Σελίδα 15 από 100 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516171819202565 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 1498

Θέμα: Με είδα... Vol II

  1. #211
    Με είδα να προκόβω με τις ροδέλες του pegaso... Στο πρώτο μαγαζί "δεν έχουμε" ήτοι βαριέμαι να εξυπηρετήσω γιατί έχω άλλη μεγάλη παραγγελία στον πάγκο. Στο δεύτερο (αυτοκινήτων) ο παππούς είχε τα πάντα, εννοείται. "Ρε παιδάκι μου, γιατί το κάνετε αυτό; Γιατί τις αφήνετε τις ροδέλες να γίνουν έτσι; Ήρθε τις προάλλες ένας και δεν του είχαν βάλει καν ροδέλα στην τάπα του λαδιού, άλλοι στα μαρκούτσια των φρένων, γιατί;" ΕΕΕΕΕ ξέρετε τι να σας πω, έχω και άλλες ιστορίες φρίκης από τους μάστορες με το μηχανάκι, να σας πω για τα ρουλεμάν; "ΜΑΣΤΟΡΕΣ; ΤΙ ΜΑΣΤΟΡΕΣ, ΤΡΟΟΟΟΟΜΠΕΣ ΕΙΝΑΙ, ΜΑΛΑΑΑΑΑΑΚΕΣ για ένα φράγκο τσιγκουνιά κάνουν ζημιές στα πάντα". Φόρτωσε ο παππούς. Τέλος πάντων και το γέλιο μου το έκανα και την δουλειά μου με 40 λεπτά αντί δύο ευρώ και περίμενε να έρθουν τα σακουλάκια... (και πολλά έδωσα πάλι αλλά δεν θα σκάσω κιόλας )

  2. #212
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.795
    Με είδα με πολλά με το παπί σε συγκεκριμένο δρόμο στην Πάτρα να χάνω το μπροστινό σε φρενάρισμα και να τρώω σουπίδι ανεπανάληπτο. Η γκόμενα με το σκούτερ να έχει γ@μηθελι στο γέλιο κι εγώ να της δείχνω ότι φόραγα κράνος και δεν έπαθα τπτ και να την βρίζω που ήταν ακράνοβιτς.
    Ξαφνικά νιώθω να με σκουντάνε και ακούω κάτι ακατάληπτα λόγια. Ήμαρτον, όνειρο έβλεπα και το ζούσα. Με ξύπνησε η MILF και με ρώταγε ποιον έβριζα και χαζογέλαγα.

    Πτανα στέρηση μέχρι και τις τούμπες ονειρευόμαστε.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #213
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Λοιπον, σημερα πηρα το αυτοκινητο για να παω στο γραφειο, και οπως ημουν κολλημενος και αφηρημενος στη κινηση βλεπω ενα παιδι με γυαλια ηλιου και ενα ασπρο-κοκκινο μπαστουνι να προεξεχει. Λεω απο μεσα μου "Τυφλος ειναι ο ανθρωπος και δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερει να περασει το δρομο"

    Αναβω τα alarm βγαινω εξω και τoν ρωταω αν θελει να τον βοηθησω να περασει το δρομο απεναντι γιατι ειναι σαν λαβυρινθος απο τη κινηση και να μην τον χτυπησει κανενας.

    Ο τυπος βγαζει τα γυαλια ηλιου με κοιταζει απορημενος και με ρωταει σαστισμενος, Γιατι να τον βοηθησω.
    Ο ανθρωπος δεν ηταν τυφλος μολις ειχς βγει απο το Super Market και ειχε αγορασει κονταρια για τη σκουπα και τη σφουγγαριστρα.

    Ακομα πρεπει να γελαει οταν του εξηγησα.

    Η κορνα που εφαγα δε λεγεται...
    Τελευταία τροποποίηση από zannisvel; 17/01/2017 στις 14:27.

  4. #214
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    132
    Με είδα να χαίρομαι που σταμάτησες να βοηθήσεις, ακόμα και αν τελικά δεν χρειαζόταν...

  5. #215
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Αν είναι να με βλέπω να μη βγάζω τα αδιάβροχα από πάνω μου, να οδηγαω με χιόνια, να βάζω ισοθερμικά!!!!! Παω και στην Νορβηγια!!!!
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  6. #216
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Με βλέπω να βλέπω τώρα στο mega σειρά του 91' με Νινιό, μηχανές, αλητεία και πολύ rock. Those were the days ρε φίλε
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  7. #217
    με ειδα να κοτσαρω για μια ακομα φορα φορτιστη στην μπαταρια ενεκα καιρου/εργασιας....αχ...πανε 17μερες απο την τελευταια μιζια...ισως κ 19...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  8. #218
    Ομοίως με είδα να κοτσαρω φορτιστή στον μύθο γιατί με 12 βολτ δεν άναψε κανείς... Και να παίρνω τον Ιάπωνα, να σερνομαι ως το βενζινάδικο με 20 psi και να μονολογώ ότι ξεσυνηθίζεται εύκολα το μηχανάκι...

  9. #219
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.993
    με ειδα να βγαζω gixxer σημερα μετα απο...ουτε που θυμαμαι ποτε...
    εκανα μια φιλοτιμη προσπαθεια να το παρω πριν κανενα μηνα που κανονιστηκε ταξιαρχης-πετροκερασα, αλλα με προδωσε η μπαταρια...το'βαλα μεσα, πηρα το xr..(μεγαλη υποθεση η απουσια μπαταριας και η υπαρξη μανιβελας)...

    το πρωϊ εβαλα τον φορτιστη και μετα απο ενα 5ωρο που εφτασα στο πολυποθητο "7", το εβγαλα για μια ωραια βολτιτσα...
    σκουριασαμε με τοσο χιονι και βροχη ρπμ...

  10. #220
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Με είδα να πατώ την δική μου μιζιά, μετά από 1,5+ μήνα ακινησίας, σίγουρος ότι μετά από τόσο καιρό και τέτοιο κρύο δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει μπροστά, και να ακούω τον μονοκύλινδρο ήχο που μου είχε λείψει. Άνευ δεύτερης σκέψης μοτοβόλτα μέχρι τους αμπελώνες της Νεμέας στις 5 το απόγευμα, έφαγα απίστευτο κρύο, αλλά γούσταρα απίστευτα την όλη φάση!!! (δεν πέτυχα ούτε μια μηχανή στο δρόμο, ούτε καν εθνική που μπήκα για λίγο).

    Υ.Γ. Ο μόνος εξοπλισμός κατά του κρύου ήταν ανύπαρκτος, μόνο ένα ισοθερμικό κάτω από το μπουφάν κι ένα buff για το λαιμό, το jean το ένιωθα πάνω μου σαν παγοκολώνα, στο γυρισμό σκέφτηκα τι θα ήταν καλό να είχα:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	frio.jpg 
Προβολές:	660 
Μέγεθος:	81,1 KB 
ID:	377819

  11. #221
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bebeto
    Εγγραφή
    19/04/2016
    Μηνύματα
    132
    με ειδα και με βλεπω να συνεχιζω να σας βριζω και σημερα βρε @@@@ ,@@@@,@@@@ με τους γαμωδρομους σας...εχει πονεσει η μεση μου με της λακουβες..μολις βρεξει ανοιγουν οι δρομοι.θα σκοτωθούμε γ@@@ τον χ@@@@ σας

  12. #222
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Με είδα να παίρνω τηλέφωνο την φιλοζωική παλιο μαλάκα και να σε καταγγέλω.
    Άντε γιατι πολύ το ανέχτηκα να σε βλέπω να έχεις ένα σκυλάκι δεμένο όλη μέρα...κάάάθε μέρα στην εξοχική σου κατοικία παρακαλώ και να έρχεσαι να το ταίζεις όποτε σου καπνίσει
    Αμφιβάλω αν αυτό το σκυλάκι έχει τρέξει ποτέ στην ζωή του...αν το έχετε χαιδέψει έστω και μία φορα!
    Αλλά βέβαια,είναι κοπράκι....και πολύ του είναι όσα του προσφέρετε,το μαλτέζ όμως που είναι ράτσα, απο καναπέ σε καναπέ το έχετε και όλη μέρα αγκαλιά!!!
    Άντε και στο διάολο και και ξανά
    Τελευταία τροποποίηση από mariza; 26/01/2017 στις 19:11.

  13. #223
    Με είδα να απολαμβάνω τον ήλιο στο κέντρο... Αλλά στις Αφίδνες ρίχνει (ψιλό) χιόνι. (πως πάει μετά, μπ.... γ.... δο... )

  14. #224
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    305
    με βλέπω να προγραμματίζω μερικά χιλιόμετρα για τέλη Ιουλίοπυ. μια βόλτα που δεν την είχα στο πρόγραμμα αλλά την γούσταρα και την βάζω


    σας παραδίδω το πρόχειρο μου με τις σημειώσεις. δεν ειναι 100% έχει ακόμα δουλειά αλλά μια ιδέα να την μοιραστώ.
    https://onenote.com/webapp/pages?tok...14492645233661

  15. #225
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bebeto
    Εγγραφή
    19/04/2016
    Μηνύματα
    132
    με ειδα να αρχιζω να καιγομαι για μεγαλο σερβις στο κοr1τσι μου αλλα...δεν με βλεπω να ειμαι καλα στα οικονομικα μου....δεν με νοιαζει τιποτα...θα πληρωσω για την μηχανη και μετα ολοι οι υπόλοιποι λογαριασμοι

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26
  2. ιχδες αθηναιοι στην επαρχια vol.II
    από bikas στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2009, 20:25
  3. moto.gr stats -vol.II-
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2007, 14:53
  4. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF