Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: Ελευθερο καμπινγκ κοντα στην Αθηνα...

  1. #1

    Ελευθερο καμπινγκ κοντα στην Αθηνα...

    Για να πάρουμε καμιά πληροφορία…

    Ψάχνουμε μέρος


    1.που να επιτρέπεται το ελεύθερο κάμπινγκ , έστω για ΣΚ.
    2.που να μην έχει κόσμο και πολιτισμό πολύ κοντά.
    3.που να είναι σε απόσταση μαχ 250 από Αθήνα.
    4.βουνο ή θάλασσα δεν μας νοιάζει.
    5.επιθυμητο να μπορείς να ανάψεις φωτιά (στο βουνό , δύσκολο)
    6.προσβαση ….και το χωμα δεν μας χαλαει.

    οσοι έχουν υπ οψη τους τέτοια μέρη , ας βάλουν ένα λινκ από google maps.

    Το επικρατέστερο θα το επισκεφθούμε και θα το βραβεύσουμε…

  2. #2
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Πελοπόννησος – Καϊάφας

    https://goo.gl/maps/5jyxsgNau252 Τελευταία φορά εκεί πήγα...πολιτισμός κανα 2-αρι 3-άρι χλμ. εσεις οι νυχτερίδες τα κουνούπια και μια απέραντη ακτογραμμή....το βράδυ ακούς μονάχα κανα αμάξι άν περάσει απο την εθνική απο πάνω.Φωτιά μπορείς να ανάψεις απλά δεν έχει να κόψει ο αέρας και μπορεί να σας βγάλει την πίστη λιγουλάκι...ΔΕΝ είναι όμως μαξ 200 χλμ. που λες

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Στερεα- Καστανια

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	σκηνή.jpg 
Προβολές:	320 
Μέγεθος:	87,9 KB 
ID:	363211

    Πέφτει λίγο μακρύτερα αλλά ΑΞΙΖΕΙ._ (θα πάρετε και κουραμπιέδες Κεραμίδα )

    Με δύο πηγές άμεσα προσβάσιμες στο μέρος της κατασκήνωσης, δε πιάνει κινητό, δε σε βρίσκει κανείς, είσαι επάνω σε αετοφωλιά (1.900+ m).

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο. (φωτιά μπορείς να ανάψεις αλλά με τεράστια προσοχή)
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 27/07/2016 στις 10:45.

  4. #4
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Καλογερολιμανο..Η συγκεκριμενη εχει δοκιμαστει πριν καποια χρονια γιατι ειναι ερημη αρκετα οι αλλες 2-3 που εχει εκει γυρω εχουν πολιτισμο οποτε δυσκολο.. https://www.google.gr/maps/place/%CE...3!4d23.1444597

    και εδωθε αλλα καλη τυχη στο θεμα spot!!αναλογα την περιοδο https://www.google.gr/maps/place/%CE...7!4d23.8199929

    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Πελοπόννησος – Καϊάφας

    https://goo.gl/maps/5jyxsgNau252 Τελευταία φορά εκεί πήγα...πολιτισμός κανα 2-αρι 3-άρι χλμ. εσεις οι νυχτερίδες τα κουνούπια και μια απέραντη ακτογραμμή....το βράδυ ακούς μονάχα κανα αμάξι άν περάσει απο την εθνική απο πάνω.Φωτιά μπορείς να ανάψεις απλά δεν έχει να κόψει ο αέρας και μπορεί να σας βγάλει την πίστη λιγουλάκι...ΔΕΝ είναι όμως μαξ 200 χλμ. που λες

    Χμμμ… τελη Αυγούστου – αρχές Σεπτέμβρη μαζεύει πολύ κόσμο?


    Εδιτ: έβαλα ένα τίτλο με το μέρος (Πελοπόννησος – Καϊάφας
    ) για να τα βρίσκουμε ευκολα . το μέρος το λένε κάπως συγκεκριμένα?

  6. #6
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Χμμμ… τελη Αυγούστου – αρχές Σεπτέμβρη μαζεύει πολύ κόσμο?


    Εδιτ: έβαλα ένα τίτλο με το μέρος (Πελοπόννησος – Καϊάφας
    ) για να τα βρίσκουμε ευκολα . το μέρος το λένε κάπως συγκεκριμένα?

    Τέλη Αυγούστου θα είσαι κομπλέ πιστεύω ζώρζ.Είχα πάει 3ήμερο Αγ.Πνεύματος φαντάσου και ήταν κομπλέ,απλά είναι λίγα τα σπότ που καλύπτεται η περιοχή απο πουρνάρια έτσι ωστε να μη ξυπνάτε απο τις 7:30 που βαράει ο Ήλιος.Το πρωί τον έχετε πλάτη τον ήλιο έτσι κ αλλιώς και βραδάκυ αναττέλει μπροστά σας φάτσα-κάρτα.Ουσιαστικά είναι απέναντι απο τα Ιαματικά Λουτρά του Καϊάφα....εγώ παραλία Καϊάφα το ξέρω όλα αυτά τα χρόνια που πηγαίνω κάτω μιας και το χωριό είναι και δίπλα.Και την Ελαία Μεσσηνίας θα σου πρότεινα που είναι σε δάσος το οποίο καταλήγει στην παραλία αν δεν είχε πολιτισμό αρκετό πολύ κοντά....

    @οτεος με πρόλαβες ρε συ έλεγα να του βάλω και το καλογερολίμανο αλλα μου είχε κάνει κακή εντύπωση τα πεταμένα παλιά ψυγεία και σαβούρα πολύ κοντα σε σχεση με την παραλία.Επίσης με χάλασε να βλέπω στην παραλία που κάνω μπάνιο φάτσα καρτα την μοτορ oil......2 καλοκαίρια συνεχόμενα και εκεί εχω ξοδέψει σ/κ.Σα μέρος καλό απλά οι γύρω κάτοικοι μαλλον πετανε σκουπίδια για να μη πηγαίνει ο κόσμος...το χουν κανει λιγο χωματερή...

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	σκηνή.jpg 
Προβολές:	320 
Μέγεθος:	87,9 KB 
ID:	363211

    Πέφτει λίγο μακρύτερα αλλά ΑΞΙΖΕΙ._ (θα πάρετε και κουραμπιέδες Κεραμίδα )

    Με δύο πηγές άμεσα προσβάσιμες στο μέρος της κατασκήνωσης, δε πιάνει κινητό, δε σε βρίσκει κανείς, είσαι επάνω σε αετοφωλιά (1.900+ m).

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο. (φωτιά μπορείς να ανάψεις αλλά με τεράστια προσοχή)

    like ναουμ!!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Καλογερολιμανο..Η συγκεκριμενη εχει δοκιμαστει πριν καποια χρονια γιατι ειναι ερημη αρκετα οι αλλες 2-3 που εχει εκει γυρω εχουν πολιτισμο οποτε δυσκολο.. https://www.google.gr/maps/place/%CE...3!4d23.1444597

    και εδωθε αλλα καλη τυχη στο θεμα spot!!αναλογα την περιοδο https://www.google.gr/maps/place/%CE...7!4d23.8199929

    ωραιες παραλιες ...

    το κακο με τις παραλιες ειναι οτι τα ΣΚ του καλοκαιριου μπορει να πηξεις στον κοσμο...
    το καλογερολιμανο φανταζομαι δεν εχει ξαπλωστρες , μπιτσομπαρα , ταβερνες κλπ

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της oneos
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    46
    Ψαξε στα ιντερνετς αδερφε για κεντρικη ανατολικη Ευβοια που βλεπει Αιγαιο.. Θα βρεις πολλες επιλογες.. Δε θυμαμαι ακριβως παραλιες να σου πω ονοματα..
    Εγώ δεν είμαι μοτοσυκλετιστής , είμαι ένας rider της στιγμής , με μπουφανάκι dainese και με κρανάκι..

  9. #9
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Το καλογερολιμανο ειναι μεγαλη και δεν εχει τπτ σε αποσταση 2 χλμ αν εισαι με μοτο πας σε μια καντινα στο φραγκολιμανο και υπαρχει ταβερνα με ωραια θεα και φρεσκο ψαρακι το στο αμονι στα 2 χλμ απ την παραλια..εκει σκ δυσκολα πανε γιατι ολοι πανε στις αλλες που ειναι πιο ευκολοπροσβασιμες και πιο socialfriendly!!
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    τσακαιους. Στην ευβοια. Ειχα παει δεκαπενταυγουστο και ηταν απλα με λιγο κοσμο. Οποτε τις υπολοιπες μερες θαναι ιδανικα και πολυ ησυχα. Κι η παραλια απαιχτη.

  11. #11
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Ψηλε,ανοιξες θεματαρα και θα ήταν ωραίο να γίνει και στικυ.
    Στην ηλεια που ειπώθηκε παίζει πολύ πράγμα.και ο καιαφας και παρακάτω ελαια κλπ .είναι όλο τεράστια παραλία και έχει αρκετές καβατζες.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Ψηλε,ανοιξες θεματαρα και θα ήταν ωραίο να γίνει και στικυ.
    Στην ηλεια που ειπώθηκε παίζει πολύ πράγμα.και ο καιαφας και παρακάτω ελαια κλπ .είναι όλο τεράστια παραλία και έχει αρκετές καβατζες.
    Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λογία .
    Ότι έχω κάνει , το οφείλω στους γονείς μου (για εσένα μαμά) , στους δασκάλους μου και στην αγάπη του κόσμου που με στηρίζει τόσα χρόνια …σας αγαπώ!!!






    Παιδες , επειδή όλοι υποπτευόμαστε ότι στην Ελλάδα υπάρχουν χιλιάδες όμορφα σημεία , βάζετε αν θέλετε και ένα χάρτη με το συγκεκριμένο σημείο έτσι ώστε να ξέρουμε πως στο διάολο θα πάμε και να μην ρωτάμε στα καφενεία «μάστορα , μου είπε ένας (δεν τον ξέρεις είναι απ το moto) ότι εδώ στον νομό έχει μια ωραία καβατζα για καμπινγκ…από πού να παω?»

    Καντε το για ανθρωπιστικους λογους….Βοηθήστε τα παιδιά αυτής της πόλης να βρουν λίγες στιγμές ηρεμίας ..


    μακαρι να μαζευτει υλικο , ετσι ωστε να ειναι αναφορα για εκδρομες...

  13. #13
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    https://goo.gl/maps/7h6b5K1GwBm Ελαία... (Προσωπικά 3/09 που φτάνω Πάτρα απο Ανκόνα παίζει σοβαρά το σκηνικό να φύγω καρφί για Ελαία.... πάω κάθε χρονιά....) .Ψηλέ βάλε και streetview να δείς.Απλά στα 500μ έχει ταβέρνες οι οποίες είναι 1+1 με αποκορύφωμα την ταβέρνα του "Βασίλη" ...(ο καλύτερος κόκκορας με μακαρόνια που έχω φάει στη ζωή μου και η καλύτερη ομελέτα για πρωϊνό επίσης). Στο συγκεκριμένο μέρος έχουμε ανάψει και φωτιά το βράδυ κάτω στην παραλία και δεν είπε κανείς τπτ.Είναι η ίδια παραλία που ξεκινάει απο καϊάφα και καταλήγει πολυ κάτω απο την Πύλο κτλπ...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    https://goo.gl/maps/7h6b5K1GwBm Ελαία... (Προσωπικά 3/09 που φτάνω Πάτρα απο Ανκόνα παίζει σοβαρά το σκηνικό να φύγω καρφί για Ελαία.... πάω κάθε χρονιά....) .Ψηλέ βάλε και streetview να δείς.Απλά στα 500μ έχει ταβέρνες οι οποίες είναι 1+1 με αποκορύφωμα την ταβέρνα του "Βασίλη" ...(ο καλύτερος κόκκορας με μακαρόνια που έχω φάει στη ζωή μου και η καλύτερη ομελέτα για πρωϊνό επίσης). Στο συγκεκριμένο μέρος έχουμε ανάψει και φωτιά το βράδυ κάτω στην παραλία και δεν είπε κανείς τπτ.Είναι η ίδια παραλία που ξεκινάει απο καϊάφα και καταλήγει πολυ κάτω απο την Πύλο κτλπ...
    Καλή φάση, εγώ πάω Καλόνερο, αλλά ρε συ έχει κόσμο αρκετό εκεί.

  15. #15
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Παλιά πήγαινα για ψαροντούφεκο εδώ:
    https://www.google.gr/maps/dir/38.01.../data=!3m1!1e3

    έχουν περάσει γύρο στα 5 χρόνια βέβαια αλλά τότε ήταν ερημική, ο λόγος ότι έχει δύσκολη πρόσβαση (χωματόδρομος). Όπως κατεβαίνεις μπροστά υπάρχει ένας μικρός κόλπος με βραχώδη βυθό, εκεί έχει άπειρους αχινούς αλλά έβρισκα και χταπόδια, αριστερά έχει μια μεγάλη παραλία με βότσαλο καθαρή και χωρίς αχινούς, ενώ δεξιά υπάρχει και άλλη παραλία, κατά βάση στα δεξιά υπάρχουν κάτι σαν μόνιμα καλυβάκια που κάποιοι κάνουν ελεύθερο. Οπότε μπορεί να στηθεί είτε προς τα δεξιά σκηνή είτε στο κέντρο εκεί που φαίνονται κάτι δεντρά που υπάρχει ένας λοφίσκος. Είναι ερημιά άρα δεν έχει μαγαζιά κοντά, επίσης δεν θυμάμαι αν υπάρχει βρύση με νερό στο εκκλησάκι, αλλά μάλλον δεν υπάρχει.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κανα καλο μαγαζι με ειδη καμπινγκ στην Αθηνα?
    από clyde2 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2011, 20:58
  2. Παραλία κοντά στην Αθήνα(Αττική)
    από manhunter στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2009, 14:59
  3. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2005, 09:56
  4. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 20:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF