Σελίδα 50 από 100 ΠρώτοΠρώτο ... 40454647484950515253545560 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 736 έως 750 από 1498

Θέμα: Με είδα... Vol II

  1. #736
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Mε είδα να γλυτώνω την τούμπα στο τσακ πριν λίγο.
    Προσοχή στην Μουσών (συνέχεια της Κατεχάκη προς Τουρκοβούνια) στην διαστάυρωση με την Βριλησσού πανω στην στροφή ξεκινάει σβαρνισμένο οδόστρωμα για ασφαλτόστρωση.
    Καμμία σήμανση, ξαφνικά πάνω στην στροφή στο σκοτάδι σβαρνισμένο βρεγμένο με χαλίκια φούλ, ιδανική συνταγή για τούμπα.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 30/11/2018 στις 17:39.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #737
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nopattern Προβολή μηνύματος
    Με βλέπω να ετοιμάζομαι για το πρώτο μου φλατ τρακ μάθημα, αύριο
    Να μας πεις εντυπώσεις! Δεν ξέρω κάποιον άλλο που να το έχει κάνει.
    Αν δείς πιο πάνω χρειάζεται και μέσα στην Αθήνα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #738
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Με είδα να πηγαίνω από Βαλένθια-Βαρκελώνη και να διαλέγω να πάω από τα χωριά. Ο C-31 από Stitges για Βαρκελώνη είναι από του πιο όμορφους δρόμους που έχω πάει.

  4. #739
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Με είδα προχτές σε ονειρεμένα τοπία.Ευρυτανία,όρος Καλιακούδα,χιόνια και απίστευτες εικόνες! https://ncclub.gr/index.php/topic,4472.0.html
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #740
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Με βλέπω κάθε φορά που ο billy84 αναρτά τις εξορμήσεις του να κάθομαι και να τις χαζεύω με τις ώρες...

    Άξιος!

  6. #741
    Fish Το avatar του/της nopattern
    Εγγραφή
    08/10/2014
    Μηνύματα
    191
    Με είδα να χαζεύω, ΑΛΛΆ το sv φρενάρες

    Επίσης με είδα να κάνω τα διπλάσια χλμ από το κανονικά just because riding is fun.
    Dreams are for doers.

  7. #742
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nopattern Προβολή μηνύματος
    Με είδα να χαζεύω, ΑΛΛΆ το sv φρενάρες

    Επίσης με είδα να κάνω τα διπλάσια χλμ από το κανονικά just because riding is fun.
    Νατάσα χαίρομαι....

  8. #743
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Mε είδα να καταφέρνω 2 στόχους που είχα βάλει εδώ και καιρό.Διαφορετικοί μεν αλλά με πανέμορφες εικόνες.

    Την Παρασκευή σε μισή μέρα βρέθηκα στο Μαίναλο,περπάτησα ένα σύντομο μονοπάτι μέχρι το εκπληκτικό Ασκηταριό Σφυρίδας χτισμένο μέσα στο βράχο https://ncclub.gr/index.php/topic,4489.0.html

    Και χθες έχοντας ολόκληρη μέρα ανέβηκα στην κορυφή της Οίτης https://ncclub.gr/index.php/topic,4496.0.html

    οποιος έχει όρεξη ας ρίξει μια ματιά.Θα τα ανέβαζα και εδω αλλά δυστυχώς θέλουν Resize όλες οι φωτό μια προς μια.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #744
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    934
    Ωραίος και ακούραστος για άλλη μια φορά!
    Σαφώς και το Μαίναλο είναι ανεξάντλητο,η ορεινή Αρκαδία γενικότερα,χρόνια επισκέπτομαι την περιοχή και πάντα βρίσκω κατι που δεν έχω ξαναπάει.
    Καλή συνέχεια στις εξορμήσεις σου !

  10. #745
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Με είδα να βγαίνω στη Μουδανίων χωρίς γάντια μετά από 20 λεπτά οδήγηση τα χέρια μου δεν τα ένιωθα από το κρύο.
    Ο Πόνος όταν ζεστάθηκαν άστα να πάνε,καλή μαλακία έκανα

  11. #746
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Με είδα να πηγαίνω το πρωί στη δουλειά με 5°C, χωρίς να έχω φορέσει το εσωτερικό ζευγάρι ισοθερμικών γαντιών. Έφθασα στο γραφείο με τα χέρια παγωμένα, αλλά με ένα χαμόγελο που ξεκίνησε τότε και κρατάει ακόμα και τώρα. Αν δε νιώσεις το κρύο, δεν έζησες τη μέρα!!1!!2!!ένα!!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #747
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Με είδα να πηγαίνω το πρωί στη δουλειά με 5°C, χωρίς να έχω φορέσει το εσωτερικό ζευγάρι ισοθερμικών γαντιών. Έφθασα στο γραφείο με τα χέρια παγωμένα, αλλά με ένα χαμόγελο που ξεκίνησε τότε και κρατάει ακόμα και τώρα. Αν δε νιώσεις το κρύο, δεν έζησες τη μέρα!!1!!2!!ένα!!
    Το ιδιο επαθα εγω προχθες στη βροχη.Γουσταρα κ'εγω.
    Εμεις οι μηχανοβιοι τελικα εχουμε εγκεφαλικο προμπλεμ
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #748
    Fish Το avatar του/της nopattern
    Εγγραφή
    08/10/2014
    Μηνύματα
    191
    Με είδα να κάνω τάματα να μη βρέχει το σκ γιατί τα καινούρια μου S21 θέλουν βόλταααα
    Dreams are for doers.

  14. #749
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Τα S21 έβαλες; Διαβήτης λέμε..

  15. #750
    Fish Το avatar του/της nopattern
    Εγγραφή
    08/10/2014
    Μηνύματα
    191
    Ένα έχω να πω... ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ S21 !!!!

    Ήθελα να αλλάξω λάστιχα, αν και μου έλεγαν δε χρειάζεται ακόμα, ακόμα και ο λαστιχάς, έχουν πολύ ζωή, είναι οκ για τον τρόπο που οδηγείς ακόμα μπλα μπλα μπλα, ΑΛΛΑ ήθελα ένα λάστιχο που να μου εμπνέει εμπιστοσύνη, παρόλο που δεν ήμουν σίγουρη αν, λόγω έλλειψης εμπειρίας, θα καταλάβαινα καν διαφορά.

    Έκανα την έρευνα μου, διάβασα πολύ και κατέληξα σε τρία, όπου το Bridgestone ήξερα πριν καν πάω να παραγγείλω πως ήταν η σίγουρη επιλογή μιας και η επιλογή νούμερο ένα δεν εισάγεται στην Ελλάδα, και για τη Νο. 2 από ότι κατάλαβα σταμάτησε η παραγωγή.

    Τα έβαλα εχθές το πρωί. Άφησα το μηχανάκι σπίτι και πήγα κυρία με το μετρο στη δουλειά μου αφού πάλι έδινε βροχή το προγραμμα, όπως και σήμερα. Γκρρρρ. Σήμερα όμως με ηλιοσυννεφια στη γειτονιά μου, δεν υπήρχε περίπτωση να χασω τη βόλτα και ας με έβρισκε τουλούμι. Τα καινουρια λάστιχα ζητούσαν δρόοοομο.

    Φόρτωσα αδιάβροχα στο backpack και γεια σας. Μια πρωινή Σουνιάδα.

    ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ!!! Οδήγησα άλλη μοτοσυκλέτα!

    Από τα πρώτα χλμ που πήγαινα ήρεμα, άλλη αίσθηση! Λάστιχο που στρίβει με τη σκέψη, γρήγορο, ακόμα και στην ευθεία πήγαινε καλύτερα! Μα ακόμα και η αίσθηση των φρενών!!! Ουαου.

    Παίρνει κλίσεις, που στην επιστροφή όπου πλέον άνοιξε ο ρυθμός με τρόμαξε κανα δυο φορές και είπα μέσα μου, χαλάαααρωσε, μην πιέζεις!!!

    Παίζει να πήρε και καμία δεκαριά άλογα πάνω η μηχανή και δεν ξέρω πόση παραπάνω ροπή!!!

    Τώρα θέλω ένα τρακ ντει - και έχει το επόμενο Σάββατο - να μου σπάσει ο τσαμπουκας και να μαζευτω λιγάκι

    Με είδα να μη σταματώ να χαμογελάω μέσα στο κράνος μου!!!
    Με είδα να οδηγώ πιο σωστά! Γραμμές, στάση σώματος, βλέμμα και όλα αυτά εξαιτίας του νέου ελαστικού!
    Επίσης, με είδα να συνειδητοποιώ γιατί φοβόμουν να στριψω με το GSXS τον Σεπτέμβρη, το οποίο φοράει τα ίδια διψασμένα για στροφιλίκια λάστιχα!!!

    Και όχι, δεν έριξε σταγόνα βροχής!
    Dreams are for doers.

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26
  2. ιχδες αθηναιοι στην επαρχια vol.II
    από bikas στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2009, 19:25
  3. moto.gr stats -vol.II-
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2007, 13:53
  4. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF