Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Συμβουλες για αγορα παπιου

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Το διάβασα αλλά δεν κατάλαβα τι μπορει να προσφέρει σε ένα μηχανακι η αλλαγή της (ιπποδύναμη ,ροπη) γτ καποιος να την αλλαξει αν δεν εχει καποιο προβλημα ???

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Και κάτι ακόμα αν αλλαξω εκκενοτροφο θαμε παράνομος???

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της POLICE6
    Εγγραφή
    07/02/2012
    Μηνύματα
    104
    Στο θέμα που άνοιξες ρωτας τι παπι θα πάρεις...απο την άλλη φαίνεται να 'χεις επιλέξει την κινεζια(λόγο πιο σύγχρονου design μάλλον..) και προχωράς στο να σκέφτεσαι μετατροπές....Αν θες να κάνεις μετατροπές στο μοτερ, την κινεζιά να την αφήσεις καλύτερα....Παίξε με Honda-Yamaha γιατί τα άλλα δε "σηκώνουν" και πολλά πολλά...Πρίν αρχίσεις δε να αλλάζεις πράγματα στα κουτουρού (και πετώντας λεφτά), αγόρασε τον απαραίτητο εξοπλισμό αναβάτη(κράνος,γάντια,μπουφάν)που είναι πολύ σημαντικό αλλα ΑΝΑΓΚΑΙΟ κόστος και αφού τα χεις όλα αυτά μιλάμε και για βελτιώσεις στον κιν/ρα.Ααα, στο μεταξύ μπορείς να τσεκάρεις κάποια βασικά πράγματα για τη λειτουργία των κινητήρων εδω αλλά και γενικά στο ιντερνετ..

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Έχω βρει τον εξοπλισμό που θα πάρω το μόνο που δεν εχω αποφασίσει ειναι τί μηχανακι να παρω και το μπορω να κανω στο μηχανακι κωμικά για να τραβαει

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Νόμιμα *

  6. #21
    φίλτατε @@@@@


    ΟΤΙ και να κάνεις, πεντήντα ταπεινά κυβικά είναι. Εγγύηση "τραβήγματος" δεν θα σου δώσει κανείς εδώ. Φαντάζομαι πως αν υπήρχε κάτοχος τέτοιου 50ριού τόσες μέρες ΚΑΤΙ θα σου είχε πει.


    Και χαλάρωσε λίγο με τα up, τα ερωτηματικά, τα "άντε κανείς" κλπ. Είναι το λιγότερο αγενές.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2016
    Μηνύματα
    85
    50αρι παπί χοντα γιαμαχα δεν παιζει εκτος απο σαπίλες χιλιοκανγκουρεμενες αλλα πάλι με κανα 125αρι μοτερ lifan απάνω.
    Οι μετατροπές δεν είναι σοβαρά πράγματα,ούτε σε γιαμάχα,ουτε σε μερσεντές,ούτε σε λάντα.
    9 στις 10 τα πειραγμένα έχουν φάει τόσα λεφτά απο τον κάτοχο που θα μπορούσε να αγοράσει κάτι καλύτερο και μεγαλύτερο.Και το χειρότερο 9 στα 10 σπάνε και πας πεζός η με λεωφορείο.
    Πάρε το σπριντερ καινούριο και αν θες μετά αφού μάθεις να οδηγείς,βάζεις ένα μοτέρ 125 με 250 ευρώ και είσαι γαμπρός.Εάν έχεις σκοπό όμως να πάρεις μηχανάκι 1400 ευρώ και να αρχίσεις τα σπατανιλίκια και τις γυφτοκανγκουριές η καλύτερη λύση είναι με τα 1400 να πάρεις ένα τσουβάλι εισητήρια και να παγαίνεις με το μετρό.

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Ρε παιδιά μηπως ξέρετε αν μπαίνουν πλαστικα dy στο sprinder η το αντίστροφο?????

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Γεια σας έχω σκοπό να αναωαθμησω το daytona 50cc μαμά αλλά λόγο διπλώματος δεν μου επιτρέπεται να αλλάξω κινιτηρα και σκευτομουνα να βαλω κιλινδροπιστονο 56mm καρμπιρατέρ 26αρι εκενοτροφο 5ο σταδιο κεφαλή CDI στρόφαλο 54mm γραναζομα 14-36 και μία εξάτμιση ελευθέρας με αυτές τις μετατροπές θαχω πρόβλημα με την αστυνομία και την ασφάλεια σε τυχων ατύχημα ??? Και θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για την μετατροπή μου αλλά και της επιδώσεις που θα έχω....

  10. #25
    Δεν ξέρω δεν απαντω Το avatar του/της giannisgt
    Εγγραφή
    04/07/2015
    Μηνύματα
    51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από @@@@@ Προβολή μηνύματος
    Γεια σας έχω σκοπό να αναωαθμησω το daytona 50cc μαμά αλλά λόγο διπλώματος δεν μου επιτρέπεται να αλλάξω κινιτηρα και σκευτομουνα να βαλω κιλινδροπιστονο 56mm καρμπιρατέρ 26αρι εκενοτροφο 5ο σταδιο κεφαλή CDI στρόφαλο 54mm γραναζομα 14-36 και μία εξάτμιση ελευθέρας με αυτές τις μετατροπές θαχω πρόβλημα με την αστυνομία και την ασφάλεια σε τυχων ατύχημα ??? Και θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για την μετατροπή μου αλλά και της επιδώσεις που θα έχω....
    η απλα βαζεις ενα ταπεινο λιφαν (170+- το αμιζο) . αρκετα αξιοπιστο αν το προσεχεις και το χεις μεχρι τα 3/4 γκαζι.
    Το μόνο γλυκό που δεν παθαίνει είναι το γκάζι

  11. #26
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από @@@@@ Προβολή μηνύματος
    Γεια σας έχω σκοπό να αναωαθμησω το daytona 50cc μαμά αλλά λόγο διπλώματος δεν μου επιτρέπεται να αλλάξω κινιτηρα και σκευτομουνα να βαλω κιλινδροπιστονο 56mm καρμπιρατέρ 26αρι εκενοτροφο 5ο σταδιο κεφαλή CDI στρόφαλο 54mm γραναζομα 14-36 και μία εξάτμιση ελευθέρας με αυτές τις μετατροπές θαχω πρόβλημα με την αστυνομία και την ασφάλεια σε τυχων ατύχημα ??? Και θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για την μετατροπή μου αλλά και της επιδώσεις που θα έχω....
    Μη τους ακούς
    Με δυο αυτοκόλλητα V STROM
    Θα διακοσαριζει

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    935
    Σχετικό ερώτημα για να μην ανοίγω νέο θέμα,η μεταβίβαση του 50αριού γίνεται στην τροχαία που ανήκει η σε οποιαδήποτε,παίζει και με εξουσιοδότηση,δικαιολογητικά τα ίδια όπως στα μεγαλύτερα;

  13. #28
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Στην τροχαία

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    935
    ok !

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Μη πάρεις σπρίντερ, κάτι έχουν αυτά τα καινούργια με τον ψεκασμό και δε πάνε πανω από 80!@#€%&*!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για αγορα παπιου
    από clyde2 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2009, 17:40
  2. συμβουλές για αγορά γαντιών
    από g0ng στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2008, 22:51
  3. Συμβουλές για αγορά πρώτης μηχανής στον νέο?
    από pontifikas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 13:57
  4. Συμβουλές για αγορά κράνους!
    από suzuki_k5 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 18:14
  5. Συμβουλές για αγορά z750s
    από gtheof στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2006, 07:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF