Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: Ελευθερο καμπινγκ κοντα στην Αθηνα...

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    https://www.google.gr/maps/dir/38.01...b1!4m2!4m1!3e0

    Δεν ξέρω εάν σου κάνει
    Ειχα πάει αρκετά παλιά και δεν θυμάμαι ακριβώς το σημείο.
    Μετά το αλεποχώρι με κατευθυνση προς Σχίνο έχει μια παραλία που κάνουν αρκετοι ελευθερο καμπινγκ.
    Αν πας με αυτοκινητο το αφήνεις στο δρόμο και κατεβαίνεις 100-200 μετρα με τα πόδια. Εμεις τα μηχανάκια τα κατεβάσαμε κάτω αλλά με τον τιγρη έφτυσα αίμα για να ξανανέβω.
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    καταπληκτικη παραλια!!η προσβαση ειναι δυσκολη
    αλλα με χωματινο μηχανακι ειναι ταμαμ την συνιστω ανεπιφυλακτα!
    https://www.google.gr/maps/place/%CE...7!4d23.8199929

  3. #18
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Καλή φάση, εγώ πάω Καλόνερο, αλλά ρε συ έχει κόσμο αρκετό εκεί.
    Και στην Ελαία το διάστημα 29/07-15-16/08 γίνεται ΚΟΛΑΣΗ παντού τροχόσπιτα και σκηνές...Προτιμότερες ημερομηνίες είναι είτε τέλη Αυγούστου είτε μέχρι τις 20/07

  4. #19

  5. #20
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    https://www.google.gr/maps/dir/38.01...b1!4m2!4m1!3e0

    Δεν ξέρω εάν σου κάνει
    Ειχα πάει αρκετά παλιά και δεν θυμάμαι ακριβώς το σημείο.
    Μετά το αλεποχώρι με κατευθυνση προς Σχίνο έχει μια παραλία που κάνουν αρκετοι ελευθερο καμπινγκ.
    Αν πας με αυτοκινητο το αφήνεις στο δρόμο και κατεβαίνεις 100-200 μετρα με τα πόδια. Εμεις τα μηχανάκια τα κατεβάσαμε κάτω αλλά με τον τιγρη έφτυσα αίμα για να ξανανέβω.
    Ήμουν προς τα εκεί την προηγούμενη βδομάδα, γενικά σε όλο το κομμάτι από αλεποχώρι προς σχίνο έχω να δει να κάνουν ελεύθερο, εμένα προσωπικά δεν μου πολυάρεσε γιατί είναι πολύ πάνω στο δρόμο, νομίζω πως γενικά σηκώνει και αρκετό κύμα και η θάλασσα δεν μου έκανε και ιδιαίτερη εντύπωση, βέβαια νομίζω δεν έφτασα μέχρι το σημείο που δείχνεις.

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της rouvasi
    Εγγραφή
    03/05/2015
    Μηνύματα
    30
    Ειχα πάει αρκετά παλιά στην παραλία δίπλα στον Κάλαμο (Ευβοίας)
    https://goo.gl/XiJCCg
    Your feeble skills are no match for the power of the Dark Side.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Ήμουν προς τα εκεί την προηγούμενη βδομάδα, γενικά σε όλο το κομμάτι από αλεποχώρι προς σχίνο έχω να δει να κάνουν ελεύθερο, εμένα προσωπικά δεν μου πολυάρεσε γιατί είναι πολύ πάνω στο δρόμο, νομίζω πως γενικά σηκώνει και αρκετό κύμα και η θάλασσα δεν μου έκανε και ιδιαίτερη εντύπωση, βέβαια νομίζω δεν έφτασα μέχρι το σημείο που δείχνεις.
    Το σημείο στο χάρτη το έβαλα στο περίπου
    Πάει καιρός δεν θυμάμαι καλά αλλά στο σημείο που ειχμ πάει ο δρόμος ειναι αρκετά ψηλά σε σχέση με τις σκηνές και την παραλία και εισαι μεσα στο "δάσος".

    Εμείς είχαμε πάει από παρασκευή και ηταν ησυχα. Το κακό ηταν ότι την επόμενη μέρα ήρθαν πολλά άτομα για καμπινγκ σ/κ και γέμισε λίγο.
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  8. #23
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Aγαπητέ Γεώργιε ....

    https://www.google.gr/maps/dir/%CE%9...38.2002216!1m0

    Εσύ, η θάλασσα και τα αρμυρίκια. Τα ΣΚ δεν μαζεύει κόσμο, καθώς κάποιο κομμάτι είναι (υπέρ του δέοντος βατός) χωματόδρομος και οι περισσότεροι προτιμούν τον Άγιο Βασίλειο δίπλα. Έχει και άλλους κατασκηνωτές. Δέν έχει ούτε νερό, ούτε φαγητό, αλλά είναι πανέμορφα και κυριολεκτικά, δίπλα μας.


    https://www.google.gr/maps/dir/%CE%9...838096!1m0!3e0

    Εσύ και ο εαυτός σου. Απόλυτη ηρεμία, μακριά από παντού. Πιό πάνω είναι και το Ποτάμι (Πλατανιστός), φούλ στους κατασκηνωτές, δίπλα στο ποταμάκι που καταλήγει στη θάλασσα και κάτω από τα πλατάνια.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Δεν έχω πάει, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια και για τα Θαψά στην Εύβοια. Έχω την εντύπωση πως παίζει κάμπινγκ, αλλά αν ξέρει κάποιος για σίγουρα, να μας πει.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    690
    Το ελευθερο καμπινγκ απαγορευεται παντου.Απο κει και περα το θεμα ειναι ποσο ανεκτικη ειναι η τοπικη κοινωνια και οι μπατσοι στο μερος που θα πας.

    Μια κοντινη επιλογη ειναι το αγκιστρι. Μιαμιση ωρα με το παπορι απο τον πειραια και στηνεις στην χαλκιαδα απο πανω.οπου εχει φουλ ισκιο με πευκα.Κοσμο θα εχει σιγουρα ειδικα τον αυγουστο. Σε αποσταση 10 λεπτων με τα ποδια εχει ψιλικατζιδικα,σουπερμαρκετ και πολιτισμο γενικοτερα για τον απαραιτητο ανεφοδιασμο.

    Μια άλλη επιλογη ειναι η παραλια καλιανος στην νοτια ευβοια απο την μερια του αιγαιου. Περνας απεναντι στο μαρμαρι απο ραφηνα μεσα σε μια ωρα και μετα ειναι 45 λεπτα οδηγηση. Τα τελευταια χιλιομετρα ειναι σε χωματοδρομο βατο βεβαια.Η παραλια τα σπαει.καθαρα νερα λιγος κοσμος και εχει και ποταμι που σκαει πανω στην θαλασσα οποτε μπορεις να ξεπλυθεις απο αλατια κλπ. Ειναι μακρια απο τον πολιτισμο και τα μονα πραγματα που εχει κοντα ειναι ενα καφενειο και ενα παντοπωλειο στο χωριο καλιανος που βρισκεται απο πανω (περιπου 2χλμ οδηγηση). Η παραλια δεν εχει ισκιο αλλα αμα βρεις την καταληλη καβατζα εχεις φυσικο ισκιο απο τα βραχια που εχει απο πανω. Το μοναδικο μειον ειναι οτι οταν πιανει αερας δεν στεκεσαι με τιποτα. Εχω παει πολλες φορες και μου χει τυχει μονο μια φορα δυνατος αερας.

    Καλες διακοπες.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  11. #26
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    παιζει και η λιμνη τσιβλου.εχω πετυχει κατασκηνωτη μεσα στα ελατα εκει.
    η λιμνη ειναι μικρη,εχει ενα πλατωμα με 2-3 κιοσκια (δεν βρισκω τις φωτος ρε γμτ) που υπο προυποθεσεις μπορει να παιξει καμια φωτια.στην ακρη εχει 2 ταβερνες για κανα νερο κλπ αν χρειαστει.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Στερεα- Καστανια

    Συνημμένο 363211

    Πέφτει λίγο μακρύτερα αλλά ΑΞΙΖΕΙ._ (θα πάρετε και κουραμπιέδες Κεραμίδα )

    Με δύο πηγές άμεσα προσβάσιμες στο μέρος της κατασκήνωσης, δε πιάνει κινητό, δε σε βρίσκει κανείς, είσαι επάνω σε αετοφωλιά (1.900+ m).

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο. (φωτιά μπορείς να ανάψεις αλλά με τεράστια προσοχή)

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    https://www.google.gr/maps/dir/37.96...8!2d37.9838096

    Εδω ειχα παει τελευταια πριν καποια χρονια αλλα εχει αρκετες γυρω γυρω.
    Σκ κατεβηκε μονο ενα ζευγαρι που εστησε.
    Το οχημα το αφηνεις επανω και δεν το βλεπεις στην συγκεκριμενη.
    Φωτια και παρτυ οτι θες κανεις δεν φαινεσαι απο το δρομο. Κακο αν ειναι εποχη ψαρεματος μπορει ολο το βραδυ να εχει βαρκες να κανουν πανω κατω.
    Δεντρα δεν ειχε αλλα αμα εχεις καλη ομπρελα / πανι την παλευεις.
    Εχει κοντα οργανωμενη παραλια με beach bar. Και Καρυστο για βολτα.

    Απο εκει και περα αγγιστρι αξιζει γενικα να πας ενα ΣΚ ειναι πανευκολο ακομα και χωρις οχημα.
    Εγω προτιμω δραγονερα για σκηνη πιο χαλαρα και πιο ωραια θαλασσα.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    στη Βλαχιά στην Εύβοια..κοντά, παραλιάρα, διαδρομάρα, καλή ταβέρνα από πάνου και με πλατάνια τούμπανο για σκιά...https://www.google.gr/maps/dir/%CE%9...2!2d38.7440343

  15. #30
    Είδα αυτό και θυμήθηκα το θρεντ.
    safety doesn't happen by accident

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κανα καλο μαγαζι με ειδη καμπινγκ στην Αθηνα?
    από clyde2 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2011, 20:58
  2. Παραλία κοντά στην Αθήνα(Αττική)
    από manhunter στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2009, 14:59
  3. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2005, 09:56
  4. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 20:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF