Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: ΤΡΑΚΑΡΑΝ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΙ ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΟΧΗΜΑ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2023
    Μηνύματα
    6

    Angry ΤΡΑΚΑΡΑΝ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΙ ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΟΧΗΜΑ

    καλησπερα σε ολη την ομαδα ειμαι απελπισμενος και χρειαζομαι αμεσα βοηθεια ..εχθες ημουν παρκαρισμενος τελειως νομιμα ,οχι στο πεζοδρομιο κανονικα στον δρομο, το επαναλαμβανω τελειως νομιμα..Επειτα ανεβηκα στο σπιτι της κοπελας μου για να κοιμηθω την επομενη μερα που ξυπνησα βρηκα τη μηχανη μου παρκαρισμενη σε διαφορετικο σημειο και ολη την πλευρα στα δεξια δαρμενη.Τοτε καταλαβα οτι καποιος την εριξε και εφυγε..κλασικο .....500 ευρω ζημια για to gsx r 1000 k4,αλλα δεν ειναι εκει το προβλημα...μετα απο μερικες μερες με πηρε ο ασφαλιστης μου και μου ειπε οτι οταν επεσε το μηχανακι μου απο παρκαρισμενο [[οταν μου το εριξαν δηλαδη]]επεσε σε καποιο αλλο αυτοκινητο κανοντας του βαθουλωμα και τωρα μου ζηταν τα ρεστα και απο πανω δεν φτανει που εχω 500 ευρω ζημια χωρις να κανω τιποτα ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.....κΑΛΟΥΜΕ Ν ΑΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΕΓΩ ..ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΝΟΜΙΜΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ..Εχω κανει αρνητικη εννοειται και τωρα θελω την γνωμη σας παρακαλω..
    Τελευταία τροποποίηση από panoSSSSSS555; 21/04/2023 στις 03:10.

  2. #2
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.673
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panoSSSSSS555 Προβολή μηνύματος
    καλησπερα σε ολη την ομαδα ειμαι απελπισμενος και χρειαζομαι αμεσα βοηθεια ..εχθες ημουν παρκαρισμενος τελειως νομιμα ,οχι στο πεζοδρομιο κανονικα στον δρομο, το επαναλαμβανω τελειως νομιμα..Επειτα ανεβηκα στο σπιτι της κοπελας μου για να κοιμηθω την επομενη μερα που ξυπνησα βρηκα τη μηχανη μου παρκαρισμενη σε διαφορετικο σημειο και ολη την πλευρα στα δεξια δαρμενη.Τοτε καταλαβα οτι καποιος την εριξε και εφυγε..κλασικο .....500 ευρω ζημια για to gsx r 1000 k4,αλλα δεν ειναι εκει το προβλημα...μετα απο μερικες μερες με πηρε ο ασφαλιστης μου και μου ειπε οτι οταν επεσε το μηχανακι μου απο παρκαρισμενο [[οταν μου το εριξαν δηλαδη]]επεσε σε καποιο αλλο αυτοκινητο κανοντας του βαθουλωμα και τωρα μου ζηταν τα ρεστα και απο πανω δεν φτανει που εχω 800 ευρω ζημια χωρις να κανω τιποτα ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.....κΑΛΟΥΜΕ Ν ΑΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΕΓΩ ..ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΝΟΜΙΜΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ..Εχω κανει αρνητικη εννοειται και τωρα θελω την γνωμη σας παρακαλω..
    2 τινά.
    1. είτε κάνεις μηνυτήρια αναφορά για το συμβάν στην αστυνομία (αυτεπάγγελτα διωκόμενο το αδίκημα της εγκατάλειψης από τροχαίο ατύχημα) και έγκληση κατά αγνώστου για φθορά της ιδιοκτησίας σου και τις κοινοποιείς αμφότερες στην ασφαλιστική σου διατηρώντας την αρνητική σου δήλωση
    2. είτε κάνεις θετική δήλωση στο παρκαρισμένο δεδομένου ότι δεν έχεις να χάσεις κάτι (θα πληρώσει η ασφαλιστική σου υποθέτω ) και αφού δεν πρόκεται να αποζημιωθείς μιας και ο άλλος έφυγε και για να κάνεις και το καλό αφού ούτε ο άλλος ευθύνεται λογικά
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2023
    Μηνύματα
    6
    ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΘΕΟΣ

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2023
    Μηνύματα
    6
    σευχαριστω παρα πολυ να σε εχει καλα ο θεος κατι τευλεταιο ....τροχαια η αστυνομια να παω για την μυνηση?

  5. #5
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.673
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panoSSSSSS555 Προβολή μηνύματος
    σευχαριστω παρα πολυ να σε εχει καλα ο θεος κατι τευλεταιο ....τροχαια η αστυνομια να παω για την μυνηση?
    Αστυνομία και να ζητήσεις εγγράφως αντίγραφα της δικογραφίας που θα σχηματιστεί για να τα κοινοποιήσεις στην ασφαλιστική
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2023
    Μηνύματα
    6
    φιλε μου να σαι καλα και μονο απο τον τροπο που γραφεις φενεται οτι εχεις βαθια γνωση γυρω απο αυτα τα θεματα...ειμαι πολυ τυχερος που μου απντησες εσυ συγκεκριμενα..φιλε μου ενα ευχαριστω ειναι λιγο...ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    818
    Ασφαλεια εχεις;
    Αν ναι (οπως θα πρεπε) ,τοτε τι σε νοιαζει; Απο τη τσεπη σου θα τα δωσεις;

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2023
    Μηνύματα
    6
    ενοειται πως εχω ασφαλεια καθρεφτες φλας μαμα εξατμιση την κοφτη ειμαι παντα νομιμος δεν ειμαι ο καγκουρακος που εχει συνηθισει ο κοσμος ,επισης εχω και καλο εξοπλισμο...απλα αν εγω δεχθω οτι φταιω τρωω ενα ποντο στο συστημσ ποντων που εχουν οι ασφαλιστικες, συν του οτι θα μου ερθει πιο ακριβη η ασφαλεια κατι το οποιο ειναι αμελιταιο και το ξερω, αλλα κυριως δεν πληρωνω τα σπασμενα αλλων εγω δεν πειραξα ανθρωπο θ κοιμηθω υσηχως το βραδυ...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.222
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Ασφαλεια εχεις;
    Αν ναι (οπως θα πρεπε) ,τοτε τι σε νοιαζει; Απο τη τσεπη σου θα τα δωσεις;
    Θα εχει καποια προσαυξηση στα ασφαλιστρα σαν υπάιτιος,οι ασφαλιστικες δεν χαριζουν.
    Επιπλεον το συμβαν θα παραμεινει στο ιστορικο του και θα παρει ευθυνη για κατι στο οποιο δεν ευθυνεται.
    Φιλαράκι αλλη φορα οχι τη μηχανη στο δρομο ,αυτονοητα πραγματα.

  10. #10
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.043
    Δηλαδή, για να καταλάβω, πληρώνουμε τις ασφαλιστικές για να καλύπτουν τις ζημιές σε κάποιο ατύχημα, αλλά όταν συμβεί το ατύχημα δεν κάνουμε δήλωση γιατί θα αυξηθούν τα ασφάλιστρα; Δηλαδή οι ασφαλιστικές τη βγάζουν πάντα καθαρή και τα κονομάνε τρομοκρατώντας τους πελάτες; Αυτό λέτε;

    Γι' αυτό τις πληρώνουμε τις ασφαλιστικές. Αν είναι δυνατόν να κάνουμε αρνητική δήλωση σε κάποιον που χτυπήσαμε επειδή "θα αυξηθούν τα ασφάλιστρα". Πόσο θα αυξηθούν; 2€; 5€; Και επίσης ποιος ξανακάνει συμβόλαιο στην ίδια ασφαλιστική μετά τη λήξη του εν έτει 2023; Σκεφτείτε να ήσασταν στη θέση του ανθρώπου και να έπρεπε να πληρώσετε 100, 200, 300€ ζημιά επειδή κάποιος δε σας έκανε δήλωση για να μην πληρώσει 10€ παραπάνω. Fuckin mercy.
    Life begins at 45°.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.222
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή, για να καταλάβω, πληρώνουμε τις ασφαλιστικές για να καλύπτουν τις ζημιές σε κάποιο ατύχημα, αλλά όταν συμβεί το ατύχημα δεν κάνουμε δήλωση γιατί θα αυξηθούν τα ασφάλιστρα; Δηλαδή οι ασφαλιστικές τη βγάζουν πάντα καθαρή και τα κονομάνε τρομοκρατώντας τους πελάτες; Αυτό λέτε;

    Γι' αυτό τις πληρώνουμε τις ασφαλιστικές. Αν είναι δυνατόν να κάνουμε αρνητική δήλωση σε κάποιον που χτυπήσαμε επειδή "θα αυξηθούν τα ασφάλιστρα". Πόσο θα αυξηθούν; 2€; 5€; Και επίσης ποιος ξανακάνει συμβόλαιο στην ίδια ασφαλιστική μετά τη λήξη του εν έτει 2023; Σκεφτείτε να ήσασταν στη θέση του ανθρώπου και να έπρεπε να πληρώσετε 100, 200, 300€ ζημιά επειδή κάποιος δε σας έκανε δήλωση για να μην πληρώσει 10€ παραπάνω. Fuckin mercy.
    Ποιος ειπε να μην πληρώσει?
    Αυτο το συμπερασμα απο που βγήκε?
    Ειπα οτι θα του αυξηθουν τα ασφαλιστρα πραγμα που ισχυει

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.093
    2 θεματα για την ίδια αιτία....

    Γιατι να μην κάνει αρνητική; Αυτος προκάλεσε το ατύχημα; Τον ιδιο ποιος θα τον αποζημειώσει;

    Από τη στιγμή που δεν φταίει καλά κάνει και ενδιαφέρεται για την βαθμολογία του. Μπορεί να τη χρειαστεί αργότερα, που θα είναι ο ίδιος υπαίτιος σε κάποιο άλλο ατύχημα.

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.043
    Τρομοκρατία των ασφαλιστικών. Αυτό ακριβώς λέω. Τις πληρώνετε και δεν τις χρησιμοποιείτε. Ανεχτείτε να πλουτίζουν στις πλάτες τις δικές σας και των συμπολιτών σας, επειδή θα χαλάσει η "βαθμολογία".

    Το ποιος προκάλεσε το ατύχημα και τι ακριβώς έγινε δεν το ξέρει κανείς. Το γεγονός είναι ότι το μηχανάκι του βρέθηκε πάνω στο αυτοκίνητο ενός άλλου. Βάσει όσων μας λέει.

    Κάντε ό, τι θέλετε, φυσικά. Θα το θυμηθείτε όταν βρεθείτε εσείς σε παρόμοια θέση και προτιμήσουν τη "βαθμολογία" τους αντί εσάς.
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.222
    Ρε συ κατευθυνεις το θέμα σε ασχετα πραγματα ,ποια τρομοκρατια και ιστοριες.
    Το θεμα ειναι αν ο ανθρωπος ειναι υπαιτιος η οχι.
    Με την ιδια λογικη καποιος που στουκάρει μονος του θα λεει φιλαρακι ελα πες οτι με χτυπησες θα τα στησουμε να βρεθει
    το μηχανακι σου πανω στο αμαξι μου για να τα πληρωσει η ασφαλιστικη που ετσι και αλλιως πλουτιζει στις πλατες μας.
    Ο ανθρωπος πρεπει να πει την αληθεια οτι δηλαδη εγινε ,αυτο ειναι το σωστο.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    663
    Εχει δικιο ο Μπλιτζερ 100%
    Εγω στην θεση του θα εκανα δηλωση να
    φτιαξει ο ανθρωπος το οχημα του
    Για ποιο λογο να κανω το ιδιο κακο που συνεβη σε εμενα
    ενω μπορω τουλαχιστον να εξυπηρετησω τον αλλον
    2 ανθρωποι βρεθηκαν χωρις να φταινε με ζημια στα οχηματα τους
    δυστυχως ο ενας μαλλον δεν θα πληρωθει απο ασφαλιστικη
    για ποιο λογο να μην πληρωθει και ο αλλος
    ενω υπαρχει η δυνατοτητα και μαλιστα με ουσιαστικα κανενα
    κοστος
    Στο κατω κατω ζητα του τα 10 ευρω που θα σου ανεβει η ασφαλεια

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2011, 11:54
  2. Smc Κωλοφαναρο σε αλλο?
    από Xrated στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2010, 20:04
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2009, 11:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF