Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 54

Θέμα: Οδηγός ελεύθερης κατασκήνωσης - νομικές συμβουλές

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος

    ειδες καπου να γραφω για δασος και φωτια;
    και οκ το δασος πες μπορει να παιξει.εγω φωτια δεν εχω αναψει ποτε.και δεν θα αναβα αν δεν ημουν 1000% σιγουρος οτι δεν θα παιξει η παραμικρη περιπτωση να μου ξεφυγει.
    ειμαι ευave2:κολος και προτιμω σαντουιτσακια κλπ απτο σπιτι η απο εκει γυρω.
    χαλάρωσε λίγο δεν μίλησα πουθενά για σένα προσωπικά, μιλάμε γενικά

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ρε παιδια 2 σελιδες τωρα το παλικαρι χτυπιετε και κοπανιετε για τις φωτιες στα δαση για τπτ αλλο. μην παει ο καθε ελληναρας που την ειδε φρι καμπιστας και βαλει φωτια στα δαση.

    ακου φιλε τα δαση δεν κινδυνεύουν απο το φρι καμπιστα γιατι πολυ απλα για να παρει φωτια ενα βουνο θελει αερα. αλιως την προλαβαμε και την σβησανε στο μπαμ οπως γινετε πολυ συχνα σχετα αν δεν το ακουμε στις ειδησεις.
    εκει λοιπον ο ασχετος 1 δεν μπορει να στήσει σκηνη γιατι θα του την παρει ο αερας και 2 δεν μπορει να αναψει φωτια για τι φυσαει. 3 ο ασχετος ελληναρας δεν παει μονος του φοβατε τις αρκουδες ε εκει που θα στησει με αλλους ολο και καποιος θα ειναι "παλιος" και θα εχει πυροσβεστηρα μαζι να σωσουν την κατασταση. οποτε μην φοβασε και λιγο να ξεφυγει θα πεσουν απο αερα νερα μπαμ μπαμ και το σωσαμε το δασος. να το καψει μετα ο εργολαβος που ξερει ποτε να βαζει φωτιες για τα οικοπεδακια.
    Μάλιστα. οκ αφού το λες εσύ έτσι θα είναι. Αδυνατώ να απαντήσω σοβαρά σε σχολια του τύπου αν παρει φωτιά την σβήνουμε στο μπαμ συγνώμη. Αν ενοχλούν οι απόψεις μου μιας και είμαι μειοψηφία απλά σταματάω να γράφω ρε παίδες δεν έχω τίποτα να χωρίσω με κανέναν μην σας τα πρήζω κιόλας.

    Ολα καλά με το ελεύθερο λοιπόν δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος και κανένας ελληνάρας δεν υπάρχει που κάνει μ@λ@κίες και ελεύθερο κάμπινκ είναι όλα καλά. σε όλους. Τέλος από μένα

  3. #33
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    χαλάρωσε λίγο δεν μίλησα πουθενά για σένα προσωπικά, μιλάμε γενικά
    Σε μένα απαντήσες.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    Μάλιστα. οκ αφού το λες εσύ έτσι θα είναι. Αδυνατώ να απαντήσω σοβαρά σε σχολια του τύπου αν παρει φωτιά την σβήνουμε στο μπαμ συγνώμη. Αν ενοχλούν οι απόψεις μου μιας και είμαι μειοψηφία απλά σταματάω να γράφω ρε παίδες δεν έχω τίποτα να χωρίσω με κανέναν μην σας τα πρήζω κιόλας.

    Ολα καλά με το ελεύθερο λοιπόν δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος και κανένας ελληνάρας δεν υπάρχει που κάνει μ@λ@κίες και ελεύθερο κάμπινκ είναι όλα καλά. σε όλους. Τέλος από μένα
    Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει, ούτε και στην είπα!

    Πως μπλέξαμε τα μπούτια μας δε ξέρω... α) σίγουρα υπάρχουν ηλίθιοι που βάζουν φωτιά όπου και όπως, γίνονται τύφλα και κάνουν ζημιά. β) σίγουρα οι πλέον καταστροφικές πυρκαγιές είναι εμπρησμοί με οργανωμένο σχέδιο από πίσω για καταπάτηση.

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Σε μένα απαντήσες.
    σε σενα απάντησα χωρίς να αναφέρω πουθενά ότι το κάνεις εσύ απάντησα μόνο για το 5στερο όχι για τα υπόλοιπα που έγραψες. Από που σε ξέρω για να έχω γνώμη για σένα. Για αυτό σου λέω χαλάρωσε δεν αμφιβάλω ότι είσαι σωστός εσύ

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει, ούτε και στην είπα!

    Πως μπλέξαμε τα μπούτια μας δε ξέρω... α) σίγουρα υπάρχουν ηλίθιοι που βάζουν φωτιά όπου και όπως, γίνονται τύφλα και κάνουν ζημιά. β) σίγουρα οι πλέον καταστροφικές πυρκαγιές είναι εμπρησμοί με οργανωμένο σχέδιο από πίσω για καταπάτηση.
    Στον SONone απάντησα φίλε μου. Αλλά δεν κάθομαι να κοπανιέμαι και να χτυπιέμαι άλλο αφού μόλις έμαθα ότι αν βάλει κατα λάθος φωτιά ο free campistas στο δάσος την σβήνει στο μπαμ και δεν υπάρχει κανένας λόγος ανυσυχίας. :rotflmao:

    Προτείνω μάλιστα αν έρθει κάποιος μπάτσος και πει σε κάποιον να τα μαζέψει γιατί είναι παράνομο να του πει το παραπάνω και να τον αποστομώσει. Παίζει να πει και συγνώμη μετά
    Τελευταία τροποποίηση από CIRUS; 28/07/2016 στις 21:53.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Κάνε μας μια χάρη, άλλαξε φωτογραφία προφίλ... κάθε φορά που τη βλέπω ασυναίσθητα σφίγγω τα κωλομέρια μου!

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    Στον SONone απάντησα φίλε μου. Αλλά δεν κάθομαι να κοπανιέμαι και να χτυπιέμαι άλλο αφού μόλις έμαθα ότι αν βάλει κατα λάθος φωτιά ο free campistas στο δάσος την σβήνει στο μπαμ και δεν υπάρχει κανένας λόγος ανυσυχίας. :rotflmao:

    Προτείνω μάλιστα αν έρθει κάποιος μπάτσος και πει σε κάποιον να τα μαζέψει γιατί είναι παράνομο να του πει το παραπάνω και να τον αποστομώσει. Παίζει να πει και συγνώμη μετά
    ρε παλικάρι δεν καταλαβενεις με τπτ.. λες την αποψη σου και την υπερ αμυνεσε με τοσο παθος και ζητας απαντήσεις εκει που δεν εχει καν ερώτηση.... ε λοιπον ανθρώπους που εχουν τετια στεγανα και δεν ακουνε μια αλλη αποψη ε μονο με χιούμορ μπορω να τους αντιμετωπίσω
    οταν ομως θες εναν μπατσο απο πανω απο καθε αθρωπο μην τυχων και ξεφυγει αυτο δεν μπορω να το αντιμετωπίσω με χιουμορ .

    δεν μας λειπουν οι φύλακες και οι τιμωρίες, η παιδεία μας λείπει και ο προληπτικός ελενχος.

  9. #39
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Συγκεκριμένα , για το κάμπινγκ , θα επρεπε να υπάρχουν συγκεκριμένα μέρη που θα επιτρέπεται , με κάδους , με καθαριότητα , με θέσεις για φωτιά κλπ κλπ
    δεν υπάρχουν…
    γιαιτι?
    Γιατι ο κάθε κατσαπλιας δήμος νομίζει ότι χάνει λεφτά από τους «τσαμπατζήδες»
    Στα παπαρια του η φυση …. Δίνει άδεια σε οποιαδήποτε μαλακια, πανηγυρι, σκυλαδικο,μπιτσομπαρο,ξαπλωστρα …
    Αν πραγματικά αγαπάγαμε την φυση , θα έπρεπε να πηγαίναμε να βάζαμε φωτιά με τις ξαπλώστρες και τα ηχεία που παίζουν Παντελιδη και να ψήναμε λουκάνικα..

    οπότε , ναι ,κάποιοι στο ελεύθερο κάμπινγκ δεν είναι σωστοί (είναι πολύ λιγότεροι όμως από τους σωστούς) αλλα ακομα κι αυτοί σέβονται περισσότερο την φύση από τον κάθε «επιχειρηματία» και δήμο που έχει γ@μησει τα πάντα για την «αρπαχτη»…
    και , φυσικα, ο «νομος» μαντεψε με ποιους είναι… ο «νομος» ρε μλκ που κόβει πρόστιμο επιτόπου σε αυτόν που μένει σε σκηνή και δίπλα του δουλεύει μπιτσομπαρο πάνω στην άμμο με 100 ξαπλωστρες , 50 τραπεζια και 200 ντεσιμπελ κλαρίνα …..εχει «αδεια»…
    το ζουμί και η πραγματικότητα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος

    δεν μας λειπουν οι φύλακες και οι τιμωρίες, η παιδεία μας λείπει και ο προληπτικός ελενχος.
    Ακριβώς αυτό, 80εκ νομους να βάλεις ο κακομαθημένος θα την κάνει την φασιστιά του(έναντι του συνόλου),
    Παιδεία-εκπαίδευση-οργάνωση ειναι το ζητούμενο, αλλα ζούμε σε παράλληλο σύμπαν αν απαιτούμε τέτοια πράγματα
    Εάν απο το δημοτικό ακόμη καθιερωνόταν επαρκή εκπαίδευση προβολές και παιχνίδια με την φύση για την φυσιολατρία θα είχαμε 100% διαφορετικά αποτελέσματα


    και κάτι τελευταίο, μιας και αναλωθήκατε πολύ στην πυρκαγιές, νομίζω εκτός συγκεκριμένων συνθηκών, αντικαταστήστε την λέξη πυρκαγιά απο τον ρεαλιστικότερη "εμπρησμός" η οποία έχει ξεκάθαρα εμπορικούς λόγους ύπαρξης και πραγματοποιείται απο μισθοφόρους που υποκινούνται (όχι απο τον αούγκαλο μπαχαλάκια που κάνει παρέα με οργανωμένους campistas) απο την πραγματική ρίζα του κακου
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ρε παλικάρι δεν καταλαβενεις με τπτ.. λες την αποψη σου και την υπερ αμυνεσε με τοσο παθος και ζητας απαντήσεις εκει που δεν εχει καν ερώτηση.... ε λοιπον ανθρώπους που εχουν τετια στεγανα και δεν ακουνε μια αλλη αποψη ε μονο με χιούμορ μπορω να τους αντιμετωπίσω
    οταν ομως θες εναν μπατσο απο πανω απο καθε αθρωπο μην τυχων και ξεφυγει αυτο δεν μπορω να το αντιμετωπίσω με χιουμορ .

    δεν μας λειπουν οι φύλακες και οι τιμωρίες, η παιδεία μας λείπει και ο προληπτικός ελενχος.
    Βλακείες έλεγα το παραδέχομαι, εσύ μου άνοιξες τα μάτια, ζητώ συγνλωμη από όλους δεν χρειάζεται κανένας έλεγχος!!!!! Μπορούμε να πάμε μέσα στο δάσος για ελεύθερο όλοι, ανάβουμε και φωτίτσα να ψήσουμε και άμα μας ξεφύγει την σβήνουμε στο μπαμ αφού όλο και κάποιος ποιο παλιος θα υπάρχει με κάνα πυροσβεστηράκι να την σβήσει. Όλα τα υπόλοιπα είναι βλακείες και βλάκες σαν εμένα ανησυχούν τσάμπα και χωρίς λόγο και γινόμαστε και γραφικοί.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    Βλακείες έλεγα το παραδέχομαι, εσύ μου άνοιξες τα μάτια, ζητώ συγνλωμη από όλους δεν χρειάζεται κανένας έλεγχος!!!!! Μπορούμε να πάμε μέσα στο δάσος για ελεύθερο όλοι, ανάβουμε και φωτίτσα να ψήσουμε και άμα μας ξεφύγει την σβήνουμε στο μπαμ αφού όλο και κάποιος ποιο παλιος θα υπάρχει με κάνα πυροσβεστηράκι να την σβήσει. Όλα τα υπόλοιπα είναι βλακείες και βλάκες σαν εμένα ανησυχούν τσάμπα και χωρίς λόγο και γινόμαστε και γραφικοί.
    εισαι είρωνας, δεν δεχεσε την διαφορετική αποψη και βαζεις αλα λογια στο στόμα του αλου.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    Βλακείες έλεγα το παραδέχομαι, εσύ μου άνοιξες τα μάτια, ζητώ συγνλωμη από όλους δεν χρειάζεται κανένας έλεγχος!!!!! Μπορούμε να πάμε μέσα στο δάσος για ελεύθερο όλοι, ανάβουμε και φωτίτσα να ψήσουμε και άμα μας ξεφύγει την σβήνουμε στο μπαμ αφού όλο και κάποιος ποιο παλιος θα υπάρχει με κάνα πυροσβεστηράκι να την σβήσει. Όλα τα υπόλοιπα είναι βλακείες και βλάκες σαν εμένα ανησυχούν τσάμπα και χωρίς λόγο και γινόμαστε και γραφικοί.
    Ξεκινησε μια κουβεντα και ο καθενας καταθετει τα επιχειρηματα του.Οποιος εχει την διαθεση να μαθει πεντε πραγματα,η να βαλει το μυαλο του να δει καποια πραγματα απο διαφορετικη μερια (αναφερομαι και στις δυο αποψεις) του δοθηκαν αρκετα ερεθισματα.

    Απο εκει και περα η ειρωνια και ο επιθετικος λογος,δεν βοηθα κανεναν μας.Σεβαστες οι αποψεις σου,εχεις τα δικια σου,αλλα μην περιμενεις να ασπαστουμε απολυτα τις αποψεις σου.Δεν εχεις κατασκηνωσει παρεα με ατομα που εχουνε εμπειριες και σεβασμο στο περιβαλλον και αυτο ειναι φανερο.Οι εμπειριες σου περιοριζονται πιθανοτατα σε κατασκηνωτες ελεγχομενων χορων και γι αυτο ισως δεν μπορεις να καταλαβεις καποια πραγματα.

    Αν σου δωθει η ευκαιρια να κατασκηνωσεις ελευθερα καντο εστω και μια φορα.Θα καταλαβεις πολλα.Πολυ περισσοτερα απο αυτα που προσπαθουμε να σου πουμε.

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Ξεκινησε μια κουβεντα και ο καθενας καταθετει τα επιχειρηματα του.Οποιος εχει την διαθεση να μαθει πεντε πραγματα,η να βαλει το μυαλο του να δει καποια πραγματα απο διαφορετικη μερια (αναφερομαι και στις δυο αποψεις) του δοθηκαν αρκετα ερεθισματα.

    Απο εκει και περα η ειρωνια και ο επιθετικος λογος,δεν βοηθα κανεναν μας.Σεβαστες οι αποψεις σου,εχεις τα δικια σου,αλλα μην περιμενεις να ασπαστουμε απολυτα τις αποψεις σου.Δεν εχεις κατασκηνωσει παρεα με ατομα που εχουνε εμπειριες και σεβασμο στο περιβαλλον και αυτο ειναι φανερο.Οι εμπειριες σου περιοριζονται πιθανοτατα σε κατασκηνωτες ελεγχομενων χορων και γι αυτο ισως δεν μπορεις να καταλαβεις καποια πραγματα.

    Αν σου δωθει η ευκαιρια να κατασκηνωσεις ελευθερα καντο εστω και μια φορα.Θα καταλαβεις πολλα.Πολυ περισσοτερα απο αυτα που προσπαθουμε να σου πουμε.
    Κανεις λάθος έχω μάθει και ακούω την αντίθετη άποψη και είπα εξ αρής ότι δεν είμαι αρνητικός στο ελεύθερο ειδικά σε παραλίες. Εσύ και κάποιοι άλλοι διαλέξατε να προβάλετε κάποια σεβαστά επιχειρήματα που με κάποια συμφωνούσα και με κάποια όχι, όπως αντίστοιχα ανέφερα και εγώ τα δικά μου.Ειπα εντωμεταξύ ότι δεν μιλάω για σας συγκεκριμένα και μιλάω για αυτούς που δεν είναι σωστοί αλλά όλο και κάποιος πεταγόταν και έλεγε εγώ δεν το κάνω ποτέ αυτό. ΔΕΝ μιλάω προσωπικά για κανέναν, πόσες φορές έπρεπε να το αναφέρω απορώ????!!!!!!!!!!

    Από εκεί και πέρα σε γελοία επιχειρηματολογία (και είναι το ποιο ευγενές που μπορώ να γράψω) του στιλ: "αντε εντάξει μωρέ αμα πάρει θα την σβήσουμε στο μπαμ με κάνα πυροσβεστήρα από κάποιον παλιό και δεν έγινε και τίποτα" "Μας έχεις πρήξει για τα δάση και τις φωτιές 2 σελίδες τωρα", ναι είμαι είρωνας τι να κάνω?? να πω την αλήθεια ότι πέθανα στα γέλια γιατί μου φάνηκε απάντηση 3χρονου θα είναι καλύτερα?

    Παραθέτω τα συγκεκριμένα γραφόμενα του που αναφέρθηκα, αυτούσια, αφού λέει ότι βάζω λόγια στο στόμα του άλλου:rotflmao: Μάλλον θα εννοούσε οτι παραποιώ τα γραφόμενα του!!!!!!!!

    "τα δαση δεν κινδυνεύουν απο το φρι καμπιστα γιατι πολυ απλα για να παρει φωτια ενα βουνο θελει αερα. αλιως την προλαβαμε και την σβησανε στο μπαμ οπως γινετε πολυ συχνα σχετα αν δεν το ακουμε στις ειδησεις. ο ασχετος ελληναρας δεν παει μονος του φοβατε τις αρκουδες ε εκει που θα στησει με αλλους ολο και καποιος θα ειναι "παλιος" και θα εχει πυροσβεστηρα μαζι να σωσουν την κατασταση. οποτε μην φοβασε και λιγο να ξεφυγει θα πεσουν απο αερα νερα μπαμ μπαμ και το σωσαμε το δασος."
    Τελευταία τροποποίηση από CIRUS; 29/07/2016 στις 15:42.

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Ωραια λοιπον.Σεβαστες ολες οι αποψεις και παμε παρακατω.


    Παλικαρια ακουω εμπειριες...

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    εισαι είρωνας, δεν δεχεσε την διαφορετική αποψη και βαζεις αλα λογια στο στόμα του αλου.
    είμαι αν χρειάζεται, την δέχομαι μόνο με επιχειρήματα όχι γράφοντας μαργαριτάρια για συναγωνιστείς την λαίδη Ανζελα, δεν έβαλα λόγια στο στόμα σου γιατί δεν μιλήσαμε ποτέ, όπως δεν άλλαξα τα γραφόμενα σου, εσύ μόνος σου έγραψες "ανεκδοτα"

    Ευχαριστώ

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2012, 18:37
  2. Οδηγός επιβίωσης - κοινόχρηστη τουαλέτα
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 21:47
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 12:37
  4. Συμβουλές για καμάκι
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 19:56
  5. Γυναίκα 55-60 (θείτσα) & οδηγός...
    από almalibera στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 19:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF