Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 54 από 54

Θέμα: Οδηγός ελεύθερης κατασκήνωσης - νομικές συμβουλές

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    είμαι αν χρειάζεται, την δέχομαι μόνο με επιχειρήματα όχι γράφοντας μαργαριτάρια για συναγωνιστείς την λαίδη Ανζελα, δεν έβαλα λόγια στο στόμα σου γιατί δεν μιλήσαμε ποτέ, όπως δεν άλλαξα τα γραφόμενα σου, εσύ μόνος σου έγραψες "ανεκδοτα"

    Ευχαριστώ
    ουτε επιχείρημα εχεις ουτε τπτ. δεν σου αρέσει να κανει καμπιμπιγκ ο κοσμος γιατι φοβασε μην βαλουν φωτια και θες ως αλλος φυλακας να μας το επιβαλεις. μαθε λοιπον πως η επιβολή της αποψης δεν περναει ετσι απλα. σε αντιμετώπισα με χιουμορ μπας και καταλάβεις οχι μονο δεν ενιωσες τπτ αλλα συνεχίζεις να λες οτι σου κατέβει κοντράροντας με πλεον προσωπικά.. θες επιχειρήματα χωρις να εχεις ουτε καν εσυ σε αυτο που λες. μας λες οτι θα πανε οι άσχετοι και θα βάλουν φωτιες. που ακριβως το στηρίζεις? πουθενά. σου απαντάνε τα παιδια οτι οι άσχετοι πανε ετσι κιαλιος μονοήμερα δεν χρειάζονται καμπινγκ να κανουν ζημιά και συνεχιζεις το ιδιο βιολι... ακριβως για αυτον τον λογο σου απάντησα ομως σου άρμοζε.

    θες λοιπον κατι?
    ξεστραβώσου.

    ∆ρ. Παύλος Κωνσταντινίδης
    Ερευνητής Ινστιτούτου ∆ασικών Ερευνών Θεσσαλονίκης– ΕΘΙΑΓΕ

    ΕΔΩ

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ουτε επιχείρημα εχεις ουτε τπτ. δεν σου αρέσει να κανει καμπιμπιγκ ο κοσμος γιατι φοβασε μην βαλουν φωτια και θες ως αλλος φυλακας να μας το επιβαλεις. μαθε λοιπον πως η επιβολή της αποψης δεν περναει ετσι απλα. σε αντιμετώπισα με χιουμορ μπας και καταλάβεις οχι μονο δεν ενιωσες τπτ αλλα συνεχίζεις να λες οτι σου κατέβει κοντράροντας με πλεον προσωπικά.. θες επιχειρήματα χωρις να εχεις ουτε καν εσυ σε αυτο που λες. μας λες οτι θα πανε οι άσχετοι και θα βάλουν φωτιες. που ακριβως το στηρίζεις? πουθενά. σου απαντάνε τα παιδια οτι οι άσχετοι πανε ετσι κιαλιος μονοήμερα δεν χρειάζονται καμπινγκ να κανουν ζημιά και συνεχιζεις το ιδιο βιολι... ακριβως για αυτον τον λογο σου απάντησα ομως σου άρμοζε.

    θες λοιπον κατι?
    ξεστραβώσου.

    ∆ρ. Παύλος Κωνσταντινίδης
    Ερευνητής Ινστιτούτου ∆ασικών Ερευνών Θεσσαλονίκης– ΕΘΙΑΓΕ

    ΕΔΩ
    Ποια επιβολή άποψης και κουραφέξαλα λες, ήδη συμφώνησα με κάποιους όσον αφορά κάποια πράγματα που έγραψαν στηριξαν με επιχειρήματα. Σέβομαι την άποψη όλων συμπεριλαμβανομένη και την δική σου αν δεν γράφεις βλακείες. Δεν κατέχω το αλάθητο του πάπα και προφανώς ακούω την αντίθετη άποψη ασχετα αν δεν συμφωνώ. Λογικό είναι να διαφωνούμε δεν είναι λογικό να συμφωνούμε σε όλα και δεν με ενδιαφέρει να αφουγκραστεί κανένας τις δικές μου απόψεις.

    Αν δεν καταλαβαίνεις ότι το να λες ότι δεν τρέχει τίποτα αν πάρει φωτιά και θα την σβήσουμε στο μπαμ είναι βλακεία έχεις πρόβλημα αντίληψης και δεν φταιω εγώ που σε ειρωνεύτηκα για αυτό σου το σχόλιο. Αν το καταλαβαίνεις απλά παραδέξου ότι έγραψες βλακεία και πάμε παρακάτω (ας πουμε ότι ήταν μια ατυχής στιγμή) και δεν το σκεφτηκες καλά

    (βαριέμαι να ασχοληθώ άλλο έγραψα ήδη τι πιστεύω και κυρίως δεν θέλω να χαλάσω άλλο το ποστ αναλωνόμενος σε προσωπική αντιπαράθεση).

    Αν θες συνέχισε εγώ βαριέμαι να ασχοληθώ άλλο. Τέλος αν θες στείλε ένα mail στον κυριο Κωνσταντινίδη και πες του του ότι αν πάρει φωτιά την σβήνουμε στο μπαμ και αν σου πει ότι δεν είναι βλακεία αυτό που λες θα σου βγάλω το καπέλο
    Τελευταία τροποποίηση από CIRUS; 29/07/2016 στις 20:05.

  3. #48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    Ποια επιβολή άποψης και κουραφέξαλα λες, ήδη συμφώνησα με κάποιους όσον αφορά κάποια πράγματα που έγραψαν στηριξαν με επιχειρήματα. Σέβομαι την άποψη όλων συμπεριλαμβανομένη και την δική σου αν δεν γράφεις βλακείες. Δεν κατέχω το αλάθητο του πάπα και προφανώς ακούω την αντίθετη άποψη ασχετα αν δεν συμφωνώ. Λογικό είναι να διαφωνούμε δεν είναι λογικό να συμφωνούμε σε όλα και δεν με ενδιαφέρει να αφουγκραστεί κανένας τις δικές μου απόψεις.

    Αν δεν καταλαβαίνεις ότι το να λες ότι δεν τρέχει τίποτα αν πάρει φωτιά και θα την σβήσουμε στο μπαμ είναι βλακεία έχεις πρόβλημα αντίληψης και δεν φταιω εγώ που σε ειρωνεύτηκα για αυτό σου το σχόλιο. Αν το καταλαβαίνεις απλά παραδέξου ότι έγραψες βλακεία και πάμε παρακάτω (ας πουμε ότι ήταν μια ατυχής στιγμή) και δεν το σκεφτηκες καλά

    (βαριέμαι να ασχοληθώ άλλο έγραψα ήδη τι πιστεύω και κυρίως δεν θέλω να χαλάσω άλλο το ποστ αναλωνόμενος σε προσωπική αντιπαράθεση).

    Αν θες συνέχισε εγώ βαριέμαι να ασχοληθώ άλλο. Τέλος αν θες στείλε ένα mail στον κυριο Κωνσταντινίδη και πες του του ότι αν πάρει φωτιά την σβήνουμε στο μπαμ και αν σου πει ότι δεν είναι βλακεία αυτό που λες θα σου βγάλω το καπέλο
    Δεν υπαρχει λογος εντασης.
    Για να παρουμε τα πραγματα απο την αρχη.

    Α)Κανενας νοημων κατασκηνωτης δεν θα βαλει φωτια καλοκαιρι κοντα σε δασικη εκταση για να ψησει τις μπριζολες του. Αυτος που το κανει μονο καμπερ δεν ειναι. Αυτος που κανει ελευθερο καμπινγκ ξερει ποσο ασχημα μπορουν να γινουν τα πραγματα με τη φωτια (οπως και με το νερο/βροχη/αερα κλπ)

    Β) Προσωπικα δεν εχω ακουσει να εχει ξεκινησει φωτια απο ελευθερο κατασκηνωτη. Πραγματικα ειμαι ιδιαιτερα περιεργος να μαθω αν εχει γινει ποτε.

    Γ) Λογω οικονομικων συνθηκων τα τελευταια χρονια εχουν αυξηθει οι ελευθεροι κατασκηνωτες (και ιδιαιτερα της παραλιας). Οπως αυξηθηκαν και οι οδηγοι δικυκλων/σκουτερ κλπ. Ποσοι ομως ειναι πραγματικοι μοτοσυκλετιστες?

    Cirus σε προσκαλω οταν και οποτε το παρεις αποφαση και το επιθυμησεις για ελευθερο (αρκει να μην εισαι αυτος στο αβαταρ).

    Καλο καλοκαιρι και καλες βουτιες σε ολους
    μπεεεεε....

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της POLICE6
    Εγγραφή
    07/02/2012
    Μηνύματα
    104
    Πάρα πολύ ωραίο και ενδιαφέρων θέμα! Μοτο + ελευθερο camping = ευτυχία

  5. #50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από γιωτάς Προβολή μηνύματος
    Δεν υπαρχει λογος εντασης.
    Για να παρουμε τα πραγματα απο την αρχη.

    Α)Κανενας νοημων κατασκηνωτης δεν θα βαλει φωτια καλοκαιρι κοντα σε δασικη εκταση για να ψησει τις μπριζολες του. Αυτος που το κανει μονο καμπερ δεν ειναι. Αυτος που κανει ελευθερο καμπινγκ ξερει ποσο ασχημα μπορουν να γινουν τα πραγματα με τη φωτια (οπως και με το νερο/βροχη/αερα κλπ)

    Β) Προσωπικα δεν εχω ακουσει να εχει ξεκινησει φωτια απο ελευθερο κατασκηνωτη. Πραγματικα ειμαι ιδιαιτερα περιεργος να μαθω αν εχει γινει ποτε.

    Γ) Λογω οικονομικων συνθηκων τα τελευταια χρονια εχουν αυξηθει οι ελευθεροι κατασκηνωτες (και ιδιαιτερα της παραλιας). Οπως αυξηθηκαν και οι οδηγοι δικυκλων/σκουτερ κλπ. Ποσοι ομως ειναι πραγματικοι μοτοσυκλετιστες?

    Cirus σε προσκαλω οταν και οποτε το παρεις αποφαση και το επιθυμησεις για ελευθερο (αρκει να μην εισαι αυτος στο αβαταρ).

    Καλο καλοκαιρι και καλες βουτιες σε ολους
    Καλησπέρα φίλε μου

    Α) Μην τα λες αυτά σε μένα σε άλλους πεστα και συγνώμη κιόλας αλλά δεν είναι όλοι νοήμοντες, αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα κανένα άλλο. Αν δεν ψήνει και μαζεύει τα σκουπίδια του κάποιος προσέχοντας το περιβάλλον δεν βρίσκω κάτι άλλο κακό έτσι και αλλιώς.

    Β) Όυτε εγώ αυτό δεν σημαίνει απολύτως τίποτα, ούτε πως δεν έχει γίνει ούτε πως δεν θα γίνει ούτε πως δεν πρέπει να προσέχουμε για να μην γίνει. Το μόνο που σημαίνει είναι ότι δεν το γνωρίζουμε.

    Γ) Ετσι είναι. Εμένα δεν με ενδιαφέρει όμως ποιοι είναι πραγματικοί και ποιοι όχι, εμένα με ενδιαφέρει να μην γίνει το κακό από κανέναν (Γιαλανζί ή μη)

    Σε ευχαριστώ πολύ και μόνο που το λες, καλό καλοκαίρι σε όλους. Μην σε τρομάζει η φώτο ξεγελάει
    Τελευταία τροποποίηση από CIRUS; 30/07/2016 στις 07:32.

  6. #51
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    Β) Προσωπικα δεν εχω ακουσει να εχει ξεκινησει φωτια απο ελευθερο κατασκηνωτη. Πραγματικα ειμαι ιδιαιτερα περιεργος να μαθω αν εχει γινει ποτε.

    κάηκαν οι καβουροτρυπες ιουνιο 2008 από βλάκα κατασκηνωτή γιατί ο άνθρωπος ήταν πολύ βλάκας και ακούμπησε την ψησταριά στο δεντρό για να μην πέσει ευτυχώς πήρε ο ίδιος τηλέφωνο την πυροσβεστική και πρόλαβαν το κακό , την επόμενη μέρα φάγαμε ντου σαν να κυνηγούσαν την 17 Νοέμβρη

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος

    .......
    Αν θες συνέχισε εγώ βαριέμαι να ασχοληθώ άλλο.
    Που να μη βαριοσουνα δηλαδη.

    Παλικαρια η γκρινια και ο τσαμπουκας δυστυχως υπαρχει παντου γυρω μας.Ειναι βαρετο να γινονται μονιμα ασκοπες αντιπαραθεσεις.Ανοιξα ενα θεματακι με σκοπο να υπαρξει καποια ενημερωση,να ακουστουνε καποιες αποψεις και οχι για να φαγωθουμε η να προσβαλουμε ο ενας τον αλλον.

    Αν συνεχιστει η φαγωμαρα,θα παρακαλεσω καποιον απο το συνεργειο καθαρισμου,να κρατησει μονο τα τεσσερα πρωτα ποστ,για την ενημερωση των ενδιαφερομενων και να κλειδωσει το θεμα.

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Που να μη βαριοσουνα δηλαδη.

    Παλικαρια η γκρινια και ο τσαμπουκας δυστυχως υπαρχει παντου γυρω μας.Ειναι βαρετο να γινονται μονιμα ασκοπες αντιπαραθεσεις.Ανοιξα ενα θεματακι με σκοπο να υπαρξει καποια ενημερωση,να ακουστουνε καποιες αποψεις και οχι για να φαγωθουμε η να προσβαλουμε ο ενας τον αλλον.

    Αν συνεχιστει η φαγωμαρα,θα παρακαλεσω καποιον απο το συνεργειο καθαρισμου,να κρατησει μονο τα τεσσερα πρωτα ποστ,για την ενημερωση των ενδιαφερομενων και να κλειδωσει το θεμα.
    Δεν θέλω να ξαναγράψω κάτι, αλλά όλο και κάποιος αναμουχλεύει αυτά που έγραψα και μου απαντάει τι να κάνω

    Εγώ δεν έχω πρόβλημα να σβηστούν όλα τα δικά μου post τελείως αν θέλει κάποιος mod.

  9. #54

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2012, 18:37
  2. Οδηγός επιβίωσης - κοινόχρηστη τουαλέτα
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 21:47
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 12:37
  4. Συμβουλές για καμάκι
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 19:56
  5. Γυναίκα 55-60 (θείτσα) & οδηγός...
    από almalibera στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 19:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF