Σελίδα 28 από 100 ΠρώτοΠρώτο ... 1823242526272829303132333878 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 406 έως 420 από 1498

Θέμα: Με είδα... Vol II

  1. #406
    Με είδα να κάνω την διαδρομή Λαγονήσι--> Συγγρού σε ένα τεταρτακι

  2. #407
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    305
    Με είδα να γράφω 2 χιλιάδες ακόμα χιλιόμετρα, όμορφα, βουνίσια, στο κοντερ. Οδοιπορικό έρχεται συντόμως
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_0525.jpg 
Προβολές:	775 
Μέγεθος:	101,9 KB 
ID:	384886

  3. #408
    με ειδα τρεις το βραδυ να πεταγωμαι απο το κρεβατι και 15 λεπτα μετα μονος στην εθνικη για μια βολτα μεχρι οπου με βγαλει η βενζινη και η αυπνια με πολλες σκεψεις.
    εφυγα προβληματισμενος και μπερδεμενος απο τα διαφορα της ζωης.
    στον γυρισμο ηταν ολα ξεκαθαρα και τακτοποιημενα κατω απο το κρανος.
    αν η μηχανη δεν ειναι ψυχοθεραπεια τοτε τι ειναι?
    Τελευταία τροποποίηση από ionized; 26/06/2017 στις 15:28.
    Lost on purpose..again

  4. #409
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    305
    Με βλέπω να γράφω ταξιδιωτικό και να θέλω να φύγω πάλι(θα το συνεχίσω αργότερα). λίγος καιρός έμεινε για το ταξίδι στην δυτική ακτή των ΗΠΑ.... λίγος

  5. #410
    Με είδα να κερδίζω ένα βιβλίο σε διαγωνισμό. Και επειδή χάζευα μέχρι να βρουν τις λίστες και τα ονόματα στο βιβλιοπωλείο, πήρα άλλο ένα. Και μετά πήρα άλλα δύο, ένα που το είχα παραγγείλει σε άλλο βιβλιοπωλείο και άλλο ένα που μου τράβηξε το μάτι όσο περίμενα να βρουν που έχουν καταχωνιάσει την παραγγελία. Είχα πολύ καιρό να "φορτωθώ" τόσο πολύ χαρτί. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Πότε ακριβώς έχασα την όρεξή μου για καλό βιβλίο;

  6. #411
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Με ειδα να πηγαινω δουλεια σημερα με το μεγαλο...αναπολωντας ολες αυτες τις βολτες/ταξιδια(μεσα/εξω) που καναμε μαζι τα τελευταια 11 χρονια (Σαν σημερα το καβαλησα πρωτη φορα) κ διαπιστωσα πως ακομα με γεμιζει οπως τοτε.
    Μας βλεπω να γερναμε μαζι...κ να κυκλοφορω σαν κατι μεσηλικες με τις γριες τους (που τους βλεπω κ τους χαιρομαι) !!
    98000 χλμ...με μια καμμενη λαμπα κ μια ασφαλεια(10αρα) μετα την περσινη βολτα του Moto κ συνεχιζουμε!!
    Ελα μωρη σουζουκαρα!!!
    Ride(s) the wind of change...

  7. #412
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Με είδα να μην μπορώ να καταλάβω αν είναι πιο ζεστή η μέσα πλευρά των ποδιών μου ή η έξω!!!!!!!
    Δροσουλα σήμερα!!!!!
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  8. #413
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Με ειδα σημερα να ειμαι με το πουκαμισακι και το κρανος στη Συγγρου και να ειναι η μονη φορα που μου ηρθε πετρα στο στηθος. Τι να πω...

  9. #414
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Με είδα να πετάγομαι 2 χιλιόμετρα μέχρι τη Νίκαια να πάρω τις μπότες μου και να κάνω χρώμα μπρονζε του παλιού τσιγκινου που είχαν οι γιαγιαδες...τύφλα να χει το σολαριουμ
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #415
    Με είδα να λέω "ΟΚ, κάνε ότι κάνουν όλοι αφού ούτε πέντε λεπτά μακριά δεν θα πας" και να φεύγω από το σπίτι με βερμούδα, κοντομάνικο, παπούτσια, κράνος, γάντια. ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ, με το που μπήκε το βεντιλατέρ εγκαύματα στην γάμπα και δωρεάν αποτρίχωση με λάβα στο δεξί πόδι! Ο ήλιος καίει είσαι δεν είσαι gay, ο καυτός αέρας σε στεγνώνει και γενικά το μπινελίκι πήγε σύννεφο μέχρι να γυρίσω πάλι στην βάση. Αγαπητοί κάΝγκουρες, είστε πυρίμαχοι, μπράβο εύγε συγχαρητήρια, καλύτερα φουλ αστακός παρά αυτό το πράγμα και όχι μόνο για ασφάλεια από πέσιμο τελικά.

  11. #416
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Με είδα να εμπιστεύομαι και στο τελος να απογοητεύομαι, με είδα να γουστάρω και στο τέλος να ακυρώνομαι, με είδα να θέλω να πάρω τους δρόμους και να έχω πατήσει πρόκα-βίδα, με είδα να βράζω σχεδόν κυριολεκτικά πηγαίνοντας να φτιάξω το λάστιχο, με βλέπω να μην είμαι καλά και δε βλέπω να γίνεται κάτι. Ρε δε γαμι...σαι σύμπαν να ησυχάσουμε.
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  12. #417
    Με είδα χτες σε επίσκεψη σε ψυχιατρείο (όχι, δεν με κράτησαν). Κάθε φορά που πηγαίνω σε τέτοια μέρη με πιάνει ένα κατιτίς (χμ, ΟΚ, όχι τόσο πολύ πλέον). Θες λίγο οι ασθενείς που κυμαίνονται από κατατονικούς μέχρι... σχεδόν φυσιολογικούς, θες οι φάτσες του προσωπικού (μπράβο για το κουράγιο τους, αλλά μερικοί είναι πραγματικά σαν να βγήκαν από θρίλερ), θες το όλο μέρος που έχει και την μυρωδιά νοσοκομείου που την μισώ και την μυρωδιά... του ότι φιλοδωρήσει τον χώρο ο κάθε ασθενής μαζί με τσιγαρίλα, θες οι φωνές των "φευγάτων", θες τα πρόσωπα γονέων που τους πετυχαίνεις στην είσοδο και είναι σχεδόν κανονικά και φεύγοντας βλέπεις την ζωή να έχει σβήσει στα μάτια τους, έστω για λίγο... Τέλος πάντων έχω μάθει ότι ισχύουν οι κανόνες της φυλακής: Δεν κοιτάς ΚΑΝΕΝΑΝ στα μάτια. Άλλοι πραγματικά μπορεί να γίνουν βίαιοι, άλλοι μπορεί να σου κάνουν γκριμάτσες απλά, άλλοι μπορεί να αδιαφορήσουν αλλά το βλέμμα τους σε τραβάει στο σκοτάδι και το μέρος είναι ήδη αρκετά καταθλιπτικό ως έχει. Και ότι να ακούσεις, κατά κανόνα δεν απαντάς. Κατά κανόνα.

    Ναι ξέρω, που θέλω να καταλήξω γιατί ο πρόλογος είναι μακρύς: Αυτήν την φορά, με πλησιάζει από μακριά μιά σχεδόν φυσιολογική μάλλον περίπου συνομήλικη γυναίκα (ασθενής) η οποία με βλέπει στο διάδρομο με μπουφάν και κράνος κλπ και έχει καρφωθεί (περιφερειακή όραση FTW λέμε, δεν κοιτάς στα μάτια). Φορεματάκι φλοράλ, κολιέ, αλλά από το μαλλί και την έκφραση ξέρεις ότι κάτι είναι "λάθος" και δεν είναι επισκέπτης. Έρχεται κοντά, άβολα κοντά αλλά σε τροχιά που απλώς θα περάσει ξυστά χωρίς ν'ακουμπήσει. Κλασσική πεσιματική "σχεδόν ασθενούς" για να τσεκάρει αντιδράσεις και να σε μετρήσει. Σε απόσταση τεσσάρων βημάτων "οδηγείς μηχανή;" -ναι. "Κυβικά;" -650 σήμερα. "Όπως το λες, έχεις και μεγαλύτερη" -ναι, έχω και χίλια. "Καλά είναι το μεγάλο" με ύφος και ελαφρά μάγκικη φωνή τι να μας πεις για την ζωή σου γατάκι. Σε τέτοιες περιπτώσεις πραγματικά μπορεί και να ΕΙΣΑΙ γατάκι γιατί δεν ξέρεις πως και γιατί βρέθηκε εκεί και τι έχει κάνει πριν. Αν δεν είχε το εμφανές στα μάτια μου "λάθος" κάτι, ίσως να την έλεγες και συμπαθητική αλλά δεν την κοίταξα ποτέ ευθέως για να είμαι σίγουρος. Θέλω να πω, δεν ήταν από τους μιά-ζωή-μέσα, μπορεί όντως να είχε ζήσει ρόδα τσάντα αλητεία που δεν την φαντάζομαι. Ακόμα ένα βήμα, αφού με βλέπει χαλαρό και με σχεδόν χαμόγελο (το εντελώς χαμόγελο σε άγνωστο ασθενή είναι πρόκληση, δεν το κάνεις). Ακόμα δύο βήματα αργά, μετράει ακόμα, αλλά την έχω καταλάβει ότι δεν θα κάνει χαζομάρα και είμαι ήρεμος και χαλαρός. Οι "επικίνδυνοι" δεν σου μιλάνε. Βλέπει ότι δεν ψαρώνω και συνεχίζει να περπατάει αργά. Ένα βήμα μακριά, δύο, "Ρε, έχω πεθυμήσει μπακαλιάρο. Με σκορδαλιά. Και τραγανή κρούστα από καλό κουρκούτι". Είχαν φασολάδα (έδειχνε και μύριζε σούπερ στα "βαγόνια" του φαγητού, ξέρω, παράδοξο με τόση ζέστη), πατάτες φούρνου για όσους δεν έτρωγαν φασόλια και μπιφτέκια. Εντάξει, δεν λέω, δεδομένου του θέρους και εγώ τον μπακαλιάρο θα προτιμούσα, αν είχα επιλογή, κανένα τσίπουρο άνευ γλυκάνισου και άπειρο πάγο γιατί είχα λιώσει και δεν είχα που να αφήσω το μπουφάν και μου φαινόταν πιο μαρτυρικό να το κουβαλάω στο χέρι. Αλλά δες τώρα που σε τέτοιο μέρος έπεσα επάνω στην γκουρμέ και κατάλαβε ότι θα νιώσω και θα την συμπονέσω την λιγούρα... Ίσως να μην είναι και τόσο τρελοί τελικά (ναι ξέρω, τζιζ non-p.c. λέξη αλλά τέλος πάντων). Ίσως να είδε τα κιλά μου (δεν κρύβονται κιόλας) και να ήξερε ότι... το τρώω το φαγάκι ενός μικρού χωριού της ορεινής Ινδίας σε κάθε γεύμα. Εγώ χαμογέλασα μόλις με προσπέρασε, κανονικά και πλατιά. Άραγε να έχει κανένα καλό μαγαζί εκεί κοντά; Το σκέφτομαι την επόμενη φορά να πάρω μιά μερίδα, αλλά να μην προλάβει να πανιάσει το κουρκούτι. Θα το ψάξω. Χαμένη να πάει αποκλείεται, ακόμα και αν δεν την ξαναπετύχω.

  13. #418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Με είδα χτες σε επίσκεψη σε ψυχιατρείο (όχι, δεν με κράτησαν).
    Με ειδα να μην το πιστευω.....
    Μ@λακια εκαναν!
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  14. #419
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Με βλεπω να πινω κρασι με καλη παρεα στο κουτσουναρι.Και να εχει γαμο.Που εισαι ρε βραςς και σε θυμηθηκα
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #420
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Με είδα χτες σε επίσκεψη σε ψυχιατρείο.....
    με πλησιάζει από μακριά μιά σχεδόν φυσιολογική μάλλον περίπου συνομήλικη γυναίκα (ασθενής)
    Με ειδα να σε ψαχνω.

    με αφορμή αυτο και μιας και πέρασα απο εκει σήμερα. δεν τον ειδα αλλα με ξένισε περισσότερο αυτο μάλλον.

    σε ενα φαναρι κοντα στο σπιτι μου για χρονια καθόταν ενα παλικάρι ζητουσε , λιγα κέρματα , ενα τσιγάρο. πολλες φορες του έδινα αλλες ειχα προβλέψει να του παρω ενα σάντουιτς. ειχα δεν ειχα δουλειά, βεβαία τις φορες που ημουν και εγω άνεργος εβλεπα και λιγο τον εαυτο μου και ελεγα ποσο τυχερός ειμαι που εχω ενα σπιτι τουλάχιστον και ενα πιάτο φαγητό.

    Χωρις να ξερεις την ιστορια του καθενός η πρώτη συνάντηση σας ειναι και η στιγμή 0 για το πως βλέπεις και γνωρίζεις τον αλλον και επειδή ζητιανοι υπαρχουν πολλοι και κακος εχουμε μαθει να αγνοούμε την παρουσία τους ο συγκεκριμενος δεν ηταν ουτε πρεζάκιας ουτε ειχε καποια αναπηρία ουτε κανας τελιωμενος μου εκανε τρομερή εντύπωση γιατι ηταν στην ηλικία μου. περνώντας ομως απο εκει συχνά και πιάνοντας την κουβέντα για 10-15 δευτερόλεπτα, εβλεπα την φθορα που ειχε. οχι μονο σωματικά αλλα και ψυχικα. "ο δρομος σε τρελενει" μου ειπε κάποτε και δυστυχώς το έβλεπα φορά με την φορά. πριν κανα χρονο επαψε να με αναγνωρίζει. εκει την άκουσα. ειδα τον εαυτο μου στην θεση του να φωνάζω , βριζω τα λεωφορεια , να ζηταω τσιγαρο και να φευγω κλοτσώντας τα δεντρα, οπως εκανε αυτος. σκέφτηκα ποσο ευκολο ειναι να γυρίσει καποιου η "βιδα" και να ειναι κατι αλλο, έρμαιο ενος κωλύματος του μυαλού.
    Τον τελευταιο καιρο απλα καθοταν στο πεζοδρόμιο και παραμιλούσε. το μαλο του ηταν παντου και πουθενά.
    ειχα καιρο να περασω.
    μα κανα μηνα περνάω τωρα και δεν τον βλεπω. ε λεω θα ειναι η ωρα.
    σήμερα ομως περασα και ενω παλι δεν ηταν εκει ένιωσα πως δεν θα ειναι και ξανα.
    δεν σε ειδα λοιπον φιλε Κωστα.

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26
  2. ιχδες αθηναιοι στην επαρχια vol.II
    από bikas στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2009, 20:25
  3. moto.gr stats -vol.II-
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2007, 14:53
  4. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF