνύματος
    Μια από τις παρακάτω, θα φορτωθεί την ''προίκα'' μου :
    Η φακομ μου φαίνεται πιο καλοφτιαγμένη απ' την open tote beta. Σαν την beta με τις μπανέλες έχω μια plano. Οι μπανέλες είναι για να διατηρούν το τετράγωνο - ορθογώνιο σχήμα τους όταν είναι ανοιχτές. Το πρόβλημα είναι ότι όταν τις φορτώσεις δεν κλείνουν, οπότε τις έχεις συνήθως ανοιχτές. Για να κλείσουν θα χωρέσουν λιγότερα πράγματα μέσα.
    Αν είναι ανοιχτές, το διαγώνιο πιάσιμο του ιμάντα, στρεσάρει τις μπανέλες οι οποίες κάποια στιγμή θα στραβώσουν ή θα σκίσουν το ύφασμα και θα βγουν έξω.

    Η πρώτη φατμαξ που έβαλες, μ' αρέσει και μένα! Τα φερμουάρ τα φοβάμαι και καλό είναι να τα αποφεύγουμε αν μπορούμε!
    Sent from me using a computer.

  4. #49
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Αυτό που έχω παρατηρήσει σε όλες τις τύπου open tote τσάντες εργαλείων που έχω δει, είναι πως μετά από κάποιον καιρό τσακίζουν και κόβονται τα λεπτά πλαϊνά εσωτερικά λαμάκια που βρίσκονται εκεί για να διατηρεί η τσάντα αυτό το ωραίο και βολικό παραλληλόγραμμο σχήμα που έχει.
    Μετά από αυτό, αν βάλεις κάτι ψιλοβαρύ στις πλαϊνές θήκες, «κρεμάνε» προς τα έξω.

    Δεν είναι σοβαρή ζημιά βέβαια, και αν κάτσεις να ασχοληθείς μπορείς να την φτιάξεις. Πχ στη δική μου Stanley τα έχω αντικαταστήσει με λαμάκι 10 x 3 και δεν καταλαβαίνει τίποτα πια, απλά είναι λίγο μπελάς. Ίσως αν βρω χρόνο να κάνω το ίδιο και στην Facom.

    Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο ο τύπος χρήσης. Αναφέρομαι σε τσάντες με 20+ κιλά εργαλεία σε καθημερινή εργοταξιακή χρήση.

    Ως παρατήρηση, αν και το ύφασμα της Stanley είναι πολύ καλής ποιότητας γενικότερα, μια από τις πλαϊνές τσέπες μου έχει σκιστεί (την έχω περίπου 6 χρόνια)) ενώ και αρκετές ραφές έχουν ξηλωθεί. Η Facom φαίνεται να είναι λίγο ακόμη ανθεκτικότερη σε αυτά. Από την άλλη είναι πιο καινούρια (2,5 χρόνων), οπότε θα δείξει...
    Πρέπει να είναι απ' τις πιο ανθεκτικές αλλά και απ' τις πιο ακριβές.

    https://www.google.gr/search?client=...dbLYSDbaaIezM:
    Sent from me using a computer.

  5. #50
    Banned
    Εγγραφή
    23/09/2016
    Μηνύματα
    157
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να είναι απ' τις πιο ανθεκτικές αλλά και απ' τις πιο ακριβές.

    https://www.google.gr/search?client=...dbLYSDbaaIezM:
    Ανθεκτικοτατες συμφωνα με κριτικες αμερικανων χρηστων...τιμες απο τριψηφιο νουμερο και πανω σε dollars, για Ελλαδα δεν το συζηταμε,,,

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2017
    Μηνύματα
    136
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	511VEZKMKRL.jpg 
Προβολές:	366 
Μέγεθος:	54,2 KB 
ID:	388583
    Στο εξωτερικό θεωρούν κορυφή τις veto πάντως...

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να είναι απ' τις πιο ανθεκτικές αλλά και απ' τις πιο ακριβές.

    https://www.google.gr/search?client=...dbLYSDbaaIezM:
    Ναι, τις έχω δει σε διάφορα βιντεάκια στο youtube και όντως φαίνονται πολύ ανθεκτικές και καλοσχεδιασμένες.

    Από την άλλη όμως, η Stanley με έχει ήδη βγάλει 6 χρόνια, αντέχει σίγουρα άλλα 2 και δεν κοστίζει τόσο ώστε να λυπηθώ να την μετατρέψω σε κάποια σημεία ώστε να με βολέψει καλύτερα.
    Η Facom είναι ήδη 1,5 χρόνο μόνιμα στο εργοτάξιο μέσα στην υγρασία και περνάει από μάστορα σε μάστορα και από βοηθό σε βοηθό και το μόνο που έχει πάθει είναι να τσακίσει το πλαϊνό λαμάκι (ούτε το φερμουάρ του καλύμματος δεν έχει χαλάσει), οπότε προβλέπω κι αυτή να βγάζει μια πενταετία τουλάχιστον.

    Οπότε το να πάρεις κάτι που κοστίζει όσο τρεις Facom το βλέπω λιγάκι υπερβολή, από την άποψη πως πάντα θα υπάρχει μια άλλη προτεραιότητα αν είναι να έχεις 250 ευρώ για ξόδεμα...
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Εχω την μεγαλη την facom probag! Για μενα η εργαλειοθηκη ειναι αψογη! Δειχνει τρομερα στιβαρη και τα χρηματα που ζηταει δεν ειναι κατι τρελο! Την ειχα παρει απο βρατη σε σπεσιαλ τιμη!

  9. #54
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Ναι, τις έχω δει σε διάφορα βιντεάκια στο youtube και όντως φαίνονται πολύ ανθεκτικές και καλοσχεδιασμένες.

    Από την άλλη όμως, η Stanley με έχει ήδη βγάλει 6 χρόνια, αντέχει σίγουρα άλλα 2 και δεν κοστίζει τόσο ώστε να λυπηθώ να την μετατρέψω σε κάποια σημεία ώστε να με βολέψει καλύτερα.
    Η Facom είναι ήδη 1,5 χρόνο μόνιμα στο εργοτάξιο μέσα στην υγρασία και περνάει από μάστορα σε μάστορα και από βοηθό σε βοηθό και το μόνο που έχει πάθει είναι να τσακίσει το πλαϊνό λαμάκι (ούτε το φερμουάρ του καλύμματος δεν έχει χαλάσει), οπότε προβλέπω κι αυτή να βγάζει μια πενταετία τουλάχιστον.

    Οπότε το να πάρεις κάτι που κοστίζει όσο τρεις Facom το βλέπω λιγάκι υπερβολή, από την άποψη πως πάντα θα υπάρχει μια άλλη προτεραιότητα αν είναι να έχεις 250 ευρώ για ξόδεμα...

    Σωστά τα λες! Έτσι είναι!

    Ειδικά για μένα που δεν είμαι επαγγελματίας, αυτή η τσάντα είναι overkill! Γι' αυτό και εγώ ψάχνω μια τσάντα κάθετης τακτοποίησης τόσα χρόνια.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν υπάρχουν άλλες επιλογές κάθετης τακτοποίησης στην αγορά! Υπάρχουν δλδ κάτι λίγες αλλά ειναι πολύ μικρές ή ο σχεδιασμός τους είναι τέτοιος που δεν χωράνε τόσα εργαλεία ή δεν έχουν το κατάλληλο ύψος ώστε να βάλεις και μεγάλα εργαλεία μέσα.
    Η κάθετη τακτοποίηση είναι ότι καλύτερο για μακριά αντικείμενα. Πενσοειδή, σκύλες, μυτοτσίμπιδα, ασφαλειοτσίμπιδα, άλλεν, τορχ, κατσαβίδια, λεβιέδες, σφυριά, ματσόλες, ακόμα και μικρότερα όπως ζουμπάδες κτλ. τακτοποιούνται κάθετα χωρίς να τα ψάχνεις!
    Sent from me using a computer.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Σωστά τα λες! Έτσι είναι!

    Ειδικά για μένα που δεν είμαι επαγγελματίας, αυτή η τσάντα είναι overkill! Γι' αυτό και εγώ ψάχνω μια τσάντα κάθετης τακτοποίησης τόσα χρόνια.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν υπάρχουν άλλες επιλογές κάθετης τακτοποίησης στην αγορά! Υπάρχουν δλδ κάτι λίγες αλλά ειναι πολύ μικρές ή ο σχεδιασμός τους είναι τέτοιος που δεν χωράνε τόσα εργαλεία ή δεν έχουν το κατάλληλο ύψος ώστε να βάλεις και μεγάλα εργαλεία μέσα.
    Η κάθετη τακτοποίηση είναι ότι καλύτερο για μακριά αντικείμενα. Πενσοειδή, σκύλες, μυτοτσίμπιδα, ασφαλειοτσίμπιδα, άλλεν, τορχ, κατσαβίδια, λεβιέδες, σφυριά, ματσόλες, ακόμα και μικρότερα όπως ζουμπάδες κτλ. τακτοποιούνται κάθετα χωρίς να τα ψάχνεις!
    Και για μένα που είμαι επαγγελματίας, συμφωνώ πως η κάθετη τακτοποίηση είναι ό,τι καλύτερο.

    Οπότε λοιπόν οήρα κι εγώ μια τέτοια (το πιο παλιό μοντέλο σε μαύρο-κόκκινο και κόλλησα με logo μέσα στους εσωτερικούς πλαϊνούς ιμάντες όρθια κομματάκια σωλήνας PVC 32 και 40 χιλιοστά, ώστε να βάζω όρθια όλα τα κατσαβίδια, πενσοειδή και λοιπά παραφερνάλια που θέλω να είναι όρθια ώστε να μη χάνονται μέσα στο μάτσο με τσιμπίδες, σφυροκάλεμα και λοιπά κλειδιά που είναι ξάπλα.
    Προς το παρόν δεν έχω βρει καλύτερο συμβιβασμό.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  11. #56
    Ψυχή βαθιά ... Καρδιακός Το avatar του/της Ασωτος
    Εγγραφή
    25/07/2006
    Μηνύματα
    284
    Συγγνώμη προκαταβολικά για το πρήξιμο, αλλά σήμερα, Κυριακή, χρειάστηκε ένα επείγον σέρβις, (που σχεδόν έβγαλε την αξία δύο εργαλειοθηκών) ... και πήγα με τα εργαλεία σε ..σακκούλα. Ο πελάτης δεν είπε τίποτα βέβαια, αφού έγινε η δουλειά του, αλλά έφαγα κράξιμο και καρφιά από τον ...αδελφό ....

    Ο οποίος προτείνει (και δέχεται να βοηθήσει) :
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20170208111850_beta_2060_vv_tsanta_ergaleion_me_sklira_toichomata_020600101.jpg‎   20170214161316_facom_stegani_thiki_me_rodes_bv_fc2.jpg‎  
    Μια από τις σχέσεις που δεν ξέρεις, μου φώναξε ένα πρωινό, κάνεις εσύ αυτό που θέλεις, γι΄αυτό βαθιά και σε μισώ ...

  12. #57
    Νομίζω καλή επιλογή είναι και οι Keter

    https://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=9929

    https://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=8741

    αλλά και η Dewalt

    https://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=4991
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Οι προτεινόμενες από τον MISKIN είναι κυρίως για ηλεκτρικά εργαλεία. Αν το ζητούμενο είναι αυτό ΟΚ αλλά νομίζω ότι η Facom και η Beta που έβαλες παίρνουν θήκες για κατσαβίδια πένσες κτλ. Σε αυτήν την περίπτωση υπάρχον επιλογες σε:

    https://www.pam.gr/00-21-32-LE-Tsant...er=DESC&page=3

    και αυτή που είναι σαν τις Facom - Beta από΄πάνω: https://www.pam.gr/00-21-35-LE-Ergal...er=DESC&page=3

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Tsanta Knipex.jpg 
Προβολές:	283 
Μέγεθος:	83,5 KB 
ID:	388626

    αλλά μάλλον φτηνότερη....

    Επίσης οτιδήποτε σε σκληρά κουτιά της Sortimo που τα έχουν οι Bosch, Gedore κ.α είναι μια ευέλικτη επιλογή που προσφέρει και θήκες για εργαλεία και χώρο για ηλεκτρικά (δράπανα κτλ).

  14. #59
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Ετοιμοπολεμη(και χωραει ολα μου τα απαραιτητα εργαλεια)!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	facom.jpg 
Προβολές:	276 
Μέγεθος:	61,9 KB 
ID:	388627
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  15. #60
    Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και αποφάσισα να πάρω μία. TAYG No33

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20171229_151115.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	71,4 KB 
ID:	391669

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20171229_151134.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	65,3 KB 
ID:	391670

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20171229_151146.jpg 
Προβολές:	209 
Μέγεθος:	60,9 KB 
ID:	391671
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τσάντες σαμάρια
    από Mimas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2007, 23:28
  2. Πλαϊνές Τσάντες???
    από Suner στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2006, 13:16
  3. μπότες/παντελόνι/τσάντες για ταξίδι
    από Dr. Gonzo στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2006, 22:19
  4. Σετ εργαλείων???
    από Kizoku στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 11:34
  5. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 22:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF