Σελίδα 12 από 100 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213141516172262 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 1498

Θέμα: Με είδα... Vol II

  1. #166
    Με είδα να αγοράζω παιχνίδι για το PC μετά από χρόνια. Ε, με εκδικήθηκε ο θεός του gaming για την απουσία μου... Απλά αρνείται να εγκατασταθεί
    Μωρή EA το κέρατό σου το τράγιο...

  2. #167
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.301
    Μου συνέβησαν τόσα πολλά σήμερα που όταν έφτασα σπίτι, έκανα το σταυρό μου που έφτασα ζωντανός.

  3. #168
    Με είδα να χάνομαι γιατί αφηρημένος ακολουθούσα πινακίδες που με έστειλαν... όπου να'ναι. Μου πήρε κάμποση ώρα να ξεμπλέξω και να καταλάβω που στο καλό έχω βρεθεί... Η οδήγηση με το μυαλό "αλλού" εγκυμονεί κινδύνους.

    Μετά με είδα να ξεχνάω ότι είχα έτοιμο φαγητό και να φτιάχνω ότι βρήκα στο ψυγείο, χοιρινό μπουτάκι με πικάντικη σάλτσα πορτοκαλιού... Όσο μαγειρευόταν θυμήθηκα και το άλλο φαγητό που υπήρχε. Ε, έχω για βράδυ τουλάχιστον

  4. #169
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.796
    Με ειδα να παιρνω την μηχανη στη δουλεια επειδη βαριεμαι την κινηση...Μπορει να εκανα & μ@λακια!Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-12-15 09.15.54.jpg 
Προβολές:	527 
Μέγεθος:	19,8 KB 
ID:	376242
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  5. #170
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.993
    με ειδα να οδηγω στις 6 και κατι το πρωϊ με -4oC, το σκουτερακι του μπατζανακη προς δουλεια για να του κανω μια εξυπηρετηση και να το αφησω στη μεταφορικη μετα για να φυγει Αθηνα....
    αα...με δερματινα καλοκαιρινα γαντια...
    πριν λιγο επανηλθε η θερμοκρασια μου...


  6. #171
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Με είδα να χάνω το μπροστινό από το σκούτερ λόγω μαλακιας μου.
    Ευτυχώς που είμαι "χερας "(:a31 και δεν βροντηξα.
    Που πας ρε καραμητρο με παγωμένα λάστιχα. .......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #172
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.269
    Με βλέπω εδώ και ώρα να κοιτάω τη λιακάδα έξω να μετράω 45 χλμ μέχρι το στόρκ και να το σκέφτομαι λόγο κρύου...........ο φλώρος
    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #173
    Μας είδα να πηγαίνουμε την καθιερωμένη μας βόλτα και έγινα έντεκα χρονών ξανά, τότε που προσπαθούσα να σε μάθω. Απόμαχος της δουλειάς πια με 40 χρόνια βαρέα ένσημα στο Book σου. Όμορφες χειμωνιάτικες μέρες για να νοσταλγήσουμε τα όμορφα ρε φίλε!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	WP_20161215_001 (1).jpg 
Προβολές:	500 
Μέγεθος:	98,1 KB 
ID:	376245

  9. #174
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.269
    Τελικά με είδα.......στο στορκ με το καλύτερο τραπέζι πίστα.....με αυτή τηνα υπέροχη χειμερινή μέρα και καφέ.....και μου έφτιαξε η διάθεση αμέσως...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20161215_131449.jpg 
Προβολές:	482 
Μέγεθος:	65,4 KB 
ID:	376249

    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #175
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Με είδα να σφάζω κόκκινο, αυτά τα λεγόμενα βαθιά πορτοκαλί. Ορίστε, το 'πα.

  11. #176
    Με είδα να μένω σιγά σιγά από συμπλέκτη και να μην κουμπώνουν οι ταχύτητες.

    Με είδα να πηγαίνω στο τοπικό συνεργείο (γιατί δεν είναι δικό μου το αυτοκίνητο οπότε δεν έχω το πρόσταγμα), να ρωτάω τον μάστορα, να μου λέει "μα το είχα πει και στον πατέρα σου ότι είναι τελειωμένος".

    Αλλά με είδα ΚΑΤΙ να μην μου πηγαίνει καλά, γιατί δεν πατινάρει, απλά δεν αποσυμπλέκει. Οπότε (μαλακία που δεν το έκανα νωρίτερα) με είδα να ψάχνω το ίντερνετΣ για λύσεις. Και με είδα να ανακαλύπτω ότι είναι γνωστή ευπάθεια στα Jimny αυτό, η ντίζα είναι "εύθραυστη/ευαίσθητη", ότι πιάνει σε ένα λαμάκι εντός της καμπίνας που είναι φτιαγμένο από το ίδιο αλουμινόχαρτο που τυλίγουν τις τσίχλες και τα τσιγάρα και λυγίζει και σπάει.

    Και με είδα να παίρνω φακό και να σκύβω κάτω από την πεταλιέρα, με είδα να ψάχνω πουστονπουτσο πάει τι στα κωλάμαξα, με είδα να ανακαλύπτω ότι ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο μάστορας έχει αφήσει την ντίζα ενάμιση πόντο λάσκα, ότι το γαμημένο λαμάκι λυγίζει και τρώει ωφέλιμη διαδρομή αποσύμπλεξης (και δείχνει ότι έχει λόγω κόπωσης μετάλλου τάση για θραύση, αν δεν έχει ήδη ρωγμή στην εργοστασιακή κόλληση) και τελικά να βρίζω θεούς και δαίμονες γιατί δεν έχω τα εργαλεία μου μαζί να συμμαζέψω την κατάσταση λίγο. Άσε που δεν βλέπω και που καταλήγει εντός του χώρου κινητήρα η ντίζα και δεν είχα διάθεση και ρούχα να μπω από κάτω.

    Και πιο πολύ απ' όλα βρίζω τον μάστορα που εκατό φορές ρώτησα αν είναι ΑΠΟΛΥΤΑ σίγουρος ότι δεν είναι η ντίζα και επιμένει πως όχι, θέλει δίσκο/πλατώ/ρουλεμάν και μιά επισκευή του 50ρικου βαριά θέλει να την κάνει έξι φορές τόσο και βάλε και το πρόβλημά μου ΔΕΝ θα λυθεί κιόλας, γιατί η ντίζα και με καινούριο συμπλέκτη θα κάνει σαν μεντεσές πόρτας σε σαλούν ξεχασμένης πόλης φάντασμα του φαρ ουέστ και αν δεν στηριχτεί η βάση της πιο σωστά με μιά ενίσχυση θα την πάρω στο χέρι και θα ακινητοποιηθώ τρέχα γύρευε στο που. Γιατί ο μαλάκας βαριέται. Γιατί το "εύκολο" το χρήμα πάνω απ' όλα και γιατί άντε να με πείσεις τώρα πως δεν θ'αλλάξει απλά την ντίζα και θα πει ότι άλλαξε συμπλέκτη, δες πως δουλεύει, βελούδο. Γιατί και ο πατήρ γέρασε και είναι στο ότι του πουν, έχει εμπιστοσύνη στο "καλό παιδί" και εγώ να κοιτάω τις μηχανές μου που χαλάνε και δεν τις πάω στον σωστό τον μηχανικό να τις κάνει καινούριες.

    Και εκνευρίζομαι περισσότερο γιατί με βλέπω να αναγκάζομαι να κατσαβιδιάζω ΚΑΙ το αυτοκίνητο και δεν θέλω να ασχολούμαι άλλο με τέτοια, βαρέθηκα τις βλάβες, απλά. Και να αναρωτιέμαι τι γαμοσταυρίδια θα ρίξω Δευτέρα πρωί, που έχουν κλείσει ραντεβού για κατέβασμα κιβωτίου, όπως φαίνεται κατά 99% χωρίς λόγο.

  12. #177
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Αν (δεν) με δω αυριο να κανω καμια βολτα την μηχανη....θα

  13. #178
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.119
    Με είδα να το δαγκώνω σήμερα στο μαγαζί αλλά ευτυχώς ευρέθη η πρέπουσα λύσις:
    2-3 σφηνάκια τσίπουρο και από δω παν κι οι άλλοι!
    Τελευταία τροποποίηση από karellen; 17/12/2016 στις 20:06.

  14. #179
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    305
    με είδα να αγοράζω χριστουγεννιάτικο δώρο στην βέσπα.
    Vance and Hines Oversized 450 Titan + φίλτρο υψηλής ροής
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15578210_1843766072524466_2604203346204669813_o.jpg 
Προβολές:	290 
Μέγεθος:	45,8 KB 
ID:	376370

    Παρρείγγειλα και τα headers power duals αλλά θα είναι εδώ τέλη Γενάρη μου είπανε.


    ΥΓ σιγά σιγά τούμπανο η βέσπα μάγκες

  15. #180
    Με είδα να απαντάω τα γράμματα του Άγιου Βασίλη και να στέλνω τα draft για έγκριση στην Καισαρεία...

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26
  2. ιχδες αθηναιοι στην επαρχια vol.II
    από bikas στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2009, 20:25
  3. moto.gr stats -vol.II-
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2007, 14:53
  4. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF