Σελίδα 61 από 100 ΠρώτοΠρώτο ... 1151565758596061626364656671 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 901 έως 915 από 1498

Θέμα: Με είδα... Vol II

  1. #901
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    @ billy84
    Πρεπει να οι γνωσεις και η εμπειρια σου να γινουν οδηγος επι χαρτου, αδελφε. Εχεις σκεφτει να φτιαξεις εναν οδηγο με τετοιες διαδρομες;; Για οποιον θελει να κανει τετοιες εξορμησεις;; Διαδρομες, χωρια που πρεπει να δει κανεις, μονοπατια προς τις κορυφες κλπ. Νομιζω πολλοι θελουν να εξορμησουν αλλα πανε στα τυφλα και χανουν τις ομορφιες

  2. #902
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.332
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    @ billy84
    Πρεπει να οι γνωσεις και η εμπειρια σου να γινουν οδηγος επι χαρτου, αδελφε. Εχεις σκεφτει να φτιαξεις εναν οδηγο με τετοιες διαδρομες;; Για οποιον θελει να κανει τετοιες εξορμησεις;; Διαδρομες, χωρια που πρεπει να δει κανεις, μονοπατια προς τις κορυφες κλπ. Νομιζω πολλοι θελουν να εξορμησουν αλλα πανε στα τυφλα και χανουν τις ομορφιες
    Αυτό είναι πολύ καλή ιδέα !!!

  3. #903
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    @ billy84
    Πρεπει να οι γνωσεις και η εμπειρια σου να γινουν οδηγος επι χαρτου, αδελφε. Εχεις σκεφτει να φτιαξεις εναν οδηγο με τετοιες διαδρομες;; Για οποιον θελει να κανει τετοιες εξορμησεις;; Διαδρομες, χωρια που πρεπει να δει κανεις, μονοπατια προς τις κορυφες κλπ. Νομιζω πολλοι θελουν να εξορμησουν αλλα πανε στα τυφλα και χανουν τις ομορφιες

    Σε ευχαριστώ αδερφέ να είσαι καλά.


    Θεωρώ πως το 2019 με ιντερνετ, google maps και διάφορες εφαρμογές στο smartphone όπως OsmAnd,Oruxmaps απλώς διαβάζοντας ένα ταξιδιωτικό μου μπορείς να κάνεις τα πάντα εύκολα.Απλές γνώσεις χρειάζονται,διάβασμα χάρτη κλπ.Πάντως δεν πιστεύω πως το συγκεκριμένο αντικείμενο έχει απήχηση τουλάχιστον σε αυτή τη χώρα. Αντβεντσουράδες υπάρχουν ελάχιστοι,πεζοπόροι περισσότεροι αλλά στα στενά πλαίσια των ορειβατικών συλλόγων.Ο συνδυασμός αυτών των 2 πραγμάτων είναι πιο δύσκολος.Σκέψου έχω φίλους που έχουμε γυρίσει Ελλάδα και Ευρώπη μαζί και δε συμμετέχουν σε τέτοιες εξορμήσεις(ούτε σε κοντινές) καθώς έχουν την ιδιαιτερότητα της πεζοπορίας-ορειβασίας και ο Έλληνας κακα τα ψέμματα ΔΕΝ περπατάει,θέλει ταβέρνα!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #904
    Φρενοφονιάς Το avatar του/της alexaegean
    Εγγραφή
    25/10/2016
    Μηνύματα
    4
    Με είδα φαρδύ πλατύ στην άσφαλτο και το XRάκι δίπλα μου να χύνει βενζίνη με λυγμούς. Άτιμε κουτάκια, μπορούσα να σου πάρω και τα σώβρακα στα δικαστήρια αλλα έχε χάρη που είμαι καλός άνθρωπος.
    Οπου τα άλλα σταματούν, το XRάκι συνεχίζει

  5. #905
    Με ειδα ξαπλα για πρώτη φορά αυτη την δεκαετία. Ποδηλάτης έκοψε διαγώνια διασταύρωση και με εμβολισε. Ευτυχώς αυτος καλα και εγω μικρές ζημιές.
    Το ποδηλατο οφφ.
    Μετα με ειδα να καλω φιλο να συλληπηθω για τον αδερφό του. Έφυγε με την μηχανή το Σάββατο.
    done.

  6. #906
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Λόγω άστατου καιρού την Κυριακή που μας πέρασε επικεντρωθήκαμε σε πολλά χωμάτινα km στον Πάρνωνα και τον Ταύγετο.Εκεί που έχεις πάει απο 15 φορές σε κάθε βουνό τη 16η ανακαλύπτεις νέες διαδρομές και εικόνες έστω και τυχαία.

    Γελάω κάθε φορά που πιστεύω οτι εξάντλησα την Πελοπόννησο

    Enjoy! https://ncclub.gr/index.php/topic,5331.0.html
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #907
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.132
    Χθες: Με είδα να γυρνάω σπίτι σβέλτα από νύχτα για να κοιμηθώ. Αφαιρέθηκα, και όταν επανήλθα είδα αμάξια στα 10 μέτρα σταματημένα στο φανάρι. Ευτυχώς μου "έκοψε" και χώθηκα ανάμεσα, γιατί αλλιώς θα σταματούσα σε προφυλακτήρα.
    Το νου μας......

    Σήμερα: Με είδα πιωμένο να "φορτώνω" "μπάζο" και τώρα δεν ξέρω πως να το "ξεφορτωθώ".
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  8. #908
    Μέλος Το avatar του/της pano kato
    Εγγραφή
    12/03/2012
    Μηνύματα
    92
    Καπου θαχει ο δημος χωρο για μπαζα.Ρωτα!Μη το πεταξεις οπου νανε. Σκεψου και τους αλλους!

  9. #909
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2019
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Χθες: Με είδα να γυρνάω σπίτι σβέλτα από νύχτα για να κοιμηθώ. Αφαιρέθηκα, και όταν επανήλθα είδα αμάξια στα 10 μέτρα σταματημένα στο φανάρι. Ευτυχώς μου "έκοψε" και χώθηκα ανάμεσα, γιατί αλλιώς θα σταματούσα σε προφυλακτήρα.
    Το νου μας......

    Σήμερα: Με είδα πιωμένο να "φορτώνω" "μπάζο" και τώρα δεν ξέρω πως να το "ξεφορτωθώ".
    ΌΧΙ πλαστικά σε Θάλασσες και Ακτές!

  10. #910
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παιδιά χρειάζεται και το μπάζωμα.Αμα δε μπαζώσεις δε χτίζεις έλεγαν οι παλαιοί!

    Επιπλέον,σύμφωνα με έναν σοφό προϊστάμενο που είχα πριν σχεδόν 15 χρόνια,μου έλεγε ''κάνε το ψυχικό και κάποια στιγμή ο Θεός θα στο ανταποδώσει''
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #911
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Εγώ ξέρω
    "Την υπογραφή και το πουλί σου να προσέχεις που τα βάζεις"
    και αυτό που λέω είναι
    "μετά το σεξ είναι όλες το ίδιο εκτός απο μία"

    και ον-τοπικ
    Με είδα να βρίσκω λίγο το γκάζι του ΜΤ-07 οπότε άμεσα βάζω να φαίνεται η στιγμιαία κατανάλωση και πίνω τσάγια βαλεριάνας

  12. #912
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά χρειάζεται και το μπάζωμα.Αμα δε μπαζώσεις δε χτίζεις έλεγαν οι παλαιοί!
    Για αυτό τους παρέσυρε το ρέμα.

    Άσε το καλό να το κάνει κανένας άλλος. Εμείς δώσαμε.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #913
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Με είδα να βρίσκω λίγο το γκάζι του ΜΤ-07
    Είσαι σε καλό δρόμο !!!
    porca miseria.

  14. #914
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Εγώ ξέρω
    "Την υπογραφή και το πουλί σου να προσέχεις που τα βάζεις"
    και αυτό που λέω είναι
    "μετά το σεξ είναι όλες το ίδιο εκτός απο μία"

    και ον-τοπικ
    Με είδα να βρίσκω λίγο το γκάζι του ΜΤ-07 οπότε άμεσα βάζω να φαίνεται η στιγμιαία κατανάλωση και πίνω τσάγια βαλεριάνας
    Σε ευθεία ενώ σε τσαγιωσε κανένα 1000 η απο φανάρι σε φανάρι πιθανό το βρίσκω......σε στροφυλικι η γενικά σα μοτοσακο θα έλεγα πως άλλοι έχουν αλλη άποψη και πονάει κόσμος και κοσμάκης απο mt07...........just saying..
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #915
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Σε ευθεία ενώ σε τσαγιωσε κανένα 1000 η απο φανάρι σε φανάρι πιθανό το βρίσκω......σε στροφυλικι η γενικά σα μοτοσακο θα έλεγα πως άλλοι έχουν αλλη άποψη και πονάει κόσμος και κοσμάκης απο mt07...........just saying..
    Δεν είμαι τόσο ανεύθυνος πλέον** για να κάνω κόντρες με άλλους σε δημόσιο δρόμο!!!
    Απλά με βρίσκω να έχω τέρμα το γκάζι* και ενώ στην αρχή έλεγα ουάου πλέον μου φαίνεται φυσιολογική η αίσθηση.

    *Σε ασφαλή σημεία

    Δεν είναι μειονέκτημα του ΜΤ. Εγώ απλά μαθαίνω και συνηθίζω τη μηχανή μου.


    **Τσάγια είχα μοιράσει με το SH300 σε στροφές σε πολλές μηχανές (ΧΤ κλπ) παλιά

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26
  2. ιχδες αθηναιοι στην επαρχια vol.II
    από bikas στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2009, 19:25
  3. moto.gr stats -vol.II-
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2007, 13:53
  4. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF